Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Probleme Orange Love

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
e problema de implementare oferta. Prin septembrie am facut si eu contract, si mi se factura routerul 4 euro, cu toate ca era gratis comf. ctr. De asemenea, nu era implementat change-ul care-mi oferea 6 luni gratis.
De asemenea, la tine pot influenta si urmatorii factori:
Ai primit reducere 2E pentru ca ai 2 numere in Orange. ( oferta valabila in toamna anului trecut ). Daca ulterior renunti la un nr ( cesiune, portare, migrare sau useless ), pierzi reducerea.
Lasa-mi pe pm nr de telefon, verific si te lamuresc. discutam mai multe acolo

Pentru ceilalti care sunt "cunoscatori",
Nu mai dati atat in operator sau vanzator fara sa cititi sau fara sa va interesati de termnii si conditiile contractului.

#20
tifreaf

tifreaf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.05.2005
Azi am fost contactat de Orange si se pare ca NU a fost configurat pachetul ok. Nu a fost setata reducerea la abonamnetul TV (in cazul meu de 6 EUR, difera in functie de optiuni alese)

In ce priveste promotia pentru vechime, a fost o eroare de interpretare si am beneficiat de 6 luni gratuite; promotia prevede ori una ori alta;  .. omul mai si pierde

Asta e , toate cele bune!

#21
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

 tifreaf, on 12 aprilie 2018 - 19:41, said:

Azi am fost contactat de Orange si se pare ca NU a fost configurat pachetul ok. Nu a fost setata reducerea la abonamnetul TV (in cazul meu de 6 EUR, difera in functie de optiuni alese)

In ce priveste promotia pentru vechime, a fost o eroare de interpretare si am beneficiat de 6 luni gratuite; promotia prevede ori una ori alta;  .. omul mai si pierde

Asta e , toate cele bune!
adica exact ceea ce ti-am zis eu ca se intampla

#22
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Să înțeleg că mai ai și alte reduceri dacă ai mai multe abonamente la Orange? Mulțumesc!

#23
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Ai mai multe beneficii.
Poti intra in love family, care iti ofera 50 GB date pe cont ( pe care le foloseste oricine termina traficul de date )
De asemenea, daca ai un abo de 11 euro ( simo ), la prelungire abonamentul ala primeste 5 Euro reducere, si automat primesti si nelimitat national pe toate numerele de pe cont. Vad ca mi-ai lasat PM, o sa iti raspund imediat ce ajung la serviciu si verific situatia.

#24
olivermandic

olivermandic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.04.2012
In luna februarie am achizitionat pachetul Orange Love  si  ca urmare a    fapt am primit un voucher in valoare de 195 de euro cu ajutorul caruia am achizitionat cu un mic adaus din partea mea  un Tv JVC cu diagonala de 81 de cm.Eu am avut un JVC in anii 90 care a fost de o calitate exceptionala,fabricat Made in Japan.
       Boooon,tv asta de la Orange cred ca era facut nu pe vapor ci eventual pe o  barcuta.....o calitate execrabila a exteriorului iar de functionat doar cum avea chef...in fine,in luna iunia a aparut pe ecran o banda luminoasa orizontala in partea de jos a ecranului care a inceput sa se tot mareasca..
        Am sunat la Orange si mi-au spus sa merg cu tv la subrat in Orange Shop.Zis si facut,,,mers la Shop Center din Timisoara cu lighioana in brate si ce sa vezi.....aaaaa...nuuu..trebuie mers la un service agreat de noi in Timisoara pe str.D coresi nr 29.In fine...am lasat tv la reparat  in 26 iunie iar dupa doua saptamani am fost sunat de la service ca tv e kaput si ca e ireparabil.
         Ce e de facut in cazul acesta,am intrebat.Pai va dam o hartie cum ca tv a fost casat si trimis la cimitirul tv iar dv cu hartia mergeti la un Orange Shop si primiti tv in schimbul celui trecut in lumea dreptilor.Doar ca la Orange Shop  ce sa vezi...trebuie scanate documentele si trimise la Serviciul clienti.Bun..zis si facut.Dar unde e tv la schimb,am intrebat..mergeti acasa si veti fi contactat mi s-a spus.
          Am crezut ca ma contacteaza mai pe seara dar ce sa vezi....au trecut doua saptamani si nimic...am sunat la Orange..aia zic ca nu stiu nimic de cazul meu...am fost rugat sa mai trimit o data documentele de data asta pe email.A mai trecut o saptamana si nimic...de ieri port o corespondenta imbecila de trei email cu trei neni diferiti care nu au nicio treaba cu realitatea inconjuratoare.
          Acum 15 ani Orange era un nume,acum e o pisi lesinata....Astept sa treaca cele 16 luni ramase din abonament si sa ma duc unde o sa vad cu ochii....

#25
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postolivermandic, on 25 iulie 2019 - 21:46, said:

In luna februarie am achizitionat pachetul Orange Love  si  ca urmare a fapt am primit un voucher in valoare de 195 de euro cu ajutorul caruia am achizitionat cu un mic adaus din partea mea  un Tv JVC cu diagonala de 81 de cm.Eu am avut un JVC in anii 90 care a fost de o calitate exceptionala,fabricat Made in Japan.
   Boooon,tv asta de la Orange cred ca era facut nu pe vapor ci eventual pe o  barcuta.....o calitate execrabila a exteriorului iar de functionat doar cum avea chef...in fine,in luna iunia a aparut pe ecran o banda luminoasa orizontala in partea de jos a ecranului care a inceput sa se tot mareasca..
Am sunat la Orange si mi-au spus sa merg cu tv la subrat in Orange Shop.Zis si facut,,,mers la Shop Center din Timisoara cu lighioana in brate si ce sa vezi.....aaaaa...nuuu..trebuie mers la un service agreat de noi in Timisoara pe str.D coresi nr 29.In fine...am lasat tv la reparat  in 26 iunie iar dupa doua saptamani am fost sunat de la service ca tv e kaput si ca e ireparabil.
Ce e de facut in cazul acesta,am intrebat.Pai va dam o hartie cum ca tv a fost casat si trimis la cimitirul tv iar dv cu hartia mergeti la un Orange Shop si primiti tv in schimbul celui trecut in lumea dreptilor.Doar ca la Orange Shop  ce sa vezi...trebuie scanate documentele si trimise la Serviciul clienti.Bun..zis si facut.Dar unde e tv la schimb,am intrebat..mergeti acasa si veti fi contactat mi s-a spus.
  Am crezut ca ma contacteaza mai pe seara dar ce sa vezi....au trecut doua saptamani si nimic...am sunat la Orange..aia zic ca nu stiu nimic de cazul meu...am fost rugat sa mai trimit o data documentele de data asta pe email.A mai trecut o saptamana si nimic...de ieri port o corespondenta imbecila de trei email cu trei neni diferiti care nu au nicio treaba cu realitatea inconjuratoare.
  Acum 15 ani Orange era un nume,acum e o pisi lesinata....Astept sa treaca cele 16 luni ramase din abonament si sa ma duc unde o sa vad cu ochii....

Salut,

Daca doresti sa verificam si noi ce anume s-a intamplat, te asteptam cu numarul de telefon sau codul de abonat, in sectiunea de mesaje private.

O zi buna,
Orange Helper

#26
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Am si eu o intrebare . Am dat restart la un tv sony 49XE8077 si acum nu mai pot gasi programele digitale la orange fibra, decat pe cele analogice, sa fie din cartelă sau imi trebuiesc bagate codurile manual? De unde le iau? Mulțumesc

#27
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 godoroj, on 27 noiembrie 2019 - 23:38, said:

Am si eu o intrebare . Am dat restart la un tv sony 49XE8077 si acum nu mai pot gasi programele digitale la orange fibra, decat pe cele analogice, sa fie din cartelă sau imi trebuiesc bagate codurile manual? De unde le iau? Mulțumesc

Salut,

Manual incearca sa selectezi canalele pe care le doresti. Daca nu reusesti, te rugam sa ne spui si vom trimite o solicitare colegilor nostri, pentru a-ti oferi suport.

#28
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013

 Orange_helper, on 28 noiembrie 2019 - 10:44, said:



Salut,

Manual incearca sa selectezi canalele pe care le doresti. Daca nu reusesti, te rugam sa ne spui si vom trimite o solicitare colegilor nostri, pentru a-ti oferi suport.
Manual nu imi trebuie fregvente? Cum sa selectez canale dacă nu imi găsește nimic, decat analogice. Probabil imi trebuie la digitale fregvente.

#29
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 godoroj, on 28 noiembrie 2019 - 10:52, said:

Manual nu imi trebuie fregvente? Cum sa selectez canale dacă nu imi găsește nimic, decat analogice. Probabil imi trebuie la digitale fregvente.
Te asteptam in privat cu numarul de telefon de contact si codul de abonat, pentru a discuta cu colegii din departamentul Tehnic.

#30
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Eu

Edited by godoroj, 28 November 2019 - 17:36.


#31
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Frumos titlu. Probleme Orange LOVE.  Pai in iubire cand nu sunt probleme ? :))

#32
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
eu astept raspuns la o sesizare facuta pe 26 nov, am primit raspuns ca se va analiza situatia dar de atunci nici un raspuns

Anul acesta in aprilie am facut un abonament orange love si am activat un abonament de net si tv. Eu stiam ca ab tv il primesc bonus daca activez orange home net si daca am ab de mobil la dvs. Dupa 6 luni primesc factura ca trebuie sa platesc 12 euro pentru net si 12 euro pt tv. La dvs pe site scrie clar:
"Cu Orange Love, la activarea unui abonament Orange Home Net primesti bonus serviciul de televiziune prin cablu, daca ai un abonament de voce mobila de la Orange sau daca iti portezi numarul in reteaua Orange."
In prima faza am facut si cerere pt a afla cat ma costa rezilierea serviciului, nici de aici nu am primit raspuns

Edited by stiinta_craiova, 29 November 2019 - 13:49.


#33
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
De mai bine de o săptămână am făcut o cerere de portare a unui nr de fix din Digi în rețeaua Orange. Cei din call-center spun că nu există nici o cerere. Mai merită să aștept sau ?

#34
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,

Ai cumva numarul de inregistrare al cererii pentru a verifica si noi ce anume s-a intamplat?

O zi buna,
Orange Helper

#35
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Gata la mine au rezolvat problema. Mi-au scazut din factura TV-ul, acum apare in My account la tv 0 euro. Au rezolvat din sistem nu m-au mai sunat. E bine si asa, cadou de Mos Nicolae.

#36
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007

 Orange_helper, on 06 decembrie 2019 - 11:18, said:

Salut,

Ai cumva numarul de inregistrare al cererii pentru a verifica si noi ce anume s-a intamplat?

O zi buna,
Orange Helper

Nu am nici un nr de cerere din moment ce colegii de la call-center au spus ca nu există. Presupusa cerere a făcut-o un coleg de al dvs .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate