Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 

Infidelitate

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
2154 replies to this topic

#2035
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
Multă polologhie pe tema unei fapte de curvie. Un om echilibrat, care vede că este o problemă în relația cu soția, încercă să rezolve problema, nu să fugă repede sa bage nasul cu o nară la alta între picioare. Un așa om a avut gândul ăsta dintotdeauna. Ia lipsit prilejul. Un așa om nu se va îndrepta niciodată, doar va fi mai atent, să dea impresia că este băiat de casă.

Edited by TGB, 05 May 2019 - 07:09.


#2036
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Capul sus, iubita! Noi, cei de aici, te vom sustine intotdeauna. Cred ca asta e si rolul forumului, nu sa radem unul de celalalt, ci sa ne ajutam macar moral. O zi frumoasa la toata lumea va doresc!

#2037
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017
Cum fiecare a ajuns asa floare la ureche la rezolvarea ca ea sa ia copiii si sa plece, chiar daca barbatul s-a îndrăgostit de alta nu inseamna ca nu isi mai iubește copiii. Ce drept ii da ei in primul rand sa faca aceasta fapta mișelească, sa plece cu copiii amândurora. Si mai ales ca ea nu își permite sa ii creasca. Eu cred ca ar trebui sa divorțați si sa ii lasi lui copiii, apoi sa iti refaci viata si sa incepi o carieră. In tot acest timp ai grija sa nu se raceasca copiii de tine si in timp o sa înțeleagă de ce ai făcut alegerea asta.

Si cum a mai spus cineva acum cateva pagini, el este singurul care de buna voie ramane langa tine, el e stapan le soarta lui sa aleaga sa nu o mai faca, pe tine cine te tine sa iti alegi soarta?

#2038
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
aha.. ca el si avea carieră.,!

#2039
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 13.07.2011
Am si eu o intrebare care se potriveste cu tema de infidelitate.

Am observat un fenomen foarte interesant pe care il urmaresc de vreo 2-3 ani de zile. Barbati trecuti de varsta de 30 de ani pana undeva la 55 de ani, casatoriti (optional si cu copii), cu o stare financiara foarte prospera, isi inseala sotia intr-o proportie foarte foarte ridicata. Pe langa asta nu ar fi aproape niciodata pregatiti sa isi paraseasca sotiile pentru amante. Si in ultimul rand unele sotii stiu acest lucru dar nu le intereseaza.

Am impresia ca acest grup de barbati se simt mult mai independenti si puternici.
(exista si cazuri in care ambii sunt foarte ocupati, si ei nu prea ii pasa ce face el, pentru ca in multe cazuri si ea mai calca gresit din cand in cand)

#2040
Alice_s_madness_returns

Alice_s_madness_returns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2018
business11, vezi ca ai uitat sa pui intrebarea.

#2041
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
toți barbatii trecuti de 30 de ani potenti financiar își inseala soțiile. pe sotii nu le interesează pentru ca daca prind ocazia si ele îi inseala.. e chestia de plictiseala in casnicie care intervine dupa 30 de ani sau obișnuință, cum vrei sa i spui.

#2042
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 13.07.2011

View PostAlice_s_madness_returns, on 06 mai 2019 - 14:39, said:

business11, vezi ca ai uitat sa pui intrebarea.

intrebarea este DE CE se intampla asta. Este plictiseala in casnicie, este dorinta de o amanta tanara, chiar daca uneori amanta este la o varsta asemanatoare cu sotia, sau este independenta financiara si statutul mai puternic.

Urmaresc acest fenomen la seful meu si la multi alti cunoscuti in categoria mentionata de mine.

#2043
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,566
  • Înscris: 16.03.2007
tu ai pana in 20 de ani si inca mai crezi in povesti de dragoste nemuritoare si inorogi roz, nu?

Edited by laffin, 06 May 2019 - 15:30.


#2044
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 13.07.2011
Nu si nu, dar nu inteleg fenomenul. Dragostea eterna nu exista, la un moment dat se transforma in obisnuinta asta este logic. Dar de ce nu te desparti de persoana respectiva si mergi pe drumul tau, asta poate ca iti este frica sa pierzi comfortul de acasa.

La urma urmei mi se pare ciudat si intr-un fel nu mi-ar face placere sa ajung acasa, unde ma asteapta sotia de care si asa nu mai imi arde, sa stau cu ea la masa, sa dorm cu ea in pat, sa mai si schimb 3 boabe si la urma urmei eu o regulez pe colega.

Seful meu are o relatie cu o colega de munca, stie jumatate de firma, dar el are impresia ca ascunde relatia cum trebuie. Cand mai sunt evenimente cu compania, isi prezinta nevasta foarte mandru si totul pare asa de fericit, iar realitatea este cu totul alta.

#2045
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbusiness11, on 06 mai 2019 - 15:13, said:

intrebarea este DE CE se intampla asta. Este plictiseala in casnicie, este dorinta de o amanta tanara, chiar daca uneori amanta este la o varsta asemanatoare cu sotia, sau este independenta financiara si statutul mai puternic.

Urmaresc acest fenomen la seful meu si la multi alti cunoscuti in categoria mentionata de mine.

Se întâmplă pt că este natural. Nu suntem monogami. Nici măcar sufletește.

Nu te despărți pt că gura lumii, avere, și alte minciuni

Edited by MembruAnonim, 06 May 2019 - 16:05.


#2046
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,566
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbusiness11, on 06 mai 2019 - 15:59, said:

Seful meu are o relatie cu o colega de munca, stie jumatate de firma, dar el are impresia ca ascunde relatia cum trebuie. Cand mai sunt evenimente cu compania, isi prezinta nevasta foarte mandru si totul pare asa de fericit, iar realitatea este cu totul alta.

Si ce vrei sa faca, s-o ia pe aia de nevasta? Isi face si el de lucru cu ea in timp ce va sclavageste pe voi...

Edited by laffin, 06 May 2019 - 16:06.


#2047
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
exact, aparenta unei familii fericite contează enorm in societate, apoi mai sunt si copii.. si așa ca se inchid ochii, se trece cu vederea. un fel de armistițiu.

#2048
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 13.07.2011
Te desparti si poti sa bagi bila in gaura cand doresti tu fara griji si ganduri ca daca afla nevasta, copii, familia.

Bine avere, familie, rahat, dar cand se afla nu te faci mai rau de cacao. Plus ca intr-o despartire dupaia in fata judecatorului ai calcat gresit, tu esti vinovat.

Eu raman la teoria ca barbatul gandeste cu benisul si mai ales atunci cand sta bine financiar il doare in fund, pe cand femeia inseala pentru ca nu este satisfacuta sexual si de la o varsta le mananca si pe ele.

Edited by business11, 06 May 2019 - 16:10.


#2049
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
bineînțeles persoanele de fata se exclud :)

#2050
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbusiness11, on 06 mai 2019 - 16:09, said:


Eu raman la teoria ca barbatul gandeste cu benisul si mai ales atunci cand sta bine financiar il doare in fund, pe cand femeia inseala pentru ca nu este satisfacuta sexual si de la o varsta le mananca si pe ele.

E gresita teoria ta. Cel putin pe jumatate. :D

#2051
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
E vorba de nesimțire și  las' că se poate și-așa  și-așa  și_din_ce_în_ce_mai_jos.

Nu toată lumea face/ar face nimic, nici înșelat nici alte *subiecte periculoase* răs-fumate.

Uno, există conceptul de a nu fi în niciun fel de relație, te plimbi ca un fluturaș frumos și nu ai dureri de cap, încorsetări sau ceva. 2 - există conceptul de a spune ce nu-ți convine și a remedia sau a te căra. Aaaa, e greu că e cu de-astea, căsătorit, copii, credite. Eh, n-or să mai prea existe căsătorii în viitor, se rezolvă. 3 - există și persoane care înțeleg repede ce e cu sexangeala cu unu, una, alții, altele, cu făcut prostii, cu îndrăgostiri, cu hormoni, cu ales... nu rămân la același nivel de beginner și waaaaa! toată viața.

Bogătani, swingeri, cai verzi, multicolori, mulți au acordul partenerului, implicit/explicit, nu orice scăpări în lucernă și menaje a 10 sunt cheating. Clar odată cu o putere mare de cumpărare îți permiți mai multe/să fii mai dobitoc.

#2052
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Ceea ce nu pot eu sa inteleg este de ce acelasi lucru este subiect de scandal pentru unii si trecut cu vederea la altii: daca Ion de la carciuma o inseala pe nevasta-sa este o banalitate, daca printul Charles o inseala pe printesa Diana sau Bill Clintion pe Hillary este megascandal. Binele nu este unul singur, ce e normalitate pentru omul de rand nu e normalitate si pentru fetele regale ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate