Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Sfaturi pentru folosirea cuptorului electric

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Cuptorul electric este singura opțiune in bucatarie. Ala pe gaz e doar o....consolare :lol:
Exista totuși și opțiuni pe gaz de buna calitate

#20
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Legat de siguranta, este mult mai etans decat cel pe gaz si se incinge foarte tare in interior, asa ca ar fi bine sa te dai la o parte cand il deschizi sa nu-ti iasa tot aburul ala in fata. De partea cealalta, e util daca ai copii/ oameni neatenti in casa ca nu se incinge in exterior.

Legat de mancarea propriu-zisa, se prepara totul mult mai repede si mai uniform decat la cuptorul cu gaz. Pentru timpi, tipuri de incalzire si pozitie ar trebui sa gasesti detalii in manualul de utilizare. E mult mai precis ca temperatura, ceea ce ajuta la felurile de mancare mai pretentioase

Legat de confort, are cronometru, ceea ce ajuta daca esti picat din cer/ foarte ocupat si se curata mult mai usor.

Edited by black_dizzy, 17 July 2018 - 17:38.


#21
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Ale mele nu au cronometru (ma rog, cel pe care il folosesc acum, are unul mecanic dar e stricat :lol:, e un Franke entry level). Dar mi-am cumparat eu un cronometru digital, care are si sonda de temperatura pentru fripturi. Much better ;)

#22
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 03.08.2004

View Postbelisima, on 24 iunie 2018 - 12:08, said:

Cineva mi-a spus ca i-a iesit checul necopt inauntru,desi aparent era facut.Persoana era la o prima incercare.Trebuie asezata tava jos sau la mijloc?
Asa este cel mai bun. Mi-au trebuit ani buni s-o conving pe nevasta-mea sa-l faca asa.

#23
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Ei....necopt nu e ok. Știu eu ce-ti place tie, însă ăla nu e necopt...așa e el :)

#24
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Ma bate gandul sa trec si eu la electric.

Sunt mare mancator de sarmale de exemplu,cum ies comparativ cu cel pe gaz.

La cel pe gaz folosesc o oala de lut din piata. Ies bune dar dureaza o vesnicie pana sunt gata. Nu mai zic ca pana sunt gata "gust" cel puti 10 bucati. :)

Multumesc

#25
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
si eu fac la fel sarmalele, oala de lut, in cuptor electric.
ies f bune, eu nu vad vreo diferenta de gust. Avantajele s-au spus mai sus, go for it!

am fost destul de sceptica in 2008 cand l-am luat, fortata de faptul ca la casa de vacanta nu sunt gaze, dar mi-am dat seama rapid ca e cu totul altceva

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate