Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Guvernarea PSD nu vrea să construiască autostrăzi

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#55
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Poststantudor, on 12 decembrie 2017 - 14:10, said:

Eu am zis ca vor aparea inca cel putin 5 topicuri impotriva PSD. Cred ca m-am inselat, vor aparea mai multe in urmatoarele 2 saptamani.

Nu va tine nimeni cu forta pe aici. Sunt destule grupuri de facebook de genu "Alaturi de domnul Serban Nicolae" si altele. Acuma, daca sunteti pe aici in interes profesional, aia e strict treaba voastra.

Edited by shefu_de_combinat, 12 December 2017 - 14:15.


#56
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003

View Postoverseas, on 12 decembrie 2017 - 13:21, said:


PSD doar urmeaza directivele Marelui Carmaci, ti-aduci aminte cand Basescu era la Transporturi si a decretat ca nu avem nevoie de autostrazi.
Basescu si-a dat seama pana la urma ca a zis o prostie. PSD-ul insa continua cu prostia.

#57
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostBursul, on 12 decembrie 2017 - 14:35, said:

Basescu si-a dat seama pana la urma ca a zis o prostie.

Cate guverne PSD am avut dupa ce a zis Basescu tampenia aia cu n-avem nevoie de autostrazi?
Cate majoritati parlamentare PSD&friends am avut dupa ce a zis Basescu tampenia aia cu n-avem nevoie de autostrazi?

#58
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008
Am mai zis, nu cred ca mai sunt in stare sa le faca, fizic, nici daca vor. Nu intr-un timp/cost cat de cat decent.

#59
gear

gear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 12.09.2005

View PostVelaxa, on 12 decembrie 2017 - 13:07, said:


Pentru că mor oameni pe drumurile naționale
Pentru că nu vin investiții
Pentru că nu se susține economia,turismul, circulația cetățenilor.

Hai că-ți dau un exemplu, de când avem autostradă cât de cât până în Sibiu, mai tot timpul vezi timișoreni care dau o fugă până în Sibiu, în special în perioada târgului de Crăciun de la ei.
În același mod există oameni cu afaceri care acuma își permit să deschidă/lege legături cu Sibiul/sibienii.
Susținerea circulației rapide a oamenilor duce doar la efecte bune, economia se mișcă, banul circulă, ești mai bine văzut în afară, vin investitorii, turiștii străini vin sau se mișcă mai mult (își permit deoarece avem infrastructură) etc.

Acuma dă-mi tu un efect negativ al unei autostrăzi Timișoara-Constanța și a unei autostrăzi Iași-Nădlac.


Veneam pe Valea Oltului  dinspre Sibiu spre Valcea. Ma opreste politia, imi ia omul actele si astept sa vina cu amenda, aveam ceva viteza . Dupa 15 minute vine la masina cu procesul verbal, il intreb ce viteza am avut si cat mi-a dat. Imi raspunde politistul ca am avut 76 in localitate dar ca nu imi da amenda, doar avertisment si imi spune ca l-am injurat degeba. Ii spun ca nu pe el l-am injurat, el doar isi face datoria, da i-am injurat pe aia de la Bucuresti care de ani de zile amana autostrada asta.
Imi spune politistul resemnat, "nu stiu cat de nervos sunteti dumnavoastra dar va asigur ca nu se compara cu nervii si supararea noastra, aproape zilnic scoatem cate un mort de sub fiare pe drumul asta....am facut sute de petitii, am trimis sute de adrese, nu intereseaza pe nimeni, concluzia noastra e ca nu se vrea autostrada asta"

#60
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postvlad1102, on 12 decembrie 2017 - 14:51, said:

Am mai zis, nu cred ca mai sunt in stare sa le faca, fizic, nici daca vor.

Nu vor. A explicat cineva anterior. O tara de saraci e o tara de votanti psd. La ce i-ar ajuta autostrazile?

#61
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Ba nu-i deloc adevarat, oameni rai ce sunteti voi!
Ei vor, ca-s oameni de bine: DAR CIOLOS!!!!!!!! MOSTENIREA DEZASTRUOASA!!!!!!!!!

#62
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

View Postioana1973, on 12 decembrie 2017 - 15:06, said:

Ba nu-i deloc adevarat, oameni rai ce sunteti voi!
Ei vor, ca-s oameni de bine: DAR CIOLOS!!!!!!!! MOSTENIREA DEZASTRUOASA!!!!!!!!!
Ai uitat de Seorosh, tatal lui Ceolosh

Aa, si basescu. Sa nu-l uitam. Sughita zi si noapte de la gandurile celor de pe sp

#63
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View PostVelaxa, on 12 decembrie 2017 - 13:24, said:


Nu vreau să-i iau apărarea lui Băsău, dar trebuie să fii credul ca să crezi că România de pe vremea lui Băse al Transporturilor avea bani de autostrăzi
Mai mult eram in pragul falimentului, Constantinescu s-a dus la Helmuth Kohl cu miloaga, si-a facut batranul german mila de noi si a intrat Bundesbank la sustinerea leului. Imi amintesc un atac speculativ puternic impotriva leului in primavara lui 99(cred). Informatia a fost facuta publica de Constantinescu confirmata de Kohl de vreo cativa ani la "Gala pt. Romania".
De unde naiba bani de autostrazi?

#64
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
Bad post

Edited by onzaueb, 12 December 2017 - 15:12.


#65
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View Postonzaueb, on 12 decembrie 2017 - 15:09, said:

Ai uitat de Seorosh, tatal lui Ceolosh

Aa, si basescu. Sa nu-l uitam. Sughita zi si noapte de la gandurile celor de pe sp
Ala-i din start, subinteles vinovat de toate relele lumii, cica tre sa vorbesti in difuzoare sa te auda.

#66
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postshefu_de_combinat, on 12 decembrie 2017 - 14:56, said:


Nu vor. A explicat cineva anterior. O tara de saraci e o tara de votanti psd. emigranti care pleaca toti naibii, apoi o salbaticie fara oameni de impartit intre vecini
fixed

#67
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,032
  • Înscris: 28.10.2006
Parerea mea este ca in Moldova nu ne lasa americanii sa facem autostrazi.
Politica NATO de ingreunare a accesului rusilor in Europa Centrala si de Vest.
Repet: parerea mea!
Iar conform politicii Tudose, de ce sa facem pe placul multinationalelor in centrul si vestul tarii?

#68
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postviceroy56, on 12 decembrie 2017 - 20:00, said:

Parerea mea este ca in Moldova nu ne lasa americanii sa facem autostrazi.
Politica NATO de ingreunare a accesului rusilor in Europa Centrala si de Vest.

S-a mai vehiculat ideea asta.

1. E o aiureala sa o iei cu niste coloane de blindate printr-o tara nato. In timp ce F-urile se iau la tranta cu aviatia rusa, A10 si Apache iti fac chiftele din blindatele alea. Plus ca intr-o eventuala retragere primele chestii pe care le arunci in aer sunt nodurile de autostrada/cale ferata.

2. Pana la noi, rusii trebuie sa treaca prin toata Ucraina. Ori asta, ori sa incerce o debarcare in Dobrogea, unde avem deja autostrada.

3. Polonezii cum dracu fac autostrazi in lung si-n lat cand au granita directa cu rusii din Kaliningrad si cu Belarus, care practic e tot Rusia? Si asta in conditiile in care Polonia e practic plata, zici ca a facut-o dumnezeu special pentru tank warfare.

Astea-s niste gogorite ca sa para asa ca dom'le exista niste suptilitati, niste explicatiuni, nu inteleg muritorii, da noi nu facem pentru ca interesu geostrategic. Vax. Prostie si atat.

Edited by shefu_de_combinat, 12 December 2017 - 20:26.


#69
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015
Bine ca au vrut sa construiasca Basescu, Boc, Unguent si Yoghinul ...

#70
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postdoxan, on 12 decembrie 2017 - 20:27, said:

Bine ca au vrut sa construiasca Basescu, Boc, Unguent si Yoghinul ...

Noi suntem prosti, da' si ailalti sunt prosti.

Scuza de nivelul prima nota de 4 la matematica in 5-8.

#71
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015
Nu e vorba de nu vrem, ci pur si simplu nu suntem lasati, singura autostrada care va fi permisa o sa fie cea cu rol militar strategic din Ardeal, in asa fel incat sa poate inainte lejer orice potential inamic pe teritorile noastre, sa se poata obtine penetrarea adanca.
Moldova spre exemplu, nu o sa vada autostrada nici macar in urmatorii 30 de ani...

Edited by doxan, 12 December 2017 - 20:43.


#72
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postdoxan, on 12 decembrie 2017 - 20:42, said:

pur si simplu nu suntem lasati

...Posted Image

de catre...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate