Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ce experiente paranormale ati avut?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Ce experiente inexplicabile ati avut dea lungul vietii? O sa incep eu:

Eram la liceu. Cam la o luna dupa ce a murit mama unui vecin de pe scara. Era dimineata , ma ducem la liceu. La iesirea din scara o femeie care semana foarte bine cu ea m-a intrebat unde locuieste familia .... (respectiva familie). Nu am realizat in acel moment.
Alta experienta: Am participat la inmormantarea unui coleg de serviciu. Exact in momentul in care au scos sicriul din masina sa-l bage in groapa, s-a iscat un vant puternic si s-a innourat.

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Era vreo ruda poate. Vremea e schimbatoare.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iti spun un vis:
-Am visat cand eram mai mic ca a plouat cu bani, eu ca tot romanul... cum era noapte am mers si am luat toti banii de la vecini, apoi eram trist si m-am enervat ca nu mai gaseam cu ce sa ii adun de la ultimul vecin si de la mine... si m-am trezit de ciudaPosted Image Posted Image Posted Image

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 SpeedDemon, on 20 aprilie 2018 - 20:57, said:

Vremea e schimbatoare.
Ciudata coincid3nta Posted Image

Edited by YourFan, 20 April 2018 - 21:01.


#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Cand eram mic ma uitam la "A haunting" Vineri seara pe discovery, dadea cate doua episoade de la 22 la 24 parca, am inchis tv-ul la 24 mort de frica, m-am bagat la somn si a cazut o chestie de portelan de pe un raft de sus, eram cu inima cat un purece. Nu cred in paranormal/supranatural, religii.

#6
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

 SpeedDemon, on 20 aprilie 2018 - 20:57, said:

Era vreo ruda poate. Vremea e schimbatoare.

Cunosteam destul de bine familia respectiva. Am intrebat cine era si nimeni nu mi-a dat un raspuns.

#7
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
totul e in mintea ta..daca vrei sa fie experienta paranormala..poti sa faci din orice una. noi nu avem oricum cum si de ce sa te contrazicem :)

#8
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Eu din scoala pana in facultate am avut experiente paranormale in ce priveste fetele cele mai frumoase din clasa . Ma tot gandeam la ele si imediat intram in vorba cu  ele fara sa le fi bagat in seama  sau ma contactau pe telefon sau pe Facebook.
Vraja s-a terminat insa odata ce am terminat facultatea. Posted Image

#9
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Eram in subsolul unei biserici catolice din sibiu., unde urma sa se tina un spectacol al unei regizoare care mi-e prietena foarte buna. Venisem inainte de spectacol cu cateva ore sperand sa o prind inainte. Doar ca acolo nimeni.  Toata lumea era lecata . pustiu. Am intrebat cu voce tare daca e cineva si nu mi s-a raspuns. asa ca m-am decis sa mai stau. Am vazut o scrumiera cu mucuri de tigara in ea, asa ca mi-am permis  sa-mi aprind si eu o tigara. apoi inca una.. M-am uitat la decoruri si la hainele actorilor puse deoparte, m-am uitat la mixerul de sunet si chiar ma gandeam ce usor as putea sa-l fur daca as fi un infractor In fine am stat pe-acolo vreo 20 min tot asteptand sa se intoarca cineva, oricine care sa-mi poata da detalii despre tipa cu care doream sa ma vad.

Si tot plimbandu-ma prin pivnita aia la un moment dat intr-o nisa vad o mireasa ca ridica mainile in aer ca si cand ar incerca sa zboare intr-o liniste totala, invaluita de o lumina nefireasca acolo in beci.

Culmea e ca nu m-am speriat, poate doar o secunda sau mai putin. Primul meu gand a fost "Uau, Deci exista! Chiar exista! trebuie sa vorbesc cu ea!  Cum e viata dincolo de moarte ? exista asa cum o descrie crestinismul ? Sau vreo alta  religie?  E tot o forma de viata ?  Poate sa comunice"  Aveam o gramada de intrebari...N-as fi crezut ca o astfel de intalnire poate sa ma entuziasmeze in halul acesta in loc sa ma sperie. "Ce poate fi mai frumos decat sa afli ca moartea nu e finalul." -gandeam



Spoiler

Edited by iulian_k, 20 April 2018 - 21:37.


#10
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 SpeedDemon, on 20 aprilie 2018 - 21:06, said:

Cand eram mic ma uitam la "A haunting" Vineri seara pe discovery, dadea cate doua episoade de la 22 la 24 parca, am inchis tv-ul la 24 mort de frica, m-am bagat la somn si a cazut o chestie de portelan de pe un raft de sus, eram cu inima cat un purece. Nu cred in paranormal/supranatural, religii.
Cand mai bagau si cate o fata de om mort mai aveam putin si faceam atac. A fost cel mai sinistru serial.

#11
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 Dormi_Hete, on 20 aprilie 2018 - 20:54, said:

(...) Am participat la inmormantarea unui coleg de serviciu. Exact in momentul in care au scos sicriul din masina sa-l bage in groapa, s-a iscat un vant puternic si s-a innourat.
Cica-i pare rau ca a mutit. Asa e o vorba...
Daca e soare, se bucura. Tot o vorba...

#12
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Nu exista intamplari paranormale. Toate se pot explica logic. Asta daca are cine sa inteleaga desigur...

#13
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,552
  • Înscris: 16.03.2004

 Dormi_Hete, on 20 aprilie 2018 - 20:54, said:

Exact in momentul in care au scos sicriul din masina sa-l bage in groapa, s-a iscat un vant puternic si s-a innourat.

Ăsta nu este un fenomen supranatural, ci unul cât se poate de natural. Vânt, furtună, nori...sunt elemente ale lumii noastre fizice.

#14
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 claz, on 20 aprilie 2018 - 21:15, said:


Daca e soare, se bucura. Tot o vorba...

Da așa e , toți astia morți vara pe canicula nu mai pot de bucurie că au murit.

Sar într-un picior de bucurie

#15
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Am visat ca am castigat la euro millones am luat un bilet si am castigat 129 de euro ultimul numar il aveam 4 si a iesit 40 am pierdut 73000 euro.In Israel am vazut un inger.Am avut o prietena care a facut un avort Vinerea seara am visat ca era baiat sambata m-am dus la spital la ea si intradevar a fost baiat(  cel mai mare regret din viata mea ...)Eram operat in Cluj si am visat ca bunicul a murit era intr-o Vineri si  Sambata am primit vestea ca a murit bunicul.Si cate si mai cate

#16
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
In anii '90 cochetam cu tot felul de experiente, citind o groaza de carti din domeniul paranormalului si testând pe mine ceea ce citeam. Asa am ajuns la meditatia Autocontrolului lui Dan Seracu.
Intr-una din meditatii (Autocontrolul este usor de infaptuit, nepericulos pentru om) mi-a "aparut" Iisus (pe atunci era la moda sa-ti apara vreun sfant, Iisus, Dumnezeu etc.) si mi-a spus cu un glas poruncitor: "Ai curaj sa mergi cu Mine prin Foc, prin Aer si prin Apa?"

Nu am avut curaj, am intrerupt meditatia si din acel moment nu m-au mai interesat domeniile respective (paranormal, yoga, spiritism etc, intelegeti voi care sunt acestea). Si uite asa s-a dus naibii intr-o secunda ceea ce "acumulasem" in 7 ani de studii aprofundate...Posted Image

PS: din acei ani mi-au ramas doua metehne: ghicesc instantaneu cand cineva minte, de parca mi-ar sopti cineva "Vezi ca asta minte!" A doua meteahna este ca am incetat sa mai mint. A fost greu, o proba de vointa foarte grea de-a lungul anilor, dar am reusit. Si ma simt atat de liber!

#17
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 zzhunt, on 20 aprilie 2018 - 22:01, said:

Da așa e , toți astia morți vara pe canicula nu mai pot de bucurie că au murit.

Sar într-un picior de bucurie
Doar aia amputatii.

#18
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 florinbad, on 20 aprilie 2018 - 22:37, said:

In anii '90 cochetam cu tot felul de experiente, citind o groaza de carti din domeniul paranormalului si testând pe mine ceea ce citeam. Asa am ajuns la meditatia Autocontrolului lui Dan Seracu.
Intr-una din meditatii (Autocontrolul este usor de infaptuit, nepericulos pentru om) mi-a "aparut" Iisus (pe atunci era la moda sa-ti apara vreun sfant, Iisus, Dumnezeu etc.) si mi-a spus cu un glas poruncitor: "Ai curaj sa mergi cu Mine prin Foc, prin Aer si prin Apa?"

Nu am avut curaj, am intrerupt meditatia si din acel moment nu m-au mai interesat domeniile respective (paranormal, yoga, spiritism etc, intelegeti voi care sunt acestea). Si uite asa s-a dus naibii intr-o secunda ceea ce "acumulasem" in 7 ani de studii aprofundate...Posted Image

PS: din acei ani mi-au ramas doua metehne: ghicesc instantaneu cand cineva minte, de parca mi-ar sopti cineva "Vezi ca asta minte!" A doua meteahna este ca am incetat sa mai mint. A fost greu, o proba de vointa foarte grea de-a lungul anilor, dar am reusit. Si ma simt atat de liber!
Ti-a aparut Iisus...; Ai putea sa-l descrii putin ? Era cu barba, avea vocea groasa ? Ce-ai simtit ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate