Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Inteligenta popoarelor si complexitatea relatiilor intersexe

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Care este scopul topicului? Ar trebui sa ne rusinam? Sa ne inrosim ? Autorul nu este agreat de femei ? Te simti frustrat initiatorule ca femeile prefera smecherasii? Ai vrea sa fii bagat in seama de femei ? Daca poza de la avatar te reprezinta.....eu zic sa o lasi balta, crede-ma

#20
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 14:16, said:

@Cristi_E
E corect ce ai scris acolo dar, daca o sa mergi intr-o tara cu oameni "inteligenti si civilizati" o sa vezi ca si acolo, premiantii clasei, preferati de cele mai bune femei, sunt cei care stiu sa se invarta cel mai bine.
Diferenta e ca, spre deosebire de popoarele motivate de mancare (cazul Romaniei) unde smecheria e de prim rang in toate, mai e loc si pentru ceilalti in perpetuarea speciei.
Pai da, exista si inteligenti smecheri. Ca doar tot omul a mostenit apucaturile maimutelor.
Toate tarile din Africa o duc rau, majoritatea tarilor din Asia o duc rau, majoritatea tarilor din America de Sud o duc rau, o buna parte din tarile din Europa o duc rau. De ce se intampla asa? Pentru ca normalitatea pe glob este prostia. Continentul european e o bulă utopica. Daca n-ar fi existat cateva triburi din rasa alba sau galbena, omul ar fi ramas tot in epoca bronzului sau poate mai rau, in epoca pietrei.
Asadar normalitatea pe glob e sa te descurci cu ajutorul smecheriei, nu a inteligentei.

View PostPlaton, on 14 mai 2017 - 14:23, said:

Care este scopul topicului? Ar trebui sa ne rusinam? Sa ne inrosim ? Autorul nu este agreat de femei ? Te simti frustrat initiatorule ca femeile prefera smecherasii? Ai vrea sa fii bagat in seama de femei ? Daca poza de la avatar te reprezinta.....eu zic sa o lasi balta, crede-ma
Scopul e dat de scopul forumului in sine.
Da, trebuie.
Da, trebuie
Da, nu sunt.
Da, ma simt.
Da, ma reprezinta
Nu te cred, azvarla-mi cateva poze cu tine.

#21
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
"normalitatea pe glob este prostia"??
Mestere, ai avut o deceptie in dragoste atat de mare incat esti mai sceptic ca Diogene? Naspa.
Cred ca ai postat unde nu trebuie, aria Psihologie, Psihiatrie e mai potrivita.
Cele cateva natii care spui ca dau avansul in tehnologie sunt cele care au stiut sa atraga creierele care s-au nascut uniform pe glob, dar au migrat unde aveau capacitatea de exprimare libera.
Iar colegul care spunea ca erau mai putini rromi si mai putine sosele fara comunism greseste sau cel care spunea ca puteai fi bogat in comunism nu stie ce a insemnat nationalizarea si oprimarea intelectualilor.
Concluzia este ca topicul asta este cu prea multe discutii paralele pentru a fi relevant si specific. Duminica placuta tuturor!

#22
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Tu ai altfel de probleme, si eu o sa ma indepartez repejor de topicul asta, nu de alta dar nu vreau sa ma enervez, in ce priveste femeile, eu zic ca inainte sa mai dai vina pe altii pentru esecurile tale  sa te uiti in oglinda, nu e nimic personal, dar cand sunt atatea femei singure si libere si dornice, sa dai vina pe altii ca nu poti sa faci si tu un amarat de sex, este prea mult

#23
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Bogdan181180
De ce oare ma gandesc ca cifrele asta inseamna 18 nov 1980? Adica data nasterii. Deci la Revolutie aveai 10 ani si o luna+ cateva zile. Ce sa zic..
Ce-ar fi sa vorbesti de cum era pe vremea ta in epoca lui Ceasca la RadioItziBitzi? Pt ca eu si alti care aveam macar +20 ani sa nu te putem lua peste picior..Ala e pt copilasi.. si eu nu mai sunt..
On topic
Nu cred ca romanii au monopolul prostiei. Prosti sunt cei care cred asta
Sau sunt slugile platite ale unora care vor sa disipe ideea asta. Si alte popoare au jegosii lor. Auschwitz, Katyn (1 si 2), Ip, Trasnea..si mai pot cita..
Daca l-ati fi citit pe Jules Verne ati vazut ca si englezii..Sau americanii din SUA, " singurul indian bun.."
Spaniolii si portughezi...
Asa ca convinsilor sau slugilor, sa va vad argumentele. Chiar, fac pariu ca bunica si bunicul vostru care v-au mângâiat, dat bobo,  nu pot sa imi spuna structura semnalului de televiziune color.
Deci ar trebui sa ii dispretuiesc? Sa ii consider suboameni? Am dat tampenia asta ca exemplu.
Asta e poprul roman, mai vegetal, Miorita lai bucalaie, la nunta mea..si de o veni muma batran
Americanul daca ar auzi asta ar scoate egalizatorul..
Fac pariu ca nu puteti sa analizați randurile de mai sus.
Dar aruncati cu kakat in toti. Sa va rusine.

Edited by Prien, 14 May 2017 - 14:40.


#24
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostCristi_E, on 14 mai 2017 - 14:32, said:

Pai da, exista si inteligenti smecheri. Ca doar tot omul a mostenit apucaturile maimutelor.
Toate tarile din Africa o duc rau, majoritatea tarilor din Asia o duc rau, majoritatea tarilor din America de Sud o duc rau, o buna parte din tarile din Europa o duc rau. De ce se intampla asa? Pentru ca normalitatea pe glob este prostia.

Nu stiu daca normalitatea pe glob este prostia, dar cu siguranta majoritatea numerica e facuta de clasa muncitoare. Asta inseamna ca, peste 90% din ala care se inmultesc sunt cei mai putin dezirabili social.  Daca o sa te uiti in jurul tau in parc, in week-end, la ce fel de lume isi plimba copiii, o sa vezi de ce ne deosebim net, ca natie, de tarile cu apa calda din vestul Europei. Idem daca treci la ora pranzului pe langa un liceu, cand dau navala cei aflati fara voia lor acolo... Iti dai seama imediat de calitatea oamenilor care s-au inmultzit.

#25
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View PostUser107, on 14 mai 2017 - 14:35, said:

"normalitatea pe glob este prostia"??
Mai pune mana si tu pe carte si mai informeaza-te.
Sau deschide ochii mai bine cand iesi in lume. :)

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 14:41, said:


Nu stiu daca normalitatea pe glob este prostia, dar cu siguranta majoritatea numerica e facuta de clasa muncitoare. Asta inseamna ca, peste 90% din ala care se inmultesc sunt cei mai putin dezirabili social.  Daca o sa te uiti in jurul tau in parc, in week-end, la ce fel de lume isi plimba copiii, o sa vezi de ce ne deosebim net, ca natie, de tarile cu apa calda din vestul Europei. Idem daca treci la ora pranzului pe langa un liceu, cand dau navala cei aflati fara voia lor acolo... Iti dai seama imediat de calitatea oamenilor care s-au inmultzit.
Socoteala e simpla. Care este rata analfabetismului in Africa? Dar in Asia? Dar in America de Sud?
Dar in Romania?Posted Image

#26
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Prostia si analfabetismul sunt 2 lucruri diferite. Nu stiai, asa-i?

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Inteligentii isi gasesc rapid alte indeletniciri si pasiuni chiar ciudate care repara eventualele rani produse de femei sau chiar le substituie perfect pe partea sentimentala, dar daca un smecheras este refuzat de o femeie dorita de el, ajunge sa bata, sa omoare, sa se omoare dupa aia, etc. Posted Image

#28
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View PostUser107, on 14 mai 2017 - 14:55, said:

Prostia si analfabetismul sunt 2 lucruri diferite. Nu stiai, asa-i?
In majoritatea cazurilor analfabetismul este efectul lipsei de inteligenta. Este ca nu te-ai gandit la varianta asta?

#29
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Like pentru asta:

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 14:41, said:

daca treci la ora pranzului pe langa un liceu, cand dau navala cei aflati fara voia lor acolo


#30
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015
Cum spuneam, majoritatea romanilor sau oamenilor cu intelect submediocru, preiau clisee din diferite domenii ale vietii sociale si le adopta pe nerumegate. Altfel spus, sunt lipsiti de gandire critica. Iata cateva clisee din domeniul relatiilor intersexe:
Sunt mai multe femei decat barbati, sunt multe femei singure, trebuie sa fii in stare sa seduci o femeie, trebuie sa ai calitati evidente pentru a atrage atentia unei femei.

Nu, nu sunt mai multe femei decat barbati. In romania se nasc 106 baieti la 100 de fete. De la 14 pana la 45 de ani, pe fiecare segment de varsta barbatii sunt mai multi decat femeile cu aproximativ 36.000 de indivizi. Daca sunt femei singure, cu siguranta sunt si mai multi barbati singuri. Insa ma indooesc ca femeile, oamenii vor sa stea singuri, prin urmare, cel mai probabil si asta e tot un mit inventat de oamenii cu intelect submediocru.

Nu exista a fi in stare sa seduci, intrucat procesul atractiei este unul pur natural, biologic, deci nu are treaba cu latura culturala a societatii umane.

Nu, nu-ti trebuie calitati evidente pentru a atrage o femeie.
O astfel de mentalitate este prodund nestiintifica ca sa nu spun complet falsa. Se poate testa foartr usor prin metoda stiintifica: Facand comportamentele a si b, trebuie sa iti dea de fiecare data rezultatul c. Si nu s-a gasit pana acum vreun om pe lumea asta care sa fie capabil de un asemenea lucru. Totusi majoritatea submediocrilor vorbesc despre relatii ca si cum ar fi cine stie ce stiinta exacta. Nu e nici pe departe, insa putem fi siguri ca la baza relatiilor intersexe stau atractia sexuala si interesul material.

Cand doua persoane de sex opus se simt atrase una de alta, acestea nu initiaza te miri ce comportamente academico-culturale, ci trec din start la a-si semnaliza ca se plac. Cum anume fac asta? Zambesc, isi fac semn cu ochiul, cu mana, cu piciorul, cu limba, isi incalca una alteia spatiul intim, se ating.

Bineinteles ca exista si un comportament de respingere pe care de obicei femeia il initiaza: Pare indiferenta, rece, ocupata cu ceva, raspunde monosilabic la intrebari, pastreaza o distanta de siguranta fata de barbat.

Astfel de texte nu cred ca mai exista pe netul din tot sud estul Europei, deci romanii ar trebui sa fie mandri ca detin asemenea scrieri. :lol:


#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Asta la general. Dar numarul de femei care sunt pe gustul fiecarui barbat sunt si mai putine. Plus ca pe langa atractia fizica, trebuie sa aiba si ceva calitati pe partea cealalta, altfel degeaba. Pe urma intervin neintelegerile dintre parinti, unde e vorba de avere si interese, de pozitia sociala a fiecaruia.

Si mai ales, sa te vrea si ea. Chiar e o stiinta chestia asta, nu atat de complexa pe cat ar vrea unii sa se creada, dar pentru anumiti oameni e complicata. S-ar putea ca oamenii inteligenti sa nu poata intelege unele lucruri simple sau prea simple. Posted Image

#32
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostCristi_E, on 14 mai 2017 - 17:39, said:

Sunt mai multe femei decat barbati, sunt multe femei singure, trebuie sa fii in stare sa seduci o femeie, trebuie sa ai calitati evidente pentru a atrage atentia unei femei.
Nu, nu sunt mai multe femei decat barbati. In romania se nasc 106 baieti la 100 de fete. De la 14 pana la 45 de ani, pe fiecare segment de varsta barbatii sunt mai multi decat femeile cu aproximativ 36.000 de indivizi. Daca sunt femei singure, cu siguranta sunt si mai multi barbati singuri. Insa ma indooesc ca femeile, oamenii vor sa stea singuri, prin urmare, cel mai probabil si asta e tot un mit inventat de oamenii cu intelect submediocru.
Nu exista a fi in stare sa seduci, intrucat procesul atractiei este unul pur natural, biologic, deci nu are treaba cu latura culturala a societatii umane.

Nu prea e asa. Procesul atractiei este o combinatie de atractie fizica si atractie sociala bazata pe prestigiu, bani, succes etc., posesorul unor astfel de calitati fiind dezirabil pentru reproducere.
Ca sunt o puzderie de femei singure care viseaza la cai verzi pe pereti si o multime de barbati la fel de singuri care au foarte putine de oferit din ce doresc aceste femei este cat se poate de adevarat.

Problema e ca, foarte putini barbati fara parale accepta usor, despre sine, ca sunt indezirabili, din cauza conditiei sociale modeste, in ochii unei femei, preferand sa se imbete cu apa rece.

Edited by rosix, 14 May 2017 - 19:48.


#33
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu cand eram mai tanar ma intrebam daca sunt in neregula pt ca nu f team de la muste in sus.
Apoi am inteles ca gandeam rapid..Sunt chior, dar nu si orb.
Daca tipei ii miroase gura, de simt si eu, inseamna ca nu se spala pe dinti La dracul intre 15 si 25 posibilitatea unei boli care sa genereze imputirea gurii e redusa.. Sa revin, daca nu se spala pe gura, nu se spala si la fofo.. Si imi da ....de  invat sa cant la chitara..
Alta... imi povestea ca ala a dat de 2 ori si gata. Aoleu, eu sunt cam statut..O sa zica la fel si despre mine..Asa ca in afara de salut, nimic..
Alta.."cand o sa mi se joace cearceaful" ..Jur ca nu am inventat replica. Nu am atata creativitate, imaginatie..Si cand am auzit-o, mi-a cazut orice interes si iesi afara...Mai bine nu ma leg la cap. Asta in 1994, tipa studenta la Medicina..
Asa ca daca femeia nu aveam macar ceva in cap, nu mi se.. starnea ...interesul..
Sau una care mi-a zis, esti frumos, te doresc WAU ..Ce barbat rezista la asa ceva ..Noroc ca am intrebat-o, sincer, dar cum ti s-a pus pata pe mine. Si ea sincera, vreau sa ma marit si eu, tu esti tanar, frumos, inginer, mama ta are casa... Asa ca in secunda 2 eram la loc in pantaloni si am fugit....
Sunt convins ca fiecare barbat a avut niste experiente...hazoase..
* Cand i-am spus unui amic insurat ce mi se se spuse, i-a cazut telefonul din mana. A inceput sa rada pana la sufocare si nu mai putea sa vorbeasca.. Sotia lui s-a mirat, a ridicat telefonul, m-a intrebat ce se intampla cu omul ei.. Cand i-am zis ce auzisem a pufnit-o rasul si pe ea.. M-au sunat dupa 10 minute, lesinati,  pls..spune-mi ca ai inventat asta , ca ne doare burta..Nu am inventat, ce dracu, am eu atata imaginatie? Si am auzit iarasi pleosc telefonul din mana.. Dupa cateva zile, mi-au zis ca au povestit la jobuile lor faza mea. Si ca toti s-au ....ras de i-a durut burta..In 10 minute se intinsese povestea Repet, toamna lui 1994, tipa studenta la Medicina, anul III.

#34
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 19:42, said:



Procesul atractiei este o combinatie de atractie fizica si atractie sociala bazata pe prestigiu, bani, succes etc., posesorul unor astfel de calitati fiind dezirabil pentru reproducere.
Ca sunt o puzderie de femei singure care viseaza la cai verzi pe pereti si o multime de barbati la fel de singuri care au foarte putine de oferit din ce doresc aceste femei este cat se poate de adevarat.
Da, pai am zis si eu ca aspectul fizic si interesul material reprezinta baza relatiilor intersexe.

Alea is femei ce au asteptari mari, insa nu ofera mai nimic, deci e firesc sa fie singure.

#35
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012

View PostNeaceasca85, on 14 mai 2017 - 12:51, said:

...romanii sunt grav afectati ca mentalitate de regimul comunist, daca nu era acea ciuma rosie 50 de ani de zile, eram mult mai occidental...

te contrazic!
daca urmaresti caragiale/eminovici si altii din acea vreme, vei observa ca aceleasi obiceiuri avem si acum
(iar la 1850 nu trecusem prin nicio ciuma rosie...)

#36
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostUser107, on 14 mai 2017 - 12:45, said:

Inteligenta este raspandita cam la fel in lume. Nu poti sa spui ca un popor este prost. Mentalitatea unui popor este involuata, poporul in general are o cultura mediocra, un stadiu incipient de civilizatie etc.
Pe dracu.
Cultura mediocra pica cumva din cer, bre?
Ce o creaza? Nu cumva - galp - o minte deficitara?

Edited by grrrrr, 15 May 2017 - 11:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate