Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi
 Touchpad nefunctional Acer Aspire...

Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Balcon inchis cu sticla pe cornie...

Cumparare ATV second Hand
 Au inebunit cu pretul la cirese&#...

[CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere

Despre irigatoarele bucale !
 Recomandare frigider fiabil pana ...

Cursuri Cypress JavaScript

Cand apare filmul Don Giovanni?

Transmite cineva in Romania?
 

Consecințele evenimentelor din 10 august, cine sunt vinovații?

* * * * - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4960 replies to this topic

Poll: Consecințele evenimentelor din 10 august, cine sunt vinovații? (311 member(s) have cast votes)

Jandarmeria credeti ca are vreo vina in ceea ce s-a intamplat?

  1. Voted DA, conducerea și coordonare trebuie să răspundă (232 votes [74.60%] - View)

    Percentage of vote: 74.60%

  2. Voted NU, și-au făcut datoria în mod legal (53 votes [17.04%] - View)

    Percentage of vote: 17.04%

  3. NU, au fost subordonați politic și doar au executat ordinele (26 votes [8.36%] - View)

    Percentage of vote: 8.36%

Manifestanții credeți că au vreo vină?

  1. Voted DA, au vrut să dea o lovitură de stat (29 votes [9.32%] - View)

    Percentage of vote: 9.32%

  2. DA, deși au manifestat în mod pașnic au tolerat agitatorii (77 votes [24.76%] - View)

    Percentage of vote: 24.76%

  3. Voted NU, manifestația a degenerat din alte motiv (205 votes [65.92%] - View)

    Percentage of vote: 65.92%

Care a fost rolul puterii în evenimentele din seara de 10 august?

  1. Voted Niciunul, s-a acționat în numele legii (64 votes [20.58%] - View)

    Percentage of vote: 20.58%

  2. Voted Au fost cei care au plănuit desfășurarea evenimentelor (247 votes [79.42%] - View)

    Percentage of vote: 79.42%

Vote Guests cannot vote

#4447
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 15.08.2018

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 18:43, said:



partea mea a trait 30 de ani in democratie si alta mentalitate....

E imposibil, daca ai fi trait in democratie nu ai fi promovat islamismul.

#4448
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View PostHansolo, on 15 noiembrie 2018 - 18:37, said:


Nu vei gasi UN sustinator onest al protestelor care sa aprobe ce a spus Dide.
Mi-am vărsat mațele citind de dimineață comentariile de pe FB la postarea inițială a ăluia. Deși minoritari, nu era UNUL, erau ZECI care i-au dat dreptate.

Nu-i mai idealiza, nu te mai iluziona cu cine participă la protestele ălea. Asta dacă vrei să fii sincer.

#4449
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostFane, on 15 noiembrie 2018 - 18:41, said:


esti bine?
Da, mersi, tu?
Într-o țară normală cei responsabili erau la închisoare deja, la noi sunt avansați în grad!
Despre ce vorbim?
"Wow, cum a zis ăla că se bucură de moartea ăleia, ce dezaxat!"
Ce trebuia, să fie trist? Srsly?


#4450
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postoopsminded, on 15 noiembrie 2018 - 18:45, said:

Mi-am vărsat mațele citind de dimineață comentariile de pe FB la postarea inițială a ăluia. Deși minoritari, nu era UNUL, erau ZECI care i-au dat dreptate.
Asta e creatia PSD&ALDE in doi ani de guvernare. Iti poti imagina inca doi ani ?

#4451
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 18:43, said:

partea mea a trait 30 de ani in democratie si alta mentalitate....
Nah, te flatezi singur, tot cu o mentalitate de comunist ai rămas! ;)

#4452
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View Postpasilla, on 15 noiembrie 2018 - 18:47, said:


Asta e creatia PSD&ALDE in doi ani de guvernare. Iti poti imagina inca doi ani ?
Scuze slabe, frate. Erau doar niște golănași violenți și inculți.

#4453
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postoopsminded, on 15 noiembrie 2018 - 18:49, said:

Erau doar niște golănași violenți și inculți.
Ai caracterizat liderii psd ? Iordache, Nicolicea, Nicolae, Dragnea si altii asemenea lor ?

Attached File  iordache.jpg   37.18K   3 downloads

Edited by pasilla, 15 November 2018 - 18:56.


#4454
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postoopsminded, on 15 noiembrie 2018 - 17:31, said:

Tu îți cauți scuze (tardiv, vă dați foarte ușor arama pe față, păcat că nu permite forumul ăsta să-ți spun ce gândesc eu despre cei ca tine, acum și aici).

Dar măcar caută o scuză mai bună pentru care jubilezi, să nu îmi spui că știi tu că a naibii tocmai femeia aia știa ce au discutat sau nu unii într-un comandament sau că știa cine ce cască a purtat, dar nu spunea și d-aia nu vă ies vouă pasențele cu urmările lui 10 august.
Forumul iti permite, tot ce iti ramane ii sa impachetezi ideea in niste cuvinte, bineinteles daca esti in stare! Io apas orice tasta, vad ca apare scris exact ce am tastat si cursorul avanseaza o pozitie de fiecare data, inclusiv la spatiu.

Singurii care ii plang cu adevarat pe cei morti in urma unui accident si is afectati is cei apropiati, restul au vrajeala moarta, simulare si teatru ieftin cum ca ar fi si ei in situatia rudelor. Deci, pur si simplu ii o problema care nu ma afecteaza direct, la fel cum nu ma afecteaza cand aud ca s-a intamplat la fel cu x, y, z necunoscuti si cel care a facut rau (chiar si accidental) trebuie sa plateasca pentru fapta lui.
In schimb, o ticalosie gandita, planuita si pusa in practica pentru a afecta zeci de mii, sute de mii sau milioane de oameni trebuie sanctionata si nu trebuie uitata din partea cui, cu colaborarea si cu ajutorul cui a fost posibila! Asta

Ce-i explicam io colegului tau tovaras, pe scurt,: jandarmeria nu-si mai spala imaginea nici cu toata apa care o sa treaca 10 ani pe Dunare pentru 10 august si moartea accidentala a unui jandarm nu o sa faca pe nimeni sa treaca din tabara celor care detesta institutia asta in cea a celor care ii iubesc si ii ling. Nu puteti veni cu o "jertfa" accidentala pentru a va rebilita, trebuie sa fie o schimbare de atitudine pe bune si in folosul dreptatii! Noi nu de sangele nevinovatilor avem nevoie, vrem ca vinovatii pentru 10 august sa raspunda pentru ce au facut!


View PostAllahu, on 15 noiembrie 2018 - 17:37, said:

Deci nu stii sigur, doar bagi vrajeala si "poate chiar "te plangi si pe la straini
Batranul din Teleorman, mort la cateva zile, n-a apucat sa se planga niciunui strain. S-a dus la demonstratie contra sefului tau si seful tau a comandat (de la Scrovistea) jandarmilor sa le dea 7 ore de gaz gratis, pentru toata Piata Victoriei!

Edited by gabyxm, 15 November 2018 - 19:31.


#4455
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postgabyxm, on 15 noiembrie 2018 - 19:29, said:


Ce-i explicam io colegului tau tovaras, pe scurt,: jandarmeria nu-si mai spala imaginea nici cu toata apa care o sa treaca 10 ani pe Dunare pentru 10 august si moartea accidentala a unui jandarm nu o sa faca pe nimeni sa treaca din tabara celor care detesta institutia asta in cea a celor care ii iubesc si ii ling. Nu puteti veni cu o "jertfa" accidentala pentru a va rebilita, trebuie sa fie o schimbare de atitudine pe bune si in folosul dreptatii! Noi nu de sangele nevinovatilor avem nevoie, vrem ca vinovatii pentru 10 august sa raspunda pentru ce au facut!


Ai impins generalizarea la maximum....Cum sti tu sunt cei dispusi sa "spele " in veci jandarmeria si mai ales te intreb daca esti pentru desfiintarea ei definitiva.

Daca tot este o institutie detestata si inutila, hai sa facem economie la buget.
Deci ?

#4456
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 19:36, said:



Ai impins generalizarea la maximum....Cum sti tu sunt cei dispusi sa "spele " in veci jandarmeria si mai ales te intreb daca esti pentru desfiintarea ei definitiva.

Daca tot este o institutie detestata si inutila, hai sa facem economie la buget.
Deci ?
Unde semnăm?

#4457
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 19:36, said:

Ai impins generalizarea la maximum....Cum sti tu sunt cei dispusi sa "spele " in veci jandarmeria si mai ales te intreb daca esti pentru desfiintarea ei definitiva.

Daca tot este o institutie detestata si inutila, hai sa facem economie la buget.
Deci ?

Jandarmeria ii azi aceeasi institutie ca si cea din 10 august. Sefii decat s-au schimbat intre ei, purtatorul de cuvant PSD-ist a ramas bine-merci, jandarii responsabili cu cafteala is la posturi in continuare si nu am vazut niciunul scos la lumina (macar de la intunericul castii, ca in cutia ucrainiana nu-i mai pune nimeni beculete la varsta asta), Liberace cu fular se vrea general etc.
Cat timp ii dragnea&co la putere, jandarmeria nu o sa "sufere" nici o reforma si dupa, daca tot asa o sa arate timp de inca un an de zile io zic ca trebuie desfiintata! Nu-i economie la buget, ca nu gandim toti in dolari si centi, ii pur si simplu o inutilitate utila celor de la putere cand isi doresc sa lupte cu pumnul contra unei idei!

#4458
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postgabyxm, on 15 noiembrie 2018 - 19:58, said:


Jandarmeria

Te mai intreb odata.
Sa desfiintam jandarmeria ca institutie pe care tu o vezi patata pentru totdeauna ?

E simplu....ai de spus da, sau nu.

#4459
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 20:03, said:

Te mai intreb odata.
Sa desfiintam jandarmeria ca institutie pe care tu o vezi patata pentru totdeauna ?

E simplu....ai de spus da, sau nu.

View Postgabyxm, on 15 noiembrie 2018 - 19:58, said:

Cat timp ii dragnea&co la putere, jandarmeria nu o sa "sufere" nici o reforma si dupa, daca tot asa o sa arate timp de inca un an de zile io zic ca trebuie desfiintata!
La urmatoarea intrebare clona iti dau quote cu jumatea enuntului!
Nu poti desfiinta o institutie, imprastia documentele, actele, inregistrarile si "angajatii", ca ajungem pe urma in situatia gasirii "teroristilor" din 22 decembrie! Toti trebuie sa stea impreuna pana plateste si ultimul opincar vinovat!

Edited by gabyxm, 15 November 2018 - 20:14.


#4460
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,521
  • Înscris: 17.09.2007

View Postoopsminded, on 15 noiembrie 2018 - 18:45, said:

Mi-am vărsat mațele citind de dimineață comentariile de pe FB la postarea inițială a ăluia. Deși minoritari, nu era UNUL, erau ZECI care i-au dat dreptate.

Nu-i mai idealiza, nu te mai iluziona cu cine participă la protestele ălea. Asta dacă vrei să fii sincer.
Ramane cum am spus, aia care l-au aprobat erau din galeria de fotbal sau de la PSD.
Stiu cine a participat la protest, nu e nimic idealizat. Nu e vorba ca protestul n-ar putea degenera in violenta, oamenii s-au saturat de borfasi. Diferenta intre asta si galeria de fotbal e ca ultimii vin la proteste cu un alt scop decat protestantii.

#4461
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Protestant e decat Klaus...

#4462
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014

View PostMembruAnonim, on 15 noiembrie 2018 - 21:25, said:

Protestant e decat Klaus...
Santa Klaus...că ăstalalt e doar PNL-ist

#4463
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,346
  • Înscris: 05.06.2002
Mai baieti, luati batalia care o ducem noi si in context electoral. Adicatelea vrem ca la urmatoarele alegeri sa ni se alature cat mai multi dintre nehotarati sa spulberam psd-ul. Daca vreun nehotarat va vede ca va bucurati ca tampitii ca o mama cu carutul a fost spulberata pe trecerea de pietoni o sa mai considere ca luptati pt o cauza dreapta? Ar mai interesa pe cineva ca era jandarmirita si voi ati fost gazati si batuti de alti jandarmi?

In alta ordine de idei nu stiu cum sunteti voi, dar daca ar fi sa-i linsez le-as da pulane peste bot cum au facut si ei. In nici un caz nu m-as apuca sa-i omor. Dar asta-i doar in imaginatia mea, ca eu mai am speranta ca exista stat de drept...



#4464
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostMembruAnonim, on 12 noiembrie 2018 - 18:01, said:

Si el face parte din asa zisii p0staci care nu mai au succes la trolare.
Cine știe ???
Nu toți au loc pe statul de plata ! https://m.adevarul.r...b4c0/index.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate