Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Ați câștigat vreodatã ceva?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
invest20042001

invest20042001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 04.02.2008
intr-o vara, am fost singurul participant la un concurs de cultura generala la radio Campus, un radio local din Urziceni, ( spun ca am fost singurul participant deoarece timp de 12 zile am reusit sa sun doar eu din prima!!!!!!  Posted Image ) .
Era un concurs sponsorizat de Vincon Vrancea si trebuie sa stiti ca ma plictisisem ca in fiecare dupa amiaza sa trebuiasca sa ma duc sa imi iau sticlele cu vin de la radio cate doua diferite in fiecare zi, in total 22 sticle. Ultima zi de concurs a avut ca premiu o sticla de coniac dar nu m-am mai dus dupa el, am sunat si le-am spus alora sa folosesasca copia de buletin pe care o aveau deja si l-am trimis pe finu sa o ia si sa o bea el...Posted Image

#38
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am avut aseara vreo 5 ciocolate cu rom care erau cu premii si am zis sa le bag sa vad....ghinion
In alta ordine de idei o cunostinta a unui prieten a castigat la winston parca un mustang de 2l...si nici macar nu avea carnet

Edited by I2O, 22 November 2017 - 14:26.


#39
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

View Postbuyonevideo, on 22 noiembrie 2017 - 10:53, said:


- aaaaaaaaaaaaaaaa am cistigat si la Softpedia odata..... ce am cistigat....

Si eu mi-am adus aminte. Am castigat un tricou cu I love Softpedia, care actualmente nu ma mai incape :lol:

#40
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Mi-am mai adus aminte ceva: tot la forumul ala cu TV, in anul/ii anterior/i, am cistigat/muncit:
- vreo 5-7 stickuri de 16 Gb, personalizate Microsoft
- vreo 3 stickuri de 8 Gb, din alea care se baga in pix, personalizate Microsoft
- vreo 3 mingiute antistres, personalizate Microsoft
- niste licente de Office (?) online (?), nu le-am folosit niciodata
- incarcator solar pentru telefon, nu cred ca a functionat niciodata, l-am vindut (pachet de mai multe chestii) dupa citiva ani
- parca si alte maruntisuri din astea......

#41
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Un voucher lidl de 100 de ron.

View PostPeter Blood, on 22 noiembrie 2017 - 11:25, said:

Nimeni n-a zis de dreptul câştigat de a posta pe forum, chiar dacă unii abuzează la greu...
Nu e vreun drept ... e in interesul proprietarilor forumului sa se discute(uneori si controversat) => vizitatori care vad reclama => profit!

#42
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Am castigat multe chestii, unele demult in Romania nu-mi aduc bine aminte, de exemplu:

- concursuri la radio
- cea mai tare chestie la momentul respectiv :) a fost 100 de USD :D de la Capital pe vremea cand era Ringier. Ideea era sa ghicesti / anticipezi / sa nimeresti cursul Dolar Leu de saptamana urmatoare. Faceam niste urmariri si niste calcule, si-ntr-o zi suna o duduie amabila cu accent de Bucale :) si cere cu dl. X :) adica je si-mi zice c-am castigat... Doar ca la vremea aia cum era sa-i "inmultesc?" I-am "investit" la FNI :D

Mai recent, acu cativa ani am castigat un Motorola Defy cu ocazia lansarii... si-apoi 2 tablete, o mizerie Android Carrefour si'un iPad Mini

Si cel mai recent am castigat la un concurs de timbrul anului, neste carti, neste timbre...

#43
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Prin anii '99-2000 si ceva am castigat mai multe chestii la radio Prahova:
- 6 sticle de bere (era sa le sparg chiar in sediul lo de atunci, era o cladire veche cu scara in spirala, si eu n-am vazut ultim treapta. Noroc ca m-am redresat) :D
- o vaza pe care mi-a spart-o pisica din avatar :lol:
- 10 l de vin, dar a trebuit sa ma duc pana la Valea Calugareasca dupa ei (am fost cu niste prieteni si a fost fain)
- un cuptor cu microunde LG, l-am avut mai bine de 10 ani, acum 2 ani s-a dus magnetronul si l-am inlocuit.

Plus vreo 500 de lei la loto acum vreo 10 ani (4 numere la 6/49). Mi-am luat biroul si scaunul pe care le folosesc si acum, plus un DVD player care strange praful printr-un dulap.

Si alte maruntisuri, gen rucsac "termic" (captusit cu staniol prin interior) cu sigla Discovery. Merge in drumetii, tine berea rece :cheers:

Sau 30 de lei voucher la Lidl, 2 tigai la Carrefour (foarte proaste, s-a curatat imediat teflonul de pe ele) si alte kkturi asemenea.

#44
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,989
  • Înscris: 02.02.2008
apropo de Radio Prahova, castigai doua sticle de vin Budureasca cu multi, multi ani in urma.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate