Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Ce experiente paranormale ati avut?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Ce experiente inexplicabile ati avut dea lungul vietii? O sa incep eu:

Eram la liceu. Cam la o luna dupa ce a murit mama unui vecin de pe scara. Era dimineata , ma ducem la liceu. La iesirea din scara o femeie care semana foarte bine cu ea m-a intrebat unde locuieste familia .... (respectiva familie). Nu am realizat in acel moment.
Alta experienta: Am participat la inmormantarea unui coleg de serviciu. Exact in momentul in care au scos sicriul din masina sa-l bage in groapa, s-a iscat un vant puternic si s-a innourat.

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Era vreo ruda poate. Vremea e schimbatoare.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
Iti spun un vis:
-Am visat cand eram mai mic ca a plouat cu bani, eu ca tot romanul... cum era noapte am mers si am luat toti banii de la vecini, apoi eram trist si m-am enervat ca nu mai gaseam cu ce sa ii adun de la ultimul vecin si de la mine... si m-am trezit de ciudaPosted Image Posted Image Posted Image

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 SpeedDemon, on 20 aprilie 2018 - 20:57, said:

Vremea e schimbatoare.
Ciudata coincid3nta Posted Image

Edited by YourFan, 20 April 2018 - 21:01.


#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Cand eram mic ma uitam la "A haunting" Vineri seara pe discovery, dadea cate doua episoade de la 22 la 24 parca, am inchis tv-ul la 24 mort de frica, m-am bagat la somn si a cazut o chestie de portelan de pe un raft de sus, eram cu inima cat un purece. Nu cred in paranormal/supranatural, religii.

#6
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

 SpeedDemon, on 20 aprilie 2018 - 20:57, said:

Era vreo ruda poate. Vremea e schimbatoare.

Cunosteam destul de bine familia respectiva. Am intrebat cine era si nimeni nu mi-a dat un raspuns.

#7
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 08.10.2004
totul e in mintea ta..daca vrei sa fie experienta paranormala..poti sa faci din orice una. noi nu avem oricum cum si de ce sa te contrazicem :)

#8
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Eu din scoala pana in facultate am avut experiente paranormale in ce priveste fetele cele mai frumoase din clasa . Ma tot gandeam la ele si imediat intram in vorba cu  ele fara sa le fi bagat in seama  sau ma contactau pe telefon sau pe Facebook.
Vraja s-a terminat insa odata ce am terminat facultatea. Posted Image

#9
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,776
  • Înscris: 07.01.2012
Eram in subsolul unei biserici catolice din sibiu., unde urma sa se tina un spectacol al unei regizoare care mi-e prietena foarte buna. Venisem inainte de spectacol cu cateva ore sperand sa o prind inainte. Doar ca acolo nimeni.  Toata lumea era lecata . pustiu. Am intrebat cu voce tare daca e cineva si nu mi s-a raspuns. asa ca m-am decis sa mai stau. Am vazut o scrumiera cu mucuri de tigara in ea, asa ca mi-am permis  sa-mi aprind si eu o tigara. apoi inca una.. M-am uitat la decoruri si la hainele actorilor puse deoparte, m-am uitat la mixerul de sunet si chiar ma gandeam ce usor as putea sa-l fur daca as fi un infractor In fine am stat pe-acolo vreo 20 min tot asteptand sa se intoarca cineva, oricine care sa-mi poata da detalii despre tipa cu care doream sa ma vad.

Si tot plimbandu-ma prin pivnita aia la un moment dat intr-o nisa vad o mireasa ca ridica mainile in aer ca si cand ar incerca sa zboare intr-o liniste totala, invaluita de o lumina nefireasca acolo in beci.

Culmea e ca nu m-am speriat, poate doar o secunda sau mai putin. Primul meu gand a fost "Uau, Deci exista! Chiar exista! trebuie sa vorbesc cu ea!  Cum e viata dincolo de moarte ? exista asa cum o descrie crestinismul ? Sau vreo alta  religie?  E tot o forma de viata ?  Poate sa comunice"  Aveam o gramada de intrebari...N-as fi crezut ca o astfel de intalnire poate sa ma entuziasmeze in halul acesta in loc sa ma sperie. "Ce poate fi mai frumos decat sa afli ca moartea nu e finalul." -gandeam



Spoiler

Edited by iulian_k, 20 April 2018 - 21:37.


#10
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 SpeedDemon, on 20 aprilie 2018 - 21:06, said:

Cand eram mic ma uitam la "A haunting" Vineri seara pe discovery, dadea cate doua episoade de la 22 la 24 parca, am inchis tv-ul la 24 mort de frica, m-am bagat la somn si a cazut o chestie de portelan de pe un raft de sus, eram cu inima cat un purece. Nu cred in paranormal/supranatural, religii.
Cand mai bagau si cate o fata de om mort mai aveam putin si faceam atac. A fost cel mai sinistru serial.

#11
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 Dormi_Hete, on 20 aprilie 2018 - 20:54, said:

(...) Am participat la inmormantarea unui coleg de serviciu. Exact in momentul in care au scos sicriul din masina sa-l bage in groapa, s-a iscat un vant puternic si s-a innourat.
Cica-i pare rau ca a mutit. Asa e o vorba...
Daca e soare, se bucura. Tot o vorba...

#12
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Nu exista intamplari paranormale. Toate se pot explica logic. Asta daca are cine sa inteleaga desigur...

#13
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,743
  • Înscris: 16.03.2004

 Dormi_Hete, on 20 aprilie 2018 - 20:54, said:

Exact in momentul in care au scos sicriul din masina sa-l bage in groapa, s-a iscat un vant puternic si s-a innourat.

Ăsta nu este un fenomen supranatural, ci unul cât se poate de natural. Vânt, furtună, nori...sunt elemente ale lumii noastre fizice.

#14
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 claz, on 20 aprilie 2018 - 21:15, said:


Daca e soare, se bucura. Tot o vorba...

Da așa e , toți astia morți vara pe canicula nu mai pot de bucurie că au murit.

Sar într-un picior de bucurie

#15
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Am visat ca am castigat la euro millones am luat un bilet si am castigat 129 de euro ultimul numar il aveam 4 si a iesit 40 am pierdut 73000 euro.In Israel am vazut un inger.Am avut o prietena care a facut un avort Vinerea seara am visat ca era baiat sambata m-am dus la spital la ea si intradevar a fost baiat(  cel mai mare regret din viata mea ...)Eram operat in Cluj si am visat ca bunicul a murit era intr-o Vineri si  Sambata am primit vestea ca a murit bunicul.Si cate si mai cate

#16
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
In anii '90 cochetam cu tot felul de experiente, citind o groaza de carti din domeniul paranormalului si testând pe mine ceea ce citeam. Asa am ajuns la meditatia Autocontrolului lui Dan Seracu.
Intr-una din meditatii (Autocontrolul este usor de infaptuit, nepericulos pentru om) mi-a "aparut" Iisus (pe atunci era la moda sa-ti apara vreun sfant, Iisus, Dumnezeu etc.) si mi-a spus cu un glas poruncitor: "Ai curaj sa mergi cu Mine prin Foc, prin Aer si prin Apa?"

Nu am avut curaj, am intrerupt meditatia si din acel moment nu m-au mai interesat domeniile respective (paranormal, yoga, spiritism etc, intelegeti voi care sunt acestea). Si uite asa s-a dus naibii intr-o secunda ceea ce "acumulasem" in 7 ani de studii aprofundate...Posted Image

PS: din acei ani mi-au ramas doua metehne: ghicesc instantaneu cand cineva minte, de parca mi-ar sopti cineva "Vezi ca asta minte!" A doua meteahna este ca am incetat sa mai mint. A fost greu, o proba de vointa foarte grea de-a lungul anilor, dar am reusit. Si ma simt atat de liber!

#17
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 zzhunt, on 20 aprilie 2018 - 22:01, said:

Da așa e , toți astia morți vara pe canicula nu mai pot de bucurie că au murit.

Sar într-un picior de bucurie
Doar aia amputatii.

#18
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 florinbad, on 20 aprilie 2018 - 22:37, said:

In anii '90 cochetam cu tot felul de experiente, citind o groaza de carti din domeniul paranormalului si testând pe mine ceea ce citeam. Asa am ajuns la meditatia Autocontrolului lui Dan Seracu.
Intr-una din meditatii (Autocontrolul este usor de infaptuit, nepericulos pentru om) mi-a "aparut" Iisus (pe atunci era la moda sa-ti apara vreun sfant, Iisus, Dumnezeu etc.) si mi-a spus cu un glas poruncitor: "Ai curaj sa mergi cu Mine prin Foc, prin Aer si prin Apa?"

Nu am avut curaj, am intrerupt meditatia si din acel moment nu m-au mai interesat domeniile respective (paranormal, yoga, spiritism etc, intelegeti voi care sunt acestea). Si uite asa s-a dus naibii intr-o secunda ceea ce "acumulasem" in 7 ani de studii aprofundate...Posted Image

PS: din acei ani mi-au ramas doua metehne: ghicesc instantaneu cand cineva minte, de parca mi-ar sopti cineva "Vezi ca asta minte!" A doua meteahna este ca am incetat sa mai mint. A fost greu, o proba de vointa foarte grea de-a lungul anilor, dar am reusit. Si ma simt atat de liber!
Ti-a aparut Iisus...; Ai putea sa-l descrii putin ? Era cu barba, avea vocea groasa ? Ce-ai simtit ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate