Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

duster nou sau ford kuga

- - - - -
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#127
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001

View PostNGCM51, on 04 decembrie 2017 - 20:49, said:

Tyby eu nu ma pricep la mentenanta sau detaliile constructive ale automobilelor, tocmai de aceea sunt fricos si tarselos in a face alegeri. Nu am deloc timp sa-l petrec prin service ca lucrez "zi de vara pana seara", in week end merg la cumparaturi o zi si una la peste, deci suflu si in iaurt.
[...]
Acum am 4 masini :
[...]
In curte nu au loc decat 2 auto, 2 le parchez in strada, la anul vreau sa vand 3 auto si sa cumpar una, va ramane Kodi si cea noua, doamna la cel mai mic semn de vreme rea confisca Kodi, eu Kodi nu am unde sa-l parchez la munca.
Acesta este motivul pentru al doilea SUV

Ok, inteles.

In cazul asta cred ca vrei un SUV din clasa "medie": Sportage, Tiguan, Kuga, Evoque, CX-5. Mai toate cele de mai sus ofera accesorizare din gama de sus, la fel sau peste Kodiaq. Si suficienta incredere incat sa mergi la peste cu ele (de vreo 7 ani am mers cu Kuga la peste, si n-am avut niciodata probleme. Cu Edge-ul cred ca va fi ceva mai complicat pe alocuri din cauza dimensiunilor, dar n-am luat-o s-o tin bibelou in fata casei).

Lasati-l pe Baxon cu Vitara lui, nu pierdeti timpul, ca e in van. Nu exista optiune mai buna pe piata, indiferent de cerinte sau buget (e din gama "daca bugetul e prea mic, mai pui ceva, dar iei o masina adevarata, daca bugetul e prea mare, iei o Vitara si iti faci si 5 concedii in Maldive de diferenta).

#128
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Astia cu Kia.ro sunt niste imbecili. Rar am mai vazut site-uri atat de proaste. Parca nu vor sa vanda. Ideea era ca e o oferta de 16.650. Ce contine nu mai stiu ca vad ca a disparut desi cand am pus-o era perfect valabila. Daca incerci sa te uiti pe site la ei zici ca a dat bani la Ghita sa li-l faca. Prosti. Cu carul. Pacat ca fac masini ok. Am incercat sa ma uit la dotarile Stonic:

Not Found
The requested URL /showroom-dotari-standard/kia-stonic/ was not found on this server.
Apache/2.2.6 (Fedora) Server at www.kia.ro Port 80

Cum ziceam.

Edited by MembruAnonim, 05 December 2017 - 21:25.


#129
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ca sa ne intelegem cat de prosti pot fi prostii astia de la Kia, iata ce imi apare pe forumul Softpedia la reclame intre posturi:
[attachment=1981840:Capture.PNG]

Posted Image

#130
relu_24

relu_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 23.09.2005
Pt Sportage benzina
http://www.kia.ro/us...1-6gdi-9feb.pdf

#131
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
500 euro discount. Suna incurajator. Si astia or fi cu planul facut.

#132
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum mi se pare destul de ieftina chiar si asa...

#133
relu_24

relu_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdenky, on 06 decembrie 2017 - 00:40, said:

500 euro discount. Suna incurajator. Si astia or fi cu planul facut.
Pe langa reducerea de 3% din document poți să mai primești încă 2 maxim 3%. Depinde de puterea de negociere.
Și mai ai și reducere la casco 50%, eu am platit 380e pe an fără fransiza la valoare asigurată 22900e.
Plus prostioare, preșuri tăviță portbagaj

#134
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
NGCM51, dacă tot vrei mașina 4x4 mica, de ce nu te uiți la ignis? E 12.000 euro full 😊

#135
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Botul la Ignis e OK, da zi sincer: chiar iti place spatele asta?

[ http://ignis.suzuki.ro/images/equipment/glx_02_960.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://ignis.suzuki.ro/images/equipment/glx_02_960.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://ignis.suzuki.ro/images/equipment/glx_02_960.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]http://ignis.suzuki..../glx_02_960.jpg

Edited by paul_kelso, 06 December 2017 - 09:14.


#136
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Fata ca fata, spatele ca spatele, dar sa vedeti inauntru...

#137
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,110
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMembruAnonim, on 05 decembrie 2017 - 21:24, said:

Astia cu Kia.ro sunt niste imbecili. Rar am mai vazut site-uri atat de proaste. Parca nu vor sa vanda. Ideea era ca e o oferta de 16.650. Ce contine nu mai stiu ca vad ca a disparut desi cand am pus-o era perfect valabila. Daca incerci sa te uiti pe site la ei zici ca a dat bani la Ghita sa li-l faca. Prosti. Cu carul. Pacat ca fac masini ok. Am incercat sa ma uit la dotarile Stonic:


Dap, produs bun cu marketing prost. Mai bine decat invers Posted Image

Colegu care cauti oferta, ti-a pus Relu lista de pret, e varianta cheala benzina.

#138
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016

View Postpaul_kelso, on 06 decembrie 2017 - 09:13, said:

Botul la Ignis e OK, da zi sincer: chiar iti place spatele asta?

[ http://ignis.suzuki.ro/images/equipment/glx_02_960.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://ignis.suzuki.ro/images/equipment/glx_02_960.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://ignis.suzuki.ro/images/equipment/glx_02_960.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]http://ignis.suzuki..../glx_02_960.jpg
De câte ori vezi spatele mașinii?  Ma interesa cum arata spatele mașinii în NFS 3/4. Când o conduci te interesează motor, direcție, sașiu, ergonomie

#139
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,110
  • Înscris: 09.01.2007

View Postmatrwe, on 05 decembrie 2017 - 10:33, said:

Cel mai ieftin Sportage gdi 4x4 vad ca e 23k+ euro

Tine cont: 178 hp !

#140
NGCM51

NGCM51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 26.09.2008
Intrebare :
tabla si vopseaua la vechiul SX4 erau tot la fel de proaste cal SX4 Cross si noua Vitara?
Eu am avut un SX4 6 ani nu am avut niciun punct de rugina, ce-i drept nu a fost lovit si nici zgariat.
Daca si la cele noi vopseaua si tabla sunt la fel ca la cel vechi pentru mine ar fi OK.
Ignis este mult prea mic, lansetele mele de pescuit sunt mai lungi.
Nu sunt inca hotarat daca sa iau motorizari pe benzina sau pe motorina, masini pe benzina am avut doar Dacii si SX4, restul diesel ca sunt zgarcit la pompa si imi place momentul mare la turatii mici.

#141
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
Cu motoarele turbo benzina ai cuplu la fel ca la diesel de la turații mici 😊 de vopsea nu știu ce sa spun.

#142
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
Da, dar cuplul ala e mic, mititel! :)

#143
relu_24

relu_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 23.09.2005
Cuplu motor la roata e comparabil intre turbo benzina si diesel. Chiar daca la volanta este o diferenta mare intre turbo benzina si diesel (260NM vs 400NM) din cauza demultiplicarii cutiei la roata ajunge cam acelasi cuplu.
De exemplu:
La diesel cu treapta 2 la 30 km/h sa zicem ca ai cam 2500 rpm la benzina la aceasi viteza si aceasi treapta sa zicem ca ai cam 4500rpm, adica o ratie de 1.8, daca aplici ratia asta la cuplu benzinii iesi cam ca la diesel. rotatiile sunt inventate de mine nu stiu sigur care e diferenta, parerea mea e ca ratia e intre 1,6 si 2 pentru motoare de putere asemanatoare.

#144
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
Poi vorbeam de turatiile joase! :)

C'mon, nu se simte la fel un benzinar cu 250 NM ca un diesel cu 400 NM. :peacefingers:

PS: am mai tot zis: marea buba a motoarelor benzina mici si supraalimentate este frana de motor (mai precis lipsa acesteia). Altceva nu prea ma deranjeaza, cateva pe care le-am "turat" s-au dovedit a fi chiar fasnete, altele nu.

Hai sa nu transformam topicul, nu asta era ideea!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate