Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Probleme Orange Love

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postjeolis, on 07 decembrie 2019 - 18:41, said:

Nu am nici un nr de cerere din moment ce colegii de la call-center au spus ca nu există. Presupusa cerere a făcut-o un coleg de al dvs .


Salut,
Te asteptam cu datele tale, in privat, pentru a verificat in amanunt ce se intampla. Avem nevoie de numele tau complet, numarul de telefon si adresa email.
O zi buna,
Orange Helper

#38
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
În data de 12.12 semnalul de tv si internet de la Orange sa întrerupt sunat la ei au zis că se rezolvă, după o săptămână am sunat iar, au zis că e alertă pe Maramureș, în data de 21 la ora 08.00 au să trimită pe cineva să vadă problema, la o oră m-au sunat înapoi să îmi zică că numai în data de 23.12.2019 între orele 08.00-10.00 au să vină un tehnician la casa mea ca să rezolve problema, nu a mai venit nimeni, la ora 10.10 sunat iar la Orange, duduia de acolo a zis că se prelungeste alerta pe Maramures, aici nici nu a ploua, nici nu a suflat vreun vânt, nimic, am stat ca prostul fără semnal la tv și internet, am sunat la ei iar în data de 02.01.2020 și în data de 03.01, după care îmi spune duduia că în data de 04.00 îmi trimit tehnicieni între orele 08.00-10.00, binențeles ca nu a venit nimeni, am sunat la ora 11.00 la Orange și după ce m-au ținut 15 minute pe melodie aia de rahat, mi-a spus duduia că cei de la serviciul tehnic nu pot face nimic și că să reziliez contractul fără să mai plătesc perioada contractuală, la orele 14.50 am reziliat contractul, NESIMTITI, dupa ce luna de luna platesc 210 lei pe 3 abonamente de voce si un ab de tv si internet, oricum de acum e mai ieftin cu 50 de lei ca l-am reziliat. Și ma mut la Digi.

Edited by MMVVDD, 04 January 2020 - 17:00.


#39
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Orange sta după tehnicienii Telekom care oricum sunt putini, slab pregătiti, demotivati și neserioși.
Too much LOVE Will kill you.

Am avut LOVE și l-am reziliat anticipat cu plata de taxa din cauza problemelor repetate.

#40
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Problemele erau din vina lor, asa ca rezilierea anticipata trebuia facuta fara plata de taxe.

#41
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Oricum nu le dau taxa pe 11 luni rămasă, și dacă comentează mă duc și la OPC. Aveau 2 programe de tv care îmi plăceau, Crime/ investigation și Discovery crime, care la Digi nu era,am impresia că eu singur în satul ăsta aveam tv de la Orange și cred că nu li s-a rentat plata la Telekom pentru mine, era 50 de lei internetul și tv era gratis pe o perioadă de doi ani.

Edited by MMVVDD, 04 January 2020 - 19:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate