Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Combaterea mistretilor - metode eficiente

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
techmaster35

techmaster35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 02.02.2014
Cu orice mijloace trebuie rariti ca gunoaiele de vânători nu le pasa ,le pare bine ca au mistreti de vânat ingrasati cu porumb de pe urma muncii taranului roman.Eu as vrea sa nu mai fie unul,numai necazuri fac.Si la mine in zona inyra in porumb si treptat oamenii nu mai cultiva la o distanta x de pădure dar tot dau iama in porumb sau cartofi.Stiu un sat in care au mâncat cartofi de la mai multi tarani ca nu au a avut pe iarna.E tragedie.

#20
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
am un vecin care ii ''curata'' pe unde ii prinde, are carne in congelatoare din belsug si iiarna si vara. brava lui, trai-i-ar pusca de vanatoare. cine poate oase roade, cine nu - nici carne moale.

#21
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Postandroholic, on 11 noiembrie 2017 - 03:44, said:

am un vecin care ii ''curata'' pe unde ii prinde, are carne in congelatoare din belsug si iiarna si vara. brava lui, trai-i-ar pusca de vanatoare. cine poate oase roade, cine nu - nici carne moale.
Carnea de urs cum o fi, ca s-a dat drumul si la astia (de vânat..., pt pretiosi)

#22
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Cred ca am mai zis pe undeva. Cand eram copil se folosea cu succes slamul de la generatoarele de acetilena. Adica namolul ala ce ramane dupa ce se consuma carbidul. Se usca si se intindea un strat subtire de jur imprejurul terenului. Nu intra nici un mistret. Functiona ca repelant.
Acum nu stiu daca se mai gaseste ca nu prea se mai foloseste carbid.

Edited by PoeOvidiu, 13 November 2017 - 19:27.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate