Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ați câștigat vreodată ceva?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Am castigat experienta la loto, deoarece am ghicit 5 numere din 6, dar nu am pus bilet. Am castigat apoi 240 ron cu 4 numere.
Am gasit 100 ron la Costinesti acum cativa ani, e tot castig. Cand s-o face topic pentru 'pierderi' ma bag si acolo.

#20
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
hopa! Un topic unde ma simt important:)):sa o luam asa,cu putina introducere:
La 4 ani mergeam cu tata cu tractorul si am gasit 100 de lei(din informatiile date de el era si aproape noapte asa ca era aproape imposibil sa vezi bani pe jos).
Am mai gasit data la 22 de ani 28 de milioane la un colt de strada,am asteptat cred ca vreo 2 ore si 4 pachete de seminte sa vad daca ii cauta cineva,nu a venit nimeni.
Tot pe la vreo 22 de ani am castigat la un concurs de CS 1.6  in Forte games Constanta placa de baza,placa video si niste rami .
La pariuri sportive odata 40 de mil cu 5 lei si odata 150 cu 10 lei.
Acum vreo 4 luni mergeam pe strada prin statiune(stau in Costinesti) eram beat si ma uit in jos erau 1200 de ron intr-un portofel .
In decurs a 2 luni asta vara am castigat 4 baterii externe la tigari:)).
din punctul asta de vedere am bulan mare:))

#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Palmaresul meu de premii nu e foarte mare dpdv al numarului de premii sau valoarea lor, dar e cam asa:

1) primul premiu castigat a fost un porumbel calator, cand am participat in clasa a 6-a la o expozitie de animale.
2) al doilea premiu a fost un iPad 3 16GB wifi castigat in 2012 la un concurs cu destul de putini participanti
3) iar premiile 3 si 4 au fost cate un cod pentru jocurile Hitman: Absolution si Alien: Isolation in 2014 si 2015.

Nu conteaza cat de ghinionist esti, ci raportul dintre numarul de premii si numarul de participanti. Iar la asta se mai adauga in cazul jocurilor de la loterie si sansa infima sa nimeresti numerele.


View PostXeNonX89, on 22 noiembrie 2017 - 08:32, said:

...
Am mai gasit data la 22 de ani 28 de milioane la un colt de strada,am asteptat cred ca vreo 2 ore si 4 pachete de seminte sa vad daca ii cauta cineva,nu a venit nimeni.
...
Acum vreo 4 luni mergeam pe strada prin statiune(stau in Costinesti) eram beat si ma uit in jos erau 1200 de ron intr-un portofel .
...
Stii ca insusirea bunului gasit constituie infractiune, nu-i asa? Posted Image Daca astepti si nu apare nimeni sa-si caute banii nu inseamna ca sunt ai tai. Ori te faci ca nu i-ai vazut si pleci mai departe (cel mai sanatos lucru de facut, scriu mai jos si de ce), ori ii predai la cea mai apropiata sectie de politie.

Quote

Noul Cod Penal actualizat 2017 - Legea 286/2009
CAPITOLUL III
Infracţiuni contra patrimoniului prin nesocotirea încrederii
Art. 243
Însuşirea bunului găsit sau ajuns din eroare la făptuitor
(1) Fapta de a nu preda în termen de 10 zile un bun găsit autorităţilor sau celui care l-a pierdut sau de a dispune de acel bun ca de al său se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.
(2) Cu aceeaşi pedeapsă se sancţionează şi însuşirea pe nedrept a unui bun mobil ce aparţine altuia, ajuns din eroare sau în mod fortuit în posesia făptuitorului, sau nepredarea acestuia în termen de 10 zile din momentul în care a cunoscut că bunul nu îi aparţine.
(3) Împăcarea înlătură răspunderea penală.
Detalii: https://legeaz.net/n...d-penal/art-243

Si ca sa-ti spun de ce e bine sa te faci ca nu ai vazut un portofel pe jos: il poti preda la Politie, si pe urma cand vine proprietarul sa-l recupereze poate sa minta ca avea mai multi bani in portofel, iar tu cazi de vinovat. E cuvantul tau impotriva cuvantului sau, si daca mai are 2-3 amici de "martori" poti sa o patesti rau de tot.

Edited by Hider141, 22 November 2017 - 08:46.


#22
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,249
  • Înscris: 13.03.2017
Am castigat 500.000lei – wow – vechi prin 1995 dupa ce am cumparat, beat fiind, un loz “Razuieste si Castiga”.
Pe vremea aia vanzatorii de lozuri isi ofereau “marfa” chiar prin carciumi incercand sa convinga betivii clientii sa le cumpere strigand lozinci amuzante gen – ia lozu’ neamule
Sa-mi cada halba din mana cand am vazut suma. Erau ceva banuti
Ceva mai tarziu am jucat impreuna cu (,) colegii un bilet comun la loto 6/49 si … am castigat. Nu mai tin minte suma dar banutii au fost grozavi

#23
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015

View PostHider141, on 22 noiembrie 2017 - 08:39, said:

Palmaresul meu de premii nu e foarte mare dpdv al numarului de premii sau valoarea lor, dar e cam asa:

1) primul premiu castigat a fost un porumbel calator, cand am participat in clasa a 6-a la o expozitie de animale.
2) al doilea premiu a fost un iPad 3 16GB wifi castigat in 2012 la un concurs cu destul de putini participanti
3) iar premiile 3 si 4 au fost cate un cod pentru jocurile Hitman: Absolution si Alien: Isolation in 2014 si 2015.

Nu conteaza cat de ghinionist esti, ci raportul dintre numarul de premii si numarul de participanti. Iar la asta se mai adauga in cazul jocurilor de la loterie si sansa infima sa nimeresti numerele.



Stii ca insusirea bunului gasit constituie infractiune, nu-i asa? Posted Image Daca astepti si nu apare nimeni sa-si caute banii nu inseamna ca sunt ai tai. Ori te faci ca nu i-ai vazut si pleci mai departe (cel mai sanatos lucru de facut, scriu mai jos si de ce), ori ii predai la cea mai apropiata sectie de politie.



Si ca sa-ti spun de ce e bine sa te faci ca nu ai vazut un portofel pe jos: il poti preda la Politie, si pe urma cand vine proprietarul sa-l recupereze poate sa minta ca avea mai multi bani in portofel, iar tu cazi de vinovat. E cuvantul tau impotriva cuvantului sau, si daca mai are 2-3 amici de "martori" poti sa o patesti rau de tot.
Esti pe din'afara total:)).Prietene se fura in tara miliarde si tu vii la mine cu lozinci ieftine?

#24
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
cateva kilograme in plus. se pune?

#25
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Mai multe doze de cola la promotii...

#26
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Un Nokia N82, la ziar...bun telefonul, dar s-a dus...

#27
Amapopa

Amapopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.12.2014
- un porc, la radio PRO FM, prin 2001-2003. Au vrut sa imi dea porcul viu :))) Dupa indelungi negocieri, au facut ei un calcul si mi-au dat echivalentul in carne. Ne-a ajuns carnea un an la toata familia.
- 450 RON la 6/49 acum vreo 10 ani. Am prins 4 numere din 6. Si celealte doua au fost la un numar diferenta, de genul: 35 in loc de 34 cat aveam eu si 43 in loc de 44
- cate 30 RON la loto, din cand in cand, pe care ii reinvestesc in bilete
- bani gasiti pe jos. 200 RON a fost cea mai mare suma

#28
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
Am castigat de cateva ori cand eram la liceu in pungile cu chipsuri (50 bani, 1 leu sau o alta punga) Posted Image

#29
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010
un iphone6

Attached Files



#30
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Acum vreo multi ani, un Apple iBook 4, la un cod de bare trimis prin sms (de pe un deodorant Rexona). M-o batut maica-mea la cat 2 zile sa trimit codul, ca a vazut ea reclama. Initial, cand mi s-a confirmat prin sms ca am castigat, am zis ca-i teapa :lol: pana a sunat curierul.

O trotineta electrica (am topic pe-aici pe undeva ca nu mai ajungea la mine).

Am castigat la loto cu 4 numere.

#31
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014
Eu am castigat acum 2 ani un TV smart toshiba la o tombola la Auchan.

#32
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Stau prost cu memoria, dar incerc:
- vreo 3 telefoane si 1-2 tablete la Cronica Carcotasilor
- TV (samsung 3D) + aspirator + hard extern + altele (total 3000 de lei) acum vreo 3-4 ani, cistigate/muncite 6 luni la o chestie gen postari+voturi pe un forum
- bocanci de piele, acum vreo 5 ani, sint beton
- diverse pungi de Lays/cutii bere/suc, maxim 1-2 la fiecare promotie, de-a lungul anilor
- 1 tableta "castigata" de mine de la taica-meu, care a "castigat-o" la o promotie peco/benzina... ma rog, a dat pe ea vreo 200 de lei + niste puncte...
- voucher 100 de lei la f64 acum de curind, mi-am luat 8 acumulatori AA/AAA
- set lentile pentru telefon mobil
- selfie stick
- probabil si altele dau nu-mi amintesc....
- aaaaaaaaaaaaaaaa am cistigat si la Softpedia odata..... ce am cistigat.... stiu sigur ca era un r*h*at din ala de se agata de git.... snur pe care scrie Softpedia + ...... ce mai era mah..... nu tine minte nimeni concursurile alea.... aveam alt user pe vremea aia......

Edited by buyonevideo, 22 November 2017 - 10:54.


#33
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012
io nik,
dar am o soție care a mâncat semințe cât pt un hamac...,
un copil care a ingurgitat croissante până a umplut un catalog cu pokemoni și a primit un joculeț...,
deasemenea o mamă care cu un tichet a luat un apartament la bingo!!!

#34
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Nimeni n-a zis de dreptul câştigat de a posta pe forum, chiar dacă unii abuzează la greu...

#35
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Turnee de tenis !
Joc online .... globalwars... dupa 1 an si 4 luni!

Attached File  gw.jpg   436K   13 downloads

Edited by excentryc, 22 November 2017 - 13:43.


#36
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Prin anii 90 am castigat un Walkman Sony, trimitand un album completat cu abtibilduri din pufuletii Star (azi le zice Lays si fac chipsuri si alte shituri). Era ceva nemaipomenit la vremea aia.

Am mai castigat si ceva jucarii de la cornurile Pokemon, tot asa dupa ce am trimis albumul completat.

Prin anii 2000 am castigat un hamac de la 7UP.

Mai recent, dupa 2010, am castigat o pereche de casti de la Coca Cola.

Edited by SPX808, 22 November 2017 - 14:05.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate