Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Condus prin new york vs condus prin București

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde şi de şoferi. Am văzut filmări din India şi Etiopia cu trafic mai ceva decât la noi, se vira la stânga, dar ghici ce nu, nu era nebunie cu ambuteiaje. La noi face unul la stânga sau o mişcare greşită şi se blochează traficul că prea mulţi nu pot să aştepte ca să termine unii manevra şi după aia să se desfăşoare în mod normal traficul.
Nu-mi plac gărduleţele de la liniile de tramvai, că din păcate toţi (inclusiv şoferi civilizaţi) suferă din cauza şoferilor indisciplinaţi, dar nah, dacă am fi avut mai mulţi şoferi civilizaţi, nu am fi avut nevoie de gărduleţele alea. Eu vreau să-i văd amendaţi pe cei care parchează în intersecţie, chiar lângă trecerea de pietoni (sau de ce nu pe ea?) sau staţionează pe banda 2... Da, Bucureştiul a fost distrus de urbanism prost încpând cu anii '60 (mai puţin) şi la greu începând cu anii '70, dar asta nu-ţi dă dreptul să pui în pericol siguranţa şoferilor şi a oamenilor.

Edited by djl, 15 July 2018 - 16:33.


#38
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 07.11.2006

View Postzyppster, on 15 iulie 2018 - 11:53, said:

vezi aici traficul din times square

https://www.earthcam...re/?cam=tsrobo3

Cat de parsiv poti fi cu link-ul ala Posted Image Acolo-i live.
Ai vazut cat e ora?Chiar daca-i vorba de orasul care nu doarme niciodata.

#39
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,982
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDaculScoril0, on 15 iulie 2018 - 15:46, said:

exact autostradă e ”highway”


Fals, autostrada in America de Nord este "freeway", highway poate trece si prin localitati, poate avea si o linie pe sens etc

In fapt freeway face parte din highways, dar la ceea ce romanii spun autostrada este freeway

#40
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,342
  • Înscris: 22.04.2017

View PostI2O, on 15 iulie 2018 - 07:52, said:

Cate parcari subterane si supraterane au cei din new york si cate bucurestiu?

Cam de cand aveau americanii parcari de genu asta....bucurestiu cred ca nici acum nu are asa ceva
[ https://vintageeveryday.files.wordpress.com/2010/10/oldtimeverticalparking.jpg?w=528&h=640 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Avem cate sunt necesare. Daca ar exista cerere, s-ar construi incepand de maine. De catre privati, evident, cand vor simti miros de bani. Statul? Statul se va misca la fel de prost ca in orice domeniu.

#41
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostAnonymous1986, on 15 iulie 2018 - 07:08, said:

la ei nu știu dacă exista t e meniul de cocalar care să-ți taie fata
Prin majoritatea statelor daca tai fata cuiva este agresiune si ajungi la tribunal, nu iei doar amenda.

#42
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,794
  • Înscris: 21.06.2016
Fii domle serios Posted Image

#43
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

View PostPaz, on 15 iulie 2018 - 08:23, said:



Nici pe autostrazile din Europa n-ai voie cu mai putin de 80 km/h.
Unde scrie asta?!

View Posta_user, on 16 iulie 2018 - 16:02, said:


Avem cate sunt necesare. Daca ar exista cerere, s-ar construi incepand de maine. De catre privati, evident, cand vor simti miros de bani. Statul? Statul se va misca la fel de prost ca in orice domeniu.
Aiurea. Cererea e mică, pentru ca încă nu ii arde nimeni serios pe cei care parchează aiurea. Nu o data abia am reușit sa ma strecor in parcarea de la magazinul Unirea, din cauza mașinilor parcate ilegal pe ambele părți ale drumului (in spic, sa încapă mai multe), iar parcarea era goală.
Așa se întâmpla peste tot. Dacă s-ar respecta legea jn privința parcarii, nevoia de parcări ar creste semnificativ.

#44
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postrichelieu, on 21 iulie 2018 - 07:39, said:

Unde scrie asta?!

Nicaieri. Am visat eu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate