Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Cazul batranului agresiv, agresat in Piata Victoriei

* * * * - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2631 replies to this topic

#2557
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View PostRdaneel, on 14 decembrie 2017 - 10:43, said:

Nu a fost în nicio autoapărare,lasă poveștile.
Autoapărare era maxim sa l împingă pe moș când a dat cu rucsacul.
Dar,după ce atacul se încheiase,sa te duci sa ii dai un pumn în freza deja sunt depășite limitele legitimei apărări.
Ți s a mai spus asta,dar nu vrei sa înțelegi.
De ce nu te duci pe juridic,deschizi un topic acolo și ceri și alte păreri. Sunt destui colegi de formație juriști care îți pot explica.
ba fix autoaparare a fost, iar aia cu maximul pe care-l pretinzi care cica ar fi fost sa-l impinga pe mosh sunt povesti pt copiii creduli. In realitate , din momentul in care mosul l-o atacat pe ala de filma si din momentul cand i-o spart telefonul in urma atacului (care atac a fost cu intentie din partea mosului bataus) , ala de filma o avut drept la autoaparare si tot ce i s-o intamplat mosului o fost legal. Raspunsul aluia de filma a fost legal 100%

#2558
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma distreaza cum vor ei sa ne arate ca alb e negru si invers. :D

Ar trebui sa fiu platit foarte bine sa incerc asta

#2559
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Meh, pe scurt: un cioban a dat peste un alt cioban ca el, si s-au comportat exact ca 2 ciobani acefali. Exemple de genul se gasesc peste tot zilnic. Te simti pa felie, intotdeauna exista posibilitatea sa dai peste unul care e mai pa felie ca tine. Cum spun francezii, asa-i la vie.

#2560
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003

View PostRealThing, on 14 decembrie 2017 - 20:44, said:

Meh, pe scurt: un cioban a dat peste un alt cioban ca el, si s-au comportat exact ca 2 ciobani acefali.

Nu ai dreptate.  Un individ a acostat si hartuit fara motiv un alt individ.

#2561
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 04.10.2007

View PostRealThing, on 14 decembrie 2017 - 20:44, said:

Meh, pe scurt: un cioban a dat peste un alt cioban ca el, si s-au comportat exact ca 2 ciobani acefali. Exemple de genul se gasesc peste tot zilnic. Te simti pa felie, intotdeauna exista posibilitatea sa dai peste unul care e mai pa felie ca tine. Cum spun francezii, asa-i la vie.
Cioban zici?
Oare asta sa fie explicatia pentru mucilagiul ce se vinde pe post de branzeturi in hipermarche; ciobanii se tin de live-uri pe FB?

#2562
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postterratec, on 14 decembrie 2017 - 20:50, said:


Nu ai dreptate.  Un individ a acostat si hartuit fara motiv un alt individ.

De acord, si cel hartuit a trecut la corectie fizica. Cel corectat a corectat el mai bine un ochean al primului ninja. Dupa cum spuneam, doi ciobani.

#2563
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Atentie batrani , renuntati la ideile personale !
Se trece cu vederea foarte usor peste incidentul din aceeasi zi , dis de dimineata ,
in care sandiliul provoca indivizi din politia locala pentru a-si manifesta cunostintele
de bataus (  via feisbuk ) .
Cum provocarile nu i-au mers cu indivizii imbracati cu haina statului , s-a gandit el mai bine
sa sara staulul ce imprejmuia anarhistii  si sa provoace un incident cu cineva mai pe masura sa .

#2564
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View Postvanitty, on 10 decembrie 2017 - 12:42, said:

Posted Image da bre tomaso stim.. esti votant de pesede, nu mai trebuie sa te justitifici cu dragostea ta pentru ilici, dracnea , pesede & co Posted Image
mai vanitty, io-s membru pmp.  Un prieten a candidat la primaria din satul natal si l-am ajutat. Sunt membru formal, de buna seama, ca in realitate, desi am fost basist, nu mai dau doi bani pe basescu cu prostiile lui...
Ar trebui sa va mai deschideti si voi ochii la alte perspective.
... luati-va gandul de la mUE.

zice friedman

Uniunea Europeană se luptă pentru două fronturi pentru propria supraviețuire, pe de-o parte fiind Brexit-ul, iar pe de altă parte este îndepărtarea voită a Poloniei, scrie George Friedman în editorialul său săptămânal din Geopolitical Futures.
Cu alte cuvinte, UE îndepărtează de la sine o parte substanțială a membrilor săi din Est, notează analistul.
„Acuzele aduse Poloniei sunt similare cu cele aduse Ungariei și există fricțiuni similare în ceea ce privește Republica Cehă, deși nu au ajuns la o confruntare totală, cu excepția problemei imigrației. Altfel spus, o putere majoră din Vest se îndepărtează de UE în același timp în care UE pare să îndepărteze o parte substanțială a membrilor săi din Est”, scrie Friedman.
În ceea ce privește Estul Europei, Friedman scrie că generația care a dorit să se integreze în UE s-a dus, iar generația actuală tânjește după trecut. Acest lucru se întâmplă din cauza omogenizării ideii de european, care lezează identitățile naționale ale țărilor din Estul Europei, notează analistul.
„Ceea ce este clar în cazul Poloniei, Ungariei și a Cehiei este că opinia publică din aceste țări a ales să nu se armonizeze cu Europa, în același fel și din aceleași motive care au determinat Marea Britanie să părăsească UE. Procesul armonizării este bazat pe o omogenizare a ceea ce înseamnă a fi european. Aplicat riguros - de la nomenclatura brânzeturilor și până la modul în care judecătoriile ar trebui organizate și până la câți migranți ar trebui admiși - acest proces subminează auto-determinarea și identitatea națională. Având în vedere variațiile care apar în mod firesc în democrație, Europa de Est și-ar afirma propriul drept la idiosincrazie; nimeni n-ar trebui să fie surprins dacă ungurii aleg un guvern care n-ar fi ales în Luxemburg, pentru că istoria Luxemburgului nu este la fel cu istoria Ungariei. Dar în teritoriul armoniei, un act de dezarmonizare este o amenințare pentru sistem.
Uniunea Europeană își urmează procesul, dar încearcă să țină la un loc ceva ce se dezintegrează”, scrie americanul.
Acesta concluzionează: „Periferia se desprinde. Chiar dacă aceste țări părăsesc UE, sunt date afară sau rămân este de puțină importanță. Experiența comună a est-europenilor îi face unici. Experiența sud-europenilor din ultimii 10 ani îi face unici. Marea Britanie nu a fost niciodată altfel decât unică. Iar Germania este de departe cea mai unică, cum nu e nicio altă națiune în Europa. Ceea ce UE nu vrea să admită este că Europa este un continent format din mai multe națiuni unice și nimic mai mult. Faptul că Marea Britanie pleacă iar Polonia este exclusă nu este o manevră geopolitică ciudată. E pur și simplu parte dintr-o idee care nu ar fi putut funcționa niciodată și nici nu funcționează nici acum"

si inca o analiza interesanta.

https://www.cotidian...diale-liberale/

Hastagu o sa se duca dracului, nu pentru ca psd sau coruptia sau plm. ci pentru ca se muta piesele pe tabla de sah.
America vrea sa tina tehnologia germana si resursele rusesti cat mai departe unele de altele. Pentru asta se pare ca sustine proiectul intermarium. Polonia face ce trebuie si romanii sunt incurajati sa-i ajunga din urma.
mai scoateti-va capul din curul propagandei si mai lasati dracului cacatul ala de hastag rezist, ca e depasit...

http://www.gandul.in...ndatia-16578870
http://www.digi24.ro...-doreste-767293
https://ro.wikipedia...ki/Międzymorze

#2565
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View PostMarro, on 15 decembrie 2017 - 14:36, said:

mai vanitty, io-s membru pmp.  Un prieten a candidat la primaria din satul natal si l-am ajutat. Sunt membru formal, de buna seama, ca in realitate, desi am fost basist, nu mai dau doi bani pe basescu cu prostiile lui...
Tu si sandy matei :)

#2566
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostHamdoulillah, on 15 decembrie 2017 - 19:02, said:

Tu si sandy matei Posted Image
Mai, da nu ma asemana cu dobitocul ala... ca io m-am lepadat de satana. Posted Image Ba inca mi-am scuipat in san si mi-am facut cruce.Posted Image
O sa se lepede si astia care mai cred in Basescu. Candva isi vor da si ei seama ca au fost dusi de nas ...

lasand gluma, trebuie sa recunosc ca am fost dus de nas. Si cu basescu si cu fatalaul asta de la cotroceni. Pe amandoi i-am votat... cadea-mi-ar mana din umar daca io oi mai pune vreodata stampila pe mutalaul ala.
Foarte multi am fost dusi de nas de basescu. foarte greu mi-am dat seama ca e un ticalos. Pentru ca s-a ascuns bine sub masca "originalitatii" lui. Un animal politic adevarat. Doar ca am omis faptul ca sintagma "animal politic" implica in Romania de fapt amagirea  oamenilor. "Animal politic" nu e totuna cu "om de stat"

Oricum, nu am crezut nicio clipa in dezvoltarea spiritului civic la romani ( si la oameni in general) peste noapte. Sa protestezi tu cu atatea tavalei pe legile justitiei si impotriva mariri salariilor??? Asta chiar numai un prost o poate crede. Cica nu ne trebuie salarii marite ca n-aveti de unde sa ni le dati...
Am facut si eu niste conexiuni. Am auzit ca doamna Nuland s-a dat uimita ca romanii nu protesteaza pe chestiuni de justitie. Si dintr-o data lumea a inceput sa fie preocupata de justitie.... oengheurile s-au repezit s-o pupe la dos pe doamna Nuland...
De cand a venit Trump, doamna Nuland s-a dus invartidu-se, iar bomoboana de pe coliva e sa-l vezi pe presedintele american ridiculizand hastagu rezist, numindu-l "panza de paianjen"... Nu trebuie sa fii prea destept sa intelegi ce agenda a sustinut Obama si ce agenda sustine Trump
Ce-i drept sunt multi prosti in lume.
Dar fac pariu ca romanii, in genere, se prind de jmecherie destul de repede.
- au fost multi idioti pacaliti de basescu - m-am numarat printre ei.
- au ramas destui idioti  pacaliti la algereile prezidentiale si l-au votat pe fatalaul german - inca m-am numarat printre ei.
- Inca o gramada de idioti au pus botul si au iesit gramada - intre timp am inceput sa ma dumiresc.
- tot mai putini romani pun botul la aberatia asta de hastag rezist - incep si ei sa-si dea seama ca sunt dusi de nas.
- pana la urma hastagu o sa se duca dracu, cu fatalaul ala de la cotroceni cu tot.
parerea mea.

dupa ce a iesit Trump la rampa indicand "panza de paianjen", apai chiar ca numai un prost mai poate sustine imbecilitatea asta. Sau unul care este aservit.

Edited by Marro, 16 December 2017 - 20:51.


#2567
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMarro, on 16 decembrie 2017 - 20:32, said:

Mai, da nu ma asemana cu dobitocul ala... ca io m-am lepadat de satana. Posted Image Ba inca mi-am scuipat in san si mi-am facut cruce.Posted Image
O sa se lepede si astia care mai cred in Basescu. Candva isi vor da si ei seama ca au fost dusi de nas ...

lasand gluma, trebuie sa recunosc ca am fost dus de nas. Si cu basescu si cu fatalaul asta de la cotroceni. Pe amandoi i-am votat... cadea-mi-ar mana din umar daca io oi mai pune vreodata stampila pe mutalaul ala.
Foarte multi am fost dusi de nas de basescu. foarte greu mi-am dat seama ca e un ticalos. Pentru ca s-a ascuns bine sub masca "originalitatii" lui. Un animal politic adevarat. Doar ca am omis faptul ca sintagma "animal politic" implica in Romania de fapt amagirea  oamenilor. "Animal politic" nu e totuna cu "om de stat"

Oricum, nu am crezut nicio clipa in dezvoltarea spiritului civic la romani ( si la oameni in general) peste noapte. Sa protestezi tu cu atatea tavalei pe legile justitiei si impotriva mariri salariilor??? Asta chiar numai un prost o poate crede. Cica nu ne trebuie salarii marite ca n-aveti de unde sa ni le dati...
Am facut si eu niste conexiuni. Am auzit ca doamna Nuland s-a dat uimita ca romanii nu protesteaza pe chestiuni de justitie. Si dintr-o data lumea a inceput sa fie preocupata de justitie.... oengheurile s-au repezit s-o pupe la dos pe doamna Nuland...
De cand a venit Trump, doamna Nuland s-a dus invartidu-se, iar bomoboana de pe coliva e sa-l vezi pe presedintele american ridiculizand hastagu rezist, numindu-l "panza de paianjen"... Nu trebuie sa fii prea destept sa intelegi ce agenda a sustinut Obama si ce agenda sustine Trump
Ce-i drept sunt multi prosti in lume.
Dar fac pariu ca romanii, in genere, se prind de jmecherie destul de repede.
- au fost multi idioti pacaliti de basescu - m-am numarat printre ei.
- au ramas destui idioti  pacaliti la algereile prezidentiale si l-au votat pe fatalaul german - inca m-am numarat printre ei.
- Inca o gramada de idioti au pus botul si au iesit gramada - intre timp am inceput sa ma dumiresc.
- tot mai putini romani pun botul la aberatia asta de hastag rezist - incep si ei sa-si dea seama ca sunt dusi de nas.
- pana la urma hastagu o sa se duca dracu, cu fatalaul ala de la cotroceni cu tot.
parerea mea.

dupa ce a iesit Trump la rampa indicand "panza de paianjen", apai chiar ca numai un prost mai poate sustine imbecilitatea asta. Sau unul care este aservit.
Dar de PSD nimic, nimic? SI de idiotii care au fost dusi de nas de minciunile psd-iste? Ca vad ca romanii nu s-au prins de smecherie de 27 de ani.

#2568
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Eu mi-am dat seama din prima că Băsescu e un ticălos.

View Postioppo, on 16 decembrie 2017 - 22:31, said:


Dar de PSD nimic, nimic? SI de idiotii care au fost dusi de nas de minciunile psd-iste? Ca vad ca romanii nu s-au prins de smecherie de 27 de ani.
PSD sunt doar mediocri, dar sunt mai puțin ticăloși decât ceilalți.

#2569
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View Postioppo, on 16 decembrie 2017 - 22:31, said:

Dar de PSD nimic, nimic? SI de idiotii care au fost dusi de nas de minciunile psd-iste? Ca vad ca romanii nu s-au prins de smecherie de 27 de ani.
asta e o falsa dilema. o gramada de insi fac erori de genul asta din lipsa de educatie. Stai linistit, si eu le-am facut.
ideea e ca daca iti dai seama ca unii sunt ticalosi, de aici nu rezulta ca ceilalti sunt oameni cumsecade. Altfel spus, din faptul ca realizezi ca merele sunt putrezite, nu rezulta ca portocalele sunt bune de mancat. Poti fi putrede si alea. Sau poate ca nu. Depinde de rezultatul investigatiei  - separate -  pe care o faci asupra lor..

Edited by Marro, 16 December 2017 - 23:52.


#2570
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008

View PostAllahu, on 16 decembrie 2017 - 23:38, said:

PSD sunt doar mediocri, dar sunt mai puțin ticăloși decât ceilalți.
Mda... buna fraza asta. Care ceilalti? Statul paralel?

View PostMarro, on 16 decembrie 2017 - 23:47, said:

asta e o falsa dilema. o gramada de insi fac erori de genul asta din lipsa de educatie. Stai linistit, si eu le-am facut.
ideea e ca daca iti dai seama ca unii sunt ticalosi, de aici nu rezulta ca ceilalti sunt oameni cumsecade. Altfel spus, din faptul ca realizezi ca merele sunt putrezite, nu rezulta ca portocalele sunt bune de mancat. Poti fi putrede si alea. Sau poate ca nu. Depinde de rezultatul investigatiei  - separate -  pe care o faci asupra lor..
Si care e rezultatul investigatiei tale asupra PSD-ezilor, domnule educat?

#2571
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View Postioppo, on 17 decembrie 2017 - 08:47, said:

Si care e rezultatul investigatiei tale asupra PSD-ezilor, domnule educat?
indica-mi un topic dedicat si-ti spun acolo.

aici iti spun doar ca din oferta politica actuala, psd e singura optiune mai de doamne ajuta. restul sunt muci.

eu sunt de dreapta. ba chiar atunci cand ma enervez ma aplec catre extrema dreapta. Dar pe dreapta romaneasca nu  (mai) e nimic de votat.. Ba chiar am ajuns la situatia ciudata ca un partid declarat de stanga sa aiba atitudini si masuri de dreapta. Dreapta a fost cata vreme a trait Corneliu Coposu. Dupa aia au ramas doar petardele. E adevarat, mi-au trebuit cativa ani sa inteleg asta.... ca basescu a fost o petarda care ne-a prostit ca pe niste idioti sadea.

...ma rog, dupa postul asta nu cred ca te mai intereseaza opinia mea despre psd.

View Postioppo, on 17 decembrie 2017 - 08:47, said:

domnule educat?
Domnule needucat, nu-i nicun bai ca esti needucat, cata vreme esti dispus sa-ti pui la indoiala propriile idei si sa inveti.
Daca ai atitudinea asta, o sa inveti toata viata cate ceva ...
Daca nu, ramai cu capacul pus si nimeni nu are ce sa-ti mai spuna, ca tu le stii pe toate.

#2572
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Momentul ăla când te întrebi cum dracu ai nimerit pe Fun, când ești sigura ca ai făcut click pe Poiană.

#2573
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostChayah, on 17 decembrie 2017 - 12:49, said:

Momentul ăla când te întrebi cum dracu ai nimerit pe Fun, când ești sigura ca ai făcut click pe Poiană.

View PostMarro, on 17 decembrie 2017 - 11:32, said:

Domnule needucat, nu-i nicun bai ca esti needucat, cata vreme esti dispus sa-ti pui la indoiala propriile idei si sa inveti.
Daca ai atitudinea asta, o sa inveti toata viata cate ceva ...
Daca nu, ramai cu capacul pus si nimeni nu are ce sa-ti mai spuna, ca tu le stii pe toate.


#2574
OneStop

OneStop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 06.11.2017
A murit mosul? Posted Image

Am fost plecat, cica post hunting.

Nu s-a stabilit ca a fost trimis sa faca scandal?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate