Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13300 replies to this topic

#4753
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 08.06.2005

View Postdanyxp, on 01 decembrie 2017 - 16:18, said:

Și ce aplicatie e aia ?
Se intreaba a nu stiu cata oara de aceasta aplicatie. https://forum.softpe...6#entry20048832

Un search in play store si o gaseai imediat.
Attached File  netguru.png   104.92K   166 downloads

Edited by deathnite, 01 December 2017 - 16:31.


#4754
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005

View Postdanyxp, on 01 decembrie 2017 - 16:18, said:

Și ce aplicatie e aia ?
Network Signal Guru

#4755
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Dupa cum se vede si in poza ta o cautare arată mai multe aplicații, le incerc probabil pe toate... Globul meu de cristal e la vulcanizare așa că am zis sa întreb :) mă scuzați de deranj...

#4756
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postdanyxp, on 01 decembrie 2017 - 16:41, said:

Dupa cum se vede si in poza ta o cautare arată mai multe aplicații, le incerc probabil pe toate... Globul meu de cristal e la vulcanizare așa că am zis sa întreb Posted Image mă scuzați de deranj...


Esti orb sau faci pe prostu? E marcata cu rosu..

#4757
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Mai citește ce am scris de 5 ori poate pricepi....

Am spus de ce am preferat sa întreb decât o simplă căutare...

#4758
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
GoooosFrabaaaa.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lAgPsmTxBfc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by badmania98, 01 December 2017 - 17:00.


#4759
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Alooo! Terminati cu spam-ul...
Din volte si vowifi sa transformat in postari inutile! Postati daca aveti informatii, daca aveti teste , daca aveti ceva de impartasit nu porcari....
Aceleasi postari de enspe mii de ori, aceleasi comunicate de presa, aceleasi chestii...

Edited by porcusoru, 01 December 2017 - 18:04.


#4760
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 08.06.2005

View Postdanyxp, on 01 decembrie 2017 - 16:41, said:

Dupa cum se vede si in poza ta o cautare arată mai multe aplicații, le incerc probabil pe toate... Globul meu de cristal e la vulcanizare așa că am zis sa întreb Posted Image mă scuzați de deranj...
Era de ajuns sa verifici doar primele aplicatii, era al 3-lea rezultat, in alt browser imi apare chiar al doilea.
Asa cum mi-a luat cateva secunde sa o gasesc puteai si tu sa faci un mic efort inainte de a intreba. Sau cer prea mult?
Ideea ca e multi au tot intrebat de ea si nu doar pe acest topic.

Attached File  guru.png   98.08K   69 downloads

#4761
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005

View PostSethNY, on 01 decembrie 2017 - 16:21, said:

VoLTE ai pe SIM la digi ptr ca iti apare QCI5. Ca nu se descurca telefonul, e altceva. Nu merge pe RN4 cu Qualcomm.
Eu cred ca va merge...ideea e ca probabil va trebui activata cartela intr-un telefon "oficial" Digi.

#4762
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007
Tu crezi pentru ca esti neinformat.Daca ai fi citit topicul ai fi aflat ca alti au incercat in rn4x si cu sim activat in s8 si nu a mers.

Edited by ovi_jer, 01 December 2017 - 19:19.


#4763
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postproxxym, on 01 decembrie 2017 - 19:12, said:

Eu cred ca va merge...ideea e ca probabil va trebui activata cartela intr-un telefon "oficial" Digi.
Inca odata, SIMul ala are VoLTE pe el, cum arata in DigiCare, vezi VoLTE acolo? Daca nu a fost in vreun telefon VoLTE oficial, poate da drumu Digi la VoLTE pe SIMuri sau e vreo coincidenta.

#4764
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005

View Postovi_jer, on 01 decembrie 2017 - 19:18, said:

Tu crezi pentru ca esti neinformat.Daca ai fi citit topicul ai fi aflat ca alti au incercat in rn4x si cu sim activat in s8 si nu a mers.


"pretenas" sunt informat...si daca nu au reusit altii asta nu inseamna ca nu o sa reusesc eu (sau cel putin pot sa incerc). as mai zice si altele dar ma abtin , nu vreu sa ma enervez ...ma deranjeaza doar greata cu care comenteaza unii.

View PostSethNY, on 01 decembrie 2017 - 19:29, said:

Inca odata, SIMul ala are VoLTE pe el, cum arata in DigiCare, vezi VoLTE acolo? Daca nu a fost in vreun telefon VoLTE oficial, poate da drumu Digi la VoLTE pe SIMuri sau e vreo coincidenta.

Nu a fost in nici un telefon oficial.

Edited by proxxym, 01 December 2017 - 19:34.


#4765
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007

View Postproxxym, on 01 decembrie 2017 - 19:37, said:

"pretenas" sunt informat...si daca nu au reusit altii asta nu inseamna ca nu o sa reusesc eu (sau cel putin pot sa incerc). as mai zice si altele dar ma abtin , nu vreu sa ma enervez ...ma deranjeaza doar greata cu care comenteaza unii.
.

Crezi ca ne speriem daca te enervezi  sau daca folosesti limbaj maidanez ?

#4766
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005

View Postovi_jer, on 01 decembrie 2017 - 19:55, said:

Crezi ca ne speriem daca te enervezi  sau daca folosesti limbaj maidanez ?
Posted Image  tine-o tot asa

View PostSethNY, on 01 decembrie 2017 - 19:29, said:

Inca odata, SIMul ala are VoLTE pe el, cum arata in DigiCare, vezi VoLTE acolo? Daca nu a fost in vreun telefon VoLTE oficial, poate da drumu Digi la VoLTE pe SIMuri sau e vreo coincidenta.

s-a activat Volte in digicare.

#4767
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Atunci poate configureaza Digi VoLTE pe toate SIMurile, asa de ziua nationala! Oricum nu puteau controla toate IMEIurile acum ca lanseaza si cu alte modele de telefoane. Poate isi mai verifica si altii statusul SIMului din Digicare ptr mai multe confirmari.

#4768
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Am verificat, dintre toate abonamentele am VoLTE doar pe cel activat in S8.

#4769
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010
Surpriza, are baiatul cel mic un allview P7 Pro si dupa ce am vazut mesajul anterior ,am zis sa ma uit in cont, si vad ca are activat pe numarul lui volte.Ok, bag cartela mea in telefonul lui si cartela lui in telefonul meu.Ma uit din nou in cont, si apare nr meu bagat in telefonul Pro7 Pro, si al baiatului in allview x3soul lite, care este al meu.Acum intreb in cat timp se activeaza volte?Ar fi tare sa mi se activeze cartela mea.Am in ce proba, am un leeco s3 care apare in meniu volte.Din pacatenu pot proba cartela baiatului, nefiind taiata nanosim.

Surpriza, are baiatul cel mic un allview P7 Pro si dupa ce am vazut mesajul anterior ,am zis sa ma uit in cont, si vad ca are activat pe numarul lui volte.Ok, bag cartela mea in telefonul lui si cartela lui in telefonul meu.Ma uit din nou in cont, si apare nr meu bagat in telefonul Pro7 Pro, si al baiatului in allview x3soul lite, care este al meu.Acum intreb in cat timp se activeaza volte?Ar fi tare sa mi se activeze cartela mea.Am in ce proba, am un leeco s3 care apare in meniu volte.Din pacatenu pot proba cartela baiatului, nefiind taiata nanosim.

#4770
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Considerand ca ieri alaltaieri i s-a activat unuia cu un Mi6 (pe care, din ultimele postari, nu trebuia sa i se mai activeze automat ca nu mai e recunoscut de nici o culoare), azi pe un Xiaomi RN4 si pe un Allview, e f posibil ca Digi sa puna VoLTE pe toate SIMurile; evident or avea si ei niste scripturi si o iau incetisor sa nu le crape sandramaua. Mai asteptam confirmari, verificati ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate