Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Achizitie casa vs achizitie apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
506 replies to this topic

#73
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostBarboso, on 30 martie 2017 - 22:45, said:

Frecventand de nevoie zona de vreo doua ori pe saptamana, asta mi se pare apogeul masochismului.
  Eu o frecventez zilnic. Mi se pare ok. Am frecventat de cateva ori Militari residence fiindca am cumparat ceva de la un tip si ultima data l-am intrebat (stiind ca e ultima data, nu m-am mai sfiit) "si...tu ai dat bani sa locuiesti aici?.Omul a schitat un zambet, a oftat si apoi a zis "din pacate da".
  Sunt curios insa sa aflu de la tine de ce consideri ca e apogeul maoschismului. Transportul? e chiar tot ce conteaza?. Din Corbeanca faci la ora de varf 40 de minute pana la birourile din Pipera la 7.30-8. Punem pariu si daca pierzi te muti o luna in Corbeanca, daca pierd eu ma mut o luna in Berceni sau unde naiba crezi tu ca e mai putin masochistic sa locuiesti. Ai scoli ok in Buftea si Balotesti si din cate stiu eu si scoala din Corbeanca creste ca si nivel, ai Snagovul, Domeniul Stirbey, Baza de agrement Buftea, Parcul Mogosoaia,Baneasa Shopping City ,toate la 15-20 de minute de mers cu masina. Nu, nu stiu cum de e apogeul masochismului. Paradisul Verde e cel mai vechi cartier rezidential scump din Bucuresti si acolo o casa costa ca intotdeaua, o galagie de bani. in 15 ani de cand exista, cred ca isi dadeau seama si prostii aia cat de masochisti sunt....

#74
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

Am frecventat de cateva ori Militari residence
Bai nene, mai exista si altele in afara de Militari Residence.
Habar n-am unde-i Residence-ul ala, dar da, sunt de acord cu tine ca Militari nu-i cea mai fericita alegere.


Quote

Sunt curios insa sa aflu de la tine de ce consideri ca e apogeul maoschismului.
Cum ar zice un celebru necunoscut aparut pe la TV, "Pt ca trafic".  Pana mea, daca apuc vineri sa-i dau a III-a pe DN1, ma simt de parc-as fi castigat la Loto.

Quote

Transportul? e chiar tot ce conteaza?
Nu-i chiar tot, dar e o parte importanta.

Quote

birourile din Pipera
Iarasi, nici Pipera nu-i buricul pamantului.  Io n-am treaba in Pipera decat accidental, si fac tot ce-i posibil sa evit "accidentele" astea.

Quote

la 7.30-8.
La ora aia abia incep sa ma gandesc daca sa ma dau jos din pat sau sa mai stau putin.

Edited by Barboso, 31 March 2017 - 00:16.


#75
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostBarboso, on 31 martie 2017 - 00:15, said:

Bai nene, mai exista si altele in afara de Militari Residence.
Habar n-am unde-i Residence-ul ala, dar da, sunt de acord cu tine ca Militari nu-i cea mai fericita alegere.



Cum ar zice un celebru necunoscut aparut pe la TV, "Pt ca trafic".  Pana mea, daca apuc vineri sa-i dau a III-a pe DN1, ma simt de parc-as fi castigat la Loto.


Nu-i chiar tot, dar e o parte importanta.


Iarasi, nici Pipera nu-i buricul pamantului.  Io n-am treaba in Pipera decat accidental, si fac tot ce-i posibil sa evit "accidentele" astea.


La ora aia abia incep sa ma gandesc daca sa ma dau jos din pat sau sa mai stau putin.

Militari residence este pe camp la granita dinre Chiajna si Bucuresti, in spatele Metro Militari. Locuiesc zeci de mii de....oameni acolo in zeci de ansambluri diferite, toate de bandustane inalte ,construite unul langa altul de poti sa faci parkour pentru incepatori sarind de pe unul pe altul. Singura solutie e sa iasa in Iuliu Maniu (bad choice indiferent de ora) ,sa iasa in Chiajna si de-acolo ori spre Lujerului (bad choice also) ori spre centura Bucuresti ,partea aia cu oameni blocati de saptamani carora le duc ONG-urile de mancare, paturi si cd-uri noi cu manele.
   Transport in comun au ceva ratb la care se inghesuie toti ca sa-i duca la metrou. La capatul metroului ala puturos care merge prin militari si pe care trebuie sa il schimbi de vreo 3 ori ca sa te duca undeva unde se munceste. E praf, e mizerie, nu au locuri de parcare, spatii verzi, copaci ,nimic. au oi in schimb. Multe oi.

    In acelasi registru mai intra si Confort City doar ca acolo mai ai si groapa de gunoi aproape si e mai exotic. Oi sunt si acolo. Daca-i o greva la metrou, aceeasi chestie o poti zice si despre orice s-a construit in Popesti pe drumul Fermei, Dimitrie Leonida ,samd.


   Pentru problema de pe DN1 vineri, iti recomand cutia automata. Orice drum spre oriunde este blocat vineri. :). In restul zilelor e mai decent.

   Pipera e buricul pamantului pentru minim 50% din oamenii care au suficient salariu pe cartea de munca ca sa poata merge la banca si sa le ceara credit pe 30 de ani.

   Eu vad 7.30 doar daca atunci ma culc, dar nu vorbim aici despre noi fiindca probabil suntem minoritari. Majoritatea oamenilor la 7-7.30 ies pe usa, mai ales daca au copii de scoala primara.

#76
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 08.11.2016

View PostfightClub25, on 30 martie 2017 - 22:38, said:

  Sincer ma indoiesc. Cam toata lumea cat de cat civilizata s-a oprit din facut copii. Aproape toata Asia (pana si Bangladesh!!), toata America (si Nord si Sud), Europa de mult....Singurii care mai fac copii suficienti sunt africanii. Dar si acolo societatea se dezvolta si e pace in majoritatea zonelor de ceva vreme incoace. Apar si la ei tari care urca incet si sigur spre lumea a 2-a (Ghana spre exemplu) si emigrantii din zonele foarte sarace vor incerca intai de toate acolo si abia apoi pe un alt continent. In 2030 toata Europa, inclusiv Rusia va cauta emigranti. Germania nu a zis degeaba "lasati sirienii sa vina". Germania pensioneaza 750.000 de oameni pe an si implinesc 18 ani puin peste 500.000. Somajul la ei este la un nivel periculos de scazut (da, un somaj prea mic arata o economie cu probleme).

Importul de populatie este o prostie cosmica,
au murit deja cateva mii de oameni in 2 ani de atentate in Europa, dar iata ca inca gasim apologeti ai emigrarii...

View PostfightClub25, on 30 martie 2017 - 23:40, said:

Punem pariu si daca pierzi te muti o luna in Corbeanca, daca pierd eu ma mut o luna in Berceni sau unde naiba crezi tu ca e mai putin masochistic sa locuiesti. Ai scoli ok in Buftea si Balotesti si din cate stiu eu si scoala din Corbeanca creste ca si nivel, ai Snagovul, Domeniul Stirbey, ...
Opera ? Teatru ? Ceva ?
Viata e si altceva in afara de pontaj 8 ore + shopping + crescut copii.

#77
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
unu' cu permis de AG a intrat cu bemveu (cum altfel?) intr-un grup de muncitori aflati in pauza.
locatia: Bascov-AG.
6 victime, dintre care... 3 sarbi! in Pitesti!!!

#78
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View Postalex1vasile, on 31 martie 2017 - 06:55, said:

Importul de populatie este o prostie cosmica,
au murit deja cateva mii de oameni in 2 ani de atentate in Europa, dar iata ca inca gasim apologeti ai emigrarii...


Opera ? Teatru ? Ceva ?
Viata e si altceva in afara de pontaj 8 ore + shopping + crescut copii.

      Importul de populatie este o prostie cosmica. Nefacutul de copiii din comoditate nu-i prostie dar e egoism pur. Si daca nemtii/francezii/Italienii/Spaniolii au fost egoisti la maxim, asta este una din repercursiuni. Nu cred ca e vreun lider german care sa isi doreasca sa importe atatia turci, sirieni si alte natii straine de cultura germana. Cu toate astea vine toata industria germana si se plange ca nu are pe cine angaja....
     Vor nu vor nemtii, spitalele, drumurile, tot ce au ei civilizat se intretine cu multi bani de la guvern care ii ia din taxe din economie. Economia are nevoie de angajati. Din 1974 in Germania federala (si 1990 in aia de Est) norma in Germania este 1 copil/familie, maxim 2. 35-40 din femeile germane NU VOR deloc copii. So? allah akhbar la greu. Autostrazile alea de se lauda toti Romanii ca a mers masina lor pe ele si prin urmare la 250,000 km e "ca noua BO$$ !!" cu cheltuiala se tin :)

     La noi e si mai trist (nu) facem copii exact la fel ca nemtii, dar nu ne bat la usa nici macar sirienii. Romania alaturi de Japonia si Taiwan (doua tari super imbatranite) are cea mai mare criza de forta de munca calificata. http://www.startupca...job-romania.htm

    Cine naiba sa mai sustina (deja) preturile la imobiliare deci?

    Opera, teatru, etc. nu le iau in seama fiindca si in New York ele sunt in centru. Seara nu esti stresat de trafic si de anumite ore de varf. Eu fac din Crevedia pana la Ateneu 35 de minute fara sa ma grabesc seara la 8. Obisnuiam sa merg primavara si toamna seara la plimbare pe calea Victoriei pana la piata natiunilor unite la plimbare cu sotia si cainele (e malamut de alaska si ii e prea cald vara, mi-e mie prea frig iarna). Inca facem asta cu succes. Din aviatiei faceam 20 de minute, de-aici facem 35.
    Job-ul si cumparaturile sunt esentiale insa. Trebuiesc facute zi de zi.

#79
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 08.11.2016

View PostfightClub25, on 31 martie 2017 - 09:48, said:

  Importul de populatie este o prostie cosmica. Nefacutul de copiii din comoditate nu-i prostie dar e egoism pur. Si daca nemtii/francezii/Italienii/Spaniolii au fost egoisti la maxim, asta este una din repercursiuni. Nu cred ca e vreun lider german care sa isi doreasca sa importe atatia turci, sirieni si alte natii straine de cultura germana. Cu toate astea vine toata industria germana si se plange ca nu are pe cine angaja....
Discutia nu are rost decat daca ti-ai imaginat cum va fi cand un cunoscut/apropiat va fi racait de pe un perete cu mistria... Intelegi ?
Sunt 2 posibilitati - una japoneza, una germana. Prima pastreaza natiunea relativ intacta (dar in cadere demografica) , a doua distruge natiunea (dar rezolva problema demografica).
Ce alegi ?

  

Quote

  Din aviatiei faceam 20 de minute, de-aici facem 35.

35 min vineri seara Crevedia - Eroilor ? Serios ? Sa ma iei si pe mine cand mergi, sa cronometram Posted Image

Apoi, oricat faci, faci cu masina. Din oras, ajungi in centru cu metroul, nu cu masina. Deci, din Crevedia esti dependent de masina.

View PostfightClub25, on 31 martie 2017 - 09:48, said:

Opera, teatru, etc. nu le iau in seama fiindca si in New York ele sunt in centru.
... Si de aia centrul NY evolueaza la 10.000-12.000USD/mp, iar periferiile de 3-4 ori mai jos Posted Image

Edited by alex1vasile, 31 March 2017 - 10:30.


#80
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
daca toti ar gandi ca dom' doctor, oare cat ar costa o casa in crevedia?

#81
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostQuickSpeed, on 31 martie 2017 - 10:31, said:

daca toti ar gandi ca dom' doctor, oare cat ar costa o casa in crevedia?

  Ma doare in paispe' acum ca am luat-o ,dar fiindca nu vreau sa-i scada pretul prea tare, sper ca mai multi,din ce in ce mai multi :)

#82
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostfightClub25, on 31 martie 2017 - 11:00, said:

  Ma doare in paispe' acum ca am luat-o ,dar fiindca nu vreau sa-i scada pretul prea tare, sper ca mai multi,din ce in ce mai multi Posted Image

Aha, in sfarsit incepi spui lucurilor pe nume.
Defapt durerea ta e alta.

Ai deschis thread-ul asta la fel ca multi altii, la fel cum fac si unii din noi la o bere ca sa te auto convingi ca nu a fost o prostie.
Eh uite, .....ghinion!!!!

Dar acum nu trebuie sa atarnam iepurasi colorati pe peretii iadului si sa il laudam ca ce bine acolo e ca iarna e factura mica la intretinere.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 31 March 2017 - 11:19.


#83
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View Postalex1vasile, on 31 martie 2017 - 10:28, said:

Discutia nu are rost decat daca ti-ai imaginat cum va fi cand un cunoscut/apropiat va fi racait de pe un perete cu mistria... Intelegi ?
Sunt 2 posibilitati - una japoneza, una germana. Prima pastreaza natiunea relativ intacta (dar in cadere demografica) , a doua distruge natiunea (dar rezolva problema demografica).
Ce alegi ?

  
35 min vineri seara Crevedia - Eroilor ? Serios ? Sa ma iei si pe mine cand mergi, sa cronometram Posted Image

Apoi, oricat faci, faci cu masina. Din oras, ajungi in centru cu metroul, nu cu masina. Deci, din Crevedia esti dependent de masina.


... Si de aia centrul NY evolueaza la 10.000-12.000USD/mp, iar periferiile de 3-4 ori mai jos Posted Image

   Sincer niciuna dintre solutii (japoneza si Germana) nu mi se pare ok. Mi-as dori ca societatea sa iasa din faza asta de iresponsabilitate si puturosenie. Lumea, asa cum e ea, cu toate avansurile tehnologice,culturale si spirituale s-a intamplat pe o structura demografica preponderent tanara. Varsta medie pana acum un deceniu a fost in Europa sub 40 de ani si in anii 50 era sub 30. O societate imbatranita devine una impotenta, nu doar fizic.Eu am si copii, am si job, stau si la mama dracului, merg si la teatru, am si prieteni....pana mea si nu mi-a cazut tot parul din cap. Bunch of pussies...:). Lumea ar fi bine sa-si asume zile pline de munca si vor descoperi si satisfactiile aferente. Nu cunosc mama care sa regrete ca are copii. Stiu mai multa lume in depresie fara copii decat lume cu copii, mult mai multa.

  La Opera? Io ziceam de centrul vechi&TNB. La opera ajung mai repede :)

  Crevedia e pe DN1A. Eu stau de fapt in Buftea, fiindca sunt la 2 km de centrul Buftea si la 4 de centrul Crevedia. Seara, dupa 19, pana la rond la centura faci 7-8 minute (se merge cu 65-70) Nu exista niciun blocaj, nicaieri. Pana la Podul Constanta mai pune inca 10 minute cu indulgenta (ai doar 4 stopuri-2 cocosi, Laminorului,Jiului si Pajura). De la Podul Constanta pana la gara de nord mai faci 5 minute. Ai doua stopuri unul pe Grivita la intersectia cu Caraiman si unul la podul Basarab. Deci 22-25 de minute maxim ,daca prinzi mai toate stopurile. Pana la Ateneu, mai faci maxim 10 mergand inainte pe Grivita pana la Calea Victoriei sau, pentru Opera mai faci  7-8. Intri pe witing, iesi pe Plevnei, mergi pana in capat.... Te iau cu drag sa cronometram, oricand, pariu pe ce vrei tu :)

   In cazul meu cel putin, nu sunt dependent de masina dar e mult mai rapid. Fac 7-8 minute pe jos de-acasa pana in Buftea la capatul tuturor autobuzelor. Pot sa iau RATB pana in centrul Buftea (2-3 minute) si de-acolo sa mai merg 5 minute pana la gara si sa iau trenul pana la Gara de Nord. De la Gara pot sa iau troleibuzul pana la Opera sau sa merg pe jos. Fac maxim o ora. Problema este insa faptul ca dupa 22 nu prea mai gasesti trenuri/ratb/maxi-taxi. Deci ori e o piesa care se termina la 21, ori iei taxiul inapoi.
   Nu, unde stau eu e chiar super ok fata de ce se intampla peste linia de centura. Buftea e cel mai vechi oras din Ilfov si are absolut de toate ,inclusiv transport in comun. Problema reala la casele ieftine este in alte zone : Domnesti, Moara Vlasiei, Balotesti, Cernica, Stefanesti, etc.

#84
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
pai si care sunt problemele in domnesti, moara vlasiei, balotesti, cernica, stefanesti fata de crevedia?
mai avem: dobroesti, bragadirum popesti-leordeni, bragadiru, cornetu; iar daca vrem sa iesim din IF: mihailesti, frumusani, fundulea etc.

#85
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostJammalan-the-Prophet, on 31 martie 2017 - 11:19, said:

Aha, in sfarsit incepi spui lucurilor pe nume.
Defapt durerea ta e alta.

Ai deschis thread-ul asta la fel ca multi altii, la fel cum fac si unii din noi la o bere ca sa te auto convingi ca nu a fost o prostie.
Eh uite, .....ghinion!!!!

Dar acum nu trebuie sa atarnam iepurasi colorati pe peretii iadului si sa il laudam ca ce bine acolo e ca iarna e factura mica la intretinere.

  Ah, te rodea buza sa gasesti o frantura de motiv pentru a spune rautati :)). Ti se potriveste poza de la profil :). Stai relaxat ,eu ma pot intoarce in oras oricand. Rata prin prima coasa la casa asta e 1200 de lei pe luna. O pastrez ca locuinta de wekeend. De-asta nici nu am vrut sa vand apartamentul, nu eram nici eu sigur ca ma voi adapta. Din fericire, imi permit inclusiv sa o platesc anticipat in 5-6 ani si sa o vand apoi pe cat mi-oi lua pe ea. Nu sunt exemplul potrivit pentru ce ai zis tu. Hai sa zicem ca eu puteam Pipera dar am fost precaut si m-am dus in Crevedia/Buftea ca sa nu raman in fundul gol si dator pe 30 de ani.
   Exista insa vecini de-ai mei care si-au pus pielea pe bat pentru fix aceeasi casa. Or fi doar aparente dar mie imi par fericiti.

View PostQuickSpeed, on 31 martie 2017 - 11:25, said:

pai si care sunt problemele in domnesti, moara vlasiei, balotesti, cernica, stefanesti fata de crevedia?
mai avem: dobroesti, bragadirum popesti-leordeni, bragadiru, cornetu; iar daca vrem sa iesim din IF: mihailesti, frumusani, fundulea etc.
   De unde sa incep? Aia nu au rond/pasaj la centura, RATB,metrou la intrarea in Bucuresti,Tren,4-5 scoli dintre care 1 foarte buna, 6 gradinite, parcuri amenajate, lacuri, paduri, magazine, etc, etc. Nu toate odata cel putin.

#86
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
incredibil! crevedia asta e un fel de boulogne!!!

#87
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostQuickSpeed, on 31 martie 2017 - 11:35, said:

incredibil! crevedia asta e un fel de boulogne!!!
   Mult mai mult decat este Militari residence vreun fel de Paris :)

#88
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostfightClub25, on 31 martie 2017 - 11:30, said:

De-asta nici nu am vrut sa vand apartamentul, nu eram nici eu sigur ca ma voi adapta. Din fericire, imi permit inclusiv sa o platesc anticipat in 5-6 ani si sa o vand apoi pe cat mi-oi lua pe ea. Nu sunt exemplul potrivit pentru ce ai zis tu.

Si uite intoarcerea la 540 de grade ;)
Maine poimane dechizi thread si te intrebi cine face prostia sa se mute la casa in alt judet ;).

Incet incet te dai pe brazda

#89
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 08.11.2016

View PostfightClub25, on 31 martie 2017 - 11:20, said:


   Sincer niciuna dintre solutii (japoneza si Germana) nu mi se pare ok. Mi-as dori ca societatea sa iasa din faza asta de iresponsabilitate si puturosenie.
Mda, si eu la fel,
numai ca niste baieti nu stiu cum sa traiasca altfel decat miscand bani... din punctul x in y, rezultand yield-ul z, pozitiv sau negativ. Din z ei trebuie sa traiasca toata viata si sa si lase ceva... Ei nu stiu si nu vor sa faca atlceva, astfel ca fac acelasi lucru over and over and over... Ceea ce induce crize (marile miscari de capital produc crizele financiare, care devin crize economice, care devin crize ale locurilor de munca, etc).

Quote

De la Podul Constanta pana la gara de nord mai faci 5 minute. Ai doua stopuri unul pe Grivita la intersectia cu Caraiman si unul la podul Basarab. Deci 22-25 de minute maxim ,daca prinzi mai toate stopurile. Pana la Ateneu, mai faci maxim 10 mergand inainte pe Grivita pana la Calea Victoriei sau, pentru Opera mai faci  7-8. Intri pe witing, iesi pe Plevnei, mergi pana in capat.... Te iau cu drag sa cronometram, oricand, pariu pe ce vrei tu Posted Image
De la podul Constanta pana la Gara de Nord sunt 8 semafoare.. ;) ca timp, de la pod pana la gara, vineri seara, variaza intre 12 si 35 de minute doar segmentul asta.

#90
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
@alex1vasile, unul dintre noi greseste/minte :). Ma faci sa fac un video si sa-l pun pe youtube. Eu am facut mereu maxim 25 minute pana la gara daca a fost liber (seara, noaptea si dimineata foarte devreme). 8 stopuri?... Ai la grivita cu ion mihalache 1 stop, al doilea (dar nu prea se pune fiindca sunt corelate si foarte apropiate) e imediat dupa la clabucet, al treilea e la Caraiman, al patrulea e la podul Basarab si ai ajuns la gara. Da, sunt 4, nu le-am luat in considerare pe primele doua :)

@jammalan tu lucrezi la Antena3? :)
  Doar aia scot din context chestii diametral opuse cu sensul dat de autor.
  Am fost prevazator, da.Inainte sa ma mut am preferat sa fac un credit decat sa-mi vand o proprietate pentru a avea o plasa de siguranta, inclusiv in situatia in care nu ma adaptez. Se face anul si inca sunt foarte multumit :)
  Nu sunt absurd. Daca se dovedeste ca intr-un final am gresit, voi fa e o schimbare si daca am timp voi scrie si pe forum de ce am facut-o :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate