Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LIVIU NICOLAE DRAGNEA este dispus sa-si dea DEMISIA !

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
385 replies to this topic

#361
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

 vio69a, on 23 septembrie 2018 - 16:30, said:

Domnul meu, cale de mijloc nu exista....liber arbitru nu exista....
Ori cu cu ei, ori impotriva......




Pe vremea lui nea Nicu lumea era mult mai libera in a gandi sanatos, chiar daca sistemul era unul care nu-ti permitea libertatea, nici macar in gandire.
Nu se stresa nimeni sa nu injure partidul si conducerea superioara si apoi sa mearga la o bere.
E drept, pe vremea aia erau cateva ore pe zi emisiune la tv si emisia incepea si se sfarsea cu Telejurnal, adica `secretul lui Pingelica`.

Oamenii pe vremea aia citeau carti, multe carti si discutau civilizat fara sa sa-si desconsidere interlocutorul pentru parerile lui.

Astazi avem telepoporul informat de posturile de stiri mancatoare de rahat si fiecare factiune din telepopor uraste de moarte pe celelalte..
Au ajuns asa de habotnici ca ii pot concura cu brio pe celebrii Martori ai lui Yehova, ei sunt depozitarii adevarului absolut, ei stiu mai bine ce e bine pentru ceilalti, ei au dreptate, iar daca cumva incerci sa-i combati sau sa le spui ca nu-i corect cum pun problema, automat esti catalogat drept ..... si epitetele variaza functie de cat de indoctrinat e respectivul.

Ca tot zisei de Martorii lui Yehova, ca sa scap repede de ei ii intreb daca Yehova asta al lor se masturba sau i-o tragea Mariei Magdalena.
Fac niste cruci mari si ma lasa in legea mea.

#362
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,022
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Dedicație pentru: interlopul L.N.Draknea, anal-fa-beta Veorica Vaselina Drăcilă și Iri-nuka Lemn-Tănase Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9aunCwWL3ps?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 23 September 2018 - 19:26.


#363
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,739
  • Înscris: 11.03.2007

 trestie-de-balta, on 23 septembrie 2018 - 17:50, said:

Martorii lui Yehova... Fac niste cruci mari si ma lasa in legea mea.
Bine, bine.

#364
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Nu, Martorii lui Yehova nu fac cruci!

#365
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Dragnea, la aneta: "am discutat cu colegii in seara si chiar in noaptea cand am fost condamnat, domne, credeti ca e bine sa ma dau batut? ca daca ma ciuruiesc si cad, tarasc dupa mine tot (pauza) proiectul asta la care suntem cu totii"

QUED

:roflmao:

#366
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Adica ii da pe toti in gat.
De abia astept!

#367
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Se mai indoieste careva de caracterul individului?

#368
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Cand zic ca-i taranus se ataca lumea :lol:

#369
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011
Infractorul liviu zice ca vrea sa reinstaureze democratia. Futu-ti strachina ma-tii de taran bășit.

#370
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

 trestie-de-balta, on 23 septembrie 2018 - 17:50, said:

Pe vremea lui nea Nicu lumea era mult mai libera in a gandi sanatos, chiar daca sistemul era unul care nu-ti permitea libertatea, nici macar in gandire.
Nu se stresa nimeni sa nu injure partidul si conducerea superioara si apoi sa mearga la o bere.
E drept, pe vremea aia erau cateva ore pe zi emisiune la tv si emisia incepea si se sfarsea cu Telejurnal, adica `secretul lui Pingelica`.

Oamenii pe vremea aia citeau carti, multe carti si discutau civilizat fara sa sa-si desconsidere interlocutorul pentru parerile lui.

Astazi avem telepoporul informat de posturile de stiri mancatoare de rahat si fiecare factiune din telepopor uraste de moarte pe celelalte..
Au ajuns asa de habotnici ca ii pot concura cu brio pe celebrii Martori ai lui Yehova, ei sunt depozitarii adevarului absolut, ei stiu mai bine ce e bine pentru ceilalti, ei au dreptate, iar daca cumva incerci sa-i combati sau sa le spui ca nu-i corect cum pun problema, automat esti catalogat drept ..... si epitetele variaza functie de cat de indoctrinat e respectivul.

Ca tot zisei de Martorii lui Yehova, ca sa scap repede de ei ii intreb daca Yehova asta al lor se masturba sau i-o tragea Mariei Magdalena.
Fac niste cruci mari si ma lasa in legea mea.
imi da o lacrima :( lumea rea care nu vrea sa lase pesedeaua in pace :(

#371
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

 vanitty, on 23 septembrie 2018 - 21:31, said:

imi da o lacrima Posted Image lumea rea care nu vrea sa lase pesedeaua in pace Posted Image
Ia intreaba-l pe ala, ce fel de carti citea lumea pe vremea lui ceausescu? Septica, tabinet, ce plm carti citeau boii care l-au votat pe ilici cu 85%?

#372
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cam disperata javra, da declaratii zilnic

https://www.digi24.r...rul-psd-1002045

#373
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
pai in octombrie, din ce stiu eu, are iarasi termen in procesul in care a fost condamnat in prima instanta.

#374
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

 Imperathor, on 23 septembrie 2018 - 21:22, said:

Adica ii da pe toti in gat.
De abia astept!
Multi au fost amenintati, inclusiv Badalau, care s-a sucit subit.
Dragnrea prietenul securistilor, a avut de-a lungul vremii ceva acces la informatii din dosarele unora sau altora. Intre timp a mai si cumparat dosare.

Este zodia lichelei peste Romania.

#375
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,081
  • Înscris: 16.02.2017

 _Smiley_, on 24 septembrie 2018 - 17:30, said:

pai in octombrie, din ce stiu eu, are iarasi termen in procesul in care a fost condamnat in prima instanta.
Nu e finalul...e posibil prin primavara sa avem decizia finala.


#376
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

 Chriss_Summer, on 23 septembrie 2018 - 21:34, said:

Ia intreaba-l pe ala, ce fel de carti citea lumea pe vremea lui ceausescu? Septica, tabinet, ce plm carti citeau boii care l-au votat pe ilici cu 85%?

Boii sunt aia care cu 5-6 luni inainte iesisera in strada sa-l usuie pe  Ceausescu ca sa poti tu si noi  spune ce ne trece prin cap?

Unii dintre aiai de l-au votat pe lliescu, chiar foarte foarte multi, citeau cartile, nu se jucau.

#377
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 trestie-de-balta, on 24 septembrie 2018 - 20:24, said:



Unii dintre aiai de l-au votat pe lliescu, chiar foarte foarte multi, citeau cartile, nu se jucau.


Stim

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ad31F_NMRSg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#378
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006

 Music-Box, on 24 septembrie 2018 - 19:31, said:

Nu e finalul...e posibil prin primavara sa avem decizia finala.
procesul anterior, cel cu referendumul, a durat ~5 luni (la ICCJ). probabil ca si asta va dura tot cam atat. problema e ca tatucul nu prea vrea sa astepte, vrea o rezolvare cat mai rapida, mai ales ca are din ce in ce mai des necazuri in partid si daca mai asteapta mult s-ar putea sa nu mai fie in pozitia necesara pentru a-si scapa pielea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate