Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Huawei P20 Pro

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
4805 replies to this topic

#2089
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Mi-am făcut aseară niște poze si mi-au plăcut. Astăzi am încercat sa facă o comparație cu vechiul telefon LG g4 prin casa și parca scoate mai multe detalii ala. Afara e înnorat nu prea îmi dau seamă. Mai era o opțiunea cu claritate apeluri sau apeluri HD nu mai rețin și nu o mai găsesc. Nu apel wifi, nu volte.

#2090
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006

View Postfloring75, on 24 ianuarie 2019 - 13:54, said:

Nici eu nu am primit si tot beta am si eu ca si versiune
Nici eu..bataie de joc sincer....paba si Sammy s-a miscat mai repede si erau in spate cu programul Beta

#2091
floring75

floring75

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.02.2016

View Postandreicri, on 24 ianuarie 2019 - 17:57, said:

Nici eu..bataie de joc sincer....paba si Sammy s-a miscat mai repede si erau in spate cu programul Beta
Am fost la Sammy beta tester si am primit primul update....Huawei nu stiu din astea.Cred ca fac downgrade la oreo si sa vad ce se intimpla

Edited by floring75, 24 January 2019 - 19:12.


#2092
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.08.2013
Salutare, astă seară proaspăt posesor P20 Pro, experiența nouă și destul de interesantă (trecere de la p10 lite). Am fotografiat puțin indoor, rezultate destul de ok, nu cum mă așteptam. Am observat că în modul slow-motion apar pe filmare lumini și umbre ( un fel de efect de "strobe"). Mă întreb dacă e normal acest lucru. Al doilea aspect, am observat, cel puțin ca diferență față de cel expus font-ul utilizat de aplicația cameră. Eu l-aș fi preferat pe cel vechi, acum a rămas doar în modul pro, nicidecum în setări. Se poate schimba ceva aici?
Sper să își fi meritat achiziția, #sacrificii și economii Posted Image .

#2093
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
Când filmezi slow-motion recomandabil ar fi să nu miști telefonul.
De efectul ăla nu prea scapă la slow-motion nici camere de televiziune profesionale care costă cât o mașină - cum să ceri asta de la un telefon...

#2094
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

View Postshmecherul80, on 25 ianuarie 2019 - 02:09, said:

Salutare, astă seară proaspăt posesor P20 Pro, experiența nouă și destul de interesantă (trecere de la p10 lite). Am fotografiat puțin indoor, rezultate destul de ok, nu cum mă așteptam. Am observat că în modul slow-motion apar pe filmare lumini și umbre ( un fel de efect de "strobe"). Mă întreb dacă e normal acest lucru. Al doilea aspect, am observat, cel puțin ca diferență față de cel expus font-ul utilizat de aplicația cameră. Eu l-aș fi preferat pe cel vechi, acum a rămas doar în modul pro, nicidecum în setări. Se poate schimba ceva aici?
Sper să își fi meritat achiziția, #sacrificii și economii Posted Image .

Efectul de stroboscop apare de la lumina artificiala sau in conditii de lumina slaba.

#2095
boniasky1

boniasky1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.06.2009
Salut! Am și eu un Huawei P20 Pro. O problema apărută în ultima vreme e legata de faptul ca nu mai primesc notificari atunci când primesc un mail (Yahoo Mail) - nu îmi mai amintesc dacă pe Oreo se întâmpla. În momentul în care intru în aplicație primesc și notificările sau la scurt timp după ce ies, la fel primesc o eventuala notificare primita în acel interval de timp. A mai întâmpinat cineva probleme asemănătoare?

#2096
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

View Postboniasky1, on 25 ianuarie 2019 - 18:34, said:

Salut! Am și eu un Huawei P20 Pro. O problema apărută în ultima vreme e legata de faptul ca nu mai primesc notificari atunci când primesc un mail (Yahoo Mail) - nu îmi mai amintesc dacă pe Oreo se întâmpla. În momentul în care intru în aplicație primesc și notificările sau la scurt timp după ce ies, la fel primesc o eventuala notificare primita în acel interval de timp. A mai întâmpinat cineva probleme asemănătoare?
Am observat si eu asta dar nu am dat importanta

#2097
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 26.02.2010
Vezi ca îți închide managementul Huawei, aplicația de mail.

#2098
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Setari - baterie - lansare aplicatii.
Aici bifati (activati) aplicatiile care vreti sa va ramana active si dupa inchiderea ecranului.

#2099
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

View Postshymano, on 25 ianuarie 2019 - 21:43, said:

Setari - baterie - lansare aplicatii.
Aici bifati (activati) aplicatiile care vreti sa va ramana active si dupa inchiderea ecranului.
Stiu asta , am facut-o pentru aplicatiile de care aveam nevoie si permisiunile s-au pastrat in pie. Pe oreo nu a fost nevoie pentru yahoo mail .

#2100
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Pe mine ma enervează touch-ul, nu-mi ia comenzile exact! De multe ori trebuie sa apas de 2/3 ori sa ia comanda sau cand glisez cu degetul pe ecran, el crede ca vreau sa fac split screen sau un print! Enervant tare!

#2101
st3fan19

st3fan19

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 02.03.2008
Poate este de la folie

#2102
boniasky1

boniasky1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.06.2009

View Postshymano, on 25 ianuarie 2019 - 21:43, said:

Setari - baterie - lansare aplicatii.
Aici bifati (activati) aplicatiile care vreti sa va ramana active si dupa inchiderea ecranului.


Te referi în setări aici, nu? Sunt puse pe manage automatically. Am atașat o fotografie.

Attached Files


Edited by boniasky1, 26 January 2019 - 10:56.


#2103
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Ștefan, este folia originală.

#2104
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Ursu, problema asta am avut-o în prima zi la update. După două resetari și-a revenit.  Am scris mai sus.

#2105
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Ursu, problema asta am avut-o în prima zi la update. După două resetari și-a revenit.  Am scris mai sus.

#2106
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013

View PostUrsu82_Kiki, on 26 ianuarie 2019 - 13:49, said:

Ștefan, este folia originală.
E proastă folia aia.
Eu am scos-o și-l folosesc fără nici o folie sau alt tip de protecție (doar bumper-ul de silicon e pus pe el).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate