Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Cumparaturi din China (>200 $)- pasi de urmat,variante de transport,modalitati de plata

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Si cu D.B. Schenker nu a incercat nimeni?
Sunt comisionari vamali si se ocupa de transport marfa.
Odata facuta vama banuiesc ca se poate vorbi cu ei sa puna coletul la Posta Romana daca nu ti-l aduc ei la usa

#20
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 15.09.2017

View Postsoftaipan, on 08 octombrie 2017 - 16:39, said:

Vreau sa cumpar niste produse din China !
Valoarea este  de aprox.293-300 $ . Care sunt variantele cele mai optime de transport pana in Romania,
Posta Romana, serviciu EMS

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
cel mai ieftini si cel mai lung iesi cu posta. Cu DHL in schimb ai pachetul in maxim 10 zile. Normal ca oamenii cer un ban pentru un serviciu rapid, cam asa este peste tot.

Contacteaza vanzatorul, are destula experienta in livrari catre Europa si te poate sfatui. Pe langa asta se pune problema cat de rapid vrei pachetul si cat de comod esti. China / Hong Kong Post sunt ieftine, prelucrate de posta romana, dar cum am mai spus dureaza mult si serviciul ajuns in Romania este slab. Daca nu ai stres comanzi asa, daca doresti rapid apelezi la curierat DHL, UPS, FedEx, etc.

DHL pe langa taxele de import, vama si tva-ul cer si un % din suma tranzactiei ca si comision. UPS este cam la fel de scumpicel, FedEx nu livreaza in Romania parca.

#22
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,546
  • Înscris: 02.09.2006
Tocmai am primit comfirmarea unei expeditii din sua cu fedex!

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011

View Posttytysor, on 09 octombrie 2017 - 21:31, said:

Tocmai am primit comfirmarea unei expeditii din sua cu fedex!

este trimis de FedEx dar este procesat de TNT, FedEx lucreaza prin TNT in Romania.

#24
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Eu am vazut masini de FedEx pe strada in Bucuresti.

#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
de la 1 martie 2017 au iesit de pe piata si au intrat intr-un parteneriat cu TNT. Sediul este undeva pe bucuresti-pitesti.
Poate erau masini vechi si nu au dat foliile jos sau le foloseste TNT-ul.

#26
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postbusiness11, on 09 octombrie 2017 - 16:56, said:

DHL pe langa taxele de import, vama si tva-ul cer si un % din suma tranzactiei ca si comision. UPS este cam la fel de scumpicel, FedEx nu livreaza in Romania parca.
si taxa de import si vama? Ce este taxa de import si cat?

#27
costinesti20003

costinesti20003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.03.2016
eu am comadat cu dhl in sept un colet un telefon valoare 208 usd cu taxe transport  incluse .
aici a inceput nebunia  mi-au cerut cei de la dhl actele  print screnul de pe produs  si am avut de platit 252 ron cu comision , mai tarziu  cei de la vama mi-au cerut extrasul de cont motivul lau intors de la vama coletul si a trebui sa platesc din 260 si iam intrebat dece se baga la plata si transportul si asigurarea mia spus ca se calculeaza toata suma .
nu o sa mai cumpar nimic cu dhl din china sau.... non ue...
este bine ca am iesit ieftin . Varianta doua daca nu ii lasi pe cei de la dhl sa se ocupe ai surpriza sa til tina prin depozit inca 2 zile si pretul este de 27 ron pe zi plus ca platesti transportul de la bucuresti pana la locul destinatie care costa si acela

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate