Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Viața fără orizonturi. Am nevoie de ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
ady69

ady69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 05.11.2005
eu iti recomand sa ai grija cu cine te bagi in seama chiar si pe forumuri caci sunt oameni si animale;cat despre activitate poti face ce doresti,nu te lasa manipulat de altii,eu unul si acum ma simt urmarit de interlopi sau persoane  care imi vor raul,anul asta cred ca cineva a hotarat sa imi dea multiple lectii de STALKERI mai ales prin intermediul serviciilor medicale

#20
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016

View Poststmb, on 16 decembrie 2017 - 11:07, said:

Cel mai prost sfat posibil.
A ii spune unui om ce deja se simte un prizonier, un sclav sa caute sa devina in mod oficial asta prin a isi cauta un stapan/patron care sa il batjocoreasca si exploateze pentru bunastarea personala e ceva malefic.
A face asta e drumul cert catre o depresie atat de adanca si care nu poate duce decat spre o moarte sigura, cel mai probabil o sinucidere.
Chiar esti o persoana frustrata mai ai putin si dai si tu in aceeasi boala.
Nu vreau sa discut aici chestii economice dar mentalitatea asta o au multe persoane tinere in ziua de azi.
Nu ai citit ca nu stie sa faca nimic? Nu are nici o calificare este somer are prea mult timp liber de aceea are gandurile astea negre.
Prima data trebuie sa gaseasca ce ii place sa faca.
Apoi sa devina cel mai bun la ce face si apoi isi poate schimba patronul de cate ori are chef pt un salar mai mare sau un program de lucru mai bun.
Sau odata ce a devenit cel mai bun si nu dupa o experienta de cateva luni ci de ani intregi abia apoi face urmatorul pas sa-si deschida propria afacere
Ce sugerezi tu se numeste subminarea economiei nationale.
Nu crezi ca sunt destui care sunt someri dar vor salarii mari fara sa stie sa faca nimic?
Nu sunt destui samsari de masini in piete?
Vorba aceea si sarac si cu pretentii

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
El isi asigura deja nevoile primare de hrana, adapost si utilitati, deoarece ii platesc parintii toate astea. Putem concluziona astfel ca nu mai are are nevoie de nimic, e un om liber si, prin urmare, fericit.

#22
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

View Postnavistar_eagle, on 16 decembrie 2017 - 06:48, said:

Asa se intampla cand omul se indeparteaza de Dumnezeu. Trebuie tratat si corpul dar trebuie tratat si sufletul.Mergi la un duhovnic si spovedeste-te si urmeaza sfaturile duhovnicului.Apoi mergi din nou
la medic si spune-i ca tratamentul nu prea da rezultate si ca sa-ti dea altul. Cu spovedanie, cu Sfantul Maslu de 2 ori pe saptamana , cu participarea in fiecare Duminica la Sfanta Liturghie, cu canon tinut de la duhovnic, si cu un tratament updat , viata ta se va schimba in bine, in timp scurt.
Rugaciunile catre Prea Sfanta Nascatoare de Dumnezeu, intotdeauna sunt ascultate.
In cazul de fata, pacientul are boala T.O.C, intelegi ? Daca da bine, daca nu te priveste.

Tu ești întreg la minte sau ai spus astea doar la mișto?

#23
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

View PostDaculScoril0, on 16 decembrie 2017 - 17:28, said:


Tu ești întreg la minte sau ai spus astea doar la mișto?
Nu-s la misto , vorbesc serios, dar se pare ca tu nu crezi pana cand nu devi pacient

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006

View Poststmb, on 16 decembrie 2017 - 14:54, said:

Si in conditiile astea de ce sa se faca sclav... sa astepte linistit o oportunitate buna. Intre timp sa se cultive in cat mai multe domenii si mai ales in domeniul care ii pare cel mai atractiv.
In Romania, din cauza mentalitatii comuniste se tot imping tinerii de catre parinti sa se incadreze in campul muncii/sclaviei cat mai tineri chiar daca ies in pierdere dupa ce platesc cheltuielile generate de existenta unui loc de munca. Si de mentalitatea asta profita patronii romani, care ii muncesc pana cedeaza sau gasesc ceva mai bun si apoi altul la rand la tras.
Pentru ca omul se gandeste la sinucidere, si tu ii zici ca de fapt o duce bine si n-are rost sa schimbe nimic. Sa se cultive intr-un domeniu are nevoie de motivatie, iar pentru asta ar trebui sa se dezlipeasca de calculator mai intai. La un serviciu mai socializeaza, poate isi face niste prieteni. Aduce bani in casa si automat o sa creasca si in ochii parintilor.
Ma rog, nu stiu daca esti capabil sa intelegi, dar omul e un animal social, nu e facut sa traiasca intre patru pereti. Izolarea asta te afecteaza si psihic.

#25
tovarashu

tovarashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 07.11.2017
da ce, crezi ca altii are calitati? toti e la fel, nu te mai ingrijora

#26
giulianicoleta

giulianicoleta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.12.2017
Poti incepe prin a pune mana pe o carte. PArtea proasta e ca inainte de a citii unele dintre carti e musai sa fi citit alte zeci, sute inainte ...

#27
Reseaux

Reseaux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.12.2017
Daca as fi in locul tau:
- as incepe sa citesc mult ; sunt o gramada de carti motivationale pe piata
-  m-as apuca de sala  ( cel mai bun lucru pe care il poti face ; nu doar ca lucrezi sa arati bine, dar si socializezi)
-mi-as gasi un hobby ; fiecare individual are lucruri la care e bun in mod natural  , deci gandeste-te ce iti place sa faci si specializeaza-te in acel lucru  
- m-as apuca sa invat o limba straina
Nu trebuie sa iti mai plangi de mila si nici sa fi negativist. Asta este , mergem mai departe. Tu trebuie sa incepi sa faci lucruri.

#28
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 26.02.2008
Au fost mai multe persoane carora le-am oferit urmatoarea solutie: sa creeze un grup pentru suport in problema pe care o au. Ajutandu-i pe ceilalti te ajuti pe tine. Asa ca am creat un grup https://www.facebook...48415425880549/

Daca sunt si alte persoane cu probleme de depresie pot sa se inscrie in acest grup si impreuna ne putem ajuta reciproc.

#29
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postgiulianicoleta, on 22 decembrie 2017 - 18:28, said:

Poti incepe prin a pune mana pe o carte. PArtea proasta e ca inainte de a citii unele dintre carti e musai sa fi citit alte zeci, sute inainte ...

Tu-i iurile ...

[attachment=1992437:d518a918c1c898cbc2d4ebd315206532.jpg]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate