Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

PSD transforma Parlamentul in simulacru

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#163
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Am cautat topicul sa povestesc cum s-au smuls niște butoane, s-a tăiat wifi-ul...

Apoi am citit asta și m-a apucat toată sila de pe lume:

Narcisa Iorga

Opoziția, zero voturi împotrivă, zero abțineri la votul final pentru statutul magistraților. PSD+ALDE+UDMR, 80 de voturi pentru. Credeți că partenerii externi, la care se va plânge opoziția, vor înțelege strategiile de blocare a lucrărilor, a luărilor de cuvânt și de părăsire a plenului? Vor ști câți parlamentari are puterea și câți opoziția? Sau se vor limita la a întreba care a fost scorul la adoptarea legii? 80 la zero. A, bine, atunci! Strategii opoziției să trăiască, să-nflorească, ca un măr, ca un păr, ca un fir de trandafir. Au pus în aplicare exact sloganul din piață ”Toți pentru justiție”. Așa va zice și PSD: toți am votat pentru lege, nimeni împotrivă. Hai, opoziție, Sărbători fericite!


#164
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 17:29, said:

Apoi am citit asta și m-a apucat toată sila de pe lume:
Sa te apuce, dar contra manipularilor, ca tot am discutat in detaliu azi.

Documenteaza-te singura: http://stirileprotv....rotesteaza.html
http://stirileprotv....strac-ilor.html

#165
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Despre ce manipulatori e vorba? Au votat? Nu. La revedere.
E incredibil ca am ajuns sa mi se reproșeze și ca critic opoziția. Tu ești mulțumit de opoziție?

#166
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Si alta sursa, mai de-a dreptul:

Quote

14.23: Senatorii PNL si USR ies din sala. Ei au anuntat ca nu exista o hotarare a conducerii parlamentului de prelungire a programului dincolo de ora 14.00 si ei vor merge la plenul comun. Senatorul PNL Mario Ovidiu Oprea anunta ca vor sesiza Curtea Constitutionala. Pe de alta parte, plenul comun a fost amanat pana la ora 17.00 pentru a se astepta finalizarea de la Senat.

14.18: Florina Presada (USR) vine la microfon sa isi sustina un amendament, dinspre zona senatorilor PSD se aude "Doamna camerista!", aluzie la faptul ca Presada filmeaza live sedinta pe Facebook. Un senator PSD s-a postat in fata sa si o filmeaza cu telefonul.
13.58: S-a votat prelungirea programului pana la epuizarea dezbaterilor pe amendamente la legea 303. Tariceanu sustine ca plenul comun pe buget nu va incepe pana nu se termina aici.
13.52 Serban Nicolae propune prelungirea programului plenulu Senatului pana la epuizare, desi la ora 14 incepe plenul comun unde se dezbate bugetul de stat pe anul viitor. Practic ar avea loc doua plenuri in acelasi timp iar senatorii ar fi nevoiti sa aleaga la care participa.
13.44 Vlad Alexandrescu sustine fiecare amendament USR, toate pana acum au fost respinse de majoritatea parlamentara.  La randul sau, Alina Gorghiu le sustine pe cele ale PNL, care au preluat propuneri si de la Forumul Judecatorilor.

Si inca:

Quote

13.40 In balconul presei au venit o parte dintre deputatii USR, dupa ce au incercat sa intre in sala de plen si nu au fost lasati, incvocandu-se de catre angajatii Senatului regulamentul.
Unde era Serban Nicolae, senator, cand injura o deputata? In Camera Deputatilor. Pedesereului nu i se aplica regulamentul, e deasupra.

Simulacru de parlament.

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 17:52, said:

Despre ce manipulatori e vorba? Au votat? Nu. La revedere.
De Narcisa Iorga.

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 17:52, said:

E incredibil ca am ajuns sa mi se reproșeze și ca critic opoziția. Tu ești mulțumit de opoziție?
Actiunea opozitiei e adecvata. Sedinta se desfasura ilegal, in paralel cu o alta sedinta fantoma. Ce ar trebui sa faca opozitia, sa stea cuminte in banca si sa cautioneze ilegalitatea, sa voteze cand vrea pesedeu in timpul unei sedinte care legal nu exista?

Stirea nu este "au votat legile cu 80 de voturi", asa cum manipuleaza Iorga. Stirea este "Transformand parlamentul in simulacru, au votat intr-o sedinta ilegala, ca sa pretinda ca au 80 de voturi, nevalabile".

#167
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Eu înțeleg ce zici, vezi cu ce am început primul mesaj. Dar rezultatul este ala care este.
Ii doare pe ăștia undeva de negalitatea votului!!

Edited by catalina1, 19 December 2017 - 18:04.


#168
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 18:03, said:

Ii doare pe ăștia undeva de negalitatea votului!!
Pe pesede, da. Pentru cei pentru care conteaza legalitatea, vor intelege. Ilegalitatile nu pot fi cautionate.

#169
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Las-o pe Cătălina, ea are. Principii.

#170
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

View Postbladhaund, on 19 decembrie 2017 - 18:04, said:

Pe pesede, da. Pentru cei pentru care conteaza legalitatea, vor intelege. Ilegalitatile nu pot fi cautionate.
Nu ii interesează.

View PostMembruAnonim, on 19 decembrie 2017 - 18:05, said:

Las-o pe Cătălina, ea are. Principii.
Nu vad legătură cu ce discutam noi.

#171
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Păcat ca nu o vezi. Te apuca scârbe asa din senin la niște acțiuni pe care nu le înțelegi nici explicate. În schimb acțiuni concertate ale unui grup infracțional organizat nu. Bicoz principii. Doar ca prost orientate. Părerea mea.

#172
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
in politica e ca si in sport
doar cifrele raman

#173
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 18:08, said:

Nu ii interesează.
M-am exprimat incomplet si neinteligibil. Vroiam sa spun Asa-i, pe pesede nu-i intereseaza. Dar pe altii [etc]

View Postmihnearau1, on 19 decembrie 2017 - 18:11, said:

in politica e ca si in sport doar cifrele raman
Si in sport se anuleaza medalii si premii pentru dopaj si ilegalitati, in general.

Edited by bladhaund, 19 December 2017 - 18:18.


#174
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

View PostMembruAnonim, on 19 decembrie 2017 - 18:10, said:

Păcat ca nu o vezi. Te apuca scârbe asa din senin la niște acțiuni pe care nu le înțelegi nici explicate. În schimb acțiuni concertate ale unui grup infracțional organizat nu. Bicoz principii. Doar ca prost orientate. Părerea mea.
Unde nu m-a apucat scârbă la acțiunile concentrate? Ma rog, oi avea dreptate și tu, nu scârbă e ce fata simt de PSD. E mult mai mult.

#175
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Eu zic ca modul nostru de abordare ar putea sa fie unul din cele doua:
In gradina am o floare. E mica, pricajita, si bolnava. Pot sa:
- Ma enervez si o calc in picioare. A dracului, asta-i floare, ce e pipernicita si buboasa asta? In gradina nu mai am nicio floare.
- Ma sperii ca s-ar putea sa nu mai am nicio floare si o sap, o ud, pun ingrasamant, fac tratamente contra bolilor. La anul in gradina am doua flori.

#176
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014
E sindromul Stockholm?

#177
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postbladhaund, on 19 decembrie 2017 - 18:21, said:

In gradina am o floare.

3. Vand dracu si gradina si casa si plec in tari cu horticultura dezvoltata.

Edited by shefu_de_combinat, 19 December 2017 - 18:24.


#178
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postshefu_de_combinat, on 19 decembrie 2017 - 18:24, said:

3. Vand dracu si gradina si casa si plec.
Nu, bro, ca e gradina de la bunicu' si strabunicu' si ei o au de la bunicu' si strabunicu' lor si nu o vand cand vrea un terchea-berchea sa ma goneasca pe mine. Eu il gonesc pe el!!

#179
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

View Postbladhaund, on 19 decembrie 2017 - 18:17, said:

M-am exprimat incomplet si neinteligibil. Vroiam sa spun Asa-i, pe pesede nu-i intereseaza. Dar pe altii [etc]

Si in sport se anuleaza medalii si premii pentru dopaj si ilegalitati, in general.

dar numai ale unora
la altii, nu, e tabu

#180
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,584
  • Înscris: 05.11.2009

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 18:18, said:

Unde nu m-a apucat scârbă la acțiunile concentrate? Ma rog, oi avea dreptate și tu, nu scârbă e ce fata simt de PSD. E mult mai mult.
ai tu o calitate cat casa. nu vezi niciodata padurea din cauza copacilor..:P Plina de unicorni roz bonbon :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate