Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1954 replies to this topic

#1387
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Era unul Dragulin in oraselul meu, repara televizoare pe vremea lui Ceasca si imediat dupa. Cred ca mi-a schimbat un bloc de canale bun de la un Diamant cu unul prost :ciocan: Nu stiu daca mai traieste.

#1388
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Erau destui "depanatori".

#1389
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cred ca este cea mai enervanta reclama. Din cate am citit multi sunt de aceeasi parere.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dVrJuUOg6Qk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1390
horatiu81

horatiu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.07.2009
Voi ati inteles replica (sesizata acustic aproximativ: "gin bai tai") de la inceputul reclamei la Mazda?!

#1391
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthoratiu81, on 13 mai 2018 - 08:39, said:

Voi ati inteles replica (sesizata acustic aproximativ: "gin bai tai") de la inceputul reclamei la Mazda?!


Jinba ittai (人馬一体, "person [and] horse [as] one body") is a Japanese four-character compound describing unity of horse and rider which is pertinent to Yabusame, Japanese mounted archery

#1392
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,273
  • Înscris: 29.12.2006
Îmi place reclama asta pentru CEC Bank.

E o reclamă care, nu că nu-mi place, ci e de prost gust. E făcută pentru o bere, nu mai ştiu care. E prezentat cum tatăl şi mama vin în vizită la fiul lor student, ce e cazat într-un cămin studenţesc. Până aici nimic, însă tatăl băiatului e prezentat cum vine în vizită cu braţele pline cu...cutii de bere !

Urât, foarte urât !

#1393
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlupini, on 13 mai 2018 - 16:32, said:

Îmi place reclama asta pentru CEC Bank.




Reclama aia este superba, din pacate nu are nicio treaba cu banca. Umbla la sentimentele romanilor, la coarda lor sensibila, iubire de tara, amintiri, aventuri, sentimente placute etc. Niste dobitoci cei de la banca respectiva. Se folosesc de astfel de chestii pt a da bine.

#1394
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,273
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMembruAnonim, on 13 mai 2018 - 16:59, said:

Reclama aia este superba, din pacate nu are nicio treaba cu banca.

Îmi place mult mesajul de la final: Nu ţara trebuie schimbată. Ci modul în care o privim. Exact asta e şi convingerea mea.

#1395
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Faptul ca se folosesc de latura sensibila a omului nu demonstreaza decat ca sunt niste ipocriti. Nu vorbesc o clipa de banca in reclama. De fapt reclama in sine nu are nicio treaba cu banca.

#1396
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Cam asa fac si multe companii de telecom. Daca te uiti la reclame (nu vorbesc de astea cu reduceri, oferte and shit) vezi numai oameni fericiti, viitor, tehnologie etc. De-abia la urma iti baga marca operatorului respectiv. Iar uneori mai baga si actori renumiti (parca era una cu Marcel Iures acum cativa ani. Sau cu Rebengiuc, nu mai retin exact. Sau mai degraba amandoi au pus vocea la reclame din astea tampite). Macar astia de la CEC iti arata imagini deosebite din Romania, ca altfel de cand cu faimoasa frunza, u mai stim sa ne promovam tara :P

#1397
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Asa ma seaca si urasc o reclama la radio la credit BRD. Un aiurit il suna pe un prieten care-i in concediu in Italia sa ii cumpere cu cardul o pizza. Adica, ala nu are bani de o pizza, e atat de sarac ? Pun pe mute din secunda cand apare reclama la radio cand sunt in masina

#1398
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Am avut o revelație astăzi când am văzut o reclamă la un material de construcții. În reclamă spune că ochiul omului detectează prima oară crăpăturile și fisurile de pe perete și nu suprafața netezită. Oare de aia ne sar ochii într-o anumită zonă a femeilor când mergem pe stradă sau altundeva? :lol:

#1399
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
pai tu cand mergi pe strada vezi intai "crapatura" femeilor? :naughty:

#1400
nico_letta

nico_letta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 23.04.2018
Mare LOVE. :wub:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a-DucTZjNyg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Şi un HATE. :thumbdown:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SGbpiOtiwEE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1401
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Proasta aia de.. am si uitat cum o cheama, zici ca este turbata. Iulia Albu..

#1402
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Reclame cretine la Engie One. Pentru aia prosti care nu pricep mesajul din prima :death: :ciocan: :bicycle:

(Deocamdata nu au aparut pe YT, dar le-am vazut la TV. E una cu niste drone care formeaza o sageata catre tricoul tipului si alta cu un urs de plus (sau alt animal) care repeta ce-a zis dobitocul...)

#1403
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
la tv ma uit mai rar asa ca pot doecamdata doar de la radio sa dau exemple:

in cap imi vin acum 2: ambele de la banci si ambele cu cantec: cacatul ala cu comisioane de la ing si cacatul 2 cu do do  re re mi mi  la raifaisen sau ceva

Evident efectul e agravay de faptul ca sunt in heavy rotation ca sa zic asa

#1404
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,498
  • Înscris: 13.10.2010
Imi place:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0HieWZMl2Kk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate