Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Huawei P20 Pro

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
4805 replies to this topic

#1
prisacariuadi

prisacariuadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 07.01.2013
Informatii de pana acum:

Lansare: Final de februarie 2018 la MWC din Barcelona

Versiuni:

Huawei P11/P20
Huawei P11/P20 Plus
Huawei P11/P20 Pro - Front notch - ca la iPhoneX
Huawei P11/P20 Lite

Feature-ul care ma incanta mult: TRIPLE CAMERA. Banuiesc ca Leica va fi din nou prezenta in schema.

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
ai citit printre randuri , zice "could house a triple-lens 40 MP rear camera ", adica o camera cu 3 lentile in loc de ....
si cel mai tare e "could " care inseamna ca defapt nu stiu nimic inca Posted Image

off
deja 3 camere mai da-o incolo de treaba e pe sistemul de ce 2 si nu 3 ?
cantitatea nu bate calitatea trebuie una buna si gata , un senzor macar cat un varf de pix si nu varf de ac

Edited by botelucian, 05 January 2018 - 09:55.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Nu inteleg la ce te referi, dar daca spui ca pozele de pe fb arata cat de slabe sunt camerele telefoanelor de azi atunci sa stii ca gresesti.
Modul de compresie a celor de la fb face ca pozele postate pe reteaua de socializare sa arate chiar mai rau decat cele facute cu un Galaxy S1 si vizualizate direct pe telefon.

#4
prisacariuadi

prisacariuadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 07.01.2013

View Postbotelucian, on 05 ianuarie 2018 - 09:54, said:

ai citit printre randuri , zice "could house a triple-lens 40 MP rear camera ", adica o camera cu 3 lentile in loc de ....
si cel mai tare e "could " care inseamna ca defapt nu stiu nimic inca Posted Image

off
deja 3 camere mai da-o incolo de treaba e pe sistemul de ce 2 si nu 3 ?
cantitatea nu bate calitatea trebuie una buna si gata , un senzor macar cat un varf de pix si nu varf de ac
in toate articolele citite pana acum era prezenta informatia cu 3 camere:
https://www.gizmochi...on-february-26/

daca am inteles gresit, my bad...dar din articol + schite, asa reiese.

sensorul e bine sa fie mare pentru cazul in care vrei poze de n-șpe mpx sau daca vrei sa iasa low-light photos bune.
3 camere sunt mai ok(chiar si cu senzori mici) pe partea de post-processing. bokeh, depth-field effect & altele

Edited by prisacariuadi, 05 January 2018 - 10:53.


#5
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LzUdhzYWEWE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostHider141, on 05 ianuarie 2018 - 10:51, said:

Nu inteleg la ce te referi, dar daca spui ca pozele de pe fb arata cat de slabe sunt camerele telefoanelor de azi atunci sa stii ca gresesti.
Modul de compresie a celor de la fb face ca pozele postate pe reteaua de socializare sa arate chiar mai rau decat cele facute cu un Galaxy S1 si vizualizate direct pe telefon.
Eu am comparat ce am eu și pretinul....al meu de 3 ori mai eftin face poze mai clare pe feisbuc, în schimb se vãd demențial ale lui pe telefonul lui!!!

Edited by sarac.lipit, 05 January 2018 - 11:37.


#7
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Scuze si eu am citit doar androidauth; unii zic triple camera altii triple lens camera .
De ce nu 4 camere ? RGB + Lumina aia treaba tata..

Edited by botelucian, 05 January 2018 - 11:44.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Până nu acoperă spatele telefonului cu camere foto, nu voi cumpăra Huawei. Poate că atunci se vor gândi măcar la un senzor micro 4/3.
Şi chiar dacă s-ar împlini fantezia mea - chiar aş vrea să râd un minut la vederea unui telefon plin pe spate cu camere foto ca Argus de ochi - tot nu s-ar putea face fotografii la fel de bune ca şi cu o cameră foto DSLR sau mirrorless. Poze, poate - dar fotografii nu.
În lumina soarelui se descurcă şi vechiul meu Nokia E72, însă în studioul foto telefonul n-are cum să fotografieze aşa cum o face un aparat foto fie el şi entry-level.

#9
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postbotelucian, on 05 ianuarie 2018 - 11:43, said:

De ce nu 4 camere ? RGB + Lumina aia treaba tata..
Chiar nu inteleg ironiile de genul. Daca Huawei vor sa ofere un telefon cu performante foto bune, obtinute printr-o metoda de nisa, care ar fi problema?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Problema este marketing-ul: atât timp cât un telefon nu va avea măcar senzor APS-C, nu va fi niciodată DSLR-killer.

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pai, de ce ar deveni un DSLR killer? Fiecare se adreseaza unui domeniu complet diferit.

#12
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wAotPxCxdk0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007

View Postjegmihai, on 05 ianuarie 2018 - 12:16, said:

Chiar nu inteleg ironiile de genul. Daca Huawei vor sa ofere un telefon cu performante foto bune, obtinute printr-o metoda de nisa, care ar fi problema?
pai tocmai ca nu-s ironic , o camera bw pentru lumina si dof si cate una dedicata pentru fiecare culoare rgb
in momentul de fata in lumina slaba telefoanele dau rateu sau nu fac fata .
Daca solutia e 2+1 camere e super pentru ca un senzor mare are nevoie si de un telefon mai gros ca sa incapa + OIS

a si neaparat sa traga raw + soft integrat de editare/compresare in jpg , sau sa faca AI ul treaba asta

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Alt terlefon cu breton...

Ba zici ca-i Kim Jong Un. Scoate apple o prostie si restul se grabesc s-o implementeze :lol: Ca freza lu Kim, asa si cu bretonul asta la telefoane...

#15
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Sorry, am crezut ca esti ironic in genul celor care considerau ca NPU-ul de pe Mate 10, impreuna cu toate capabilitatile lui, este doar marketing.

#16
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
trecerea de la 1 camera la 2 facuta cu P9 a fost inovatie si a dat startul catre ceva mai bun , au deschis drumul catre fotografii facute cu telefonul nu doar poze

#17
DonnyDarko

DonnyDarko

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.01.2018
Daca apple a pus mizeria aia de notch si a fost criticat de toata lumea pt ea, DE CE DRACU astia ii copiaza nu pot sa inteleg.O dai in bara cu P10 care e copie leita iphone si acum cu P11-NOTCH doamne fereste ce idioti

#18
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Esențial PH1 a fost anunțat în mai,primul telefon cu notch. X-ul a ieșit în septembrie. Poți zice că Apple a copiat design-ul? Sunteți culmea mai. Nici nu se cunoaște vre-un detaliu cu adevărat oficial,și deja aici va contraziceți și criticați un telefon nelansat...

Dar cum am mai văzut anterior,așa se face pe toate tipicurile de telefoane nelansat. Eu de P10 am fost foarte incantat,copie sau nu. Cu siguranță P20 o să îl iau când iese. Sigur trebuie sa fie spectaculos.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate