Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13300 replies to this topic

#5707
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 08.06.2005
Ce liniste ar fi fara porcusoru, Gotyc, PORTOCAL.

Va mai aduceti aminte de acest topic? https://forum.softpe...z-digimobil-4g/

#5708
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Este portat VDF in ORO (ma rog, este nr de VDF care înainte à fost Digi si acum este ORO) și are Volte in ORO (Iphone X). După sunetul de portare fie întra mesageria ca nu răspunde fie răspunde.. Dar nu se aude când suna. Sunt ferm convins ca dacă încerc și cu ZTE va fi la fel. În rest pe orice alt nr se aude când suna.

#5709
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Eu sunt nou pe aici Posted Image , nu stiam de ei, dar folosesc facilitatea softpedia de a ignora unele persoane si deodata se face lumina pe thread.

Edited by SethNY, 05 January 2018 - 11:56.


#5710
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postdeathnite, on 05 ianuarie 2018 - 11:25, said:

Ce liniste ar fi fara porcusoru, Gotyc, PORTOCAL.

Va mai aduceti aminte de acest topic? https://forum.softpe...z-digimobil-4g/

Dacă vrei liniște, nu te mai uita aici ca nu te obliga nimeni. Asta ca să vorbim se off-topic.

#5711
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Revenind, Samsung S8 nu are nici o problema cu sunatul pe VoLTE /VoWiFi catre numar portat de la VDF la ORO, destinatarul fiind Samsung S6Edge, VoLTE dar asta nu mai conteaza. Samsung e referinta cand vorbim de VoLTE/VoWiFi, restu' mai invata. A se vedea si threadul de VoWiFi ORO.
Mi6, telefon nesuportat, deasemenea nici o problema. Ne cam duce spre concluzia ca problema nu e de la Digi. Mai testati si pe altele inainte de a fi ferm convinsi si raportati si la Digi problemele.

Edited by SethNY, 05 January 2018 - 11:43.


#5712
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,942
  • Înscris: 28.09.2017
Nu va inteleg , eu chestia asta pe VoWifi  o vad ca un beneficiu nu ca o problemă.
Conexiunea instantane este specificată:

Attached Files



#5713
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdeathnite, on 05 ianuarie 2018 - 11:25, said:

Ce liniste ar fi fara porcusoru, Gotyc, PORTOCAL.

Va mai aduceti aminte de acest topic? https://forum.softpe...z-digimobil-4g/
Da nu inteleg unde este "problema"? Ce te deranjeaza? Si asa tu nu activezi pe aceasta arie....
Cat priveste acel topic la care ai facut referire , da a fost ceva la care recunosc ca am fost indus in erroare si eu dar asta nu inseamna ca cineva si-a facut paguba sau etc din cauza mea.....
Plus de asta este un topic din 2015 nu stiam mare branza despre telefoane si etc (intre timp am invatat, m-am documentat etc) nu zic cas guru volte sau vre-un expert dar stiu cat de cat )
So, ne place sa postam .. Daca este sa ma uit si eu la postarile tale gasesc destule dar sincer nu stau sa "caut" topicuri si etc doar de dragul de a posta ...
Nu iti place ce vezi nu intra pe arie sau si mai bine ai optiunea de ignor si ai rezolvat problema..
Este un forum public pe care poate scrie oricine doreste atata timp cat respecta conditiile si termeni softpedia ... Sau nu stiu eu bine?

Edited by porcusoru, 05 January 2018 - 11:57.


#5714
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View PostA-ONE, on 05 ianuarie 2018 - 11:45, said:

Nu va inteleg , eu chestia asta pe VoWifi  o vad ca un beneficiu nu ca o problemă.
Conexiunea instantane este specificată:
Conexiunea "aproape instantanee", adica de vreo 2 secunde e doar la apelurile interne Digi intre VoLTE/VoWiFi <-> VoLTE/VoWiFi , nu are nici o treaba cu alte apeluri (cele catre 3G Digi sau exterior), adica extrem de putine apeluri beneficiaza acum de timpi de conectare rapizi. In rest intr-adevar se pot conecta mai repede un picut ca cel putin initiatorul foloseste VoWiFi, dar asta nu inseama ca nu tre' sa auda cand ii suna destinatarului telefonul.

Edited by SethNY, 05 January 2018 - 12:01.


#5715
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Da ma fix de mine va doare, asta ca se lauda nu mai zici nimic? mare "Einstein" si el...
Se afirma si el ca deh, poate il baga in seama cei de la DIGI ..


Si inca ceva S8  si S8+ au primit Beta Oreo doar pentru cei inscrisi in program nu pentru toata lumea , deci cand o sa vina Oreo o sa fie disponibil VoWIFI si pentru cei cu S8 si S8+

P.s Guru , "si VoWifi(Ianuarie)"  http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

Nu mai indu lumea in eroare ca S8 / S8+ are deja Wifi Posted Image Are doar cu root..

Edited by Gotyc, 05 January 2018 - 12:20.


#5716
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,942
  • Înscris: 28.09.2017
@SethNY- Dupa cum am mai spus, eu nu am intampinat această problema pe VoWifi , sunt cazuri izolate .
Există posibilitatea să se lucreze in retea si mai fac teste de conectivitate ...cine știe ...

O zi frumoasă va doresc dragi colegii !!!

Edited by A-ONE, 05 January 2018 - 12:32.


#5717
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Pai eu ti-am explicat in principal care e smecheria cu conexiunea instantanee. Acum cu auzitul sunatului, nu s-o intampla tuturor, am notat-o, se mai testeaza ... Digi lucreaza incontinuu ... cine stie ... mai corecteaza si ei, mai corecteaza si Huawei ... cand dispare, o sterg din registru :)

#5718
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 06.03.2004
Numar portat din Telekom in Vodafone nu se aude concorbirea in primele 5-6 sec.
Am vorbit cu ei,stiu de situatie si se va remedia.

#5719
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Pai asta e problema cunoscuta de retea intr-adevar, apare cateodata pe Samsung, Allview sau Xiaomi, pe VoLTE si VoWiFi, nu are treaba cu auzitul sunetului cand ii suna apelatului telefonul.
Am si pus-o pe lista mea de vreo cateva zile, "VoLTE/VoWiFi apeluri catre numere portate: cateodata fara audio in ambele directii, cateodata pica apelul cand apelatul raspunde." Cand apare, cateodata revine sunetul dupa 5-6 secunde, cateodata deloc.

Edited by SethNY, 05 January 2018 - 14:34.


#5720
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,205
  • Înscris: 07.08.2003
Vreo șansă la VoLTE pe Nokia?

#5721
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View Postdaniel28, on 05 ianuarie 2018 - 19:21, said:

Vreo șansă la VoLTE pe Nokia?
RCS-RDS nu comercializează produse Nokia, deci șanse minime spre 0 sa fie disponibil VoLTE pe Nokia.

#5722
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
Ups,  platforma include odata licență activata prin soft , chestia e odată hardware și apoi soft ! Separate nu vor !

#5723
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View Postclader, on 05 ianuarie 2018 - 11:18, said:

Pe S8 duos am eu problemele descrise mai sus.
Ma gandesc ca o plătești pe Vowifi nu pe VoLTE ... nu? Și ești pe Oreo Beta...?

#5724
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 06.03.2004
Pe Volte se întâmpla.Nu conteaza daca e Oreo beta sau 7.0; pe ambele se comoporta la fel dar nu e o regula.De cele mai multe ori am pauza de 5-6 sec,rareori se aude bine de la inceput.Nu mi-am dat seama exact in ce conditii merge bine si cand nu.
Cert e ca se intampla pe ambele benzi.Ramane activ codecul amr wb de acolo pauza respectiva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

3 members, 1 guests, 0 anonymous users

SilentUser, DaanyG, sande

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate