Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cornul cel Mic

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1607 replies to this topic

#37
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,080
  • Înscris: 10.09.2008
Nu trebuie să aibă o existența milenară (1260 ani).

#38
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 02 iunie 2018 - 06:47, said:

evident, despre Sistem.
In lumea globalizata in care traim, individual, o persoana, un Cezar mascarici NU poate face aceste lucruri despre care scrie ca le va face "Imparatul".

Sistemul este condus de cine?

#39
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 logic1, on 02 iunie 2018 - 10:56, said:

Nu trebuie să aibă o existența milenară (1260 ani).
asa este.
Hristos, a avut o viata de 331/2 ani, din care "a lucrat" 3 1/2 ani. Posted Image
Asa si cu Cornu: are o viata mai lunga, este cel mai puternic si influent Imperiu vreodata cunoscut de omenire, insa "lucrarea" speciala pentru care a venit in lume o face timp de 3 1/2 ani, 42 luni sau 1260 de zile.

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 11:05, said:

Sistemul este condus de cine?
1. Guvernele omenesti hoatze care au nenorocit , nenorocesc si vor nenoroci omenirea[Ecl.8:9].
2. Media mincinoasa care prin propaganda oracaitoare brosteasca acopera cacatul si mizeria facuta de aceste guverne hoatze.
3. Think-tankurile stupide moronice de prevenire a conflictelor si eventual de early warning, care nu fac altceva decat prin propaganda brosteasca oracaitoare murdara, sa creeze tensiune si sa tensioneze si mai mult relatiile deja tensionate inter-state.
4. Armatele cu toti conducatorii lor puternici care se cred Mici Dumnezei printre muritori.
5. Serviciile de intel care inchina tarile si soarta propriilor popoare Stapanului acestei lumi, indiferent daca aceasta inchinare inseamna sfarsitul acelor popoare.
6. Politicienii mincinosi de orice culoare politica ce au prostit populatia sa-i voteze spre dezastrul si nenorocirea lor spirituala si materiala.
7. Pastorii idioti moronici care prostesc enoriasii sa "se roage pentru pacea Israelului", rugaciune care e de fapt Codenameul pentru operatiunea de legitimare si sustinere a razboaielor criminale ale Stapanului Miazanoaptei si a lumii in lupta lui contra oricarui stat care este luat in colimator la un moment det de catre Israel[protejata sa preferata ] ca "stat ostil".

 pacopaco1967, on 02 iunie 2018 - 08:59, said:

Sfera de influenta a Vaticanului e extrem de larga si puternica.
blablabla adventist. Posted Image

 pacopaco1967, on 02 iunie 2018 - 08:59, said:

Daca tu demonstrezi ca exista o entitate organizata ce a existat perioada extrem de lunga si a influentat puternic omenirea, eu sunt gata sa renunt la a crede despre Vatican .
ceri marea si sarea, dar nu ai curiozitatea sa iei una cate una caracteristicile Cornului cel Mic, ca sa vezi cum iti ies din schema unul dupa altul: Nero, Papa[litatea], Hitler, Darwin, etc. Posted Image Fara Brosura.

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 11:13.


#40
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 02 iunie 2018 - 11:11, said:

1. Guvernele omenesti hoatze care au nenorocit , nenorocesc si vor nenoroci omenirea[Ecl.8:9].
2. Media mincinoasa care prin propaganda oracaitoare brosteasca acopera cacatul si mizeria facuta de aceste guverne hoatze.
3. Think-tankurile stupide moronice de prevenire a conflictelor si eventual de early warning, care nu fac altceva decat prin propaganda brosteasca oracaitoare murdara, sa creeze tensiune si sa tensioneze si mai mult relatiile deja tensionate inter-state.
4. Armatele cu toti conducatorii lor puternici care se cred Mici Dumnezei printre muritori.
5. Serviciile de intel care inchina tarile si soarta propriilor popoare Stapanului acestei lumi, indiferent daca aceasta inchinare inseamna sfarsitul acelor popoare.
6. Politicienii mincinosi de orice culoare politica ce au prostit populatia sa-i voteze spre dezastrul si nenorocirea lor spirituala si materiala.
7. Pastorii idioti moronici care prostesc enoriasii sa "se roage pentru pacea Israelului", rugaciune care e de fapt Codenameul pentru operatiunea de legitimare si sustinere a razboaielor criminale ale Stapanului Miazanoaptei si a lumii in lupta lui contra oricarui stat care este luat in colimator la un moment det de catre Israel[protejata sa preferata ] ca "stat ostil".
Da bine.
In ce sens Sfintii sunt dati pe mana think tank-urilor, pastorilor si ce ai enumerat dumneata acolo?

#41
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 11:17, said:

Da bine.
In ce sens Sfintii sunt dati pe mana think tank-urilor, pastorilor si ce ai enumerat dumneata acolo?
Posted Image

Sfintii sunt dati pe mainile Cornului cel Mic care momentan i-a corupt prin prosperitate[vezi de unde ne predica umilinta, multumirea cu putin cat avemPosted Image , credinta, toti pastorii idioti moronici]:""prin viclenia lui va face să prospere înşelăciunea în mâna lui; şi se va înălţa în inima lui; şi prin prosperitate va corupe pe mulţi; şi se va ridica împotriva Căpeteniei căpeteniilor, dar va fi frânt fără mână omenească." - Dan.8.25"
Ceilalti, care n-au pus botul la prosperitatea cu care corupe intreaga lume locuita[=6], vor fi tratati asa:
"Unii vor cadea pentru o vreme, loviti de sabie si de flacara, de robie si de jaf.Cand vor cadea, vor fi ajutati putin, si multi se vor uni cu ei din fatarnicie. Chiar si din cei intelepti, multi vor cadea, ca sa fie incercati, curatati si albiti, pana la vremea sfarsitului, caci sfarsitul nu va fi decat la vremea hotarata."

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 11:30.


#42
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 02 iunie 2018 - 11:22, said:

Posted Image

Sfintii sunt dati pe mainile Cornului cel Mic care momentan i-a corupt prin prosperitate[vezi de unde ne predica umilinta, multumirea cu putin cat avemPosted Image , credinta, toti pastorii idioti moronici]:""prin viclenia lui va face să prospere înşelăciunea în mâna lui; şi se va înălţa în inima lui; şi prin prosperitate va corupe pe mulţi; şi se va ridica împotriva Căpeteniei căpeteniilor, dar va fi frânt fără mână omenească." - Dan.8.25"
Ceilalti, care n-au pus botul la prosperitatea cu care corupe intreaga lume locuita[=6], vor fi tratati asa:
"Unii vor cadea pentru o vreme, loviti de sabie si de flacara, de robie si de jaf.Cand vor cadea, vor fi ajutati putin, si multi se vor uni cu ei din fatarnicie. Chiar si din cei intelepti, multi vor cadea, ca sa fie incercati, curatati si albiti, pana la vremea sfarsitului, caci sfarsitul nu va fi decat la vremea hotarata."
Eu vreau sa-mi demonstrezi cu versete biblice ca Sfintii apostaziaza in masa asa cum sustii!
Şi am văzut nişte scaune de domnie; şi celor ce au şezut pe ele, li s-a dat judecata. Şi am văzut sufletele celor ce li se tăiase capul din pricina mărturiei lui Isus şi din pricina Cuvîntului lui Dumnezeu, şi ale celor ce nu se închinaseră fiarei şi icoanei ei, şi nu primiseră semnul ei pe frunte şi pe mînă. Ei au înviat, şi au împărăţit cu Hristos o mie de ani.

Edited by Signed_on_ice, 02 June 2018 - 11:59.


#43
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 11:58, said:

Eu vreau sa-mi demonstrezi cu versete biblice ca Sfintii apostaziaza in masa asa cum sustii!
Şi am văzut nişte scaune de domnie; şi celor ce au şezut pe ele, li s-a dat judecata. Şi am văzut sufletele celor ce li se tăiase capul din pricina mărturiei lui Isus şi din pricina Cuvîntului lui Dumnezeu, şi ale celor ce nu se închinaseră fiarei şi icoanei ei, şi nu primiseră semnul ei pe frunte şi pe mînă. Ei au înviat, şi au împărăţit cu Hristos o mie de ani.
cate scaune de domnie ai vazut, si cati sfinti erau inaintea lor? Posted Image Asta ca sa stim sigur daca "apostazierea in masa" ce mi-ai pus-o in carca se poate sustine biblic. Posted Image

"Atunci va vor da sa fiti chinuiti si va vor omori; si veti fi urati de toate neamurile pentru Numele Meu.Atunci multi vor cadea, se vor vinde unii pe altii si se vor uri unii pe altii."

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 12:03.


#44
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Eu nu ti-am pus in carca nimic

 Dude_2nd, on 02 iunie 2018 - 11:22, said:

Posted Image

Sfintii sunt dati pe mainile Cornului cel Mic care momentan i-a corupt prin prosperitate


#45
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 12:03, said:

Eu nu ti-am pus in carca nimic
majoritatea pastorilor idioti moronici ne predica umilinta si automultumirea cu putin cat avem...de unde, Siggy?Posted Image Nu din patria Cornului cel Mic?Posted Imagece cauta ei acolo, in fapt? nu prosperitatea cu care corupe el intreaga lume locuita?Posted Image

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 12:08.


#46
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 02 iunie 2018 - 12:05, said:

majoritatea pastorilor idioti moronici ne predica umilinta si automultumirea cu putin cat avem...de unde, Siggy?Posted Image Nu din patria Cornului cel Mic?Posted Image
Ce treaba au idiotii moronici cu Sfintii?
Credinta Sfintilor este, ca de aceea sunt sfinti, ori nu este deci nu sunt sfinti.

Prin urmare cred ca formularea "Sfintii sunt corupti" din postarea dumitale este una nefericita.
Daca as fi rea, as spune ca este idioata de-a dreptul.

Edited by Signed_on_ice, 02 June 2018 - 12:09.


#47
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 12:07, said:

Daca as fi rea, as spune ca este idioata de-a dreptul.
Posted Image

#48
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Pai ce ai scris tu acolo, este apostazierea prematura a sfintilor, adica pana azi.
Caci idiotii moronici din postarea dumitale sunt in deplina activitate.

#49
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 12:07, said:

Ce treaba au idiotii moronici cu Sfintii?
"Se vor scula multi proroci mincinosi si vor insela pe multi. (Mat.24:11)...Caci se vor scula hristosi mincinosi si proroci mincinosi; vor face semne mari si minuni, pana acolo incat sa insele, daca va fi cu putinta, chiar si pe cei alesi. (Mat.24:24)"

nici acum nu vezi legatura?
hello! Posted Image antihrist... care din Templul lui Dumnezeuii prosteste pe pocaiti invatatndu-i tot soiul de atrocitati spirituale anticrestine si antihriste?Posted Image

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 12:21, said:

Pai ce ai scris tu acolo, este apostazierea prematura a sfintilor, adica pana azi.
aia sunt Corpul de Guvernare al lui Antihrist, format din pastori idioti moronici neoprotestanti care functioneaza ca Agenti de influenta al Cornului cel Mic in toate tarile unde acesta are interesul de a le captura.Posted Image

ai vazut cum s-au ingramadit oitzele neoprotestante ca la Sfintele Moaste cand a venit acilea Benny Graham ala? Posted Image ca sa-i invete ce? cum sa voteze, blablabla...

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 12:27.


#50
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 02 iunie 2018 - 12:22, said:

"Se vor scula multi proroci mincinosi si vor insela pe multi. (Mat.24:11)...Caci se vor scula hristosi mincinosi si proroci mincinosi; vor face semne mari si minuni, pana acolo incat sa insele, daca va fi cu putinta, chiar si pe cei alesi. (Mat.24:24)"

nici acum nu vezi legatura?
hello! Posted Image antihrist... care din Templul lui Dumnezeuii prosteste pe pocaiti invatatndu-i tot soiul de atrocitati spirituale anticrestine si antihriste?Posted Image
Nu vad legaturi care nu exista in ceea ce-i priveste pe Sfinti.

#51
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 12:24, said:

Nu vad legaturi care nu exista in ceea ce-i priveste pe Sfinti.
nu vrei sa vezi...Posted Image

#52
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Razboiul dintre cornul cel mic dus impotriva Sfintilor, ti-am dat citatul iti, indica chestiuni interesante.
Asa cum ai potrivit dumneata interpretarile, reiese ca sfintii sunt fie afganistanii fie iranienii, fie aia din gaza, fie unii de prin africaPosted Image Posted Image Posted Image

Edited by Signed_on_ice, 02 June 2018 - 15:55.


#53
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 02 iunie 2018 - 15:55, said:

Asa cum ai potrivit dumneata interpretarile, reiese ca sfintii sunt fie afganistanii fie iranienii, fie aia din gaza, fie unii de prin africaPosted Image Posted Image Posted Image
despre afgani nu stiu, dar ce este un lucru sigur, e ca acela pe care toti il numesc un teorist , este martor ca cei care-l numesc asa sunt mai teroristi decat el.

enjoy:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PrWguVsEih0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Adicatelea, ei care zic ca sunt poporul lui YHWH sunt cea mai friendly tara cu paradele popogay, si aialalti care zic ca sunt crestini urmasi ai lui Isus raspandesc poposexualitatea ca normalitate obligatorie in toata sfera de influenta. Zi si tu: n-are drteptate derbedeul?Posted Image

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 17:01.


#54
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Iranianul este la randul sau reprezentatul unui sistem care nu are de-a face cu Dumnezeu.
Asa ce nu l-as lua de bun si de pus in rama
---
sa ne intoarcem la discutia despre cornul mic
esti de acord ca este mentionat numai pentru a pune in lumina ca o sa faca razboi cu sfintii?
cine sunt sfintii?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate