Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Interviu angajare

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
As aprecia niste sfaturi/pareri despre prezentarea la un interviu.

Nu am o experienta anterioara,ar fi inceput de cariera pt mine, am aplicat pt un post de ospatar

Am foarte mari emotii,sunt mai emotiva de fel, o fire sensibila,putin speriata Posted Image))



Am fost o fire retrasa mereu de fel, dar chiar simt ca am nevoia de o schimbare si vreau sa ma provoc pe mine insumi prin interactiune sociala si chiar si stres si presiune daca e cazul Posted Image

La ce sa ma astept sau nu?
Ce sa intreb/ce nu?

Posted Image

Apreciez Posted Image

Edited by Starcraft11, 10 April 2018 - 20:26.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Fii naturala. La interviu sa te comporti ca si cum ai discuta cu un prieten.

#3
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Daca postul e la un patronache baron local, mai bine te lipsesti... platesc prost si isi bat joc de tine nerespectand nimic din legea muncii... pana cand o sa te prinzi ca muncesti degeaba si renunti, apoi cauta alt prost pe care sa il exploateze.
Ce sa intrebi... programu si fisa postului... daca vezi ca incepe sa vorbeasca mult si fara rost, e clara treaba... la fel cu salariul, daa spun minim, fireste sau o dau iar in vorbit mult si fara rost, la fel de clara treaba... fugi de ei.
Au un talent astia sa te abureasca cu vorbit mult si fara rost ca sa te imbarlige ca e prietenul tau, ca tu sa cazi sub jugul lor.

#4
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Pai stai putin esti fata sau baiat, nu prea e clar din exprimare...

#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu te grabi sa raspunzi dar nici nu ezita. orice raspunzi sa pari sigura pe ceea ce spui. spre final intrebi si tu ce te intereseaza sa stii sigur. si trebuie sa lasi impresia ca stii ce presupune jobul si ca esti sigura ca te vei descurca(chiar mai bine decat concurentii).

si dupa interviu ar fi bine sa stii deja de ce l-ai luat sau nu, ca sa ai experienta pt urmatorul interviu.

Edited by 41ex, 10 April 2018 - 20:46.


#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Tine doar de talentele tate sa obtii sau nu postul Posted Image ...ca peste tot. Meseria de ospatar se invata la fata locului. La inceput vei ajuta un ospatar mai experimentat , dupa care vei incepe sa iei tu comenzi si vei avea un numar de mese . O meserie de rahat . Vei avea dureri de spate , 90 % sanse sa faci varice , daca arati bine te vor ciupi de fund toti clientii iar patronul va dori si altceva de la fundul tau , nu doar sa il tina perna de ciupit pentru clienti . Ce-ar fi sa inveti , sa faci o facultate sau macar niste cursuri pentru o meserie mai feminina ...manichiurista , pedichiurista ( cand "faci o laba" inseamna altceva decat ai face-o in calitate de ospatarita - nu sariti ...asa se spune cand pedichiurista curata laba piciorului ) , coafeza , etc .

Edited by JurasikMan, 10 April 2018 - 21:01.


#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu e chiar asa de rau ca si ospatar. Comunici cu multa lume si ai multe de invatat.
Pentru initiatoare, care se declara "emotiva", "sensibila" e mana cereasca o asemenea experienta.

Edited by pasilla, 10 April 2018 - 21:06.


#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,801
  • Înscris: 12.01.2018

 dorel_acdc, on 10 aprilie 2018 - 20:33, said:

Deci ai grija ca sant unele restaurante care ademenesc oameni cu locuri de munca cum e ospatar dar in realitate ajungi donator de carne . Carnea de om e mult mai ieftina practic gratis si resturile le dau la porci deci nu te mai gaseste nimeni .

tu acolo papi?ești mulțumit de meniu?

#9
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Daca esti o fire mai retrasa nu cred ca osapataria e meseria potrivita pentru tine.

#10
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,801
  • Înscris: 12.01.2018
du-te și încearcă. dacă nu-ți place rabdă până la vară,stai și capătă ceva experiență și fugi pe litoral în acest sezon

Edited by EMPP, 10 April 2018 - 21:23.


#11
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

 Aldulescu, on 10 aprilie 2018 - 20:43, said:

Pai stai putin esti fata sau baiat, nu prea e clar din exprimare...
fata , tanara :D

 JurasikMan, on 10 aprilie 2018 - 21:00, said:

Tine doar de talentele tate sa obtii sau nu postul Posted Image ...ca peste tot. Meseria de ospatar se invata la fata locului. La inceput vei ajuta un ospatar mai experimentat , dupa care vei incepe sa iei tu comenzi si vei avea un numar de mese . O meserie de rahat . Vei avea dureri de spate , 90 % sanse sa faci varice , daca arati bine te vor ciupi de fund toti clientii iar patronul va dori si altceva de la fundul tau , nu doar sa il tina perna de ciupit pentru clienti . Ce-ar fi sa inveti , sa faci o facultate sau macar niste cursuri pentru o meserie mai feminina ...manichiurista , pedichiurista ( cand "faci o laba" inseamna altceva decat ai face-o in calitate de ospatarita - nu sariti ...asa se spune cand pedichiurista curata laba piciorului ) , coafeza , etc .
Am facut si curs de manichiurista,dar nu am rabdarea necesara sa stau pe scaun toata ziua si aplecata de spate :) Mi-am dat seama ca nu e pt mn

#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu am umblat mult prin restaurante . Am avut ani in care mancam la restaurant 300 de zile din 365 . Prefer ospatarii , nu ospataritele . Nu stiu de ce . Stiu doar ca nu am vazut ospatarita vesela vreodata. Toate sunt triste. Daca tot vrei sa incerci , pleaca pe vas ...ajutor de " helper " Posted Image . Macar ramai cu ceva si te mai si plimbi prin lume . Aveam o vecina ...copila. S-a angajat la un prost cu restaurant . O tin minte de cand se juca cu papusile pe strada. Copil cuminte dar fara prea mult noroc , familie de betivi , etc. Praful s-a ales de ea dupa cativa ani de servit ciorbe la TIR-isti .

#13
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 Starcraft11, on 10 aprilie 2018 - 20:25, said:

As aprecia niste sfaturi/pareri despre prezentarea la un interviu.

Nu am o experienta anterioara,ar fi inceput de cariera pt mine, am aplicat pt un post de ospatar

Am foarte mari emotii,sunt mai emotiva de fel, o fire sensibila,putin speriata Posted Image))



Am fost o fire retrasa mereu de fel, dar chiar simt ca am nevoia de o schimbare si vreau sa ma provoc pe mine insumi prin interactiune sociala si chiar si stres si presiune daca e cazul Posted Image

La ce sa ma astept sau nu?
Ce sa intreb/ce nu?

Posted Image

Apreciez Posted Image
Dupa ce spune aici....imi miroase a trool  ....ia sa ne postezi mataluta o copie C.I   .
Vrei stres si presiune. ? pai angajeaza-te oriunde ....ca peste tot e stress :))))

#14
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

 JurasikMan, on 10 aprilie 2018 - 22:03, said:

Eu am umblat mult prin restaurante . Am avut ani in care mancam la restaurant 300 de zile din 365 . Prefer ospatarii , nu ospataritele . Nu stiu de ce . Stiu doar ca nu am vazut ospatarita vesela vreodata. Toate sunt triste. Daca tot vrei sa incerci , pleaca pe vas ...ajutor de " helper " Posted Image . Macar ramai cu ceva si te mai si plimbi prin lume . Aveam o vecina ...copila. S-a angajat la un prost cu restaurant . O tin minte de cand se juca cu papusile pe strada. Copil cuminte dar fara prea mult noroc , familie de betivi , etc. Praful s-a ales de ea dupa cativa ani de servit ciorbe la TIR-isti .

Pot sa spun ca am mancat si eu  100zile /365 , si am observat si eu fetele frustrate ale celor mai multe,in special ospatarite,exact,tocmai de aceea eu as fi opusul,vreau sa imi demonstrez ca pot,sunt capabila sa fiu o fire mereu optimista indiferent de situatie . Si acesta nu e orice fel de restaurant unde vine orice neica'nime'n drum si marunti in portofel ,deci am motivatia si curajul  sa ma port ca atare daca vreau sa fac un ban . Nu vreau sa ma plimb prin lume, am o relatie foarte frumoasa si sunt implinita din punctul asta de vedere si nu as lasa-o pt niciun alt job oricat de bn ar fi platit. Daca vreau sa vad lumea,merg/(em)
in vacante, nu la munca :)
Si eu provin dintr-o familie mai putin instarita si carora le placea paharu,fumu,certurile etc Posted Image) , eu imi doresc total opusul de la viata pt mn Posted Image
I know i can!

Edited by Starcraft11, 10 April 2018 - 22:46.


#15
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
aproape toate vedetele femei de la Hollywood au fost ospatarite in tinerete ! ...

#16
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

 realduc, on 10 aprilie 2018 - 23:05, said:

aproape toate vedetele femei de la Hollywood au fost ospatarite in tinerete ! ...

true :)

#17
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 realduc, on 10 aprilie 2018 - 23:05, said:

aproape toate vedetele femei de la Hollywood au fost ospatarite in tinerete ! ...
si lesbiene

#18
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

 Starcraft11, on 10 aprilie 2018 - 20:25, said:

Am fost o fire retrasa mereu de fel, dar chiar simt ca am nevoia de o schimbare si vreau sa ma provoc pe mine insumi prin interactiune sociala si chiar si stres si presiune daca e cazul Posted Image
Firele retrase nu simt nevoie de schimbare si nici nu se provoaca pe sine. Bye

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate