Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Nokia 7 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1755 replies to this topic

#361
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
o folie buna pentru el a gasit cineva ? eu am luat una de sticla de 10 lei si bineinteles ca nu se lipeste bine pe margini. am mai avut una flexi din plastic gros luata de la o insulita din mall, doar ca in partea de jos era putin lunga si tot nu se lipea perfect.

#362
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
wrong post.

Edited by edri, 31 May 2018 - 11:03.


#363
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008

View Postionutgss, on 29 mai 2018 - 08:41, said:

sambata am intrat in posesia telefonului si spre surprinderea mea nu era blocat in reteaua Vodafone. il folosesc cu o cartela de digi si merge super.
E single sim asa cum ai crezut, sau e dual sim? E TA-1046 sau alta varianta?

#364
ionutgss

ionutgss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2008
e single sim. E TA-1055.
imediat ce l-am conectat la wifi a facut update la 8.1

#365
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0IoEuuyciVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#366
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Salut. Am o intrebare pentru posesorii de Nokia 7 Plus: beneficiati de stocare nelimitata gratuita in Google Photos pentru video la 2160p, precum au Google Pixel?

#367
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
video am salvat 2160p. am verificat si am in album si de pe telefonul vechi (xiaomi A1) multe clipuri salvate 2160p.
in schimb pentru poze merge doar calitate inalta cu spatiu nelimitat de stocare, pentru calitate originala "consuma" din Gdrive

Edited by p13tonu, 06 June 2018 - 12:52.


#368
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
@p13tonu: Multumesc pentru raspuns!

#369
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
@ionutgss Salut Ionut. Te rog cand ai putin timp, ne poti impartasi opiniile tale despre Nokia 7 plus?
Eu am un S6 de care sunt inca multumit dar as vrea un telefon cu diagonala mai mare si l-as lua la retentie vodafone pe Nokia 7 plus. Multumesc mult.

#370
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Fara sa fiu nostalgic (Nokia a fost Nokia) alege fara grija 7+ (daca iti convin specificatiile si pretul) decat vreo chinezarie (ma refer strict la cele "fotografiate" (si "umflate" prin reclame agresive de RPC) nu la cele fabricate in China comunista din considerente economice (Philips a fost deschizator de drum)).
S ai garantie de la Nokia Romania.

Edited by breitner, 09 June 2018 - 14:08.


#371
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Fără nici un dubiu 7+ e peste S6. Mai ales dacă îl iei cu un preț bun de la Vodafone nu ezita. Merită la orice capitol. Mâine fac o lună de când îl am și sunt foarte mulțumit de el. Orice i-am "propus" mi-a oferit.
Îți recomand in schimb să îl vezi înainte să îl cumperi pentru că e diferența de gabarit intre el și S6.

#372
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Va multumesc pentru informatii. Nu sunt hotarat inca pe N7 plus pentru ca imi vor lipsi ledul de notificare si senzorul de infrarosu de telecomanda de pe S6. In plus 24 de luni captiv cu abonamentul mi se pare mult pt N7 Plus pt ca pana acum asta am facut doar pt flagshipuri de la Samsung. Am fost sa vad in 2 magazine vodafone dar nu il aveau expus si pe neve nu ma incumet sa cumpar niciun telefon. Toate cele bune!

#373
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,195
  • Înscris: 07.08.2003

View Postblanc, on 09 iunie 2018 - 16:42, said:

Va multumesc pentru informatii. Nu sunt hotarat inca pe N7 plus pentru ca imi vor lipsi ledul de notificare si senzorul de infrarosu de telecomanda de pe S6. In plus 24 de luni captiv cu abonamentul mi se pare mult pt N7 Plus pt ca pana acum asta am facut doar pt flagshipuri de la Samsung. Am fost sa vad in 2 magazine vodafone dar nu il aveau expus si pe neve nu ma incumet sa cumpar niciun telefon. Toate cele bune!

Ia-l la liber cu card de credit cu plata în rate. Vodafone sunt scumpi la terminale și în plus, nu vând decât terminale single-sim.

#374
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Mersi, e o idee buna, de luat in calcul. Dilema mea nu este pretul ci daca ma pot obisnui cu telefonul ca dimensiuni si performante.

#375
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Eu din Altex l am luat. Înainte m-am jucat cu el că era expus. Caută la ei pe site și vezi prin ce magazine îl au. Sau media Galaxy.

#376
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Multumesc, asa o sa fac.

#377
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Da, din pacate in magazinele online apare lipsa stoc. Pana ajung sa-l butonez, imi puteti spune daca volumul notificarilor se poate regla separat de cel al apelurilor telefonice?

Edited by blanc, 10 June 2018 - 12:57.


#378
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017

View Postblanc, on 10 iunie 2018 - 12:56, said:

Da, din pacate in magazinele online apare lipsa stoc. Pana ajung sa-l butonez, imi puteti spune daca volumul notificarilor se poate regla separat de cel al apelurilor telefonice?
nu se poate. e o chestie destul de idioata, dar asa e android-ul stock. poate se schimba la update-ul la P.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate