Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Honda Civic 2018 1.5T MT Brilliant Sporty Blue Mettalic

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#91
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Azi am testat insonorizarea si sonorizarea in masina cu [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Isu5JpXNzxI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] si eu am fost foarte foarte multumit. Nimic nu se aude de afara Posted Image
Da, masina perfecta nu exista asa ca ne luam si noi ce ne place. Eu cu 2 juniori de 7 si 11 ani ma descurc foarte bine cu spatiul (dupa cativa ani de carat haine cu nemiluita in concedii si le aduceam acasa nepurtate am reusit sa-mi impun vointa - de sub pat dar ... am reusit Posted Image  )

Edited by petman, 16 March 2018 - 19:59.


#92
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
A,nu ma intelege gresit;am tot 2 juniori unul de 2 si celalalt de 6 ani jumatate.Nu la portbagaj ma refeream cand ziceam ca am nevoie de spatiu,ma refeream la subsemnatu' cu 1.90 inaltime,cam greu iti gasesti pozitia confortabila intr-o masina.Oricum constructorii cand proiecteaza masini,nu ma iau pe mine ca referinta :-)

#93
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Categoria fulg amandoi eu la 1,85 si ceva peste 100 stau bine in M3.

#94
ovidiupatronu

ovidiupatronu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 06.02.2004

View Postdantt, on 16 martie 2018 - 18:30, said:

Da,foarte buna treaba,n-am ce zice.Am ramas uimit...Nu mi-a zis chestia cu apa,mi-a zis doar sa nu o spal cu jet de presiune si m-au prins cativa stropi de ploaie pe autostrada.De subteran,n-am unde sa o bag,e doar acoperita.
Kilometri fara probleme si sa va bucurati de ea. Fii fara grija, nu afecteaza cu nimic stropii aia de ploaie de pe autostrada. Ne vedem la toamna. :)

#95
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014
Arata super :) Mai ca imi pare rau ca nu am ai eu nu vopsea metalizata, dar voiam musai rosie :)

O sa o duc si eu in vreo luna.

#96
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Multumesc de urari!Da,intr-adevar,n-are absolut nimic masina dupa stropii de ploaie de ieri.Mai atasez niste poze facute cu un telefon mai bun decat cel de ieri.

Attached Files



#97
DragosDe

DragosDe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.09.2010

View Postdantt, on 16 martie 2018 - 17:05, said:

Azi am fost la Ovidiu pentru aplicare strat ceramic.Masina a iesit super.Recomand cu caldura serviciile lui,omul chiar stie ce face.Bravo lui,mai rar vezi oameni asa.Multjmesc tatlor pentru recomandare,a meritat din plin.Acum o sa las fotografiile sa vorbeasca desi masina arata mult mai bine in realitate.

Arata excelent!
Unde este acest meserias Ovidiu?

#98
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Salut Dragos,in Bucuresti.Daca vrei datele de contact,da-mi un semn si ti le trimit prin mesaj privat.Nu am acordul lui sa-l fac public,insa asa nu cred ca se supara nimeni.

#99
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Azi mi-a ajuns din Germania tavita de protectie portbagaj originala.Am ales sa cumpar numai originala fiindca se muleaza perfect pe suprafata portbagajului.Asta am crezut eu,in realitate lucrurile nu stau chiar asa.Partea din spate a ei,nici macar nu vine pana la partea unde e o mica ridicatura spre banchete,se opreste cam un centimetru pana in acea ridicatura si flexeaza fiind dintr-un cauciuc/plastic moale.E cam rromie,sincer,eu ma asteptam sa fie mai ok decat astea aftermarket gen rimi.In concluzie,decat sa dati banii pe asta originala,va luati una de la rimi la sub jumatate de pret.O sa atasez si fotografii sa vadeti despre ce e vorba.

Attached Files


Edited by dantt, 19 March 2018 - 19:31.


#100
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Sincer, nodelul premium de la Rimi vine muult mai bine decat asta. Plus, urca pana in spatele scaunelor, si pe acea ridicatura. Dpdv contur este perfecta isr materialul este diferit de cele lucioase, normale. Am vazut la un vecin si arata mai bine portbagajul cu ea montata decat fara.
Ma refer la asta: http://rimi.ro/honda...ic-10-2836.html

#101
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Multumesc de info closchkutza.Se pate ca magarii astia de nemti mi-au trimis o tavita pentru alt model de Civic,desi codul de piesa era ok specificat pe cutie,in nici un caz nu seamana cu cea vazuta pe coxmorparts care urca inclusiv pe acea ridicatura.  https://www.coxmotor...17/    Esti sigur ca urca modelul premium si pe acea ridicatura?Am inteles ca modelul standard de la rimi tot asa e,cum am eu pe asta si de asta intreb.Ca daca acopera si ridicatura respectiva,iau de la rimi si-mi recuperez banii prin paypal.

Edited by dantt, 19 March 2018 - 21:38.


#102
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Mai, eu asa tin minte si uitandu-ma la poza de pe site-ul lor, forma asta sugereaza. Incerc maine sa fac rost de o poza cu ea in portbagajul vecinului, asta daca poate sa-l deschida de la ploaia inghetata.

Poti suna si la Rimi si sa ceri detalii.

Linkul dat de tine nu merge, e broken.

Edited by closchkutza, 19 March 2018 - 22:10.


#103
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Merci mult.

#104
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
http://www.coxmotorp...-dividers-2017/

Era inclus si "esti", de aia era broken

#105
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Merci,nu intelegeam de ce aparea asa.

#106
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014
Fix asa arata si a mea, de la Asko. 500 si putin a fost.

#107
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
@dantt: ce ai primit tu nu prea are nici o treaba cu ce e pe site-ul englezilor.

@tatalor51: a ta arata ca in poza de pe site-ul britanicilor sau ca cele puse de dantt cu portbagajul lui?

#108
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Stiu closhkutza,am vazut ca n-are nici o treaba.Pe cox urca frumos pana spre bancheta si are decupat in locurile de amarare a plasei de portbagaj,cum mi se pare normal de altfel.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate