Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Interviu angajare

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,886
  • Înscris: 20.10.2015

View PostStarcraft11, on 11 aprilie 2018 - 14:02, said:

Am intrebat de programul de munca, bineinteles de la 7dim pana seara la 23 cu doua zile libere, un salar de 1300ron NET (a specificat) , si bineinteles nu mi-a convenit astfel de program,am zis pas Posted Image  asta a fost tot

Pacat, eu l-as fi luat

#38
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
La unghii si extensii de par nu-ti da nimeni ordine si poti lucra acasa...

#39
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
la restaurant teoretic nu iti trebuie pachet si nici cumparaturi alimentare acasa. adica salariul nu il dai pe mancare deloc. :D

asta cu unghiile si parul suna mai potrivit pt barbati..sa tii de mana gagicile toata ziua, sa le tragi de par..si sa te mai si plateasca..Posted Image

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,886
  • Înscris: 20.10.2015

View Post41ex, on 12 aprilie 2018 - 08:38, said:

la restaurant teoretic nu iti trebuie pachet si nici cumparaturi alimentare acasa. adica salariul nu il dai pe mancare deloc. Posted Image

asta cu unghiile si parul suna mai potrivit pt barbati..sa tii de mana gagicile toata ziua, sa le tragi de par..si sa te mai si plateasca..Posted Image

... dar le tii de mana chiar si p-alea pe care nu vrei sa le tii
apoi mai sunt si nevestele ardelenilor, care nu-mi vine-n minte acum cum se numesc...

#41
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
1300 lei net pentru 16 ore pe zi de munca, si vi se pare normal? Vine c-am 4 lei pe ora, pentru banii aia sa munceasca patronii cu copii lor... Si mai zic unii pe aici ca nu se cauta sclavi in Romania...Posted Image Ar fi bine sa dai si numele restaurantului ca sa ii facem cate o surpriza...Posted Image

Edited by baribalu, 12 April 2018 - 12:24.


#42
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

View Postbaribalu, on 12 aprilie 2018 - 12:18, said:

1300 lei net pentru 16 ore pe zi de munca, si vi se pare normal? Vine c-am 4 lei pe ora, pentru banii aia sa munceasca patronii cu copii lor... Si mai zic unii pe aici ca nu se cauta sclavi in Romania...Posted Image

la care sunt mai avari/fomisti, 1300 e avere Posted Image

Apropo,patron bozgor :)) deci .... asta spune tot

View PostStarcraft11, on 11 aprilie 2018 - 14:02, said:


Pe langa faptul ca am asteptat min.20 minute pana am intrat intr-o incapere unde mai erau vreo 3,4 pers care vorbeau destul de tare, langa ei o masa mai mica m-am asezat eu cu angajatorul care aproape nimic nu m-a intrebat,eu i-am intins mana,am salutat politicos,si ramane si se uita la mine , bineinteles am inceput sa ii insirui eu pe acolo,cate una alta,ce liceu am terminat,bla bla.. i-am zis ca nu am nicio calificare in ospatarie sau ce presupune acest job, dupa care de doua ori se ridicase sa raspunda la telefonu care ii suna in draci, fara niciun scuza-ma ,nimic... ,se aseaza la loc zicand pe un ton nu prea prietenos : ..,,Vad ce calificata esti,esti foarte calificata" (mie mi-a parut a fi ironie din partea dansei) ,imi venea sa ma ridic si sa plec instant acasa. Am intrebat de programul de munca, bineinteles de la 7dim pana seara la 23 cu doua zile libere, un salar de 1300ron NET (a specificat) , si bineinteles nu mi-a convenit astfel de program,am zis pas Posted Image  asta a fost tot
Lipsa de respect si bun simt din partea lor, plus angajatii care s-au bagat in seama de la inceput cum am intrat pe usa la receptie... intrebari precum: varsta..ai mai lucrat,bla bla, Nu mi s-au parut a fi oamenii care pretind din toate postarile lor si anunturile pe paginile lor de socializare,se vedea de la o posta ca erau disperati sa ia pe cineva neaparat,din moment ce si fara experienta ei tot m-ar fi angajat; Am intrebat sub ordinea cui o sa fiu,nu sunt genul de pers care sa primesc ordine de la toti angajatii ,imi displace asa ceva;deoarece de la chestii de genu se ajunge si la certuri,neintelegeri,etc.
Voi ce parere aveti?



O singura masa pe zi in 16h!
Cand am intrebat de pauza de masa bineinteles exista si asa ceva in functie de cat de aglomerat este restaurantu sau nu, deci las' sa fie foame la angajat ,mai important ii clientu care vine cu banii ,nu la ala la care trebuie ei sa dea bani Posted Image

Edited by Starcraft11, 12 April 2018 - 12:26.


#43
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Nu conteaza natia, jeguri de oameni gasesti peste tot. Programul normal la un restaurant ar fi o zi lucrata cu o zi libera sau 2 ture/zi, ce se practica acum la noi cu 16 ore pe zi 5 zile pe saptamana, se poate incadra la cum sa distrugi un om rapid...

Edited by baribalu, 12 April 2018 - 12:34.


#44
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Apropo de salarii mizere... are nevoie un patronache de hotel de 4 stele din Venus de un om pentru de toate (de la trimis dupa tigari pana la reparat instalatii sanitare sau ce se mai iveste la un hotel) program zilnic de luni pana luni, de dimineata pana seara... ofera 1650 lei net, cazare, masa si nu prea gaseste personal dornic sa fie sclav zi lumina... pentru restaurant, are ospatari si chelneri adusi din Rep. Moldova, tineri care sunt platiti sub 1500 lei net/ luna, in conditiile in care lucreaza in fiecare zi de dimineata pana seara.

Edited by baribalu, 12 April 2018 - 18:43.


#45
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Se pare că tu ai nişte aşteptări normale de la un job şi domeniul restauraţiei nu este cel unde le vei găsi din păcate. Am o rudă care după 20 de ani în restaurant a ajuns manager pe vreo 2 restaurante şi un hotel şi munceşte tot 16 ore pe zi, şi vreo 8 pe zi în weekend, tot mai serveşte şi pe la mese şi mai ajută la bucătărie când nu mai are cine şi toţi ceilalţi sunt rupţi de oboseală. Am auzit multe poveşti cu ospătari şi cam toţi au viaţă grea, merge ca job de vacanţă pentru tineri, dar nu ca şi carieră. Se caută oamenii obedienţi şi care nu îndrăznesc să comenteze în faţa şefului.

Pentru un job de început având în vedere că nu ai experienţă, îţi recomand fie o firmă străină cât mai mare, fie o firmă românească cât mai mare, de preferinţă listată la bursă. Este o mare lipsă de oameni în toate domeniile, dacă eşti mulţumit cu un salariu de începător, poţi să îţi găseşti un job decent cam oriunde în ţară.

#46
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018

View PostStarcraft11, on 12 aprilie 2018 - 12:28, said:


Apropo,patron bozgor Posted Image) deci .... asta spune tot

Na, foarte retrasă și timidă ești, ce să zic...

Meseria de chelner este una fun și poți învăța multe lucruri în materie de oameni.
Dacă compari cu un salariu de vânzător de la magazin, tot ieși mai bine.

Dar mă bucur că ai refuzat, totuși.
Având în vedere atitudinea pe care o ai, ai fi fost clar genul de chelner care își trage gura dacă nu vede bacșișul care crede el că îl merită.

#47
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postbaribalu, on 12 aprilie 2018 - 12:33, said:

ce se practica acum la noi cu 16 ore pe zi 5 zile pe saptamana, se poate incadra la cum sa distrugi un om rapid...
Se incadreaza la "cat de prosti sunt unii angajati" Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate