Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#3367
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Unde este shymano este si scandal. Mai lipseste si Hider si este meniul complet. De fiecare data ceilalti useri lasa de la ei tocmai ca sa nu existe cearta. Situatia asta nu poate fi tolerata la infinit.

Este absurd sa vorbim de Note 8 ca despre un jaf de telefon. Ca are probleme cu ecranul ca face burn-in, ca lui Note7 i-a luat foc bateria, ca Samsung si Touchwiz sunt naspa si o gramada de alte tampenii care sunt rostogolite zi de zi de catre unii useri care se pare ca au cunostinta despre acest telefon doar din recenziile de pe internet.

O sa fac un topic unde sa se discute numai despre aceste lucruri si astfel topicurile specifice sa ramana curate, fara aberarile unora sau altora.

#3368
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Nu ai ce face, decât să deschizi un topic de scandal, să-mi dai de lucru. Stai în banca ta! Am blocat deja temporar topicul note 8 vs mate 10 pro, tocmai din cauza asta.

#3369
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nick, te rog sa-ti controlezi limbajul. Folosesti expresii gen "stai in banca ta" cu cine iti permite. Nu cu mine. Nu stiu de ce traiesti cu impresia ca ne putem trage de sireturi unul cu altul.
Am facut topicul si este util. Lasa-i sa se descarce acolo si sa ramana restul ariei curate.

#3370
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Dpmdv, nu este vorba de nicio cearta, de niciun scandal.
Unii, ca mine, posteaza lucruri adevarate (atat cu burning-ul, cat si cu bateriile, cat si cu ecranul - acolo unde este cazul) - fapte recunoscute, in unele cazuri, de insasi producator prin retragerea modelului de la fabricare. Vuieste tot netul despre asta, unii se prefac (oare ??) ca nu este asa.
Ca unii nu vor sa auda de asa ceva si au impresia ca denigram vreun model anume, e problema lor.
Cred ca m-am exprimat destul de decent, fara derapaje, oricum nu ca monsieur serginho74, care se crede buricul pamantului, inclusiv in discutiile cu moderatorii.
Nu-i convine, sa nu mai citeasca ...
Problemele la care am facut referire sunt reale, dovedite prin multele videoclipuri si recenzii postate de posesori, si nu de parerile pareologilor de serviciu.
Am spus de nenumarate ori ca accept orice argument impotriva celor spuse de mine, dar acestea sa fie argumente valabile, nu vorbe generale aruncate in vant.
Nu detin adevarul absolut, acolo unde am gresit am avut puterea s-o recunosc.
Dar prea s-au inmultit fanboy-ii astia care nu spun nimic, n-au niciun argument, dar au pretentia sa aiba dreptate.
Telefonul asta are foarte multe puncte forte, o stie oricine. Dar hai sa avem puterea sa-i recunoastem si defectele, atunci si acolo unde acestea exista.
Altfel, il lasam pe domnia sa serginho74 sa faca topicuri de unul singur, eventual sa aplaudam de pe margine.
Eu mi-am spus parerea destul aici, ma retrag dintr-o discutie in care se vorbesc vorbe, adica inutila.

#3371
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010

View Postshymano, on 23 ianuarie 2018 - 09:47, said:

Comentariul tau este obiectiv. Ca orice telefon, Note 8 are atat puncte slabe, cat si tari. Pentru mine, punctele tari sunt mai multe decat cele slabe. Multi cumpăra Samsung "pentru ca Samsung". Cine va scrie despre orice telefon ca este cel mai, ori se înșeală, ori tocmai a descoperit un punct terminus in industria telefoniei mobile.

#3372
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Domnilor,telefonul cel mai bun,pentru mine,este acela care imi ofera tot ce mi-am dorit eu de la un smartfone.Deci o alegere subiectiva.Sa vin acum sa spun ca alegerea mea e mai buna decat a altora,n-as fi in primul rand serios si in al doilea rand nu as respecta alegerea celuilalt care e tot atat de subiectiva ca si a mea.Eu cred ca astfel de discutii nu-si au rostul iar moderatorul ar trebui sa le stearga.Ar fi culmea eu ca posesor de Note8 sa intru pe topicele de Iphone si sa le spun acelora ce alegere ,,buna,,au facut si ca nu se compara cu alegerea mea.

Eu zic ca trebuie sa ne respectam mai mult si sa ne bucuram de alegerile noastre. 🤝🍻

#3373
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Galaxy Note 8 January 2018 security patch update rolling out.(707mb)

https://www.sammobil...te-rolling-out/

#3374
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
Reduce si frecventa procesoarelor?�

#3375
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Nu e model vechi :D

Eu pastrez fiecare soft aparut in laptop.Daca am sesizat vreo problema in utilizare,instalez cu Odin versiunea anterioara de care am fost multumit.La fel si cu aplicatiile.Deocamdata e cam devreme pentru astfel de probleme.

#3376
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
Păi, te lasă? Cam blochează downgrade-ul.

#3377
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Discutiile despre problemele recunoscute ii ajuta, in special, pe cei ce vor sa faca o achizitie noua.
Una e sa iei ceva in cunostinta de cauza, si apta e sa nu stii nimic despre produsul ce urmeaza a fi cumparat.
Cred ca fiecare ar vrea sa stie ce probleme are un produs, sau la ce sa se astepte in caz ca respectivul vrea sa ia acel ceva cu orice pret.

Edited by shymano, 23 January 2018 - 12:07.


#3378
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
Note merită, sigur. Ce e acum pe piață, era și când l-am luat. Cred că sunt un cumpărător responsabil și informat. Toate sunt diferite. Pentru moment, per total, nimic nu a bătut Note, că-l cumpăram eu.

#3379
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
@shymano,ce probleme are Note8 de care vuieste internetul si sunt si pe acest topic?Sa nu comparam modelul cu snapdragon din America si Asia cu cel din Europa pe exynos.Eu incerc sa te inteleg,dar pana la un punct,dincolo e flame.

In cazul meu telefon Note8 luat de la Samsung mobile store,nu am nici cea mai mica problema,in schimb nu as sti ce sa le recomand celor care doresc Huawei.

#3380
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
Calitatea ecranului este o problemă. Clar, fără dubii. Nu am simțit-o noi, pentru că modelul de telefon este relativ nou, dar puteam să o întâlnim. Waze o provoacă, afișarea butonului home în lock, la fel. Dar...și zic asta cu speranță, o puteam fenta puțin. Peste perioada de garanție, de un an mai nou, orice este posibil, dar... Și subliniez acest dar, aceasta nu este o problemă Samsung, ci amoled. Că trag ei tare cu amoled, e altceva. Ideea este că orice telefon care posedă această tehnologie, este supus acestui risc inevitabil.

#3381
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
@Your_God,display.ul pentru mine este fantastic.Amoledul in sine poate avea o problema de burn daca il tii pe luminozitate maxima si o imagine statica timp indelungat.Daca stii ca mergi cu waze cateva ore incearca sa reduci luminozitatea in asa fel incat sa poti vedea si imaginea pe display.

Pe niciun Note n-am avut burn cu atat mai putin pe N8.Vreau sa-ti zic ca de cativa ani folosesc un N3 pe post de gps.Nici urma de burn.

#3382
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Trebuie sa intelegeti o chestie: n-a zis nimeni ca toate telefoanele din acest model sau chiar si din alte modele, au aceasta problema.
Cum nu toate au avut probleme cu bateria.
Asta e o problema posibila, nu sigura.
Daca vrem sa fim fair-play, facem distinctie intre acesti termeni.
Totusi, ca viitor proprietar de un astfel de telefon, oricare ar fi el, parca iti doresti sa stii dinainte cu ce probleme te-ai putea confrunta.
Despre asta e vorba ... si in functie de asta iti asumi sau nu posibilitatea/decizia de a te confrunta cu ele.
Daca eu nu m-am confruntat cu anumite probleme, nu inseamna ca altii nu le-au avut. Sau ca nu le pot avea ...
Hai sa vedem ca nu prea au fost posesori de pe forumul asta care sa acuze acele probleme cu Note 7.
Cand au apărut primele probleme, toti spuneau ca nu este posibil asa ceva, ca sunt inventii, etc.
Totusi, modelul a fost retras si s-a renuntat la producerea lui. Oare degeaba, fara motiv ??
La fel, toata lumea il dadea telefonul anului, ultima fita ... totusi, nu te oftici daca ti s-ar intampla sa-ti explodeze bateria, dupa ce ai dat o caruta de bani pe el si ai investit, ca sa zic asa, niste sentimente in el ?? Ca fiecare suntem incantati cand luam ceva bun/frumos/dorit, sa n-o dam dupa cires. Te oftici, si te oftici mult, chiar daca, pana la urma, producatorul iti schimba telefonul. Dezamagirea ramane ...
Iarasi, cum a fost cazul N7, sa il pastrezi si sa iti asumi neschimbarea lui, si sa te trezesti dupa ceva vreme ca hop, ti-a intrat mortul in casa, moment in care producatorul iti va spune, poate, ca nu ti-l mai schimba acum, ca ai avut timp destul sa-l schimbi, hmmm ... parca nu mai pica bine.

Edited by shymano, 23 January 2018 - 13:22.


#3383
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Mie mi-a plăcut o pancarda pe aeroport care anunta posesorii de note sa predea telefoanele ca nu au voie cu ele în deltaplan 😂😂

#3384
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Eu,daca imi iau orice telefon performant,il iau pt ca vreau si nu ma mai gandesc ca apare burn in,sau ca explodeaza,sau alte chestii...in niciun caz dupa ce m-am hotarat si am dat banii pe el.Nici asta nu-i treaba ca,dupa ce il cumparam,ne minunam si ne bucuram ca am putut sa ne cumparam ceea ce ne-am dorit,iar dupa putin timp sa ne streasm ca ce problema poate aparea.Daca apare,asta este.
Eu am S8 si de cate ori pun mana pe el,de fiecare data is bucuros.Cat timp?Ramane de vazut..sa ne traim clipa nu viitorul.
Totusi era bine daca imi luam si eu un N8..imi cam lipseste pixu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate