Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#3331
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Adevarul e ca Samsung da trendul in materie de smartfone.Sa ne aducem aminte de primele modele de S,implementarile aduse,display.ul in comparatie cu ce era pe piata.Intai Samsung si pe urma vezi si la ceilalti.Anul trecut conceptul de infinity display,acum il vezi la toti in special la cele made in China.Nu creez polemica,insa e cu ceva timp inaintea celorlalti la modul cel mai serios.

#3332
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
"In afara de functiile Spen-ului, ce ai vrut sa faci cu Huawei si n-ai putut ??
Ce faci cu Note si cu ala nu poti ??
Fa abstractie de iconitele standard, alea-s urate cu draci ... tema o schimbi instant, daca vrei iconite friumoase"

bine că m-am scăpat de el și nu am vândut Note 8, mă iau după toți....

Edited by nick5roo, 20 January 2018 - 19:28.


#3333
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e frumos să vorbești așa! Ești în public și nu toată lumea e proastă! E un avertisment public!

#3334
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Am corectat scuze

#3335
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Legat de chinezarii, si de ce inseamna asta, va intreb, ce telefon chinezesc de aproape o mie de Euro a bubuit de nou si a fost retras de pe piata.
Legat de experimente...pentru ele am platit noi, nu Samsung. Totul se produce in China, Nu tot ce se face acolo este slab. Nu tot ce inseamna Samsung este bun.

#3336
Peccati

Peccati

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.12.2017
Note 8 în niciun caz, ești liber să postezi pe thread-ul dedicat. Am și eu niște prieteni care au crezut că poți avea aceeași calitate la jumătate din prețul Samsung sau Apple și și-au cumpărat mizerii de genul Xiaomi sau Huawei, au sfârșit în a da cu ele de pereți. Până și Google a fost nevoit să renunțe la Nexus și a scos Pixel la prețuri normale.

#3337
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Samsung fabrica in Korea si Vietnam cu precadere si cam tot ce este intr-un Samsung este produs de Samsung. Mai apare cate-un senzor Sony dar cam atat.
Iar in oricare alt telefon de pe piata, inclusiv de la Apple, gasesti destule componente de la Samsung.

#3338
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010

View PostPeccati, on 20 ianuarie 2018 - 23:31, said:

Până și Google a fost nevoit să renunțe la Nexus și a scos Pixel la prețuri normale.
Vorbesti de telefonul ala cu probleme de ecran ??
Ia vezi ce zic posesorii de Pixel, ca asa poate nu mai laudati atat telefoane despre care nu stiti nimic ...
Toata lumea se uita la specificatii si atat ??
Nu citeste nimeni despre ce spun posesorii, despre problemele adevarate ale telefoanelor de +1000 euro ???
Sau nu vreti sa le vedeti, sa recunoasteti aceste probleme ??

Edited by shymano, 21 January 2018 - 00:14.


#3339
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Postserginho74, on 20 ianuarie 2018 - 23:33, said:

Samsung fabrica in Korea si Vietnam cu precadere si cam tot ce este intr-un Samsung este produs de Samsung. Mai apare cate-un senzor Sony dar cam atat.
Iar in oricare alt telefon de pe piata, inclusiv de la Apple, gasesti destule componente de la Samsung.
Fanboy talk. No offence. Dare in cazul N4, senzorul camerei, o nimica toata, facea diferenta.
Da, Samsung e tare. Au facut primul telefon care a bubuit.

#3340
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Unii inca mai cred ca mesajul "din pacate, Touchwiz s-a oprit" este ori o reclama, ori o instiintare ca nu-i mai urmareste nimeni ...

#3341
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
La mine nu a apărut mesajul ăsta nici la S8, S8+ și nici la Note 8. Da a apărut la S7, S7 edge și S6. Iar de Mate 10 pro nu îl tot lăuda atât că nici ăla nu merită, și el are probleme. Ți-am mai spus că merge mai nașpa ca Note. E părerea mea, văd că pe pagina de la Mate 10 aveți probleme și voi cu ele și nu numai minore.

#3342
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014

View PostYOUR_GOD, on 21 ianuarie 2018 - 00:25, said:


Fanboy talk. No offence. Dare in cazul N4, senzorul camerei, o nimica toata, facea diferenta.
Da, Samsung e tare. Au facut primul telefon care a bubuit.

Colegu,observ ca nu ai o parere prea buna despre Samsung insa continui sa le cumperi telefoanele.Ai vandut S8+ pentru N8 si spuneai ca nu gasesti telefon mai complet in acest moment decat Note8.Sa inteleg ca ai momente de slabiciune si nu crezi nici in vorbele tale. :D

Daca am o parere proasta despre o anumita marca atunci nu mai am nicio treaba cu ea,ma indrept catre alta.Nu pot sta cu Samsungul in buzunar si sa comentez vrute si nevrute la adresa lui.N-as parea serios.


#3343
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Părerea mea este să nu mai continuați discuțiile în contradictoriu, care nu fac decât să producă flame!

#3344
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Samsung incepand cu S8 a reusit sa-si fluidizeze softul iar din punct de vedere hardware eu zic ca au un telefon complet.Cand doresti sa implementezi multe software atunci apar si problemele insa personal niciodata n-am suportat androidul stock si rece de la Google.

#3345
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nu raspund la provocarile de mai sus pentru ca orice as spune sunteti setati doar sa faceti flame si nimic mai mult. Macar daca l-ati face argumentat.
Asa ca nu stau sa-mi pierd vremea intr-un dialog al mutilor impotriva surzilor.

Ma bucur ca au aparut multe marci de telefoane, mai ales astea, chinezesti. Asa pot fi si cei care au avut Samsung, fericiti si impliniti. Si cum spun, cat mai multi cu alte telefoane si cat mai putini cu Samsung, astfel o sa avem un produs din ce in ce mai bun.

Daca si S8 sau N8 mai sunt telefoane care pot fi criticate... BIne, am vazut ca unii sunt foarte suparati ca are displayul rotunjit... da, mare defect :D

#3346
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Postlawrence74, on 21 ianuarie 2018 - 08:50, said:

Nu neg ca Note este bun. Eu nu am cumparat Samsung, ci telefoane care imi plac. AM avut Sony, HTC, inainte, Nokia, adica ce mi-a palcut. Ajungem un fel de fani Apple. Intram in magazine cautand Samsung.
In cazul meu, problema consta in faptul ca Note nu are concurent. Este ca si cand, ceilalti jucatori de pe piata, lasa pur si simplu, un segment liber, pentru Samsung, asa ca nu am avut ce sa iau. Dac mi-as fi dorit baterie mai mare, as fi vrut si senzor ir. Ideea este ca pe segmentul lui, Note este singur. De aceea l-am luat. Imi trebuie pen, dar imi trebuiau si alte chestii, deci Note 8 putea fi mai bun.
Bottom line: eu nu cumpar Samsung, ci iau ce mi se potriveste si nu tin cu ei. Decat atunci cand fac lucruri bune.

#3347
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
Nimeni de aici nu a exploatat la maxim potentialul lui note8, asa ca parerile sunt exagerate.
Momentan se lucreaza la un alt mod de comprimare a pozelor, tehnologia folosita acum e veche de circa 20 ani, comprimarea ar fi se zice de circa 15 ori, tind sa cred ca vom avea parte de acest nou algoritm/soft pe note8.
Ca si imbunatatiri vor fi o mai buna calitate a pozelor pe timp de noapte sau combinatii de lumina/intuneric, marime fisier, game de culori, etc

Edited by LucianGL, 21 January 2018 - 12:02.


#3348
cover

cover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 30.01.2007
Buna ziua, exista folie pentru ecran originala de la Samsung pentru Note 8?
Pe S8+ folia originala Samsung s-a comportat foarte bine chiar si cu display-ul crapat, nu da semne de dezlipire.
Am pus in vanzare S8+ cu display-ul spart si o sa trec la Note 8.

Ma nemultumeste foarte tare ca in Romania Note 8 se importa de catre Samsung Romania numai pe culoarea Black si Gold, a trecut suficient timp de la lansare, nu inteleg de ce nu se aduc si celelalte culori.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate