Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cornul cel Mic

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1607 replies to this topic

#73
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Nu, dar nu conteaza, caci nici tu nu pricepi :)

#74
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Posted Image asa crezi tu? Siggy? Posted Image

#75
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Da.
De fapt topicul asta-i pentru tine, nu este pentru noi, ca sa vezi tu ce pricepi din el.
Deci ne intoarcem la Sfinti?
Care Sfinti sunt infranti?

#76
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSigned_on_ice, on 03 iunie 2018 - 11:38, said:

Da.
De fapt topicul asta-i pentru tine, nu este pentru noi, ca sa vezi tu ce pricepi din el.
da, e pentru mine.
imi place cand am cu cine discuta, spre exemplu Logic, care le stie bine de tot.
astialalti care doar dau din umeri, pun intrebari, astia nu ma ajuta cu nimic...Posted Image

Asadar, Siggy draga, negarea dovezilor pe care ti le-am prezentat in deconspirarea Cornului Cel Mic  care a devenit mare, consta in faptul ca argumentele sunt atat de zdrobitoare incat doar din inertie gura iti mai spune ceea ce ai fost invatata sa spui: nu poate fi adevarat...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 12:29.


#77
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Argumentele nu au legatura cu Cornul cel mic.

Care sunt Sfintii infranti?

Edited by Signed_on_ice, 03 June 2018 - 12:31.


#78
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"se va incumeta sa schimbe vremurile si legea (Dan.7:25)"

Tara dupa tara, sunt influentate prin metode pasnice sau violente sa-si paraseasca formele de organizare, si sa primeasca noua Lege a Democratiei.

Dupe cum arata icoanele de mai jos:

[ https://78.media.tumblr.com/21a8d45eba483d305dc2cb5f40f6e14e/tumblr_olrkebGmpp1rasnq9o1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.jTicgeScQwP0KtMahEDXpgHaDP&pid=Api - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



and counting:

[ http://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.fhBLqCeW92T9rvm8MR3xcgAAAA&pid=Api - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://3.bp.blogspot.com/-hUr1brZhDuo/VNAJealqO9I/AAAAAAAAFvM/9lOMPXV4mk0/s1600/here-have-some-democracy.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostSigned_on_ice, on 03 iunie 2018 - 12:31, said:

Argumentele nu au legatura cu Cornul cel mic.

Care sunt Sfintii infranti?
Posted Image
cum ziceam mai sus

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 12:40.


#79
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Sunt ferm convinsa ca se inalta pana la ostirea cerurilor, asa cum scrie profetia :)
Cum se inalta USA pana la ostirea cerurilor?
Cu avioane, cu rachete, futuristic cu navele din platourile de filmare star trek, cu ce?

9. Dintr-unul din ele a crescut un corn mic, care s-a marit nespus de mult spre miazazi, spre rasarit si spre tara cea minunata.
10. S-a inaltat pana la ostirea cerurilor, a doborat la pamant o parte din ostirea aceasta si din stele si le-a calcat in picioare.

#80
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSigned_on_ice, on 03 iunie 2018 - 12:39, said:

Sunt ferm convinsa ca se inalta pana la ostirea cerurilor, asa cum scrie profetia Posted Image
Cum se inalta USA pana la ostirea cerurilor?
Cu avioane, cu rachete, futuristic cu navele din platourile de filmare star trek, cu ce?

9. Dintr-unul din ele a crescut un corn mic, care s-a marit nespus de mult spre miazazi, spre rasarit si spre tara cea minunata.
10. S-a inaltat pana la ostirea cerurilor, a doborat la pamant o parte din ostirea aceasta si din stele si le-a calcat in picioare.
aici , aici draga Siggy, nu avem incotro decat sa adoptam stilul futurist neoliberal de interpretare al Profetiilor, revelat noua de prietenul comun Logic. Posted Image

Asadar, inaltarea pana la "ostirea cerurilor" NU presupune parasirea sferei planetei Terra. Stelele lui Dumnezeu sunt credinciosii Sai, asa cum in vechime, Imparatul Babilonului era comparat cu o Stea stralucitoare, Lucifer, printre "stelele lui Dumnezeu"=imparatii pamantului. Dupa cum scrie Prorocul:
"Cum ai cazut din cer, luceafar stralucitor, fiu al zorilor! Cum ai fost doborat la pamant, tu, biruitorul neamurilor!Tu ziceai in inima ta: "Ma voi sui in cer, imi voi ridica scaunul de domnie mai presus de stelele lui Dumnezeu, voi sedea pe muntele adunarii dumnezeilor, la capatul miazanoaptei,ma voi sui pe varful norilor, voi fi ca Cel Preainalt."Dar ai fost aruncat in Locuinta mortilor, in adancimile mormantului!Cei ce te vad se uita tinta mirati la tine, te privesc cu luare aminte si zic: "Acesta este omul care facea sa se cutremure pamantul si zguduia imparatiile,care prefacea lumea in pustiu, nimicea cetatile si nu dadea drumul prinsilor sai de razboi?"- Isa.14.12-17

asadar draga Siggy, oricum am da-o - si te asigur ca am frecat mult acest text - nu putem sa dam o alta interpretare decat cea oferita noua de catre Logic. Posted Image

stelele cerului sunt astazi credinciosii, asa cum in vechime erau imparatii pamantului.

ps: Textul dat mai sus este extrem de relevant in contextul discutiei noastre, deoarece atunci cand Imparatul Babilonului a coborat in Adanc, imperiul disparand de pe harta lumii, atunci acest cap din cele 7 ale Fiarei a primit "rana de moarte"[Apoc.13:3], dupa cum descrie plastic Prorocul:"M-am uitat la ea, pana in clipa cand i s-au smuls aripile; si, sculandu-se de pe pamant, a stat drept in picioare ca un om si i s-a dat o inima de om. (Dan.7:4)"

ei bine, cu aceasta "inima de om" s-a nascut Imperiul Neobabilonian, iar rana de moarte i s-a vindecat atunci cand "Inima lui de om i se va preface[la loc - n.r.] intr-o inima de fiara (Dan.4:16)". Fapt consemnat si in versul profetic:
"Imparatul va face ce va voi; se va inalta, se va slavi mai presus de toti dumnezeii si va spune lucruri nemaiauzite impotriva Dumnezeului dumnezeilor; si va propasi pana va trece mania, caci ce este hotarat se va implini.Nu va tine seama nici de dumnezeii parintilor sai[fondatori, ai carui Dunezeu era YHWH - n.r.], nici de dorinta femeilor; cu un cuvant, nu va tine seama de niciun dumnezeu, ci se va slavi pe sine mai presus de toti.In schimb, va cinsti pe dumnezeul cetatuilor; acestui dumnezeu, pe care nu-l cunosteau parintii sai, ii va aduce cinste cu aur si argint, cu pietre scumpe si lucruri de pret.Cu ajutorul acestui dumnezeu strain va lucra impotriva locurilor intarite;"

et voila: in locul Imperiului blajin cu inima de om, ce avem noi astazi , Siggy? Posted Image  Avem la loc Imperiul de odinioara cu aceeasi inima de Fiara, despre care scrie Prorocul la caderea lui:"atunci vei canta cantarea aceasta asupra imparatului Babilonului si vei zice: "Iata, asupritorul nu mai este, asuprirea a incetat,Domnul a frant toiagul celor rai, nuiaua stapanitorilor.Cel ce, in urgia lui, lovea popoarele cu lovituri[de stat- n.r] fara ragaz, cel ce, in mania lui, supunea neamurile este prigonit fara crutare.Tot pamantul se bucura acum de odihna si pace; izbucnesc oamenii in cantece de veselie... Eu Ma voi ridica impotriva lor![fara mana de om - n.r.] - zice Domnul ostirilor - si voi sterge numele si urma Babilonului, pe fiu si nepot - zice Domnul.Ca sa nu se mai scoale sa cucereasca pamantul si sa umple lumea cu cetati!"

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 13:03.


#81
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSigned_on_ice, on 01 iunie 2018 - 19:51, said:

Cornul cel mic si Antihristul apar simultan?
Capul mare si creierul mic creeaza analogii de genul cornul este o alianta, tara, etc.

IN SCRIPTURA cornul are legatura cu salvarea.

2 Samuel 22:3
The God of my rock; in him will I trust: he is my shield, and the horn of my salvation, my high tower, and my refuge, my saviour; thou savest me from violence.

Psalm 18:2
The Lord is my rock, and my fortress, and my deliverer; my God, my strength, in whom I will trust; my buckler, and the horn of my salvation, and my high tower.

Luke 1:69
And hath raised up an horn of salvation for us in the house of his servant David;

Deci in VT este qeren iar in NT este keras. Care au treaba cu SALVAREA.

In context negativ nu are cum sa fie ceva nou, adica armata, tara, etc. Cum nici apa nu are cum sa fie altceva decat Cuvant. Apa otravita inseamna doctrina falsa, nu apa cu nitrati din alimentarea oraselor, cum ar traduce imediat bisericosii si s-ar uita la stiri sa vada daca e ceva legat de apa si sa zica "uite, apa otravita din Biblie".

Pe acelasi principiu, ne uitam in Scriptura si vedem care-i treaba cu salvarea. Una e in cer si alta este pe pamant cand oamenii devin sfinti. In cer satana nu are acces si nici cum sa conduca, deci automat ne uitam pe pamant sa vedem pe unde e salvare. Si, "coincidenta", gasim salvarea prin biserici. Unde, tot "coincidenta" apare si scaraotzchi

Apocalipsa 2

8. Ingerului Bisericii din Smirna scrie-i: "Iata ce zice Cel Dintai si Cel de pe Urma, Cel ce a murit si a inviat:
9. "Stiu necazul tau si saracia ta (dar esti bogat) si batjocurile din partea celor ce zic ca sunt iudei, si nu sunt, ci sunt o sinagoga a Satanei.

12. Ingerului Bisericii din Pergam scrie-i: "Iata ce zice Cel ce are sabia ascutita cu doua taisuri:
13. "Stiu unde locuiesti: acolo unde este scaunul de domnie al Satanei. Tu tii Numele Meu si n-ai lepadat credinta Mea nici chiar in zilele acelea cand Antipa, martorul Meu credincios, a fost ucis la voi, acolo unde locuieste Satana.

2 Tesaloniceni 2

4. potrivnicul care se inalta mai presus de tot ce se numeste "Dumnezeu" sau de ce este vrednic de inchinare. Asa ca se va aseza in Templul lui Dumnezeu, dandu-se drept Dumnezeu.

M-am uitat cu bagare de seama la coarne si iata ca un alt corn mic a iesit din mijlocul lor, si dinaintea acestui corn au fost smulse trei din cele dintai coarne. Si cornul acesta avea niste ochi ca ochii de om si o gura care vorbea cu trufie. (Dan.7:8)

Deci, cornul are legatura cu salvarea in sens pozitiv si in sens negativ  cu "imparatia" (initial a lui Dumnezeu) pamanteasca (in cer n-are loc) cucerita de satan. Adica bisericile.

#82
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Zexe, ai dat o mostra de toata frumusetea a unei interpretari pur lumesti, satanice, straine de Scriptura.
Nu trebuie sa-ti bati capul ce inseamna Fiara sau Corn, iti spune Ingerul:
"Cele zece coarne inseamna ca din imparatia aceasta se vor ridica zece imparati. Iar dupa ei se va ridica un altul care se va deosebi de inaintasii lui si va dobori trei imparati. (Dan.7:24)..."Aceste patru fiare mari sunt patru imparati care se vor ridica pe pamant. (Dan.7:17)"

stiu...stiu...fratele Cioflica este mai destept decat Ingerul, si are el o interpretare mai futurista, mai aproape de Scriptura Posted Image

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 13:09.


#83
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSigned_on_ice, on 03 iunie 2018 - 11:38, said:

Da.
De fapt topicul asta-i pentru tine, nu este pentru noi, ca sa vezi tu ce pricepi din el.
Deci ne intoarcem la Sfinti?
Care Sfinti sunt infranti?
Aia care pleaca din biserici cand vad ca doctrina o ia pe aratura din cauza "neghinei" ajunsa sa dea ora exacta p-acolo.

View PostDude_2nd, on 03 iunie 2018 - 13:08, said:

Zexe, nu trebuie sa-ti bati capul ce inseamna Fiara sau Corn, iti spune Ingerul:
"Cele zece coarne inseamna ca din imparatia aceasta se vor ridica zece imparati. Iar dupa ei se va ridica un altul care se va deosebi de inaintasii lui si va dobori trei imparati. (Dan.7:24)..."Aceste patru fiare mari sunt patru imparati care se vor ridica pe pamant. (Dan.7:17)"

stiu...stiu...fratele Cioflica este mai destept decat Ingerul, si are el o interpretare mai futurista, mai aproape de Scriptura Posted Image
Mare crestin esti, stimabile. Nici macar nu ai studiat ce ti-am postat, ca sa vezi daca exista proba biblica pro sau contra.  Asa sunt astia cu alifia, deh.

#84
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 03 iunie 2018 - 13:10, said:

Mare crestin esti, stimabile. Nici macar nu ai studiat ce ti-am postat, ca sa vezi daca exista proba biblica pro sau contra.  Asa sunt astia cu alifia, deh.
ai postat o erezie din start respingatoare, nu doar pentru simplu fapt ca te dai mai rotund nu doar decat noi oamenii, ci te crezi mai rond decat Ingerul care a explicat clar termenii profetici Fiara/Corn. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 13:12.


#85
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 03 iunie 2018 - 13:11, said:

ai postat o erezie, pentru simplu fapt ca te dai mai rotund nu doar decat noi oamenii, ci decat Ingerul care a explicat termenii. Posted Image
Stimabile, tu sustii si ca niste caramizi se marita si comit adulter. Si vezi si imparatie ca fiind tara/alianta. Cand in Scriptura tarile si aliantele fizice au legatura cu imparatia lui Dumnezeu sau a lui satan, deci dpdv duhovnicesc. Iar tu vezi numai fizic. Tipic.

#86
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 03 iunie 2018 - 13:13, said:

Stimabile, tu sustii si ca niste caramizi se marita si comit adulter.
"cu piatra si lemnul. (Ier.3:9)"
scrie clar, respectabile. Posted Image

View Postzexelica, on 03 iunie 2018 - 13:13, said:

Si vezi si imparatie ca fiind tara/alianta. Cand in Scriptura tarile si aliantele fizice au legatura cu imparatia lui Dumnezeu sau a lui satan, deci dpdv duhovnicesc. Iar tu vezi numai fizic. Tipic.
Ingerul i-a explicat clar lui Daniel ce insemneaza termenii, si vi tu la mine cu mascarile tale duhovnicesti, dojenindu-ma ca ti le resping fara drept de apel?Posted Image

inca o data:
"M-am apropiat de unul din cei ce stateau acolo si l-am rugat sa-mi dea lamuriri temeinice cu privire la toate aceste lucruri. El mi-a vorbit si mi le-a talcuit astfel:"Cele zece coarne inseamna ca din imparatia aceasta se vor ridica zece imparati. Iar dupa ei se va ridica un altul care se va deosebi de inaintasii lui si va dobori trei imparati. (Dan.7:24)..."Aceste patru fiare mari sunt patru imparati care se vor ridica pe pamant. (Dan.7:17)""

daca erai tu cel de acolo pe care l-a intrebat Daniel sa-i talmaceasca, probabil astazi vorbeam pe interpretarea ta care - dupa cum bine vezi - nu are nici o legatura cu Profetia si limbajul profetic. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 13:19.


#87
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 03 iunie 2018 - 13:14, said:

"cu piatra si lemnul. (Ier.3:9)"
scrie clar, respectabile. Posted Image
Si eu te-am rugat sa ne explici cum acele caramizi se marita si comit adulter "cu piatra si lemnul". Ca vad ca la altele ai numai explicatii. Aici de ce refuzi sa ne explici? pe langa faptul ca nu exista lege care sa interzica unei caramizi sa comita adulter.

#88
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 03 iunie 2018 - 13:17, said:

Si eu te-am rugat sa ne explici cum acele caramizi se marita si comit adulter "cu piatra si lemnul". Ca vad ca la altele ai numai explicatii. Aici de ce refuzi sa ne explici? pe langa faptul ca nu exista lege care sa interzica unei caramizi sa comita adulter.
doar n-o sa ma apuc acum sa emit si eu aberatii cum emiti tu cele legate de coarne/fiare... Posted Image
asa scrie, asa credem, onorabile.Posted Image Scriptura inainte de toate aberatiile tale.Posted Image

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 13:22.


#89
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 03 iunie 2018 - 13:15, said:

"cu piatra si lemnul. (Ier.3:9)"
scrie clar, respectabile. Posted Image


Ingerul i-a explicat clar lui Daniel ce insemneaza termenii, si vi tu la mine cu mascarile tale duhovnicesti, dojenindu-ma ca ti le resping fara drept de apel?Posted Image

inca o data:
"M-am apropiat de unul din cei ce stateau acolo si l-am rugat sa-mi dea lamuriri temeinice cu privire la toate aceste lucruri. El mi-a vorbit si mi le-a talcuit astfel:"Cele zece coarne inseamna ca din imparatia aceasta se vor ridica zece imparati. Iar dupa ei se va ridica un altul care se va deosebi de inaintasii lui si va dobori trei imparati. (Dan.7:24)..."Aceste patru fiare mari sunt patru imparati care se vor ridica pe pamant. (Dan.7:17)""

daca erai tu cel de acolo pe care l-a intrebat Daniel sa-i talmaceasca, probabil astazi vorbeam pe interpretarea ta care - dupa cum bine vezi - nu are nici o legatura cu Profetia si limbajul profetic. Posted Image
Daca aveai un pic de bun simt macar sa citesti, vedeai ca IN SCRIPTURA imparatii sunt folositi pt a reprezenta o realitate duhovniceasca.  De David ai auzit? Nu ti-a explicat nimeni ca in anumite ipostaze se vorbeste despre el dar in vedere este Hristos? Sau de regele Babilonului ca reprezinta pe satan? Sau faraonul la iesirea din Egipt? Nu pot sa fac scoala cu tine, sa-ti citesc eu Biblia.

View PostDude_2nd, on 03 iunie 2018 - 13:19, said:

doar n-o sa ma apuc acum sa emit si eu aberatii cum emiti tu cele legate de coarne/fiare... Posted Image
asa scrie, asa credem, onorabile.Posted Image Scriptura inainte de toate aberatiile tale.Posted Image
Pai il facem pe Ioan botezatorul mincinos, atunci, ca a zis ca era mielul si era un om.

Edited by zexelica, 03 June 2018 - 13:24.


#90
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 03 iunie 2018 - 13:24, said:

Daca aveai un pic de bun simt macar sa citesti, vedeai ca IN SCRIPTURA imparatii sunt folositi pt a reprezenta o realitate duhovniceasca.  De David ai auzit? Nu ti-a explicat nimeni ca in anumite ipostaze se vorbeste despre el dar in vedere este Hristos? Sau de regele Babilonului ca reprezinta pe satan? Sau faraonul la iesirea din Egipt? Nu pot sa fac scoala cu tine, sa-ti citesc eu Biblia.
bravos!
ei bine, acel soi de imparati/imperii, sunt numite in limbajul profetic Coarne/Fiare. Nu mai abera cu salvare si hornuri ale salvarii, ca nu are nici o minima legatura. :)
Nu discutam de cine este in spatele acestor imparati, ci discutam despre cum ii numeste Biblia la aparitia lor pe acest pamant:"tu esti capul de aur! (Dan.2:38)"

View Postzexelica, on 03 iunie 2018 - 13:24, said:

Pai il facem pe Ioan botezatorul mincinos, atunci, ca a zis ca era mielul si era un om.
nu, daca ai toate tiglele pe acoperis, nu il faci. :)
tot asa si cu coarnele/fiarele: daca ai bunul simt sa te supui talmacirii data de inger acestor termeni profetici, nu mai aberezi cu hornul salvarii :D

Edited by Dude_2nd, 03 June 2018 - 13:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate