Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

*Cafeneaua Digi*

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
13406 replies to this topic

#703
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Digi oricum avea tarifele cele mai mari! Orice creștere se simte!

Edited by bombanitorul, 15 January 2019 - 23:05.


#704
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Macar bombane si tu cu argumente daca tot iti place asta.

#705
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,515
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdivine13, on 15 ianuarie 2019 - 18:34, said:

Nu cred..
De ce crezi ca ar scumpi si restul? Oricum Digi nu e prima oara nici ca scumpeste dar nici ca modifica abonamentele in defavoarea clientilor.

View Postjoystick, on 15 ianuarie 2019 - 18:09, said:

Data viitoare mergeți la vot...
Ce treaba are votatul politicienilor cu Digi? Sau sa merg sa il votez pe DigiMobil?

View Postbombanitorul, on 15 ianuarie 2019 - 23:05, said:

Digi oricum avea tarifele cele mai mari! Orice creștere se simte!
Pe partea de optim nelimitat asa e, insa optim 2 a fost si inca e un abonament destul de bun. La concurenta cu cartela Vodafone cu al sau mysterybox.

#706
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Cel mai probabil modificarea tarifelor poate fi legata de OG data de PSD... Dau cel putin pot da vina pe ea...

#707
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,515
  • Înscris: 20.10.2006
O corporatie de marimea lui Digi sa nu aiba bani de impozit? Vezi sa nu :)) e RDS nu gigi srl sau pfa.

Edited by LunaCrystal, 16 January 2019 - 10:00.


#708
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014

View Postdanutz34, on 15 ianuarie 2019 - 23:08, said:

Macar bombane si tu cu argumente daca tot iti place asta.
Era o glumă...Am 4 abonamente Digi mobil+net+tv și nu am nici o problemă cu prețul acestora.

#709
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Isi lua RDS niste amenzi intr-o sentinta de Tribunalul Bucuresti, impreuna cu cate 4 ani la brutarie pentru Mitica Blatomir si Ioan Bendei zis Cruella. Sentinta nu e definitiva.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b2tBuvULbN4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#710
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postcristiany, on 16 ianuarie 2019 - 14:50, said:


@DIGI_Helper adica sa traversez tot Bucurestiul ca sa reziliez un abonament ?! Pe bune, asta este respectul pentru clientii vostri ?
Si evident fiind multi in situatia mea, o sa fie in acel sediu precum batalia de la Rovine ...

De ce nu implementati in aplicatie si posibilitatea rezilierii unui abonament ( cu o verificare telefonica, sau ceva de genul acesta ), evitand astfel batjocorirea clientului ? Stiu, in cazul acesta rata rezilierilor va fi mult mai mare ca in prezent, dar din pacate un client nu renunta la un abonament / contract de bine ce ii este.
Cea mai simpla metoda de reziliere, nu le mai plătești serviciile(dacă ai unul singur e perfect) si sa vezi cum se "reziliază" automat abonamentul :naughty:
Eu asa am făcut în alta parte(Akta). Dar eu aveam doar cablu de la ei. Dacă vrei sa mai păstrezi din servicii e puțin mai greu.

#711
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,868
  • Înscris: 16.04.2007
Ai si tu dreptate, doar ca eu nu vreau sa reziliez toate serviciile ( si am destule ), ci doar unul singur.

On-topic
Intrebare intrebatoare: un abonament care nu mai este in perioada contractuala, este obligatoriu sa-l reziliezi in termen de 30 de zile de la data informarii de catre Digi a modificarii tarifelor ?

Edited by cristiany, 17 January 2019 - 14:42.


#712
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Nu

#713
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
https://www.idevice....-parlament/amp/

#714
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
INFO:
Ski Jumping World Cup Râșnov 2019
Zonă cu acoperire 4G Digi.Mobil.

Attached Files


Edited by A-ONE, 22 January 2019 - 21:18.


#715
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Digi ar cunoaste o explozie pe mobil daca ar oferi cateva sute de mesaje nationale. Cei cu mai multe abonamente sa fie rasplatiti corespunzator.

#716
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Sunt sigur că ar da navala :)
Altele sunt problemele la Digi, cine nu este client Digi are motive mai serioase, nu câteva sms-uri naționale .

#717
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Cate sms-uri poate trimite un om in conditii normale? Acum avem whatsapp...
Eu nu cred ca trimit mai mult de 30 pe luna. Si daca trimit 200....asta inseamna 2.38 EUR. Nu cred ca e principalul motiv pentru care oamenii nu trec pe digi....

#718
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,515
  • Înscris: 20.10.2006
Se trimit destule sms-uri, dar tot nu s-ar convinge mase mari de oameni nici cu sms-uri nationale incluse, doar cateva mii de clienti. Si cu roamingul la fel, e tarziu sa mai atraga mase mari de clienti cu el gratuit. Si uite in exemplul tau chiar, sa zicem ca trimiti 50-100 de sms-uri, deja ai depasit costul unui abonament telekom si ai egalizat costul cu optiunile de la cartele de la restul retelelor. Numai ca la restul retelelor ai mult mai mult trafic de internet inclus, viteze mai mari deregula, poti trimite sms-uri cate vrei nu e nevoie sa tot cauti solutii sa te limitezi sa nu ai mult de plata, nu risti cost suplimentar din te miri ce virus luat pe telefon sau alte cauze, gen greseli, pierdut/furat telefon. Aaa si doar la Digi nu poti nici macar contracost sa mai iei trafic suplimentar la viteza normala nu 128 Kbps in caz ca ai nevoie/ai o urgenta.

View Postcraiova70, on 23 ianuarie 2019 - 13:25, said:

Digi ar cunoaste o explozie pe mobil daca ar oferi cateva sute de mesaje nationale. Cei cu mai multe abonamente sa fie rasplatiti corespunzator.
Eu zic ca pentru a cunoaste o explozie ar trebui sa fie semnificativ mai ieftin, la preturile actuale mare lucru nu mai fac nici daca ofera sms national si international nelimitat. Si cum nu pot sa dea optim nelimitat cu roaming si sms nelimitat la 1-2 euro singura varianta sa aiba cresteri mari ar fi sa scumpeasca restul retelelor cu macar 100%. Si desigur Digi ar trebui sa aiba si reteaua cat de cat ok.

Edited by LunaCrystal, 23 January 2019 - 17:06.


#719
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostLunaCrystal, on 23 ianuarie 2019 - 16:57, said:

Se trimit destule sms-uri, dar tot nu s-ar convinge mase mari de oameni nici cu sms-uri nationale incluse, doar cateva mii de clienti. Si cu roamingul la fel, e tarziu sa mai atraga mase mari de clienti cu el gratuit. Si uite in exemplul tau chiar, sa zicem ca trimiti 50-100 de sms-uri, deja ai depasit costul unui abonament telekom si ai egalizat costul cu optiunile de la cartele de la restul retelelor. Numai ca la restul retelelor ai mult mai mult trafic de internet inclus, viteze mai mari deregula, poti trimite sms-uri cate vrei nu e nevoie sa tot cauti solutii sa te limitezi sa nu ai mult de plata, nu risti cost suplimentar din te miri ce virus luat pe telefon sau alte cauze, gen greseli, pierdut/furat telefon. Aaa si doar la Digi nu poti nici macar contracost sa mai iei trafic suplimentar la viteza normala nu 128 Kbps in caz ca ai nevoie/ai o urgenta.

Ai uitat un amanunt esential: la abonamentele alea nu ai roaming. Si ai gresit ceva: La digi poti cumpara trafic suplimentar.

#720
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006
Bine punctat!

Cu 2 euro am roaming, vowifi & digi.oriunde!

Obtin ceva similar la concurenta?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate