Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Proteste pasnice

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
In primul rand vreau sa mentionez ca nu ma pasioneaza protestele contra PSD, deoarece consider ca nu sunt spontane si ca oamenii sunt manipulati. Dar asta e alta discutie.

Am vazut ca in presa se indeamna la proteste pasnice. Adica oamenii sa isi spuna ofurile/lozincile public si dupa ce se plictisesc sa plece acasa. Mai precis: sa nu fie violenti.

Nedumerirea mea este: care este sensul unui protest pasnic? Adica ce efect pot sa aiba? Oamenii striga in strada, dar cei vizati nici macar nu sunt prin zona ca sa ii auda, si chiar daca ar fi, pur si simplu ii ignora si gata. Ce motiv au sa le indeplineasca dorintele daca nu sunt afectati direct?

Edited by cammyxxx, 20 August 2018 - 12:19.


#2
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017
Adica tu ca pesedel vrei proteste violente!

Stim ca v-ar coafa violenta, dar nu va dam violenta.

#3
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început sã emitã facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Este un mod de a le reamintii politicienilor că existăm și că ei conduc țara doar prin acordul nostru și prin urmare trebuie să asculte de noi.

Edited by tavitu, 20 August 2018 - 12:25.


#4
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007
Avand in vedere declarația de la începutul mesajului, nu cred ca meriti un raspuns la "nedumerirea" ta.

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,082
  • Înscris: 19.12.2012

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:19, said:

consider ca nu sunt spontane si ca oamenii sunt manipulati.

Au fost destul proteste spontane si tot degeaba, (Fa singur o recapitulare a evenimentelor din 2015 pana azi) participantii au fost tratati cu indiferenta,
Dar si tu esti unul din cei comozi care nu vad vreun rost in a mai merge la vot sau a mai protesta iar hotii nu or sa plece de buna voie de la borcanul cu miere...

Partea trista e ca majoritatea oamenilor cu atitudine au luat calea strainatatii...au ramas pensionarii si cei care se complac in situatia de caca din tara

#6
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Un PeSeDeL / Se legana....

#7
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:19, said:

deoarece consider ca nu sunt spontane si ca oamenii sunt manipulati.
......
Am vazut ca in presa se indeamna la proteste pasnice.

ai raspuns si dupa aia ai pus intrebarea, deci .. da, adica nu, deci poate ..

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:19, said:

In primul rand vreau sa mentionez ca nu ma pasioneaza protestele contra PSD..
Atunci de ce ai mai deschis subiectul pe aceasta tema!?

Edited by stlk, 20 August 2018 - 12:28.


#9
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,653
  • Înscris: 10.08.2009
Eu consider ca acest nou topic nu e spontan de loc si e manipulator.
Si pro-psd.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
aaa, pai sunt ok alea ale psd-ului, ca acolo nu-i adice nimeni pe oameni cu autocarele
si urinatul in boschetii capitalei tot spontan e la protestele psdului

Edited by gumball3000, 20 August 2018 - 12:30.


#11
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:19, said:

Nedumerirea mea este: care este sensul unui protest pasnic? Adica ce efect pot sa aiba? Oamenii striga in strada, dar cei vizati nici macar nu sunt prin zona ca sa ii auda, si chiar daca ar fi, pur si simplu ii ignora si gata. Ce motiv au sa le indeplineasca dorintele daca nu sunt afectati direct?

"misery wants company"

protestele pasnice creeaza coeziune in societate. oamenii se vad intre ei, si isi striga ofurile, si afla ca nu sunt singuri pe lume in fata napastelor.

protestele violente creeaza dezbinare in societate. oamenii se vad intre ei, dar incep sa se teama unii de altii pentru ca toata lumea se teme de violente

#12
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017

View Poststlk, on 20 august 2018 - 12:28, said:

Atunci de ce ai mai deschis subiectul pe aceasta tema!?
Intreb de curiozitate, pentru ca protestele pasnice mi se par complet inutile. Cum era vorba acelui smecheras pe youtube? Ori suntem golani, ori nu mai suntem.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:19, said:

Nedumerirea mea este: care este sensul unui protest pasnic? Adica ce efect pot sa aiba?

Un efect egal cu ZERO, cum probabil intuiesti.  Rolul unor proteste este unul simbolic.. In primul rand cladirea aia e gola, in al doilea rand se te iei la imbrancit cu jandarmii, nu rezolvi chiar nimic.. chiar daca o tara intreaga sparge seminte si se uita la TV...  Cei alesi de popor, tot acolo raman.   O confruntare violenta cu forta represiva a statului abuziv este in mai toate circumstantele inutila (nu rezolvi nimic)

#14
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:31, said:


Intreb de curiozitate, pentru ca protestele pasnice mi se par complet inutile. Cum era vorba acelui smecheras pe youtube? Ori suntem golani, ori nu mai suntem.

Hai, fii sincera, vrei sa ne spui ca ar fi mai bine sa avem numai proteste violente?

#15
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,998
  • Înscris: 14.09.2004
Posted Image Posted Image Posted Image
Inca un pesedist/pesedista nelamurita.
In caz de nelamurire masiva contactati Jandragneria. Sa va dea un spray de lamurire Posted Image

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:31, said:

Intreb de curiozitate, pentru ca protestele pasnice mi se par complet inutile. Cum era vorba acelui smecheras pe youtube? Ori suntem golani, ori nu mai suntem.
se pare Dragnea nu e de aceeasi parere cu tine, altfel nu vedeam saptamanile trecute jandermeriada

#17
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Postrosix, on 20 august 2018 - 12:33, said:


Un efect egal cu ZERO, cum probabil intuiesti.  Rolul unor proteste este unul simbolic.. In primul rand cladirea aia e gola, in al doilea rand se te iei la imbrancit cu jandarmii, nu rezolvi chiar nimic.. chiar daca o tara intreaga sparge seminte si se uita la TV...  Cei alesi de popor, tot acolo raman.   O confruntare violenta cu forta represiva a statului abuziv este in mai toate circumstantele inutila (nu rezolvi nimic)
te cred si eu ca sunt egal cu zero, daca sunt fara obiectiv. ia sa fi strigat 100K de oameni, din toti busogii: vrem autostrada pitesti-sibiu, ce crezi, s-ar apuca de ea?

#18
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postcammyxxx, on 20 august 2018 - 12:19, said:

Nedumerirea mea este: care este sensul unui protest pasnic? Adica ce efect pot sa aiba? Oamenii striga in strada, dar cei vizati nici macar nu sunt prin zona ca sa ii auda, si chiar daca ar fi, pur si simplu ii ignora si gata. Ce motiv au sa le indeplineasca dorintele daca nu sunt afectati direct?
În țara nesimțirii sociale, economice, instituționale etc. etc. n-au niciun efect. Demisiile de onoare nu există în RO. Ce-am zis, onoare? Lol.
Oricum, s-au dezumflat repede treburile. Mult prea repede pentru a avea vreun efect. Dacă erau vreo săptămână 100.000 de oameni în stradă, începeau să le țâțâie părțile posterioare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate