Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

supraveghere eficienta masina

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Buna seara! Am nevoie de ajutor. Mi-a fost vandalizata masina si trebuie neaparat sa o securizez cumva. M-am gandit la un sistem de alarma cu perimetru, dar din ce am inteles functioneaza doar la nivelul geamurilor. Adica daca vine cineva sa imi taie cauciucurile, e degeaba. Asadar inclin spre o camera video (ma intereseaza sa fie supravegheata noaptea, cat sunt eu acasa, eu stand la parter chiar langa ea). Ce camera sa caut, si cum se face concret chestia asta? Adica, conectez camera la laptop? Stiu ca sunt intrebari elementare dar chiar nu stiu. Nu m-am mai confruntat cu asa ceva pana acum. De asemenea, am balconul chiar langa masina (stau la parter), as putea monta camera in interiorul balconului sau trebuie musai in exterior? Multumesc.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,698
  • Înscris: 07.02.2003
Complicat pentru ca daca un vandal chiar are ceva cu tine pune cagula si ai degeaba camere. Vezi sa nu fi blocat pe vreunu sau sa si avut un conflict ca de regula de acolo se trage.

#3
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
o camera web buna si un calc deschis permanent e suficient, un soft care sa aiba setari bune(inregistrare la miscare, zone fierbinti, zone excluse sa poti sa le aranjezi cum vrei)

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Din pacate orice solutie vei adopta, nu iti va rezolva problema satisfactor.

#5
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Iei un telefon la care ai renunțat de curând și instalezi Alfred.camera. Te conectezi cu telefonul pe WiFi-ul tău.
Intri cu laptop-ul sau Desktop-ul pe https://alfred.camera/webapp2/ cu browser-ul Chrome (cu Opera nu merge).

Și stai toată noapte și filmezi.

Edited by Mircel, 22 January 2019 - 23:42.


#6
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Trebuie alta metoda, spre exemplu improscarea cu cerneala, vopsea a unuia care vine in perimetrul stabilit. Sau improscat cu un miros extrem de persistent si urat.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,680
  • Înscris: 24.11.2015
Pandeste 2-3 nopti si rupe-l in bataie, apoi chemi politia :)) Alte solutii nu ai.

#8
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011

 andreic, on 22 ianuarie 2019 - 23:25, said:

Complicat pentru ca daca un vandal chiar are ceva cu tine pune cagula si ai degeaba camere. Vezi sa nu fi blocat pe vreunu sau sa si avut un conflict ca de regula de acolo se trage.
Am un conflict. Tocmai de aceea intreb. Si ce ar trebui sa fac? Nu am blocat pe nimeni, e locul meu cu acte, dar sunt in proces penal cu cineva (eu am depus plangerea) iar persoana imi face mizerii pt ca stie ca legal pierde.

Edited by Mirela2012, 22 January 2019 - 23:33.


#9
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010
Camera este buna dar,....sa fie putin mai mare decit masina sa poti baga masina inauntru ,inchizi usile si...noapte buna.Asta este solutia sigura , restul....vezi tu.
Posted Image

#10
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011

 pacopaco1967, on 22 ianuarie 2019 - 23:29, said:

Trebuie alta metoda, spre exemplu improscarea cu cerneala, vopsea a unuia care vine in perimetrul stabilit. Sau improscat cu un miros extrem de persistent si urat.
Nu este absolut nimic de ras. Eu incerc sa ma apar. Situatia e foarte grava.

 TruculMagic, on 22 ianuarie 2019 - 23:30, said:

Pandeste 2-3 nopti si rupe-l in bataie, apoi chemi politia Posted Image) Alte solutii nu ai.
Mai oameni buni. Nu e nimic de ras. Eu sunt bolnava, ma misc greu, si pentru ca am avut tupeul de a face plangere penala cuiva care si-a batut joc de mine si de copilul meu,, persoana respectiva imi face mizerii. Eu sunt distrusa fara masina. Tocmai de aia am motive sa banuiesc ca nu se va opri aici.

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,680
  • Înscris: 24.11.2015
Pai si daca il banuiesti de ce nu actionezi ? Intreaba un politist ce ai putea face. La orice exista solutii.
Proces in legatura cu locul de parcare sau ?

#12
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011

 Mircel, on 22 ianuarie 2019 - 23:28, said:

Iei un telefon la care ai renunțat de curând și instalezi Alfred.camera. Te conectezi cu telefonul pe WiFi-ul tău.
Intri cu laptop-ul sau Desktop-ul pe https://alfred.camera/webapp2/ cu browser-ul Chrome.

Și stai toată noapte și filmezi.
nu inteleg, cum? cum supraveghez masina?

 TruculMagic, on 22 ianuarie 2019 - 23:38, said:

Pai si daca il banuiesti de ce nu actionezi ? Intreaba un politist ce ai putea face. La orice exista solutii.
Proces in legatura cu locul de parcare sau ?
nu, e cu totul altceva
dar persoana stie ca ma distruge daca ma lasa fara masina asa ca exact asta face

Edited by Mirela2012, 22 January 2019 - 23:39.


#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Mirela2012, on 22 ianuarie 2019 - 23:38, said:

nu, e cu totul altceva
dar persoana stie ca ma distruge daca ma lasa fara masina asa ca exact asta face
Ai grija de sanatatea ta fizica si psihica. Lucruri de genul asta te pot imbolnavi.
Fa plangere scrisa  la Politie, de fiecare data si spera ca se rezolva lucrurile.

Edited by pasilla, 22 January 2019 - 23:46.


#14
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 Mirela2012, on 22 ianuarie 2019 - 23:14, said:

nu inteleg, cum? cum supraveghez masina?

 Mirela2012, on 22 ianuarie 2019 - 23:14, said:

am balconul chiar langa masina (stau la parter), as putea monta camera in interiorul balconului
Cu Alfred.camera transformi telefonul în cameră de filmat wireless.
Îl dispui oriunde vrei (să vadă mașina) în zona de WiFi a router-ului tău.

Attached Files


Edited by Mircel, 22 January 2019 - 23:51.


#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,680
  • Înscris: 24.11.2015
La cati ani dureaza cate in proces in ro... o sa ai de asteptat mult si bine. Iar in legatura cu sesizarile, am impresia ca se arunca la gunoi...
Solutia ar fi sa il pui la punct fizic daca esti casatorita si ai cu cine :)) iar daca esti singura sa faci ochi frumosi unui politist ca sigur o sa grabeasca treburile ;) Stiu ca nu e tocmai moral, insa alte solutii nu vad.

Noapte buna.

#16
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011

 Mircel, on 22 ianuarie 2019 - 23:48, said:

Cu Alfred.camera transformi telefonul în cameră de filmat wireless.
Îl dispui oriunde vrei (să vadă mașina) în zona de WiFi a router-ului tău.
super, o sa ma documentez maine, multumesc mult!

#17
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Iti iei o camera de supraveghere wireless cu stocare pe card, ca sa nu iti mai trebuiasca calculator sau DVR conectat la ea si gata, e vreo 2/300 de lei. Si poti vedea filmarile in timp real pe telefon sau poti chiar vedea filmarile cu cateva zile/saptamani in urma, in functie de cat de mare e cardul.
Altceva nu ai ce face, decat sa pazesti masina noaptea de parca ai fi la lubenita pe camp.

#18
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 CeapaIndustries, on 23 ianuarie 2019 - 00:12, said:

Altceva nu ai ce face, decat sa pazesti masina noaptea de parca ai fi la lubenita pe camp.
Ok. Dar cum rezolva asta problema ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate