Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Google Pixel 3 si Pixel 3XL - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1249 replies to this topic

#1243
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Când să postez și eu că încă NU am instalat niciuna dintre variantele Beta/Release (nu vreau să risc să nu îmi mai meargă aplicațiile de banking), văd că topicul nu e mort. E bine că nu e mort :).

În altă ordine de idei, interesantă informația cu camera. Despre ce este vorba? Sunt curios pentru că ultimele filme (mă bazam pe rezultat, eveniment important, rezultat jenant dacă nu chiar dezamăgitor) m-au nemulțumit. Efectiv se vede pixelat (făcut cu Pixel, nu?) pe laptop. 1080p, 60fps, Android 11 la zi, versiunea 8.2.400.377695972.29 - de asemenea la zi. Poate sunt eu mai exigent (genul de om căruia îi sare în ochi imediat pixelul defect de la monitor sau de la noul televizor) dar efectiv văd diferența.

#1244
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
12.

#1245
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Pentru cineva ca mine, care a trecut la Android 12 (recent; apuse sunt zilele când stăteam cu sufletul la gură pentru primul beta) doar ca să constate ciudățenia cu toggle-ul de WiFi și date mobile, soluția pentru a reveni la cum era înainte:
https://www.androidp...old-wifi-toggle

PS. Enervant cum tot reduc numărul toggle-urilor din acea zonă. Dar le-au făcut cât casa, să mor de bucurie, nu alta Posted Image.

Edited by idna, 27 October 2021 - 15:22.


#1246
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Ieri am facut update la Android 12, o mizerie sinistră, exista un trend in industrie: hai sa schimbam doar de dragul de a schimba, doar sa justificam salariile UI/UX-istilor.

Fonturile din Settings sunt imense, nu stiu de ce naiba le-au facut asa mari. Fonturile din browsere, cand cauti cu google sunt micsorate. Widget-ul (care nu poate fi modificat sau mutat) cu vremea este in stanga, nu mai e central. Cand ai telefonul blocat, ceasul ba iti apare sus, ba jos, ba imens pe tot ecranul. Toate toggle-urile de sus sunt foarte mari, nu sunt butonase mici cum erau, ci niste imensitati.

Nu se poate schimba nimic.
Si mi se pare si mai lent in meniuri

Astept sa-l mai instaleze alte persoane, poate se gasesc solutii pe twitter/reddit/aici.

#1247
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Wrong topic,a refera postul meu de mai sus, cel referitor la android 12,  dar s-ar aplica și aici, voiam să scriu in topicul de 4a. Rog un moderator sa îl șteargă.multumesc

Edited by Taw, 29 October 2021 - 22:52.


#1248
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
Google Camera Update

https://www.androidp...-6-release-day/

Edited by KeNz011, 30 October 2021 - 00:11.


#1249
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
https://www.gizmochi...el-smartphones/

#1250
TutaDaniel

TutaDaniel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.04.2018
Salut e cineva care are pete negre pe camera din spate?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate