Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

*Cafeneaua Digi*

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
13434 replies to this topic

#667
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
#666 :naughty:

Mno... Dacă stau bine sa ma gândesc e prea frumos abonamentul asta de la Telekom. Ma întreb cât l-or mai tine la prețul asta.
De mokaciunile de la Vodafone nu mai zic :lol:

 A-ONE, on 10 ianuarie 2019 - 19:50, said:

Să vezi când o scumpi multinaționalele 😂😂😂

Edited by heinz, 10 January 2019 - 20:10.


#668
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,933
  • Înscris: 28.09.2017
E drept ce spui, dar strict zonal, pe mine nu ma dau pe spate.

Edited by A-ONE, 10 January 2019 - 20:19.


#669
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
La mine sunt raul cel mai mic. (T)
Au cel mai bun raport preț-calitate-beneficii.

Avantaj 2 ar fi fost și mai bun, dar deh... Semnalul. Ar fi fost abonamentul ideal pentru mine. Cei drept mai făceam cost suplimentar dar nesemnificativ, sub 1 euro.

#670
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Heinz a renuntat la Digi in primul rand pentru lipsa semnal la Crampoia (adica nu avea nici farama de semnal pe care o are la granzi) si apoi pentru ca la Slatina avea doar 3 G in casa si nu 4 G, adica 10 GB si nu 50 GB.

Mie mi s-a parut oarecum normal ca 4 G sa fie afara si in casa doar 3 G pentru ca oricum la mine Wi-Fi is in charge (si a fost si neparolat in ambele locatii cata vreme s-a putut), acum cu Vo-Wi-Fi poate sa nu mai fie deloc semnal de afara. Posted Image

Dar am, 3 G in birou si 4 G full acasa, probabil de la ciudatenia de site montat in noiembrie pe un bloc de langa ISJ, sunt 2 piloni cu antene ce au fost acoperite cu plasa verde din Dedeman si arata caraghios, am pus poze pe Imagini saituri GSM si toti zic ca sunt Digi, ca e noul model de antene folosit si la Turnu-Gaurele si pe unde au mai montat jucarii in ultima vreme.

#671
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016

 illegal89, on 11 ianuarie 2019 - 10:47, said:

Am depus azi cerere de reziliere. Mai aveam 20 luni. Pot sa portez nr de azi in alta retea sau sa astept pana la sfarsitul lui februarie?
Daca ai depus cereredr reziliere îți vor închide numărul, nu-l mai poți porta. Daca vrei sa te portezi te duci la operatorul dorit și faci cerere de portare acolo.
Așteaptă luna februarie sa primești înștiințarea altfel e posibil să-ți ceara despăgubiri.

#672
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 heinz, on 11 ianuarie 2019 - 10:51, said:

Daca ai depus cereredr reziliere îți vor închide numărul, nu-l mai poți porta. Daca vrei sa te portezi te duci la operatorul dorit și faci cerere de portare acolo.
Așteaptă luna februarie sa primești înștiințarea altfel e posibil să-ți ceara despăgubiri.
Înștiințarea este deja inserata pe factura.

`Stimate client,
Digi | RCS&RDS a investit și continuă să investească în calitatea serviciilor pe care le oferă. În ultimii ani, am întâmpinat nevoile abonaţilor noștri prin îmbogăţirea ofertei de servicii de comunicaţii
electronice fixe și mobile.
Avem o ofertă atractivă și bogată de canale TV formată dintr-o varietate de posturi românești și internaţionale, cât și din posturile proprii de sport, știri, documentare și filme. Prin serviciul Digi TV și
canalele noastre Digi Sport, aducem în casele abonaţilor cele mai spectaculoase competiţii sportive: UEFA Champions League, UEFA Europa League, cele mai importante campionate de fotbal din
Europa, turnee renumite de tenis și sute de meciuri de handbal și alte sporturi. Asigurăm în cele mai îndepărtate colţuri ale ţării conexiuni de internet prin fibră optică, rapide și stabile, la standarde
Gigabit. Lucrăm constant la extinderea reţelei DigiMobil și la diversificarea serviciilor, oferind facilităţi precum VoLTE și VoWiFi sau trafic de date nelimitat în reţeaua 4G.
Pentru a răspunde nevoii continue de dezvoltare și de creștere a calităţii serviciilor pe care vi le furnizăm, precum și pentru a reacţiona la creșterea continuă a costurilor pe care le suportăm, suntem
nevoiţi să ajustăm tarifele. Astfel, de la 1 martie 2019, preţurile anumitor servicii furnizate de Digi | RCS&RDS se vor modifica. Chiar și după aceste modificări, preţurile serviciilor Digi vor continua
să fie foarte atractive.
Pentru mai multe informaţii privind noile tarife și servicii Digi de care vă bucuraţi, vă rugăm să consultaţi lista afișată pe verso. Noile tarife și servicii pot fi consultate și pe site-ul
www.digiromania.ro. Când parcurgeţi lista cu noile tarife, vă rugăm să acordaţi atenţie doar serviciilor pe care Digi | RCS&RDS vi le furnizează în prezent.
În cazul în care nu sunteţi de acord cu oricare dintre aceste modificări, aveţi dreptul de a renunţa la respectivul/respectivele servicii în termen de 30 de zile de la data primirii prezentei notificări, fără
plata vreunei penalităţi sau despăgubiri.
Vă mulţumim anticipat pentru fidelitate și vă asigurăm că alături de noi veţi avea, în continuare, cele mai performante servicii de cablu tv, internet, telefonie fixă și/sau mobilă din România.
Cu Digi, faceţi cea mai înţeleaptă alegere pentru dumneavoastră și familie!`

#673
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Ba da, se poate porta numarul si pe mine m-au intrebat data trecuta daca il portez sau se intoarce la furnizorul donor.

#674
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014
Am văzut și eu acuma factura cu notificarea.

#675
illegal89

illegal89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.01.2019
Ma asteptam sa imi ceara vreo despagubire pt cele 4 luni cu 50% reducere dar au zis ca nu va fi nici o taxa de reziliere chiar daca am  semnat contractul in noiembrie parca

#676
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
Ma întreb, la cei cu abonamente avantaj care au luat un telefon gratuit ce se întâmplă?
Le rămâne abonamentul asa, 1.98€ sau e liber la reziliat?

Cred ca prima varianta

#677
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 heinz, on 11 ianuarie 2019 - 11:11, said:

Ma întreb, la cei cu abonamente avantaj care au luat un telefon gratuit ce se întâmplă?
Le rămâne abonamentul asa, 1.98€ sau e liber la reziliat?

Cred ca prima varianta
Eu cred ca este liber la reziliat. :D

#678
illegal89

illegal89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.01.2019
Doar daca ai telefon in rate te pune sa platesti toate ratele in avans

#679
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,933
  • Înscris: 28.09.2017
@Ghiordi
Ție îți stă telefonul în B1 și ar trebui să treacă în B8.
Ce procesor ai la telefon?

#680
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
@Ghiordi
Netmonitor nu indica bine semnalul 3G  cred ca nici 2G.
Intra în setari- sistem-despre telefon - stare - stare sim

#681
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 heinz, on 11 ianuarie 2019 - 11:11, said:

Ma întreb, la cei cu abonamente avantaj care au luat un telefon gratuit ce se întâmplă?
Le rămâne abonamentul asa, 1.98€ sau e liber la reziliat?

Cred ca prima varianta

 Nimcid25, on 11 ianuarie 2019 - 11:12, said:

Eu cred ca este liber la reziliat. Posted Image
Revin cu raspuns de la Helper:

 DIGI_Helper, on 11 ianuarie 2019 - 12:56, said:

Da, se poate solicita rezilierea insa se achita terminalul mobil oferit.

Edited by Nimcid25, 11 January 2019 - 13:03.


#682
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,620
  • Înscris: 10.04.2009

 aris86, on 11 ianuarie 2019 - 10:59, said:

Ba da, se poate porta numarul si pe mine m-au intrebat data trecuta daca il portez sau se intoarce la furnizorul donor.

exact, am platit si eu factura azi intr-un magazin RDS si la fel mi-au raspuns

eu cred ca portez (nr este de orange 0741...) dar inca sunt indecis: -T- sau tot orange (ma intereseaza ceva de €5 ... cu nelimitat)

#683
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 beavis03, on 11 ianuarie 2019 - 21:24, said:



exact, am platit si eu factura azi intr-un magazin RDS si la fel mi-au raspuns

eu cred ca portez (nr este de orange 0741...) dar inca sunt indecis: -T- sau tot orange (ma intereseaza ceva de â‚Ź5 ... cu nelimitat)
La digi nu poți sta?
Tot 5€ este..

#684
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014

 beavis03, on 11 ianuarie 2019 - 21:24, said:



exact, am platit si eu factura azi intr-un magazin RDS si la fel mi-au raspuns

eu cred ca portez (nr este de orange 0741...) dar inca sunt indecis: -T- sau tot orange (ma intereseaza ceva de €5 ... cu nelimitat)
La mobil îți recomand Telekom.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

razvan79george

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate