Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Guvernarea PSD nu vrea să construiască autostrăzi

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Chriss_Summer, on 12 decembrie 2017 - 12:20, said:

N-ai nevoie de autostrazi ca sa furi banu' public. Ce sa faca ei cu autostrazile?
Ce-a fost de furat de acolo, s-a furat deja, ce rost are sa pierzi vremea daca nu mai poti fura nimic de acolo?

#20
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017
Nu am masina asa ca nu ma afecteaza deloc. Deasemenea, nu inteleg ce e cu obsesia asta la multi romani cu autostrazile, la ce anume va trebuie, nu aveti deja sosele, stati toata ziua pe drumuri?

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003

 Ugho, on 12 decembrie 2017 - 12:58, said:

Nu am masina asa ca nu ma afecteaza deloc. Deasemenea, nu inteleg ce e cu obsesia asta la multi romani cu autostrazile, la ce anume va trebuie, nu aveti deja sosele, stati toata ziua pe drumuri?
Las' ca te faci mare. Poate pana atunci ai noroc si se fac autostrazile.

#22
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011

 Ugho, on 12 decembrie 2017 - 12:58, said:

Nu am masina asa ca nu ma afecteaza deloc. Deasemenea, nu inteleg ce e cu obsesia asta la multi romani cu autostrazile, la ce anume va trebuie, nu aveti deja sosele, stati toata ziua pe drumuri?
Iarta-ma, dar gresesti grav. Nici avion n-ai, ce nevoie ai de  aeroporturi?!

#23
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Psd nu mai vrea sa construiasca autostrazi nici cu Teldrum?

#24
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Titlul mai corect era "PSD nu vrea sa construiasca infrastructura".
Ca macar daca taiau de la autostrazi pe motivul "de ani buni la caile ferate totul a fost subfinantat si situatia a ajuns critica, sunt nevoie interventii urgente de reparatie si modernizare pentru a mentine functionala reteaua feroviara" tot mai era putin logic.

 Chriss_Summer, on 12 decembrie 2017 - 13:00, said:

Iarta-ma, dar gresesti grav. Nici avion n-ai, ce nevoie ai de  aeroporturi?!

Nu-l bagati in seama pe asta, baiatu doar troleaza cu spor.

 Velaxa, on 12 decembrie 2017 - 12:47, said:

OKay, promit ca de mâine să-mi construiesc autostrada mea.

Incepi tu din partea ta si eu din Bucuresti si facem un bairam cand ne intalnim la mijloc? Da sa ne vorbim si noi pe parcurs sa pupam autostrazile cap la cap. Si dupa, cine stie, poate ne facem si o cale ferata de mare viteza, si un terminal nou la Otopeni.

Edited by shefu_de_combinat, 12 December 2017 - 13:05.


#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 Benderbut, on 12 decembrie 2017 - 13:00, said:

Psd nu mai vrea sa construiasca autostrazi nici cu Teldrum?
Pai daca ati inceput repede sa va bagati voi si DNA-ul nasurile in afacerile lor, oamenii aia cand sa mai aiba timp sa si munceasca? Nu vezi ca ii plimba toata ziua pe la DNA?

Edited by gumball3000, 12 December 2017 - 13:09.


#26
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Si totusi, exista o veste buna: desi nu declara/recunosc, sunt constienti ca situatia e groasa, de aici si heirupismul cu modificarile de la codul fiscal.

Faza pare insa terminala, pt ca au taiat si investitii ce se afla pe ultima sute de metri, adica autostrada A3 e blestemata la intrarea in Bucuresti.

#27
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 Ugho, on 12 decembrie 2017 - 12:58, said:

Nu am masina asa ca nu ma afecteaza deloc. Deasemenea, nu inteleg ce e cu obsesia asta la multi romani cu autostrazile, la ce anume va trebuie, nu aveti deja sosele, stati toata ziua pe drumuri?

Pentru că mor oameni pe drumurile naționale
Pentru că nu vin investiții
Pentru că nu se susține economia,turismul, circulația cetățenilor.

Hai că-ți dau un exemplu, de când avem autostradă cât de cât până în Sibiu, mai tot timpul vezi timișoreni care dau o fugă până în Sibiu, în special în perioada târgului de Crăciun de la ei.
În același mod există oameni cu afaceri care acuma își permit să deschidă/lege legături cu Sibiul/sibienii.
Susținerea circulației rapide a oamenilor duce doar la efecte bune, economia se mișcă, banul circulă, ești mai bine văzut în afară, vin investitorii, turiștii străini vin sau se mișcă mai mult (își permit deoarece avem infrastructură) etc.

Acuma dă-mi tu un efect negativ al unei autostrăzi Timișoara-Constanța și a unei autostrăzi Iași-Nădlac.

#28
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 Velaxa, on 12 decembrie 2017 - 13:07, said:

Acuma dă-mi tu un efect negativ al unei autostrăzi Timișoara-Constanța și a unei autostrăzi Iași-Nădlac.

yer gonna get an inept answer

#29
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Eu m-as multumi sa le refaca cele existente ca sa nu mai am de schimbat brate la suspensie.
Nu avem nevoie de autostrazi. Mie mi se pare ca 100km de la noi = cu 3-400km din vestul europei (incepand de la unguri) Cand vine vorba de oboseala. Posted Image

#30
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011
De-abia ne stabilizasem economic, cursul era foarte bun, dobanzile la fel, inflatie ioc.Am fi putut face investitii , pentru ca nu avem nici de unele, ceva banuti erau. A trebuit sa vina psd-ul lui dragnea si sa arunce totul in haos.

Edited by Chriss_Summer, 12 December 2017 - 13:12.


#31
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Dar am uitat:
- rovinieta se plateste
- accize se platesc in combustibil
- taxa anuala pe langa impozit am inteles ca se va plati de la 1 ianuarie

Iar drumurile unde sunt ?

#32
Rdaneel

Rdaneel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 12.09.2017

 Ugho, on 12 decembrie 2017 - 12:58, said:

Nu am masina asa ca nu ma afecteaza deloc. Deasemenea, nu inteleg ce e cu obsesia asta la multi romani cu autostrazile, la ce anume va trebuie, nu aveti deja sosele, stati toata ziua pe drumuri?

Pai da.
Parca strămoșii noștri aveau autostrăzi sau șosele. Mai da le dracu,mai mergem și pe jos,pe cărări de munte,mișcare,aer liber,sănătate curată.


#33
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011
Nici macar piste de bicicleta nu avem. Sa vedem ce dracu facem cand va costa 10 lei litrul de benzina.

#34
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 Velaxa, on 12 decembrie 2017 - 12:15, said:

Asociatia Pro Infrastructura avertizeaza ca bugetul la Transporturi pentru anul 2018 contine alocari insuficiente in special pentru marile proiecte
Stai numa' sa vina pesedacii sa spuna ca n-avem nevoie, nici de infrastructura nici de firme nici de muncitori nici de nimic, ca scoate Partidu' bani din joben si da la toti...


Si intr-adevar, daca se cara dracului toti de aicea, pentru niste pensionari muribunzi chiar ca nu va mai fi nevoie de autostrazi.

Edited by grrrrr, 12 December 2017 - 13:18.


#35
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 grrrrr, on 12 decembrie 2017 - 13:17, said:

Stai numa' sa vina pesedacii sa spuna ca n-avem nevoie

lol pai citeste postarile, au venit deja Posted Image

 Chriss_Summer, on 12 decembrie 2017 - 13:11, said:

A trebuit sa vina psd-ul lui dragnea si sa arunce totul in haos.

Democratia este cel mai bun sistem intr-o tara cu >40% analfabeti functional. Nu are ce sa iasa prost, nu exista nicio slabiciune exploatabila in sistem.

---------

E absolut clar ca astia nu trebuie sa stea pana in 2020. Ne ia dracu pana atunci.

Edited by shefu_de_combinat, 12 December 2017 - 13:21.


#36
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Dar căi ferate repară/modernizează? (afară de ce a fost început, dacă o face-o şi pe aia).  Posted Image  Ca să faci cu 2 ore mai puţin până la Cluj, Arad, Timişoara, cu oră - o oră jumate mai puţin până la Iaşi. Lucrări serioase trebuie şi la Eforie - Mangalia, dar bine, asta nu e magistrală intens circulată (cu excepţiia verii).
Se apucă "Faur" să repare locomotive?

Edited by djl, 12 December 2017 - 13:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate