Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Ce parere aveti despre oamenii care se trezesc tarziu?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#37
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

 Dormi_Hete, on 16 martie 2018 - 22:14, said:

Sa ai mai mult timp sa termini ce ai de facut. Programul de munca are 8 ore, de obicei......
Sa pleci mai repede acasa , sa ai timp de alte activitati. Tot pana la ora 17 stau , indiferent la ce ora merg de dimineata.....
Sa ai parte de trafic lejer dimineata. Merg pe jos, stau la 5 minute de servici........
Sa ai parte de 1-2 ore de liniste pana se aduna lumea in birou. Lucrez singur..........
Deci chiar nici un motiv bun nu ai gasit sa ma trezesc cu noaptea-n cap........Seful, daca e sef, poate sa vina si la ora 12 la lucru........ca de aia e sef......si va face pana la ora de plecare tot ce trebuie facut.....ca de aia e sef......  Daca seful e SI patron, apai atunci chiar ca vine cand vrea BMW-ul lui......

#38
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003

 radu2014, on 16 martie 2018 - 21:07, said:

O prostie pe care au studiat-o cersatorii britanici citati de Bursul.
Vezi ca nu e doar un studiu. Sunt mult mai multe. Trebuie doar sa cauti si sa te documentezi.

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Eu dorm doar pe spate. Posted Image Sforai dar nu am (inca) pe cine sa deranjez.

Ma trezesc la 09 sau 09 fara ceva cand am de lucru (biroul la 5 minute de casa), iar in weekend si de sarbatori legale la 12:30-13:00. Vreau sa fiu asteptat la birou dar sa fiu si inteles, oricum mai devreme de 09:30 cand ajung acolo, mare lucru nu se lucreaza ci se gandeste/pune la cale sau se barfeste la cafea.

Bine ca s-a terminat scoala, incepeam orele la 07:30 in clasele 1-12, apoi in facultate de la 10 sau 12.

A dormi pana la 12 e una din marile mele placeri si voi cauta solutii sa o fac nestingherit si L-V, cum am putut din 2009 pana in 2014, plus vacantele de pana in 2009.

Deci am o parere buna despre cei ce urasc trezitul de dimineata si bat palma imediat cu ei.

#40
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

 Bursul, on 16 martie 2018 - 22:25, said:

Vezi ca nu e doar un studiu. Sunt mult mai multe. Trebuie doar sa cauti si sa te documentezi.
Iata doua:
- https://www.click.ro...nt-mai-destepti
- http://jurnalul.ro/v...ziu-690633.html

Edited by misusumi, 16 March 2018 - 22:29.


#41
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Dormi_Hete, on 16 martie 2018 - 20:08, said:

Eu am o parere proasta vizavi de acest obicei. Denota lene, comoditate. Mai ales daca e vorba de sefi care vin la munca la 9jumate , zece , acest obicei imi creaza o impresie foarte proasta despre persoanele respective. Nu poti sa ai pretentii de la un angajat cand tu vii la serviciu la ora 10. Care e parerea dumneavoastra?
Tinand cont ca si eu fac " ochi " dupa 10 , am o parere foarte buna daca , la fel ca mine , muncesc pana noaptea tarziu ( 02-03 AM )

#42
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
De muncit muncesc de la 09:30-10 pana la 17-18.

Ziua buna se cunoaste de dimineata-nimic mai fals, dimineata mereu mi s-a parut cea mai idioata perioada a zilei, ce nu are legatura cu restul zilei nici macar meteorologic.

Ascult muzica tot timpul, aproape non-stop, eh, dimineata e singura perioada in care nu ascult, daca sunt treaz, din obligatie.

#43
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010
Persoanele cu IQ mai mic de 75 - adorm în timpul săptămânii la 23:41 și se trezesc la 7:20, iar în weekend, la 00:35 și se trezesc la 10:09
Persoanele cu IQ între 90 și 110 - adorm în timpul săptămânii la 00:10 și se trezesc la 7:32, iar în weekend, la 1:12 și se trezesc la 10:14
Persoanele cu IQ peste 125 - adorm în timpul săptămânii la 00:29 și se trezesc la 7:52, iar în weekend, la 1:44 şi se trezesc la 11.07


Persoanele care adorm intre 12:29 si 12:55 si se trezesc la 6 dimineata ca asa cere programul de lucru ce IQ au ?Posted Image

#44
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
alea n-au...

#45
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
eu sant de parere ca trebuie să se considere norocoși ca pot dormi mult.

#46
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Sunt oameni și oameni. Nu îi putem judeca. Eu sunt o fire ce nu doarme. Eu mă trezesc la 6,30 la schimbul 1,termin programul la 2,30, apoi muncesc în curte până la 22,00, asta vara când este treabă. Iarna nu se aplică programul. În schimb când lucrez schimbul 2, mă trezesc la 9,30 - 10. Lucrez de la 14,30 la 20,30. Indiferent de schimb, ora de culcare este în jur de 2 dimineața. Nu dorm niciodată în timpul zilei. Am urât întotdeauna somnul, mi se pare pierdere de timp. În schimb nu zic nimic de cei cărora le place somnul. Nevastă-mea de exemplu ar dormi oricând. Reușește să doarmă în bucătărie cu capul pe masă într-o reclamă la film. Dacă îi fac o invitație și mă duc la duș, până ies ea adoarme... Dimineața îi sună alarma de 5 ori și tot nu se trezește...  


Șefa mea vine la serviciu la 9,30, 10 și pleacă după ce pleacă toți, asta după ora 21. Mănâncă o singură dată pe la prânz. Eu în locul ei nici nu aș trece pe la muncă, aș da ordine de acasă. În pana mea, doar este boss. Bossul nu muncește 👍

#47
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

 ianos76, on 16 martie 2018 - 22:23, said:


Deci chiar nici un motiv bun nu ai gasit sa ma trezesc cu noaptea-n cap........Seful, daca e sef, poate sa vina si la ora 12 la lucru........ca de aia e sef......si va face pana la ora de plecare tot ce trebuie facut.....ca de aia e sef......  Daca seful e SI patron, apai atunci chiar ca vine cand vrea BMW-ul lui......

Daca nu e mai destept decat computerul de bord al bmw-ului lui poate sa procedeze asa. Dar sa nu se mire dupa aia ca a ramas numai cu angajati de mana a paispea si se duce afacerea de rapa.
Din experienta mea ,toti sefii buni pe care i-am avut,adica care au avut performante,rezultate  veneau la serviciu inaintea mea si plecau dupa mine. Iar aia slabi care faceau ce voia lula lor ca doar erau sefi au dat chix, fie au pierdut contracte, fie n-au putut sa livreze la timp.

#48
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

 Noua_pe_site, on 16 martie 2018 - 22:35, said:

Persoanele care adorm intre 12:29 si 12:55 si se trezesc la 6 dimineata ca asa cere programul de lucru ce IQ au ?Posted Image
Daca dorm 17-18 ore ... cam mic IQ Posted Image
Cum sa adormi la pranz si sa nu te trezesti pana dimineata ? :))

Edited by misusumi, 16 March 2018 - 22:45.


#49
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

 Dormi_Hete, on 16 martie 2018 - 22:14, said:


Sa ai parte de trafic lejer dimineata


Subscriu ! Asta e singurul motiv pentru care sunt de acord cu ajunsul la munca mai devreme.

Seful meu vine la ora 11-12 si nu are nici o jena chiar daca-l trag de urechi. Si nici angajatii nu se uita chioras la el pentru ca stiu deja ca asta e programul lui de lucru si nu avem nevoie de prezenta lui ca sa ne facem treaba pentru care suntem platiti.

 misusumi, on 16 martie 2018 - 22:42, said:

Daca dorm 17-18 ore ... cam mic IQ Posted Image
Cum sa adormi la pranz si sa nu te trezesti pana dimineata ? Posted Image)

Nu-s 17 ore , is doar 5 :(
Mi-e foame asa ca am mancat un ''am''.

#50
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,000
  • Înscris: 16.09.2014

Quote

Ce parere aveti despre oamenii care se trezesc tarziu?

Una foarte buna. Posted Image

#51
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

 Dormi_Hete, on 16 martie 2018 - 22:41, said:

Daca nu e mai destept decat computerul de bord al bmw-ului lui poate sa procedeze asa. Dar sa nu se mire dupa aia ca a ramas numai cu angajati de mana a paispea si se duce afacerea de rapa.
Din experienta mea ,toti sefii buni pe care i-am avut,adica care au avut performante,rezultate  veneau la serviciu inaintea mea si plecau dupa mine. Iar aia slabi care faceau ce voia lula lor ca doar erau sefi au dat chix, fie au pierdut contracte, fie n-au putut sa livreze la timp.
Eu zic ca daca ai angajati responsabili nu dai chix..... Daca angajezi persoane care se uita cu ciuda ca tu ca si sef nu esti inaintea lor la servici "dar uite ce salar are, porcul, si nici nu sta 24 la ore la munca, HUOOOOO"..... ghinion.... eu zic ca un angjat trebuie sa isi faca treaba, indiferent daca seful e la lucru sau nu.....

"- cati lucrati la voi la servici?
-cu seful, 10.
- si fara sef?
- fara sef nu lucreaza nimeni"....

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Foarte bine, matinalii sa ocupe locurile de munca ce necesita trezire devreme, iar cei care nu sufera acest lucru sa aiba posibilitatea sa nu astepte pensia pentru a scapa de dureroasa corvoada.

Nici eu nu-i judec pe cei matinali, cata vreme nu ma deranjeaza.

O alta teorie de a fi sau nu matinal este ca esti influentat de ora la care te-ai nascut, la mine este 18.

Eu ador sa ma trezesc si sa ma culc la loc, mai demult puneam ceasul intentionat in zile libere. Pentru scoala cand eram trezit de tata, ma culcam la loc pe canapea pana iesea din baie.

Ma culc la 03-04; la 02 daca sunt obosit si ma fura somnul la 01 noaptea daca sunt foarte obosit.

#53
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Si mie imi place sa dorm dimineata, dar incerc sa-mi autoimpun sa ies din zona de confort. De ce? Pentru ca stiu ca asa e bine. Proverbul "cine se scoala de dimineata departe ajunge" nu e doar pentru fraieri ,cum ar crede unii.
Din pacate , educatia din ziua de azi indeamna la hedonism, la individualism, pana la urma la lene. Rezultatele le vedem astazi , oare de ce chinezii realizeaza astazi cele mai lungi poduri, tuneluri , viaducte , jde mii de aeroportuti, iar germanii se chinuie sa inaugureze aeroportul Berlin de vreo 10 ani, si nici macar nu e un aeroport complet nou.

Edited by Dormi_Hete, 16 March 2018 - 23:02.


#54
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Cine se scoala de dimineata, este obosit toata ziua. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate