Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#1081
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2006

 wrc2007, on 20 septembrie 2017 - 10:00, said:

... dar am gasit alta mai subtire.....

Sper sa nu se considere reclama; ce model ai gasit mai subtire ?
Multumesc

#1082
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005

 iuli777, on 20 septembrie 2017 - 12:14, said:

Răspuns de la Samsung pt light bleeding


Eu scot cam 7 ore de SOT din el
Multumesc de raspuns. Eu nu am reusit sa scot mai mult de 4 ore , ceea ce mi se pare cam putin si ma gandesc sa il returnez. Poate sunt eu mai ghinionist.
Multumesc de raspuns.

#1083
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

 nica.mihai, on 20 septembrie 2017 - 12:38, said:


Sper sa nu se considere reclama; ce model ai gasit mai subtire ?
Multumesc
Cea originala de la samsung store. Cea trabsparenta doar pe spate. Doar ca ..Este prea subțire pentru cum foloseam eu telefoanele. ..dar am decis sa am mai mare grija. Ca prea îi sta bine.

#1084
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Urmăresc cu interes acest topic, iar ceea ce urmează să spun presimt că va fi contestat, dar îmi expun părerea oricum.

Contează sot-ul așa de mult? Sunt doar niște numere, atâta tot, care sunt relevante, însă până la un punct. Ce contează dacă ai 1 sau 10 ore de ecran? Eu consider că important e să te țină până de cu seara telefonul. Cam astea cred ca ar fi așteptările tuturor, la capacitatea bateriilor din zi de azi. Te ține până la miezul nopții, dar ai doar 4 ore de sot? Mi se pare un lucru absurd. Sincer, asta e părerea mea.

Un sfat: bucurați-vă de telefoane. Lăsați orele pe baterie și de ecran și alte cele. Sunt doar numere. După cum au afirmat numeroși utilizatori ai telefonului, atât aici, cât și pe alte forumuri, s-a constatat că bateria ține foarte mult/bine pentru ce poate duce și face telefonul ăsta.

#1085
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Inteleg ideea ta , doar poate unii prefera sa aiba o anumita siguranta din acest punct de vedere . Mie nu mi se pare normal sa dau atati bani pe telefon si sa nu fiu sigur ca pana seara voi mai avea baterie. Stiu ca exista priye peste tot , stiu ca exista power bank , insa consider ca e important sa faca fata fara probleme pana seara, nu se stau cu gandul ca daca il mai folosesc ceva , este posibil sa raman fara baterie. Parerile sunt impartite ,asa fiind si normal , insa tot normal este ca fiecare sa aiba alte asteptari si alte dorinte de la produsul achizitionat.

#1086
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014
De o oră am primit si eu in sfarsit telefonul si Dex-ul de la Germanos. Cu 5 zile intarziere fața de voi toți! Mai bine mai tarziu decat niciodata. E modelul SM-N950F, are un singur imei, dar pe cutie scrie ,,DUOS". Nu desfac cutia sigilata, nu e telefonul meu, e a sotiei. Va desface ea maine. Mă poate lamuri cineva de ce are un singur imei? Am verificat imei-ul cu aplicația imei analyzer, e ok. Multumesc

#1087
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
@jeff48 : n950f e chipsetul / regiunea, nu e scris codul complet pe cutie, doar pe spatele device-ului, deci este dual-sim daca scrie duos pe cutie.

 SIR, on 20 septembrie 2017 - 12:15, said:

Adică ti-au dat flit cu boltă - "telefonul funcționează în parametri normali"...
Sa le fie rușine - toate telefoanele cu problema asta ar trebui returnate, și când s-or vedea cu grămezile de Note8 la ușă poate renunță la atitudinea nesimțită și se apuca sa le remedieze.

nu , i-au dat un raspuns normal si logic, atata timp cat nu este o problema (nu afecteaza functionalitatea) nu se schimba.

Edited by dj_cristi, 20 September 2017 - 14:21.


#1088
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014
@dj_cristi: Merci de raspuns, dar totusi are un singur imei

#1089
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,963
  • Înscris: 10.07.2014
@jeff48,pe cutie in partea de jos,am un singur imei(sim1).Cand se va desface cutia pe folia spate aplicata telefonului ai doua numere imei(sim1,sim2).Sa va bucurati de telefon :)

#1090
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014
Chiar dacă nu eu voi utiliza acest telefon, voi urmări zilnic postările voastre, voi cere sfaturi in  legătura cu anumite probleme care ma depășesc, deoarece sunteți o comunitate civilizata, adevărați camarazi

#1091
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 26.09.2005

 jeff48, on 20 septembrie 2017 - 15:13, said:

Chiar dacă nu eu voi utiliza acest telefon, voi urmări zilnic postările voastre, voi cere sfaturi in  legătura cu anumite probleme care ma depășesc, deoarece sunteți o comunitate civilizata, adevărați camarazi
Nu-i mare lucru sotia sa spuna ca ti-l da tie telefonul si tu sa-i dat S7 edge ....asa ca niciodata nu se stie !!!

#1092
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

 dj_cristi, on 20 septembrie 2017 - 14:20, said:


nu , i-au dat un raspuns normal si logic, atata timp cat nu este o problema (nu afecteaza functionalitatea) nu se schimba.

E o problema estetica deranjanta, care apare doar la unele dintre produse, deci este rezultatul unui proces de fabricație inconsistent calitativ.
Eu îmi aștept încă telefonul; dacă are light bleeding îl voi trimite înapoi.

Btw, dacă ai cumpăra o mașină nou-nouță și ai primi-o cu vopseaua julita în câteva locuri înțeleg că nu te-ar deranja prea tare...

#1093
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,963
  • Înscris: 10.07.2014
@Jeff48,multumim pentru aprecieri insa ele ti se cuvin si tie. :)

#1094
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010

 manea_razvanro, on 20 septembrie 2017 - 12:59, said:


Multumesc de raspuns. Eu nu am reusit sa scot mai mult de 4 ore , ceea ce mi se pare cam putin si ma gandesc sa il returnez. Poate sunt eu mai ghinionist.
Multumesc de raspuns.
Dezactivează toate aplicațiile pe care nu le folosești, bloatware-ul samsung. In afara de a dezactiva aplicații nu i-am făcut nimic: facebook și linkedin le-am scos imediat, fb am pe celălalt telefon și linkedin nu folosesc, nu sm dezactivat ca nebunii tot, am o baterie externă în caz de urgenta.
Telefonul ma tine o zi dacă ma joc sau stau pe YouTube, dar în condiții normale câteva apeluri, căutări pe net, trimis mailuri tine o zi jumate.
Prima zi când l-am luat nu a ținut mult și la baterie apărea learning( învăța modul meu de utilizare)
În comparație cu note5 tine foarte bine bateria, n5 l-am rootat și am dezactivat foarte multe aplicații și scoteam cam 6-7 ore

Edited by iuli777, 20 September 2017 - 15:33.


#1095
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014

 gelu_dh, on 20 septembrie 2017 - 15:17, said:


Nu-i mare lucru sotia sa spuna ca ti-l da tie telefonul si tu sa-i dat S7 edge ....asa ca niciodata nu se stie !!!
. Ea are telefon de generație mai veche, Note4, așa ca ea e prioritara. Așa e corect și logic. Doua  telefoane Note8 cumparate ,ar fi prea de tot. Mai sunt și alte priorități. La anul, Note9!

#1096
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 26.09.2005

 jeff48, on 20 septembrie 2017 - 15:31, said:

. Ea are telefon de generație mai veche, Note4, așa ca ea e prioritara. Așa e corect și logic. Doua  telefoane Note8 cumparate ,ar fi prea de tot. Mai sunt și alte priorități. La anul, Note9!
Daca are Note 4 e clar, in veci nu ti-l da...mai rar parte feminina cu Note !!!

#1097
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
https://www.sammobil...wares/SM-N950F/

observ ca F e prezent majoritar la operatori...in special Vodafone. deci are ceva diferit fata de cel duos...

#1098
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

 Darkrai4102, on 20 septembrie 2017 - 13:34, said:

Urmăresc cu interes acest topic, iar ceea ce urmează să spun presimt că va fi contestat, dar îmi expun părerea oricum.

Contează sot-ul așa de mult? Sunt doar niște numere, atâta tot, care sunt relevante, însă până la un punct. Ce contează dacă ai 1 sau 10 ore de ecran? Eu consider că important e să te țină până de cu seara telefonul. Cam astea cred ca ar fi așteptările tuturor, la capacitatea bateriilor din zi de azi. Te ține până la miezul nopții, dar ai doar 4 ore de sot? Mi se pare un lucru absurd. Sincer, asta e părerea mea.

Un sfat: bucurați-vă de telefoane. Lăsați orele pe baterie și de ecran și alte cele. Sunt doar numere. După cum au afirmat numeroși utilizatori ai telefonului, atât aici, cât și pe alte forumuri, s-a constatat că bateria ține foarte mult/bine pentru ce poate duce și face telefonul ăsta.
Corect. Depinde și ce faci cu telefonul.
La mine, de obicei nu sare de 4 ore jumate SOT. Când mă plictisesc la muncă, rup jocurile, forumurile, youtube, etc.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate