Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

VW CC 10K €

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
catry86

catry86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.05.2007

 Deenman, on 08 aprilie 2018 - 12:14, said:

Iti cauti masina pentru bugetul tau, cu niste dotari ok de care ai nevoie, si cu km putini istoric foarte clar.

eu zic ca te incadrezi la un Passat b7 cu 100-140.000km reali unic proprietar cumparata de noua din Romania.


La dasweltauto primesti istoricul complet din reteaua VAG inainte sa cumperi masina.
- o revizie gratuita (filtre+ulei) = 800ron+
- garantie la anumite componente- motor/cutie/electrice 12 luni sau 10.000km.
- o negociere puternica de 300-1000euro, depinde ce defecte gasesti din pretul afisat.

https://www.daswelta...0&minPrice=9000
https://www.daswelta...0&minPrice=9000

Audi are probleme la motorul 1.8 tfsi, din pacate, nu prea pot sa-l recomand, o sa manance ulei:
https://www.daswelta...0&minPrice=9000

Eu as oferi 10.000euro sau maxim 10.1000euro si as lua-o pe asta, e highline, imi place tot mai putin navigatia rns315 invechita rau, dar schimbi cu rcd300 cu mirror link de pe telefon,e ieftin, iti dau si 2 randuri de jante.

https://www.daswelta...0&minPrice=9000


Mare atentie ce motorina alimentezi (omw/mol/rompetrol mereu, sa nu bagi de la rusi) sa faci revizia la 60.000km la cutie la dsg6, sa nu cumperi motoare pe benzina decat dupa 2013. Sa nu cumperi masina cu mai mult de 150-160.000km reali, pe la 200.000km vin niste investitii printre care si distributia (210.000km) mai pica un egr la 2.0 tdi e si ala vreo 1500ron si tot asa.

Mulțumesc frumos pentru sugestii/sfaturi. Ai reusit in mare masura sa-mi arunci un colac de salvare, acum ramane de vazut daca reusesc sa ajung la mal :)
Audi s-are din schema, nu cred ca gasesc ceva echipat cat de cat si cu km reali la 10K.
Totusi despre aceasta masina ce părere ai:
http://automobilebc....agen-passat-46/


#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,677
  • Înscris: 24.11.2015
Nu as lua de pe astfel de siteuri, iti dai seama ca si ei castiga. Mergi si ia de la weltauto (dealerul vw) de masini rulate, si sa iti garanteze in scris ca nr de km sunt reali... uneori dau tepe si aia, daca o duci la buyback poate te trezesti ca nu o vor ca are foarte multi km dati inapoi , sunt unii care au patit.

#21
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

 catry86, on 08 aprilie 2018 - 11:29, said:

O cutie automată întreținută și servisata la timp nu cred ca ar trebui sa ridice probleme. Mi-a atras atenția si acest Passat http://automobilebc....agen-passat-46/

Oricum, masina sh e o mare loterie si cam tot ce spuneti pe aici este adevarat.
Sunt total bulversat, la tot pasul aud de samsari. In cazul asta ce sa fac? Imi iau Logan nou si am eliminat toate riscurile
in primul rand, de ce te limitezi doar la bacau si acel site obscur?

#22
catry86

catry86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.05.2007

 unbrutus, on 08 aprilie 2018 - 13:32, said:


in primul rand, de ce te limitezi doar la bacau si acel site obscur?
Am citit niste recenzii facute de Dan Babu (cica se ocupa cu consilierea in achizitii masini sh )pe blogul sau masinapotrivita.com si acorda o nota 9.5/10 acestui dealer, ca-s seriosi, etc...nu știu ce sa zic....cred ca am sa ma orientez spre dasweltauto.

Edited by catry86, 08 April 2018 - 13:42.


#23
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

 Deenman, on 08 aprilie 2018 - 10:42, said:

Vesticii au km mai mulți de autostradă și nu ĂŽși cumpără mașini că noi că să le arate vecinilor fala.

Mașinile cu km putini in Vest sunt puține și se vând scump. Rareori sunt km putini și ieftine și atunci majoritatea cu diverse probleme rezolvate mai mult sau mai puțin corect. In Vest dacă faci o.tamponate ușoară și ai nevoie de o bara noua un far și.indreptat.capota ĂŽți dă dauna totala

Epava e vândută așa esticilor, o.repara și o vând cu adaos in Romania, Bg, Polonia, Turcia.

Daca ai bara far si capota in vest iti da dauna totala? pe ce principiu, la ei farul e de 10 ori mai scump, sau cum? :))

#24
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 21.10.2009

 Pekiasan, on 08 aprilie 2018 - 10:19, said:

Eu, cu bietul si anemicul meu chevrolet aveo 1.2 din 2009 si pana acum am facut aproape 240 000 km. Si am folosti masina mai ales la naveta acasa-loc de munca, la cumparaturi si deplasari ocazionale in interiorul judetului. Plus vreo 7-8 drumuri lungi in concedii de-a lungul timpului. Iar tu vrei sa spui ca pasatul asta cc tot din 2009 are doar 167 000 km ? Probabil e al unei pensionare , tinut in garaj si folosit doar sa mearga la piata si in vizita la rude, nu?  

sau ....

....ieri dauna totala azi masina ca noua !

Nu trebuie sa fim excesiv de suspiciosi cand vedem o masina cu km putini... cunosc cel putin 4 persoane care si-au luat masini noi si fac sub 10.000 km pe an cu ele. Unul chiar face in jur de 2500-3000 km pe an. Nici eu nu prea fac multi km cu a mea...

Oricum, regula e ca inainte sa cumperi masina, sa o verifici in reprezentanta. Daca nu are full history record, nu merita sa o iei!

Bineinteles, mai exista si posibilitatea sa fi fost lovita si apoi reparata la un service de cartier... dar asta e riscul cand cumperi masina sh!

#25
mannes

mannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,717
  • Înscris: 30.04.2006

 Pekiasan, on 08 aprilie 2018 - 10:19, said:

Iar tu vrei sa spui ca pasatul asta cc tot din 2009 are doar 167 000 km ? Probabil e al unei pensionare , tinut in garaj si folosit doar sa mearga la piata si in vizita la rude, nu?  


 xcit, on 08 aprilie 2018 - 10:21, said:

n-ai de unde sa stii, daca vezi Mazda nevestii din 2008 cu 27 de mii in bord tot asa o sa zici, sau chiar si a mea luata noua in 2008 am 107 mii km

a mea e tot din 2009 și are doar ~87.000km. am luat-o acum 2 ani cu 69.000km la bord.
18.000km în 2 ani.
o folosesc acum doar pe distanțe lungi, în rest merg cu o corsa.

probleme?

Edited by mannes, 09 April 2018 - 10:24.


#26
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

 catry86, on 08 aprilie 2018 - 13:40, said:

Am citit niste recenzii facute de Dan Babu (cica se ocupa cu consilierea in achizitii masini sh )pe blogul sau masinapotrivita.com si acorda o nota 9.5/10 acestui dealer, ca-s seriosi, etc...nu știu ce sa zic....cred ca am sa ma orientez spre dasweltauto.
destul de slaba sursa de informatii...
uita-te si tu la sectiunea "despre noi"... nici Dan nu e mai de incredere

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate