Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Google Pixel 3 si Pixel 3XL - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1249 replies to this topic

#721
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
O fi mai modern K20 Pro. Dar la camera nu exista absolut niciun fel de comparatie, Pixel 3/3a matura pe jos cu orice Xiaomi

#722
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postadryan871, on 15 iulie 2019 - 20:40, said:

Zic si eu,nu dau cu parul...De ce ai luat 3A XL,cand la acelasi pret,chiar mai putin,ai K20 Pro..ecran fara margini,ultimul procesor,camera mult mai versatila..
Ultimul procesor si ecran fara margini am si acum pe S10e si nu ma ajuta cu nimic. De mult am vrut sa incerc un Pixel pentru software si camera. Xiaomi nu are nici una din astea.
Eu sunt un foarte mare sucker pentru soft-uri curate si minimaliste. Pe MIUI ma doare capul...

View PostR10, on 15 iulie 2019 - 20:39, said:

Stie cineva de unde se poate comanda un Pixel 3 (nu xl) la un pret de aproximativ 500-530 eur/usd?
Pe amazon.de a fost o vreme 529 dar l-au urcat la peste 650. Pe saturn si mediamarkt e 529, dar nu se poate comanda online. Sau cel putin nu reusesc eu
Am cautat si eu si nu am gasit nimic. Doar pe Google Store si Mediamarkt / saturn mai este la 550, respectiv 530 euro si nici unul din ele nu livreaza in Romania.

Edited by AstroNut98, 15 July 2019 - 23:24.


#723
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009

View PostR10, on 15 iulie 2019 - 20:39, said:

Stie cineva de unde se poate comanda un Pixel 3 (nu xl) la un pret de aproximativ 500-530 eur/usd?

Pe amazon.de a fost o vreme 529 dar l-au urcat la peste 650. Pe saturn si mediamarkt e 529, dar nu se poate comanda online. Sau cel putin nu reusesc eu

Se poate comanda doar daca folosesti , de ex eshopwedrop, insa nu stiu cum vei rezolva partea de garantie.
Mai urmareste amazon .de,.it sau .es de exemplu si sunt sanse sa il gasesti pe la 550 euro.

View Postadryan871, on 15 iulie 2019 - 20:40, said:

Zic si eu,nu dau cu parul...De ce ai luat 3A XL,cand la acelasi pret,chiar mai putin,ai K20 Pro..ecran fara margini,ultimul procesor,camera mult mai versatila..
Cum spuneau si colegii mai sus pe partea de camera si soft curat, pixelul e ce trebuie.

Edited by ionut_lazar2001, 16 July 2019 - 09:37.


#724
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
A ajuns astazi telefonul, mult mai repede decat era programat.
Prima impresie e foarte placuta, e clar mare de tot, dar e usor si bine construit si e relativ usor de tinut in mana. Display-ul e foarte ok, nu observ diferente fata de cel de pe S10e. E mai luminos decat cel de pe OnePlus 6. Difuzoarele sunt foarte bune, o idee sub S10e as zice, dar nu cu mult. Oricum mult peste orice altceva din banii astia cu difuzor mono.
Bateria deja de la prima incarcare se vede ca e un monstru, am tras astazi de el destul de mult si mai am 70% baterie cu 2 ore screen on time, inclusiv jocuri.
Cel mai mult imi place software-ul, e fix ce imi doream. Simplu, frumos, minimalist, rapid si cu niste functii faine gen flip to shh, now playing. Telefonul se misca surprinzator de bine, nu se vede ca ar fi un chip mid-range. Pentru ce il folosesc eu e arhisuficient. Deocamdata si RAM management-ul pare decent, sa vedem cum o fi peste ceva timp.
So far so good, sunt foarte multumit de jucarie. Posted Image
Edit: Nu stiu de ce a sucit pozele...

Attached Files


Edited by AstroNut98, 18 July 2019 - 22:26.


#725
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
Sa te bucuri sănătos de el și welcome in the club...te primim cu drag in comunitatea pixelatilor :))

#726
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Spuneam si eu mai sus chiar e ce trebuie 3a si 3a xl, pacat ca nu prea ajung la preturi mai decente si pe la noi

#727
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
TWRP adds support for the Google Pixel 3a and 3a XL: https://www.androidp...l-3a-and-3a-xl/

#728
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Vreau sa cumpar un pixel 3a Xl de pe amazon.de deoarece pretul este foarte bun cu ce gasesc la noi in tara. Intrebarea mea este, vreau sa il cumpar direct de la amazon (nu de la o firma care vinde pe amazon) si vreau sa stiu daca este compatibil cu retelele de la noi din tara.
https://www.amazon.d...coding=UTF8&me=

#729
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
N-o sa ai nici o problema cu utilizarea in RO. Doar sa nu visezi la VoLTE si WoWiFi... Astea s-ar putea sa mearga doar cu artificii (deblocat bootloader, root, diverse modificari).

#730
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Nu am nevoie de ele. Cu garantia se rezolva usor la Amazon?

#731
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca este "vandut de Amazon", sau de la un tert dar "livrat de Amazon", garantia este asigurata direct de catre Amazon (mama ma-sii, a trebuit sa le repet numele de 3 ori in aceeasi fraza :D)
Am intrebat lucrul asta la Amazon.de inainte sa comand un Pixel 3 XL, mi-au confirmat pe email, pana la urma pretul cel mai bun a fost la Amazon.fr (dar se aplica aceleasi conditii). Garantia pentru electronice de la orice Amazon din UE este cea standard, de 2 ani.

In caz de probleme, trebuie sa ii contactezi (din contul de unde ai plasat comanda) si te ajuta cu procedura de retur. Inca n-am avut nevoie sa apelez la asa ceva, asa ca nu stiu pasii...

Am folosit supportul lor doar in cazul in care produsele comandate au intarziat, sau nu au ajuns. S-a rezolvat totul rapid, si fara nici o pierdere din partea mea (ba chiar am primit livrare rapida fara nici un extra cost la doua dintre 'reclamatii'). Posted Image

#732
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Perfect. Multumesc pentru informatii :D

#733
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View PostFantasy89, on 20 iulie 2019 - 07:56, said:

vreau sa il cumpar direct de la amazon (nu de la o firma care vinde pe amazon)
Si eu tot asa l-am luat, luni l-am comandat, joi a fost la mine. Merge fara probleme, are incarcator pentru Europa si are si casti in pachet.
Sa il folosesti sanatos! ;)

#734
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Stai un pic, de ce vrei sa dai 566 pe 3A XL cand 3XL este 590? https://www.amazon.d...AKR8XB7XF&psc=1

#735
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
^ Nu atât era prețul când a postat link-ul, dacă îmi amintesc bine Posted Image. Sper că l-a luat atunci, altfel mai are de așteptat.

Păcat că nu livrează în România Saturn/MediaMarkt, i-am descoperit vânzând inclusiv pe ebay.de iar aici poți nimeri (ca mine) reduceri. Al meu m-a costat 395 (10% redus), cu ridicare personală din Saturn (am în oraș magazin fizic). Pentru comparare prețuri folosesc idealo.de (pentru 3a XL de exemplu: https://www.idealo.d...-xl-google.html).

#736
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Nu am reusit sa il cumpar atunci.Asta este,mai astept :)

#737
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Ai incercat pe ebay.de? Sunt sanse sa gasesti pe acolo

#738
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Prefer sa cumpar direct de pe amazon, deoarece vreau sa stau linistit cand vine vorba de garantie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate