Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#3385
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
@shymano,tu privesti lucrurile un pic diferit,cu pasiune pot zice.Da,traiesc o dezamagire daca o persoana apropiata imi aduce un prejudiciu,indiferent cum ar fi el sau ceva legat de aspiratiile propriei persoane,dar nu legat de un telefon.Si atunci cu N7 la fel au fost probleme in America,Asia si mai putin in Europa.Dupa lansarea Iphone8 se raportase prima baterie in flacari prin Asia parca.Nu a mai cumparat lumea?Sau ca in America,Huawei de ani de zile e acuzat de spionaj si are interdictie la contracte cu operatori.Nu mai cumpara nimeni? E de apreciat ca producatorul retrage un produs chiar daca nu ar trebui de pe toate pietele,respectand cumparatorul,decat sa-l intereseze doar profitul.Sa stii ca la acest capitol Samsung a castigat iar utilizatorii de Note sunt un segment fidel.Eu am folosit doar Note 2,3,4,8 si nu am avut probleme.Daca cineva m-ar intreba daca merita achizitia unui astfel de telefon i l-as recomanda cu placere si asta din punctul meu de vedere si apreciere.Oare trebuie sa-i spun ca ,,vezi si tu pe net la ce sa te astepti,,?

Edited by lawrence74, 23 January 2018 - 14:26.


#3386
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Postlawrence74, on 23 ianuarie 2018 - 14:19, said:

Si atunci cu N7 la fel au fost probleme in America,Asia si mai putin in Europa.
Apropo de N7, oare după acel eșec, ar mai avea cineva curaj să-l comande? Mă refer la noul și redenumirea lui ”Fan edition”
https://www.evomag.r...term=2018-01-23
Și nu este o ironie sau o adresă cuiva, nu de alta dar se interpretează!

#3387
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Note Fan Edition are bateria schimbata.E mai mica(3200 mAh) fata de 3500 mAh cat era pe N7.Acest telefon a fost lansat pentru piata din Coreea,un numar de bucati,nu mai stiu.Stocul s-a epuizat in primele zile,pe langa useri s-au bagat si ,,samsarii,, si le vezi prin toata lumea.De ce sa nu ai curaj? :)

Pe QM era cerere de NFE ca la doua saptamani aduceau altele.Faceai precomanda.Asta inainte de a apare N8.

#3388
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Păi pe aici nu văd posesori de Note 7 FE, nici nu există topic despre el.

#3389
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
@nick5roo,nu toata lumea care isi cumpara un telefon frecventeaza si un forum dedicat.Din mii de bucati vandute daca sunt cateva zeci.Procentul e foarte mic.Cu atat mai mult cu cat telefonul vandut nici macar nu e lansat altundeva decat in Koreea.

Topicul exista:
https://forum.softpe.../#entry21300578

Chiar ma batea un gand la vremea respectiva.Inainte de lansarea N8,erau discutiile savante ca e mare,urat,amprenta pusa aiurea,etc.Dar am avut rabdare si nu m-am inselat.

Edited by lawrence74, 23 January 2018 - 15:21.


#3390
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010

View Postlawrence74, on 23 ianuarie 2018 - 14:19, said:

Da,traiesc o dezamagire daca o persoana apropiata imi aduce un prejudiciu,indiferent cum ar fi el sau ceva legat de aspiratiile propriei persoane,dar nu legat de un telefon.
Vezi tu, d-aia e lumea diferita, fiecare interpretam lucrurile altfel.
Pentru unii nu inseamna nimic mia aia de euro, pentru altii sunt o gramada de bani, pe care i-au strans cu greu sau, dupa caz, poate telefonul e luat in rate.
Pentru unii e doar o carcasa metalica, pentru altii eu un obiect de valoare (chiar si sentimentala).
Am avut Huawei P6 de cand a aparut. P7, P9 si Mate 10 pro la fel. Dintre toate, P6-le era cel mai compact, subtire, finut ... chiar daca a devenit, la un moment dat, depasit.
Eee, acum vreo 2 saptamani, l-am gasit trantit, cu ecranul si spatele usor desfacute, si cu o margine metalica de sus de la antena desprinsa intr-un colt. Degeaba am incercat s-o indrept, sa se prinda la loc, pana la urma am strambat-o mai rau.
De ciuda, fiind telefonul cu cel mai mare feeling atunci cand il tineam in mana, am dat cu el de pamant, de s-a facut bucati. S-a inflorit sticla de pe fata, fara sa se sparga ecranul (mi-a zis fi-miu dupa), apoi l-am facut bucati-bucati si l-am pus la gunoi. Si asta doar pentru ca imi placea prea mult si m-am ofticat cand l-am vazut asa ... da, om nebun, stiu ...
Pana la urma nu-i vorba de bani, cat de atasarea de un licru care-ti place.
Stiu, nu sunt toti asa, unii inteleg asta, unii nu.
Noi sa fim sanatosi, si sa reusim sa facem alegerile care ne multumesc cel mai mult. Ca asta conteaza.
Si, da, eu as da sfatul asta, cu verificarea pe net asupra posibilelor probleme, oricui.

#3391
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Eu te inteleg si iti respect parerea.Noi sa fim sanatosi si sa ne bucuram de alegerile facute.

Pana una,alta:

🤝🍻👍

Edited by lawrence74, 23 January 2018 - 15:42.


#3392
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,896
  • Înscris: 22.12.2005

View Postshymano, on 23 ianuarie 2018 - 15:32, said:

Vezi tu, d-aia e lumea diferita, fiecare interpretam lucrurile altfel.
Pentru unii nu inseamna nimic mia aia de euro, pentru altii sunt o gramada de bani, pe care i-au strans cu greu sau, dupa caz, poate telefonul e luat in rate.
Pentru unii e doar o carcasa metalica, pentru altii eu un obiect de valoare (chiar si sentimentala).
Am avut Huawei P6 de cand a aparut. P7, P9 si Mate 10 pro la fel. Dintre toate, P6-le era cel mai compact, subtire, finut ... chiar daca a devenit, la un moment dat, depasit.
Eee, acum vreo 2 saptamani, l-am gasit trantit, cu ecranul si spatele usor desfacute, si cu o margine metalica de sus de la antena desprinsa intr-un colt. Degeaba am incercat s-o indrept, sa se prinda la loc, pana la urma am strambat-o mai rau.
De ciuda, fiind telefonul cu cel mai mare feeling atunci cand il tineam in mana, am dat cu el de pamant, de s-a facut bucati. S-a inflorit sticla de pe fata, fara sa se sparga ecranul (mi-a zis fi-miu dupa), apoi l-am facut bucati-bucati si l-am pus la gunoi. Si asta doar pentru ca imi placea prea mult si m-am ofticat cand l-am vazut asa ... da, omn, stiu ...
Pana la urma nu-i vorba de bani, cat de atasarea de un licru care-ti place.
Stiu, nu sunt toti asa, unii inteleg asta, unii nu.
Noi sa fim sanatosi, si sa reusim sa facem alegerile care ne multumesc cel mai mult. Ca asta conteaza.
Si, da, eu as da sfatul asta, cu verificarea pe net asupra posibilelor probleme, oricui.
ai dat cu telefonul de ciuda de pamant, fi-tu e in familie..
mda..
bafta si Doamne ajuta.

#3393
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
N-are el treaba, are telefoane cu care sa-si faca treaba ... se joaca pe toate, nu-i bai.
Telefonul eu l-am strambat, pana la urma ...

Edited by shymano, 23 January 2018 - 16:25.


#3394
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009

View Postshymano, on 23 ianuarie 2018 - 15:32, said:

Vezi tu, d-aia e lumea diferita, fiecare interpretam lucrurile altfel.
Pentru unii nu inseamna nimic mia aia de euro, pentru altii sunt o gramada de bani, pe care i-au strans cu greu sau, dupa caz, poate telefonul e luat in rate.
Pentru unii e doar o carcasa metalica, pentru altii eu un obiect de valoare (chiar si sentimentala).
Am avut Huawei P6 de cand a aparut. P7, P9 si Mate 10 pro la fel. Dintre toate, P6-le era cel mai compact, subtire, finut ... chiar daca a devenit, la un moment dat, depasit.
Eee, acum vreo 2 saptamani, l-am gasit trantit, cu ecranul si spatele usor desfacute, si cu o margine metalica de sus de la antena desprinsa intr-un colt. Degeaba am incercat s-o indrept, sa se prinda la loc, pana la urma am strambat-o mai rau.
De ciuda, fiind telefonul cu cel mai mare feeling atunci cand il tineam in mana, am dat cu el de pamant, de s-a facut bucati. S-a inflorit sticla de pe fata, fara sa se sparga ecranul (mi-a zis fi-miu dupa), apoi l-am facut bucati-bucati si l-am pus la gunoi. Si asta doar pentru ca imi placea prea mult si m-am ofticat cand l-am vazut asa ... da, om nebun, stiu ...
Pana la urma nu-i vorba de bani, cat de atasarea de un licru care-ti place.
Stiu, nu sunt toti asa, unii inteleg asta, unii nu.
Noi sa fim sanatosi, si sa reusim sa facem alegerile care ne multumesc cel mai mult. Ca asta conteaza.
Si, da, eu as da sfatul asta, cu verificarea pe net asupra posibilelor probleme, oricui.

După cum specifici și mai sus, văd că nu ai avut Note 8 numai Huawei, atunci ce păreri îți dai tu în legătură cu Note 8 dacă nici măcar nu l-ai avut.

Attached Files


Edited by MMVVDD, 23 January 2018 - 18:46.


#3395
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Shymano asa sunt eu când vine vorba de Passport,  este primul telefon din 2000 încoace, de la 6210 , pe care mi l-am dorit cu adevărat.  Făcusem machete sa vad cum e ,etc, iar când a venit curierul cu el acum mai bine de 3 ani, a fost extaz.
Azi la o lună de la S8 simt același lucru pentru Passport și același lucru, adica nimic pt Samsung..... Când se pune pata, se pune , am pensionat Passport-ul de 2 săptămâni și umblu cu Curve-ul ce are 5 ani....vechile obiceiuri mor greu, chiar deloc....

Cand vad și ca androidul nu a evoluat fata de acum 8 ani când îl foloseam....necazul e și mai mare, dar deh,...ghinion !
Am început tratativele pentru titanic...nokia sirocco ;)

Edited by farausername, 23 January 2018 - 18:48.


#3396
Peccati

Peccati

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.12.2017
După posesorii doar de Huawei care se dau experți în Samsung mai urmează să ne tragă de urechi și cei cu Allview cu ce au citit ei pe net că au pățit alții �. Am trecut la Note de la iPhone 6s, singurele variante mai luate în calcul fiind iPhone 8 Plus, Pixel XL 2 și iPhone X. Sunt ferm convins că Note 8 este cel mai bun (complet) smartphone de pe piață la ora actuală. Am încercat să mă conving să iau X-ul, dar porcărie mai mare că notch-ul eu n-am văzut în viața mea, o chestie total inutilă și extrem de deranjantă. Și care a demonstrat că fanii spălați pe creier halesc orice rahat le bagi gât. Eu sunt fan și Samsung, și Apple, și Microsoft, și Nokia și etc. Nu stau să mă închin ca un idiot la un producător indiferent ce aruncă pe piață. Cine scoate produsul cel mai bun din punctul meu de vedere (care, bineînțeles, poate diferi de al altora) pe ăla îl iau.

#3397
noname01

noname01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 11.08.2013
Salut, am  luat si eu Note 8 ieri si totodata mi-am inlocuit cartela cu una 4G. Merge sa sun, merge sa day mesaje dar nu merg datele mobile. Am facut setarile debla orange pentru internet si tot nu merge. Aveti vreo idee de ce?

#3398
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Felicitari pentru achizitie!Eu nu am facut nicio setare de retea.Am intridus sim.ul si atat.Sa nu fi introdus niste date gresite.Incearca sa dai o resetare la setari retea din setarile telefonului urmat de restart.Daca nu merge contacteaza operatorul de telefonie sa nu fie vreo problema din serverele orange.

#3399
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Presupun ca la toata lumea preview-ul la camera e total diferit fata de poza finala, nu? Si prin diferit ma refer ca mult mai prost, mai ales in conditii de iluminare scazuta.

#3400
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E total diferit pentru ca e "live" sau "video" daca vrei si cumva creierul il "imbunatateste". Daca vrei sa verifici fa un screen shot si vezi daca iese mai bine ca poza, am avut si eu un video full-hd (de-asta filmat de mine) care parea perfect ca si calitate, am incercat sa fac din el niste poze ieseau mai proaste ca cele cu mobilul (non-smart) de acum 10 ani.

#3401
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ce vezi pe ecran inainte sa apesi butonul de captura este ceea ce vede senzorul. Captura in sine trece printr-un intreg algoritm de procesare a imaginii.

#3402
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
n-am intalnit pana acum, ca poza sa iasa mai prost fata de ce-mi arata camera pe ecran.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate