Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Google Pixel 3 si Pixel 3XL - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1249 replies to this topic

#487
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
In utilizare normala, n-o sa ai nici un stress. Cand o sa treaca @danmerezeanu pe aici, iti va confirma lucrul asta...
Si aia cu ''aproape ca nu tine nimic in memorie'' este gogonata rau de tot. Unde ai auzit-o? Posted Image

Chiar si fara sa pun mana pe un Pixel 3, sunt pregatit sa pun pariu ca in utilizare nu este nici o diferenta notabila intre 2 XL si 3 XL.

#488
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostLesbianu, on 22 aprilie 2019 - 10:11, said:

Reducerea este de o saptamana si ceva... Am analizat posibilitatile cand am aflat de ea.
Păi reducerile bune îs în USA. Face Google Fi o vârstă, pac la jumate

#489
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.08.2004
si eu pot confirma ca nu am nici un fel de probleme in utilizarea de zi cu zi (mai ales browser cu 4-5 tabs deschise, gmail, outlook, play music, whatsapp...lucruri pe care le folosesc constant).
daca tii o aplicatie in bacground pentru mai mult timp fara sa o accesezi (sa zicem Twitter sau reddit pentru 4-6 ore), atunci da, o va inchide (insa mie mi se pare bine pentru acest tip de aplicatii pentru ca oricum vrei sa reincarce si sa arate cele mai noi postari)
in rest ma bucur de el fara sa ma gandesc la nimic in ceea ce priveste performanta, fluiditate..etc. (si rulez Beta de Q)

ceva ce ma surprinde placut este batiera (chiar si pe o vers beta de OS)... peste weekend nu am folosit atat de mult telefonul si am ajus sa il bag la incarcat aseara cu 46% baterie in conditiile in care a fost scos de la incarcat vineri pe la 11 noaptea si am avut 3 ore si ceva de screen on time (am folosit whatsapp, ceva youtube, reddit cu dark mode, ceva browsing cu chrome si twitter, cam o ora de play music prin bluetooth in masina + ceva apeluri). sta conecat non stop la un gear s3 pe langa toate astea si in afara de aproximativ 2-3 ore a stat conectat doar la wifi.

intr-adevar, nu am un screen on time atat de mare (5-6 ore pe toata perioada asta), insa pentru 2 zile de folosire mi se pare mai mult decat decenta bateria (la S8 nu visam la 2 zile de baerie in nici un fel, cred ca nici daca nu deschideam ecranul deloc lol) dar totusi sigur mai tinea macar 2 ore de screen on time.

#490
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View PostGif2D, on 22 aprilie 2019 - 13:45, said:

Păi reducerile bune îs în USA. Face Google Fi o vârstă, pac la jumate
Pai daca esti 'hamerican', ce catzi pe forum rromanesc? Fugi bre cu placa la plaja in Miami sau cu cortu' pe langa Marele Canion, dar ai grija la rechini sau ursii 'gunoieri' grizzly! :P

#491
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Oferte, ca tot rromânu'…

#492
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postthechaser, on 22 aprilie 2019 - 13:49, said:

si eu pot confirma ca nu am nici un fel de probleme in utilizarea de zi cu zi (mai ales browser cu 4-5 tabs deschise, gmail, outlook, play music, whatsapp...lucruri pe care le folosesc constant).
daca tii o aplicatie in bacground pentru mai mult timp fara sa o accesezi (sa zicem Twitter sau reddit pentru 4-6 ore), atunci da, o va inchide (insa mie mi se pare bine pentru acest tip de aplicatii pentru ca oricum vrei sa reincarce si sa arate cele mai noi postari)
in rest ma bucur de el fara sa ma gandesc la nimic in ceea ce priveste performanta, fluiditate..etc. (si rulez Beta de Q)

ceva ce ma surprinde placut este batiera (chiar si pe o vers beta de OS)... peste weekend nu am folosit atat de mult telefonul si am ajus sa il bag la incarcat aseara cu 46% baterie in conditiile in care a fost scos de la incarcat vineri pe la 11 noaptea si am avut 3 ore si ceva de screen on time (am folosit whatsapp, ceva youtube, reddit cu dark mode, ceva browsing cu chrome si twitter, cam o ora de play music prin bluetooth in masina + ceva apeluri). sta conecat non stop la un gear s3 pe langa toate astea si in afara de aproximativ 2-3 ore a stat conectat doar la wifi.

intr-adevar, nu am un screen on time atat de mare (5-6 ore pe toata perioada asta), insa pentru 2 zile de folosire mi se pare mai mult decat decenta bateria (la S8 nu visam la 2 zile de baerie in nici un fel, cred ca nici daca nu deschideam ecranul deloc lol) dar totusi sigur mai tinea macar 2 ore de screen on time.
Super.
Ai Pixelu mare sau cel normal?

#493
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.08.2004
am 3 XL

#494
bbcalin

bbcalin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.02.2015
Salut,
Ce părere aveți despre pixelii 3 și 3xl "noi sau folosite maxim o luna" de pe olx?
Pot fi cumpărate în rate și ulterior neachitate și prin urmare blocate de vendori? Preturile sunt avantajoase,vreau păreri de la colegi avizați, așa ca voi.
Mulțumesc mult.

#495
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
cauta si tu o oferte cu factura platita integral ca sa nu ai stres inutil.

View PostAstroNut98, on 22 aprilie 2019 - 12:32, said:

Maxim un browser, muzica si mail.
la regimul acesta de folosire nu o sa ai probleme. daca faci poze la greucombinat cu jocuri atunci te poti astepta sa inchida anumite processe.

#496
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@Astronut98:
Eu am fost prins in ultima vreme si nu am mai intrat pe forum. Confirm si eu ca nu sunt probleme cu gestiunea aplicatiilor in RAM - ca sa fiu exact, confirm asta pentru beta-urile de Android Q (DP1, respectiv DP2) - pe Android 9 am stat doar vreo 2 ore adica pe drumul de intoarcere de la Ploiesti la Bucuresti - in seara in care l-am cumparat l-am si inscris in programul beta si... DP1 (am 3 XL (128 GB) luat de pe OLX - practic nou, adus din UK, neblocat desigur).

Concluzia mea pana acum: e un telefon (un pic) mai bun ca 2 XL - evolutia tehnologica, de Posted Image . Am in vedere intreaga experienta de utilizare. Ca autonomie la mine rezista cam la fel ca 2 XL-ul. Daca il gasesti la un pret bun, iti arde buza (si nu ai 2 XL - OK, eu aveam dar... fiica-mea facea 17 ani asa ca I l-am facut cadou - stiu, pretexte Posted Image ) ia-l (vorbesc de 3 XL, dupa ce am avut Nexus 6 nu m-am mai uitat la telefoane "mici").

Edited by danmerezeanu, 23 April 2019 - 06:28.


#497
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pe Astronut98 l-am vazut pe alt topic incantat de o reducere la un Samsung. Cred ca 'l-am pierdut'... Posted Image

#498
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Posted Image Folding@Home în viziunea Samsung:
[ https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2019/04/D4X5i57VUAABaLk.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RlINIg0yDSA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


O comparație cu … DSLR.

#499
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Google Pixel 3a
[ https://pbs.twimg.com/media/D45fICEXsAAogN-.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#500
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 13.09.2007
În anul 2019 să continui să scoți telefoane cu bezelul cât casa...🤭

#501
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
For everything else there's …mastercard. :D

#502
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View Postmarselcj, on 24 aprilie 2019 - 14:32, said:

În anul 2019 să continui să scoți telefoane cu bezelul cât casa...��
Eu nu as avea probleme cu bezel-ul (NU, NU IMI IAU PIXEL "IEFTIN"! Posted Image daca ar include un difuzor. Dar nu are (ma refer la bezel-ul de jos :) ) !

Edited by danmerezeanu, 25 April 2019 - 07:33.


#503
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Mie-mi plac bezel-urile rotative ;)
[ https://www.xiaomitoday.com/wp-content/uploads/2016/12/000000.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#504
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dp-y3GJND_0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate