Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?
 Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov
 OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker
 

substante periculoase organismului !

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.779
  • Înscris: 29.06.2005
atatia...cati? ca-n poza vad doar unul (ma rog, una). sunt sigura ca un reprezentant gasim si printre adolescentii nostri  :D

#20
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 811
  • Înscris: 25.01.2006

View Postmianna, on Feb 27 2006, 01:23, said:

atatia...cati? ca-n poza vad doar unul (ma rog, una).

de fapt e mai multi da sunt deghizati :D (ori s-au ascuns sa nu rada lumea de ei
)

#21
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005
e o poză din aia de iluzii optice: "Câțe fețe puteți număra în poză?"
dar serios acum, obezitatea este foarte răspândită în SUA și probabil și Canada. Am văzut o trupă de "excursioniști" americani, din ăia ce cântă în stradă despre Iisus. erau vreo 20, vreo 14 fete, din care una singură părea că e proporționată restul erau peste medie inclusiv obeze. la băieți cam aceeași situația. la noi în românia, dacă mergi pe stradă și ești mai plinuț/ă mai rar găsești pe unul/una despre care să zici "ha! îs mai slab ca ăla/aia", mai mult mergi și îți zici "i have a problem..." :D
dar obezitatea e datorată doar conservanților?
și aș vrea să mai întrb ceva: mergi la magazinul de mezeluri, și vrei să iei juma de șuncă/salam/parizer anume și vezi că fix au cât îți trebe ție tăiat doar că pe unde s-a executat tăietura toată carnea e maro (oxidată). îți mai vine să iei? de asta se pune E-uri în alimente...de ex! și mai sunt sute de exemple pe care le pot da și ai să vezi că în lumea noastră a comodității e mai bine așa, cu conservanți. dacă nici cu asta nu ești de acord, poți să te muți la munte să-ți faci propria mâncare. nu te oprește nimeni.
iarăși vorbesc la persoana a II-a. mă refer doar la cei care se simt în situație :P

#22
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 811
  • Înscris: 25.01.2006
familia americana e un subiect foarte interesant. de obicei barbatii nu au probleme cu obezitatea, in schimb sotiile sunt ca niste tancuri. problema e ca acolo mancare e de asa natura incat te ingrasi cam fara sa vrei. eu cand am fost in state prima data acolo am plecat de aici cu 80 de kile si m-am intors dupa o luna jumate cu 95 de klie, si asta fara sa mananc inghetata si alte dulciuri. a doua oara cand am fost stiam care e mersu si nu am mai pus aproape nimic pe mine. in primul rand trebuie sa stii ce si cum sa mananci

#23
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005

Quote

acolo mancare e de asa natura incat te ingrasi cam fara sa vrei

cine se îngrașă intenționat? (până la obezitate)
same shit e și la noi. mâncarea nu diferă prea mult. doar că ei preferă f mult să mănânce fast-food. la noi copii duc sandwitch cu șuncă, ardei, salam etc. acolo mănâncă hamburger, hot-dog etc. la noi alimentul de bază e pâinea. mă îndoiesc că și la ei e la fel. știu că și pâinea îngrașă, dar n-aș compara două felii de pâine cu margarină cu 2 hamburgere și o porție de cartofi prăjiți + o pungă de juma de kil de chipsuri. cam așa mâncă ei să se sature, când nu au chef să mânce calumea. ceea ce se întâmplă des că se știe că-s leneși.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate