Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Ferry boat in Grecia - Traseu, orar, preț

- - - - -
  • Please log in to reply
433 replies to this topic

#1
Mimi Mumu

Mimi Mumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.07.2006
Salut, a început sezonul in Grecia, întrebările pentru ferry boat-uri in Grecia sunt multe pe toate topicurile. Rog postați pentru cei interesați si care n-au timp să caute, traseele, firmele, orare, vase, prețuri si alte detalii pe care le considerați importante, pentru a fi folosite si de alții. De exemplu, eu am aflat ca daca iei separat bilet față de șoferul mașinii, este mai ieftin. Drum bun si vacanțe reușite!

#2
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,530
  • Înscris: 15.06.2007
Cautatul de bilete de ferry online e cam anevoios,  destul de aiurea, (mai ales de pe telefon).

La majoritatea casieriilor de bilete de ferry se accepta doar cash, preturile variaza in functie de operator, dimensiunea navei, perioada anului etc.  
Daca unul a platit x euro pentru o calatorie cu ferry nu garanteaza nimeni ca va plati la fel si alta persoana, in alta perioada , alta zi.

Am gasit pe un site un orar de ferry, si erau trecute si zile de greva.. dar nu se poate face screen shot.

#3
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
https://www.ioniangroup.com/en/  Ferry pentru Kefalonia si Zakyntos din Kyllini...preturile sunt aceleasi nu se schimba in functie de x factori.

#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,530
  • Înscris: 15.06.2007
Daca nu pretul atunci sigur orarul. Orarul sufera modificari in functie de sezon de varf.  Daca unul are si remorca la masina shau sunt un numar diferit de persoane fata de altul, va plati diferit.   Daca eu scriu ca a fost 53 de euro dus si 52.30 intors,  ala nu e un pret standard.

#5
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Am platit același preț pentru ferry dus întors în Kefalonia 4 persoane și o mașină și în 2016 ( septembrie ) și în 2018 ( iunie ) adică 140.10 euro cu reducerea oferită daca, cumperi bilet dus întors la acceasi firma.. Levante ferry.

#6
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,530
  • Înscris: 15.06.2007

View Postprotecties, on 20 iunie 2018 - 11:12, said:

Am platit același preț pentru ferry dus întors în Kefalonia 4 persoane și o mașină și în 2016 ( septembrie ) și în 2018 ( iunie ) adică 140.10 euro cu reducerea oferită daca, cumperi bilet dus întors la acceasi firma.. Levante ferry.
daca..
Asta presupune sa nu ai prea multe variante de ales. De la Igoumenitsa spre Corfu sunt o duzina de companii de ferry,  doua variante de traversare spre porturi diferite,  mie niciodata nu mi-a iesit pret identic pe acelasi traseu.

#7
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Informatie importanta: Hellenic Seaways, ofera abonatilor telefoniei COSMOTE din GR, returul gratuit! Apelati la gazdele la care mergeti pentru a putea profita de aceasta oferta!
Informatia o am de la gazda noastra din Skiathos, Villa Ourania (Troulos) care a achizitionat pentru o familie de romani astfel de bilete, informatie confirmata de acea familie cand au ajuns in Skiathos. Concret, masina, 2 adulti si doi copii pana in 10 ani, a fost 141 euro Volos-Skiathos, tur-retur!!!

#8
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Noutăți - " Ferry Service Connects Greece’s Thessaloniki with Cyclades, Crete " http://greece.greekr...ades-crete/amp/

#9
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
salutare, de unde pot sa fac rezervare sau sa cumpar bilet pentru ferry catre kefalonia?.
Pe siteuri apare doar orarul. Anul trecut erau oameni cu rezervare online. Multumesc.

#10
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Pe email la https://www.ioniangroup.com/en/ ( adică Levante Ferry ) sau îți iei biletele online  ( plătite cu cardul in avans )...

#11
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,382
  • Înscris: 23.04.2007
Spre Kefalonia nu exista si ferry din Lefkada(Nidri sau Vasiliki)?Exista vreun site centralizator pentru aceste ferry-uri (lefkada-Kefalonia)?

#12
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Cel mai complet site cu info despre ferry in Grecia mi se pare www.gtp.gr

#13
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

View PostAdrianHH, on 06 iulie 2018 - 09:55, said:

Spre Kefalonia nu exista si ferry din Lefkada(Nidri sau Vasiliki)?Exista vreun site centralizator pentru aceste ferry-uri (lefkada-Kefalonia)?

https://westferry.gr/

http://dionitravel.gr/

😉

Attached Files



#14
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,382
  • Înscris: 23.04.2007
Multumesc !

#15
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Detalii despre feribotul ce face legatura dintre Kefalonia si Zakyntos in pozele atasate.

Poze cu feribotul pe topic-ul "Kefalonia".

Attached Files



#16
danaantoaneta

danaantoaneta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 03.11.2016
Din Kyllini opereaza si Levente ferry si Kefalonian Lines?!
Care e cel mai indicat?!

#17
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
In functie de tine le alegi, adica in functie de ora la care ajungi in Port. Levante te duce in Poros iar Kef Lines daca nu ma insel te duce in Sami dar si in Poros...vezi pe site-urile lor - https://kefalonianli...-poros-killini/ cat si https://www.levantef.../kyllini-poros/ . Mare si Fiore de la Levante sunt cele mai mari ferry-uri ce merg in Kefalonia.

Edited by protecties, 10 July 2018 - 21:17.


#18
danaantoaneta

danaantoaneta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 03.11.2016
Mersic, deci Levante castiga, spre Poros.
Avem cazare in Trapezaki si nu e o distanta de speriat.
Initial, am vrut prin Nidri, dar e cam riscant.Citind pe forum, m am razgandit.
Am vazut o poza, pe  dl google, un feribot de la Levante, dar nu eram sigura daca mai e valabila si anul acesta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate