Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Ferry boat in Grecia - Traseu, orar, preț

- - - - -
  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#307
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Postdoi_calatori, on 23 iunie 2021 - 22:52, said:

"Negative result of Rapid Test conducted up to 24 hours before travel, or
Negative result of a Self-Test conducted up to 24 hours before travel, the result of which must be declared on the Pre-Boarding form"

Deci se merge pe incredere... vii cu un test rapid negativ si sustii ca e al tau si l-ai facut cu maxim 24 ore inainte.
Daca e asa probabil nu o sa ti-l ceara nimeni la ferry...

Da, e ciudat, dar am citit ca exista o declaratie pe proprie raspundere in acest sens. Din pacate Volos e pe lista scurta a porturilor care cer ceva test...oricum lucrurile se pot schimba destul de rapid....se pare ca...mi-a soptit o pasarica ca...de luni se va renunta total la masca in aer liber in Grecia...nu stiu insa care vor fi conditiile pe feriboat...

#308
mirmicu

mirmicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.07.2011

View Postionescunic, on 24 iunie 2021 - 05:24, said:



...oricum lucrurile se pot schimba destul de rapid....se pare ca...mi-a soptit o pasarica ca...de luni se va renunta total la masca in aer liber in Grecia...
E oficial, de azi. Iar de luni se anulează și interdicția circulației pe timp de noapte.
https://www.skai.gr/...ysi-kykloforias

Anul trecut, în septembrie, cu câteva zile înainte de plecare, am desfăcut valizele pentru Creta și mi-am facut bagajul pentru Matei Bals.
Au fost 2 saptamani pe patul de spital în loc de 12 zile pe plajă.
Sper sa reusim sa ajungem in septembrie, anul asta.

Edited by mirmicu, 24 June 2021 - 08:11.


#309
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
Ieri am trecut de la Astakos la Sami , Kefalonia. Feriboatul a intarziat 30 minute si a facut mai mult cu aproape o ora, probabil a redus viteza substantial din cauza curentilor si a vantului saharian foarte puternic. Costul pentru dus a fost 11 pers si 42.5 masina scurta, pentru intoarcere ni s-a dat o reducere la masina care a costat 34.5, deci vreo 8 euro mai putin

#310
Andreeatoader

Andreeatoader

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.07.2018
Inseamna ca traversarea a durat 3 ore si ceva? Destul de mult.
Si noi tot de la Astakos vrem sa luam ferry ul, avand in vedere ca vom avea cazare in Poros.


#311
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View PostAndreeatoader, on 26 iunie 2021 - 10:12, said:

Inseamna ca traversarea a durat 3 ore si ceva? Destul de mult.
Si noi tot de la Astakos vrem sa luam ferry ul, avand in vedere ca vom avea cazare in Poros.
Doar cand e furtuna intarzie...ai grija ca in Astakos e razboi curat...se lucreaza chiar in centru...e nebunie....

#312
Andreeatoader

Andreeatoader

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.07.2018
Ar fi mai buna oare varianta westferry din Nidri? Acum ma tot gandesc..😕E cam aceeasi distanta din Bucuresti, 1060 km, Nidri sau Astakos.Daca luam din Nidri, facem mai mult pe Kefalonia (Fiskardo- Poros), dar traversarea dureaza 1.45 h in loc de 2.20 h.
Noi stabilisem Buc- Astakos, cu oprire 1 seara in Metsovo. Acum nu mai stiu daca e cea mai buna varianta.


#313
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Kilini si ai scapat de nebunie..da, drum mai lung, taxe mai multe dar vezi unul din cele mai frumoase poduri din lume Rio-Antirio. Sau iei direct din Patras feribotul catre Kefalonia. Sunteti in vacanță si nu la raliu!

#314
Andreeatoader

Andreeatoader

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.07.2018
Corect

#315
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
pentru ruta Kiliny - Zakynthos se cere test negativ sau orice altceva in afara de dovada de vaccinare ?
(sau nici asta nu se cere)

#316
Andreeatoader

Andreeatoader

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.07.2018
Nu mai ai nevoie de altceva daca esti vaccinat.

#317
radu90

radu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.06.2005
Pentru ca granița maritima dintre Turcia și Grecia rămâne închisă pe termen nedeterminat, și pentru e ca musai sa ajungem în Kos, a trebuit sa iau bilete la una din cele mai lungi curse de ferry locală, în Grecia. Pireu-Kos, 9h și Jumatate. Ca ne îmbarcăm la ora 18, nu-i bai, dar debarcam la 3.30 în creierii dimineții, 9 oameni și-un microbuz.
Nu se (mai) cer nici un fel de teste și/sau Adeverințe de vaccinare la ferry (se presupune ca le-ați arătat când ati intrat în Grecia). Singurul lucru care trebuie completat și arătat (pe hârtie sau pe telefon) este un fel de PLF maritim, care poate fi completat aici

Edited by radu90, 29 June 2021 - 07:58.


#318
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
Azi 01.07.2021 feriboatul Ioanion Pelagos a plecat cu 27 minute intarziere din Sami catre Astakos.
Aceasta intarziere se va propaga mai departe si orarul se va da peste cap... Ca in fiecare zi...

#319
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
O noua cursa Nidri-Fiskardo de la 11.30 zilnic,retur la 14.00,  dupa 20.07 vor fi doua curse pe zi dus intors.
http://www.ionionpel.../en/content/111

#320
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 21.05.2017
Vad ca https://westferry.gr/ zice ca se muta in Vasiliki din august si ca dureaza cu 1h mai putin transferul Lefkada/Kefalonia.
Incep sa-mi fac sperante ca e viabil sa plec cu 09:00 si sa ma intorc cu 20:15 Posted Image Posted Image

#321
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
Se mai cere acel PLF maritim la cere face referire radu90 in post-ul sau de mai sus ?

#322
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 21.05.2017
Mi-au răspuns cei de la westferry la mail.

Good day
until 17th of August the schedule is from Nidri to Fiskardo (1h 45 min)
after 17th are many possibilities the ferry departs from Vasiliki to Fiskardo (1 h), but we don't know for sure

#323
marius_vfp

marius_vfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,130
  • Înscris: 14.07.2008
Nu alimentati cu motorina aici , e extrem de proasta .

Shell Gas Station
+30 2321 088921
https://maps.app.goo...dwS55wHwfKQFvA8

Parcarea e buna pentru rulote .au grup sanitar cu dus .

#324
danaantoaneta

danaantoaneta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 03.11.2016
Pentru feribotul de Heraklion se mai completeaza vreun formular covid?!
Nu e suficient certificstul  de vaccinare?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate