Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Sistem gaming nou

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Nu, la cat costa un SSD, iti convine sa-l cumperi nou.  :)

#56
paulicamic

paulicamic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 28.02.2009

 jegmihai, on 23 ianuarie 2017 - 13:42, said:

Da, trebuie pusa obligatoriu placa de baza cu slot PCI ca sa nu fie nevoit sa cumpere alta placa audio.
Daca placa lui de sunet este cea de mai jos
http://en.europe.cre...aster-audigy-se
http://support.creat...px?prodID=14257

tare mi-e teama ca o ALC892 onboard actuala este la fel de performanta.

#57
fodur

fodur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 21.07.2010
Nu-ti fie teama, pentru ca nu stii.

Diferenta dintre onboard si Audigy SE este ENORMA. Cine ti-a spus altfel, ai citit pe undeva, ai probat? Asculta-ma pe mine, doar atat iti spun: trebuie sa urc de la 2 la 3 pe amplificator, numai ca sa am acelasi volum. Si nici acolo nu am bas amplu, ori calitate de vreun fel. E o basina!
Pentru orice om care se respecta catusi de putin, va recomand apasat: luati-va placa de sunet!

Problema pentru cei ramasi in XP sunt driverele, ma refer la Creative PCI-E 192/24hz. Cea de acum este PCI, 92/24hz. Acum voi lua niste ventilatoare subtiri (SLIM) pentru placa video (Alpefohn Peter are o sina pe care pui cate vrei, intra vreo 6 daca esti chiar nebun. E pe slot separat, limba de fixare are backplate) ca sa incapa si Creative PCI.

Nu va uitati la bani, o placa de sunet va imbogateste cu mult calitatea vietii. Fara ea aveti degeaba orice sistem 2, 5.1, 7.1 sau 11.
Nu stau pe onboard nici mort.

Edited by fodur, 31 January 2017 - 10:12.


#58
fodur

fodur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 21.07.2010
oops, am vrut sa zic: Creative PCI-E 192 khz /24 bit. Cea de acum este PCI, 92 khz /24 bit.
ok

Intre timp am citit despre diferitele modele de placi de baza cu chipset intel, si sunt din ce in ce mai dezamagit. In principiu toate merg, in realitate sunt castrate modelele entry de SATA RAID, M2, pana si la PCIE au versiunea 2.0.

#59
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Folosesc onboard ALC 1150 pe un Z170 Gaming K4, am avut creative x-fi xtreme gamer, am avut Xonar DG. Pe placa de baza veche(ASUS M3N78) aveam un rahat de VIA care intr-adevar amesteca frecventele intre ele si aveam distorsioni, mai ales la voce cu tonalitate inalta.
Totusi, intre actualul ALC 1150 si x-fi, xonar nu simt nicio diferenta. Se aud toate 3 la fel de bine, cuplate cu o pereche de monitoare Edifier R1280T.  
Deci, onboard-ul zilelor noastre, mai ales pe placi de baza mai rasarite se aude cat se poate de bine, iar diferenta cea mai mare de calitate o scoti din difuzoare, nu din placa audio.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate