Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Black Friday 2017

* * * * - 44 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4576 replies to this topic

#37
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Sper ca emag-ul si-a facut stoc de tigai din timp, astea sunt de mare succes in fiecare an, de zici ca romanul sta numai in bucatarie prajind diverse la trecerea timpului. Posted Image

Edited by Manasu, 07 October 2017 - 10:01.


#38
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Depinde ce I5 si depinde ce firma era.

Cu B.F. este destul de simplu daca ai verificat oferta mai inainte, eu deja stiu preturile de la televizoare, de la telefoane si laptopuri, desigur stiu preturile doar o anumita nisa, doar anumite firme/modele ma intereseaza.
Deci cumparatorul euforic o sa vaneze laptopuri si deja traditionalele SSD-uri, apoi se multumeste cu oferte la produse no fucking name.

Urmaresc B.F. dar nu ma trezesc devreme pentru asta si nu urmaresc ceva anume, dar banuiesc ce produse or sa fie la oferta.

#39
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,677
  • Înscris: 24.11.2015

View Postslai, on 07 octombrie 2017 - 09:49, said:

Cea mai buna oferta la laptop pe care am vazut-o anul asra a fost la altex, cu i5 si geforce 1050 la 2000 lei. A fost cateva zile, din pacate m-am tot coit pana a disparut, acum asa ceva e pe la 2800, poate apare pe la bf ceva asemănător.


Da un PM cand mai apare asa ceva, ca vreau sa cumpar :)

#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postandreic, on 07 octombrie 2017 - 01:33, said:

Sa vedem daca baga careva bormasini Posted Image
Io vreau una de asta la jumate de pret ( sau si mai ieftin daca e sa fie ) https://www.emag.ro/...1/pd/D5VTQ2BBM/

#41
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014
Un SSD la 1 Leu gasim?:))

#42
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 07.06.2014

View Postunbrutus, on 07 octombrie 2017 - 09:55, said:

poti da niste exemple sau e doar asa sa para ca stii mai multe ca toti?
Tocmai am vazut niste super preturi la TV la altex (dau reclama si la tv la un model LG, chiar e super afacere)

istoria ne invata colegu. cat despre acel tv, nu zice nimeni ca nu e la o oferta buna, insa discutam de produsele ce vor intra la fraierday, pt ca una e sa vinzi un produs la un pret scazut acum, dar atunci nici sa nu-l bagi in acea oferta.

noi despre asta discutam, produsele ce se vand in acea zi/perioada. de obicei se creste pretul lor, pt a scadea ulterior. ce nu intra la aceasta vanzare, are un pret bun si cu o saptamana sau luna inainte. tocmai pt ca stiu ei ce urmeaza.

#43
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

View Postunbrutus, on 07 octombrie 2017 - 09:58, said:

la emag a inceput dimineata daca nu ma insel, la 9 parca. fix cand lumea pleca la servici

La emag a inceput in jur de 06.50-06.55.

#44
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Eu ma tot gandesc la ceva, sunt atâția oameni pe acest forum, nu este cineva care are un prieten pe la emag?
Sa ne zica si noua o oferta  buna.

#45
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 07.06.2014
ca si anul trecut, la ora deschiderii, vor fi deja stocurile epuizate. e chiar amuzant sa-i vezi cu scuze patetice cum ca s-au vandut imediat, in cateva secunde, cum sa nu.

in cele cateva secunde, nici macar 1minut, deja oamenii au apucat sa si verifice ofertele si sa dea si comanda? serios?

anul trecut nu au facut magaria cu vip? au lasat alora 1h la dispozitie sa-si faca cumparaturile in voie si sa culeaga tot ce e mai bun si mai ieftin? apoi au lasat prostimea sa culeaga firimiturile cazute de la masa alora de sus.

cineva cu relatii la emag? pai nu-l vezi pe gumball?

#46
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostDany_Darke, on 07 octombrie 2017 - 11:16, said:

istoria ne invata colegu. cat despre acel tv, nu zice nimeni ca nu e la o oferta buna, insa discutam de produsele ce vor intra la fraierday, pt ca una e sa vinzi un produs la un pret scazut acum, dar atunci nici sa nu-l bagi in acea oferta.

noi despre asta discutam, produsele ce se vand in acea zi/perioada. de obicei se creste pretul lor, pt a scadea ulterior. ce nu intra la aceasta vanzare, are un pret bun si cu o saptamana sau luna inainte. tocmai pt ca stiu ei ce urmeaza.
e vorba de cazuri si cazuri, daca generalizam nu ajungem nicaieri. Mi se pare exagerat sa spui sa urmaresti preturile cu 6 luni inainte...
Nu poti zice ca nu ai trantit o exagerare/generalizare asa...

Hai mai bine sa facem ceva constructiv, postam cateva produse pe aici si le urmarim. Daca sint cazuri clare de tepe, reclamam la anpc.

atasat preturile de la masini de la emag de blackfriday, au fost tepe?

View PostDany_Darke, on 07 octombrie 2017 - 12:20, said:

anul trecut nu au facut magaria cu vip? au lasat alora 1h la dispozitie sa-si faca cumparaturile in voie
de asta nu stiam... ce e vip asta la emag? 1h e suficient sa se dea tot.
Pe de alta parte, au tot adaugat ulterior produse.
Cu siguranta sint si tepe

Attached Files



#47
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostYourFan, on 07 octombrie 2017 - 09:01, said:

Pai stai boss, nu te plangeai ca ai salariu de 600 lei pe luna?

Ba da, dar banii de laptop au fost obtinuti din munca prestata in aceasta vara. :)

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostDany_Darke, on 07 octombrie 2017 - 12:20, said:

ca si anul trecut, la ora deschiderii, vor fi deja stocurile epuizate. e chiar amuzant sa-i vezi cu scuze patetice cum ca s-au vandut imediat, in cateva secunde, cum sa nu.

in cele cateva secunde, nici macar 1minut, deja oamenii au apucat sa si verifice ofertele si sa dea si comanda? serios?

anul trecut nu au facut magaria cu vip? au lasat alora 1h la dispozitie sa-si faca cumparaturile in voie si sa culeaga tot ce e mai bun si mai ieftin? apoi au lasat prostimea sa culeaga firimiturile cazute de la masa alora de sus.

cineva cu relatii la emag? pai nu-l vezi pe gumball?
Am prins VIP Posted Image

#49
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Treaba cu vip nu era adevarata.

Dar, daca nu credeti, pt o suma  modica in contul meu, va pot spune cum sa faceti rost de VIP  la emag . (banii se dau inainte si nu se returneaza)

Edited by robert8197, 07 October 2017 - 13:31.


#50
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 07.06.2014

View Postunbrutus, on 07 octombrie 2017 - 12:24, said:

Hai mai bine sa facem ceva constructiv, postam cateva produse pe aici si le urmarim. Daca sint cazuri clare de tepe, reclamam la anpc.

esti amuzant, ce sa reclami? ca nu-ti vinde cu pretul dorit de tine? ca nu-ti convine "reducerea"? e o piata libera, fiecare vinde cu ce pret doreste. stii cum e   ... ala care da

#51
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostDany_Darke, on 07 octombrie 2017 - 13:32, said:


esti amuzant, ce sa reclami? ca nu-ti vinde cu pretul dorit de tine? ca nu-ti convine "reducerea"? e o piata libera, fiecare vinde cu ce pret doreste. stii cum e   ... ala care da
Ce sa ma mai mir de limbajul colegilor, daca si tu ca moderator tot asa... dupa ce ca nu stim, dam si in aia care zic ceva care ni se pare mult prea revolutionar ca informatie, desi e totul disponibil de google...
Chiar sa nu fi auzit tu ca exista niste legi referitoare la reduceri, si piata e reglementata?

"Black Friday Mania: 2. In ce categorie ar intra vanzarile de Black Friday?
Bogdan Manolea: Vanzarile de Black Friday vor fi probabil in categoria de vanzari promotionale care sunt definite la art. 32 din Ordonanta Guvernului nr. 99/2000:"

http://blackfridayma...cerile-de-pret/
http://infotva.manag...ciale-6306.html
https://www.avocatne...omotionala.html

"Black Friday Mania: 3. Mai practic: un comerciant afiseaza in ultimele 3 luni un produs la peste 100 de lei in oferta (pretul in ultimele 3 luni este intre 100 si 150 de lei), iar ieri pretul afisat a fost fix 100 de lei. In cazul in care astazi pretul scade la 90 de lei, putem spune ca reducerea este de 10% si este acordata legal?

Bogdan Manolea: Da. De fapt, legea defineste pretul de referinta la care trebuie sa calculezi reducerea: cel mai scazut pret practicat in acelasi spatiu de vanzare in perioada ultimelor 30 de zile, inainte de data aplicarii pretului redus."

View PostDany_Darke, on 07 octombrie 2017 - 13:32, said:


esti amuzant, ce sa reclami? ca nu-ti vinde cu pretul dorit de tine? ca nu-ti convine "reducerea"? e o piata libera, fiecare vinde cu ce pret doreste. stii cum e   ... ala care da
Pe langa faptul ca s-a discutat si aici de n ori de reclamatiile la adresa emag privitoare preturi reduse black friday inclusiv in bulgaria, stirile sint de prin 2015:

http://economie.hotn...platii-rate.htm

#52
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postrobert8197, on 07 octombrie 2017 - 12:16, said:

Eu ma tot gandesc la ceva, sunt atâția oameni pe acest forum, nu este cineva care are un prieten pe la emag?
Sa ne zica si noua o oferta  buna.

Tigai, orice marca. ;)

#53
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Curs valutar promotional nu baga?

Edited by tiestodj20, 07 October 2017 - 13:57.


#54
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 07.06.2014

View Postunbrutus, on 07 octombrie 2017 - 13:39, said:

"Black Friday Mania: 3. Mai practic: un comerciant afiseaza in ultimele 3 luni un produs la peste 100 de lei in oferta (pretul in ultimele 3 luni este intre 100 si 150 de lei), iar ieri pretul afisat a fost fix 100 de lei. In cazul in care astazi pretul scade la 90 de lei, putem spune ca reducerea este de 10% si este acordata legal?

Bogdan Manolea: Da. De fapt, legea defineste pretul de referinta la care trebuie sa calculezi reducerea: cel mai scazut pret practicat in acelasi spatiu de vanzare in perioada ultimelor 30 de zile, inainte de data aplicarii pretului redus."

citezi, dar nu ai inteles ce ai citat colegu. legea nu impune un pret fix de referinta cum ai inteles tu. ci zice ca pretul minim din ultimele 30 de zile al comerciantului este pret de referinta a reducerii.

de ce crezi ca scriam anterior ca acum degeaba te uiti la preturi si abia acum incepi sa urmaresti, pt ca cele 30 de zile deja bat la usa, iar ei au nevoie de preturi deja marite cu mult, pt ca atunci, in acea zi, sa scada si sa fie in temei legal.

daca ar creste brusc, lumea se prinde de poanta, cresti progresiv, digeri mai usor noile preturi.

referitor la limbaj ... faptul ca te contrazic nu inseamna limbaj urat. chiar de scrie moderator in dreptul meu, cand o informatie este gresita sau prost inteleasa, nu mi se interzice sa o corectez prin postarile mele. moderatorul nu inseamna un mutulica. sper ca am incheiat aici acest subiect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate